Czy to jeszcze mój prezydent, mój rząd?

Po każdej stronie sceny politycznej w Polsce jest elektorat, który umownie można nazywać "lemingami", choć pierwotnie terminu tego użyto i stosowano w odniesieniu do bezrozumnej, bezwolnej, ograniczonej poznawczo i zaślepionej masy wyborców popierających przede wszystkim PO (w mniejszym stopniu PSL). Dziś też pejoratywnie o "lemingach" można też mówić jako o pewnej części wyborców Nowoczesnej czy też sympatyków tzw. KOD.

Ale też - rozszerzając obszar polityczny - również po naszej, prawej stronie jest wielu wyborców PiS czy też ogólnie Zjednoczonej Prawicy, których można nazwać podobnie, czyli są "lemingami" prawej (umownie) strony politycznej w Polsce.

Może i subiektywnie, ale uważam, iż odsetek "wyborców-lemingów" po stronie dzisiejszej opozycji  jest zdecydowanie większy niż wśród elektoratu partii dziś rządzących oraz np. ruchu P. Kukiza. Już nie wspomnę o organizacjach pozaparlamentarnych. KOD to niemal same "lemingi".

Bardzo duża część głosujących w wyborach na D. Dudę czy też PiS oddawała swój głos dając kredyt zaufania i wierząc, że jest to jedyna alternatywa dla Polski. Bo naprawdę tak było i jest w istocie. Po rządach (nierządach) PO-PSL nie ma nikogo (żadnej organizacji), kto - oprócz PiS czy Kukiza - byłby w stanie myśleć i rządzić po polsku i dla Polski.

Nie oznacza to jednak, iż ów kredyt zaufania jest dany raz na zawsze a my będziemy zachowywać się jak lemingi PO-wskie i chwalić oraz "oddawać życie" za każdą decyzję i każde podjęte przez "naszych" działania. Tak nie jest i to też świadczy o większej niż u dzisiejszych zwolenników opozycji świadomości politycznej i wiedzy ogólnej wyborców obecnie rządzących, popierających zarówno prezydenta A. Dudę, jak i PiS (ZP). Zwolennicy Ruchu P. Kukiza również są pod tym względem podobni do "naszych"" (umownie - "prawicowych oszołomów"). Zresztą tak naprawdę w ogromnej większości demo-liberałowie oraz lewactwo było i zawsze pozostanie (poza liderami) pewną "spaczoną" i jednokierunkowo ograniczoną poznawaczo grupą społeczną.

Osobiście zawsze mówiłem i pisałem, iż będę przychylnie, ale krytycznie obserwował nasze rządy i gdybym subiektywnie zauważył błędy decyzyjne to będę je wskazywał... Nie po to, aby dyskredytować, ale po to żeby zawczasu dać czas na refleksję i "naprawienie szkód" dla dobra Polski i Polaków, dla dobra naszej Ojczyzny.

Z powyższym zastrzeżeniem wskazuję dziś obszary i decyzje (lub ich brak), które - wedle mnie - są niewłaściwe i błędne. Mam nadzieję, iż  wkrótce nastąpi coś w rodzaju autorefleksji prezydenta i rządu. Wymieniam tylko hasłowo, natomiast być może w komentarzach rozwinę słownie nieco moje zastrzeżenia.

Ogólnie mogę powiedzieć, iż jestem zaniepokojony (chronologia nie ma znaczenia):

- brakiem ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI,

- ukrywaniem w dalszym ciągu zbioru zastrzeżonego IPN,

- dalszym funkcjonowaniem prawnym tzw. ustawy o bratniej pomocy, umownie zwanej ustawą 1066,

- wrześniowym powołaniem na stanowisko wiceministra w MSZ obywatela amerykańskiego, pana Roberta Grey'a, który ma być odpowiedzialny w ministerstwie za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką,

- ukrywaniem przed opinią publiczną niektórych ustaleń Polski i polskiej dyplomacji w zakresie stosunków Polski z USA i Izraelem,

- brakiem zdecydowanego sprzeciwu rządu wobec umowy TTIP i veta (choćby odkładającego decyzję jako pomoc Walonom) przede wszystkim wobec umowy z Kanadą zwanej CETA,

- obchodzeniem w dalszym ciągu w Pałacu Prezydenckim żydowskiego Święta Chanuki,

- brakiem rządowych i prezydenckich propozycji  w zakresie tzw. "umów we frankach szwajcarskich" polegających na przewalutowaniu kredytu po kursie z dnia jego zaciągnięcia (projekt prezydencki jest gorszy dla "frankowiczów"),

- brakiem prób bezpośredniego porozumienia z Rosją, choć dobrze, że są za pośrednictwem krajów BRICS i Białorus,

- zbyt małą determinacją w zakresie oceny poprzednich rządów i  brakiem zastosowaniu wobec poszczególnych osób z tej ekipy odpowiedzialności karnej lub zawodowej.

Sądzę oczywiście, że wielu "naszych" wyborców ma jeszcze więcej zastrzeżeń. Mam nadzieję, że pojawią się w komentarzach i będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, szargane nami wątpliwości. Wiem także, że prezydenckich i rządowych (a także "naszych" parlamentarzystów) rzeczy, decyzji i działań pozytywnych jest znacznie więcej niż negatywów, ale o nich następnym razem.

Oczywiście to nadal mój prezydent i mój rząd!

Z życzliwością dla prezydenta i rządu, pozdrawiam...

P.S.
Trolom i opozycyjnym lemingom nie będę odpowiadał, ale też nie będę blokował ich aktywności.

P.S.2 (dopisek wyjaśniający z dnia 24.10.2016, godz.: 07:15)

Muszę - ze względu na poznanie moich intencji - wskazać. co następuje: 

Na tego Amerykanina Roberta Grey'a (obywatela USA) zwrócił mi uwagę jeden z komentatorów do mojego tekstu o polityce polsko-chińskiej czy też chińsko-polskiej. Sprawdziłem i wpadłem w konsternację. Nie chodzi mi w ogóle o prawo zasiadania w polskim rządzie (msz w szczególności) obywatelom obcych państw (Rostowski też był bez PESEL, ale tutaj to jest polityka zagraniczna!, więc chyba obowiązują ostrzejsze przepisy). Nie wiem jakie to są przepisy natomiast wiem, że ta decyzja jest raczej bardzo niedobra dla Polski, bo ten Pan ma odpowiadać za kontakty z Azjatami a USA nie za bardzo lubią Chiny i mogę się spodziewać, że ten Pan może nie reprezentować w tym względzie interesów Polski a interesy USA, które w tymże przypadku (Chiny) są rozbieżne z interesami Polski. Dlatego w tekście tak to
wyszczególniłem. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale obawy mam.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika harakiri

22-10-2016 [11:31] - harakiri | Link:

Dobrze wiedzieć. Ciekawe, ciekawe.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [14:38] - krzysztofjaw | Link:

harakiri

Nie wiem co Pan (Pani?) ma na myśli, ale watpliwości należy artykułować... nie zawsze i nie w każdym momencie, ale według mnie moment jest dobry (CETA).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika harakiri

22-10-2016 [16:56] - harakiri | Link:

Mam na myśli to co napisałem. Dla mnie jest to po prostu jakaś ciekawa, warta przeczytania synteza.
Pozdrawiam również i dziękuję.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

23-10-2016 [10:30] - HenrykHenry | Link:

A co Pan wie o CETA ?!

Obrazek użytkownika Mind Service

22-10-2016 [12:30] - Mind Service | Link:

Jak widzę walenie w obecną władzę stało się modne w niektórych kręgach dotychczasowego obozu popierającego PiS, bo wydawało im się, że rząd jest od tego aby realizować ich absurdalne żądania, jak projekt Ordo Iuris, czy udział władz RP w prowokacji intronizacyjnej. Potwierdza się stare przysłowie "Broń mnie Panie od przyjaciół, z nieprzyjaciółmi sam sobie poradzę. Oczywiście, do ustalenia jest, czy kiedykolwiek byli przyjaciółmi, a nie zakopanymi kretami. Było by zresztą nieprawdopodobne, gdyby rosja nie infiltrowała tych środowisk.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [14:37] - krzysztofjaw | Link:

Mind Service

Jest mi przykro, ale mocno WYPRASZAM sobie nazywanie mnie "ruskim szpionem" bądź "przyjacielem - wilkiem w owczej skórze".

Proszę prześledzić moje teksty od 2008 roku a wtedy porozmawiamy.

Pozdrawiam z troską

Obrazek użytkownika Mind Service

22-10-2016 [18:59] - Mind Service | Link:

"Uderz w stół, a nożyce sie odezwą"... Nie nazwałem Cię "ruskim szpionem" bądź "przyjacielem - wilkiem w owczej skórze", w ogóle nie Ciebie miałem na myśli pisząc bardzo ogólny komentarz, ale skoro poczułeś się dotknięty to zaczynam podejrzewać, że coś jest na rzeczy...

Obrazek użytkownika Jabollissimus

22-10-2016 [19:42] - Jabollissimus | Link:

Uderz w stół...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [13:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

Bardzo Ważna notka! Brawo! Wielkie brawo dla Autora za odważny tekst.

Ja bym jeszcze do tej listy dodał obsadzenie przez Jarosława Kaczyńskiego najwyższych stanowisk partyjnymi i egzystującymi w PIS-ie na zasadzie zasiedzenia jajogłowymi zgredami hamulcowymi, którzy w nieodwracalny sposób psują wizerunek Prawa i Sprawiedliwości, a także karygodnie nieodpowiedzialne obsadzenie niektórych kluczowych stanowisk w Kancelarii Prezydenta Dudy.

Na razie jeszcze milczę, ale powoli dojrzewam do napisania tekstu konstruktywnie, acz bezwzględnie krytycznego pod adresem nowej władzy, której sprzyjam, ale coraz częściej ręce mi po prostu opadają.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [14:33] - krzysztofjaw | Link:

Krzysztof Pasierbiewicz

Dziękuję za dobre słowo i dobrze zdiagnozowany cel mojego tekstu. Nie możemy być bezwolnym tłumem, masą wyborczą. Nasza strona jest przecież o wiele bardziej inteligentna i mająca więcej wiedzy niż pospolite lemingi PO czy Nowoczesnej (o KOD nie wspominam).

Nie pamiętam dokładnie (byłem "mały" wiekiem), ale chyba było kiedyś satyryczne pismo "Szpilki", które za hasło przewodnie przyjęło stwierdzenie: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". I w tym duchu krytykuję... jeżeli tak to zostaje odebrane a co nie było moim zamierzeniem.

"Lepiej dmuchać na zimne niż się oparzyć" - to mi przyświecało w pisaniu tekstu, choć dalej symaptyzuję i to mocno z obecną władzą.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

22-10-2016 [18:08] - Andrzej-emeryt | Link:

Wal Krzysio. Przerwij milczenie. Jarosław Kaczyński nie zadzwonił do Pana już 2-a razy. Mam nadzieję, że i 3-ci raz też nie zadzwoni.

Obrazek użytkownika Lektor

23-10-2016 [16:44] - Lektor | Link:

" Na razie jeszcze milczę, ale powoli dojrzewam do napisania tekstu konstruktywnie, acz bezwzględnie krytycznego pod adresem nowej władzy, "

Tylko pan spróbuj to zrobi* ?!!

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2016 [13:54] - xena2012 | Link:

lista zastrzeżeń jak widać jest dość długa,a Autor chce ją jeszcze uzupełnić o głosy komentatorów.Nie mozna jednak zapominać o warunkach w jakich przychodzi obecnej władzy rządzić,a prezydentowi Dudzie wypełniać jego obowiązki.Niestety możemy tylko marzyć o konstruktywnej opozycji,bezkonfliktowej atmosferze i owocnej współpracy z UE.Życie jak wiemy nigdy nie jest usłane różami i dalekie od ideału,ale nie da się wszystkiego zrobic na raz,czego Autor chyba nie zauważa.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [14:27] - krzysztofjaw | Link:

xena2012 i inni...

Dziękuję za komentarz...

Nie ma żadnej sprzeczności w tym co piszę a tym co myslę i w co wierzę (wytłumaczę później), choc wiem, iż tekst jest trochę kontrowersyjny a nawet prowokacyjny.

Ogólnie od zawsze popierałem PiS, choć oczywiście nie "ślepo" i bezmyślnie. Nieraz też bliżej mi do myśli endeckiej a nawet monarchii.

Oczywiście dziś dla Polski i Polaków nie ma alternatywy a rząd i prezydent obecni to najlepsza rzecz jaka naszej Ojczyźnie mogła się zdarzyć i to w odpowiednim momencie historii.

Nie wyobrażam sobie dziś rządów zdrajców: od Komorowskiego do PO czy N. czy KOD.

Niniejszy tekst jest tylko wyrazem jakichś moich wątpliwości i pewną refleksją. Nie chcę aby był odbierany jako krytykancki, ale życzliwie wyrażający moją subiektywną troskę właśnie o ten rząd i o tego prezydenta.

Jest to mój pierwszy tekst o takim wydźwięku. Następny będzie za rok lub wtedy, gdy naprawdę stanie się coś odbieranego przeze mnie bardzo negatywnie.

Oczywiście dalej kibicuję rządowi i prezydentowi i naprawdę sobie zdaję sprawę z uwarunkowań politycznych, geipolitycznych, dyplomatycznych, itd. Wiem, że nie wszystko można i dobrzez, że Pan na to wskazał.

Wyraziłem swoja opinię i troskę. Dalej zobaczymy i wierzę, że będzie dobrze! :)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

22-10-2016 [15:35] - Jabe | Link:

Oj, lepiej by szło, gdyby wrogowie pomagali. Bez ich wsparcia „nie da się wszystkiego zrobic na raz” – wykręty.

Na przykład nie da się opublikować aneksu i zbioru zastrzeżonego jednocześnie. Za to jest czas na obchodzenie żydowskiego święta i na ustawy inwigilacyjne wymierzone w gojów.

Obrazek użytkownika harakiri

22-10-2016 [17:04] - harakiri | Link:

Bezkonfliktowa atmosfera nie jest chyba cechą ustroju demokratycznego w którym panuje wolność słowa i gdzie ścierają się poglądy. Bezkonfliktowa atmosfera panuje w totalitaryźmie.

Obrazek użytkownika angela

22-10-2016 [15:48] - angela | Link:

To wszystko prawda, jestem przekonana,ze RZAD robi wszystko, co jest dla Polski i Polaków najlepsze.
Mają na to jeszcze 3 lata.
Posprzątać i wzmocnić Państwo jednoczesnie, to jest gigantyczna praca.
Muszą mocno uważać, żeby nas nie rozwalili "wielcy tego swiata".
Dopiero teraz jesteśmy bezpieczniejsi, jak Prezydent nawiązał współpracę z Chinami.
Do tej pory nie było ruchu, zniszczyli by nas.
A przyjaciół mamy tak samo biednych jak my.
Ważne jest, oby nie najważniejsze, pozbyć się niemieckich mediów, i ruskich trolli w Internecie, żeby nie mieszali już Polakom w głowach.
Pozdrawiam, mimo tej niecierpliwodci, podobają mi się Pana notki.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [21:47] - krzysztofjaw | Link:

angela

Dziękuję za dobre słowo, choć dzisiaj jestem w "ogniu krytyki". Tym bardziej dziękuje i wiem, że moja krytyka może być irytująca, ale lepiej wcześniej niż później. I dalej popieram rząd i prezydenta - żeby nie było nieporozumień :).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika OLI

22-10-2016 [16:29] - OLI | Link:

Ważna wypowiedź, nie unikniemy tych refleksji, i im wcześniej je poczynimy, tym lepiej.
Ja bym dopisała problem z mało wyważonym Waszczykowskim jako szefem MSZ, niekrytykowalnym i niepodważalnym. Uwagi do jego działań nic nie zmieniają, co należy rozumieć, że decydenci wykonują gesty zamiast wyciągać wnioski. Buńczucznymi wypowiedziami w dziedzinie polityki zagranicznej nie da się na dłuższą metę zastąpić wiedzy i skuteczności.

Ogólne wrażenie jest dla mnie zatrważające, bo przypomina fazę niszczenia poprzedniego PiS-owskiego rządu. Rządzący coraz częściej zaczynają zachowywać się jak osaczona ofiara, która została otoczona i ogłuszona przez lepiej zorganizowanych przeciwników. Jeśli by użyć przyrodniczych porównań- zachowuje się jak ławica ryb otoczona przez żerujące orki. Ten rząd atakowany z wszystkich stron częstokroć i coraz częściej sprawia wrażenie, jakby utracił orientację, i robi rzeczy, których robić nie chce, ale wydaje mu się, że musi. Przykłady?
- poparcie dla CETA
- uchwała w sprawie "Deklaracji pamięci i solidarności"
- krygowanie się przed popychlami z instytucji unijnych, które je rozzuchwaliło do niebywałego stopnia i teraz to rozzuchwalenie jest trudniejsze do wyhamowania, niż było na początku
- znoszenie zewnętrznych interwencji w polskie sprawy przy użyciu pieniędzy Sorosa i wykupionych przez Niemców mediów. Te sprawy proszą się o ustawowe uporządkowanie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [21:44] - krzysztofjaw | Link:

OLI

Ja bym nie był aż tak zatrwożony. Ogólnie nie jest tak źle. Szacunek dla wielu działań (będę o nich pisał) i za fakt, że rząd trwa i wytrwał pierwszą zdradliwą nawałę polakożerców i zdrajców z PO, N., KOD wspomaganychch przez żydo-komuszą wierchuszkę demoliberalnych europejskich lewaków. Jest trudno, ale musimy iść dalej.

Natomiast dziękuję za dodatkowe uwagi (spróbuję je wszystkie z różnych forów zebrać i napisać jeszcze jeden tekst a po nim od razu tekst wskazujący na dobre rzeczy).

Polityka informacyjna i Waszczykowski... hmmm...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Lektor

22-10-2016 [17:26] - Lektor | Link:

Dziwię się żeś pan przez całe 8 lat nie zadał tych pytań platformie obywatelsjiej ?!!

Ponieważ borykamy się z antypolskim układem KOD i nową wersją lewactwa i żydokomuny PRL-u, odpowiedzi na te pytania otrzyma pan wkrótce - trochę cierpliwości.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [21:39] - krzysztofjaw | Link:

Lektor

Pisze Pan "Dziwię się żeś pan przez całe 8 lat nie zadał tych pytań platformie obywatelsjiej ?!!". Mam nadzieję, że to tylko emocje, bowiem ja od 2008 roku jestem chyba jednym z największych blogowo krytyków PO-PSL, OS, Magdalenki, "michnikoidalnych" i innych komuszych lewako-demoliberałów w stylu Lewandowskiego czy Balcerowicza. Ścigam i krytykuję ich zresztą od lat 8--tych XX wieku, kiedy jeszcze byłem szczeniakiem i w Stanie Wojennym wybijałem szyby w komisariatach MO.

Proszę prześledzić moje posty przed 2015 rokiem a od 2008, czyli od roku, w którym zacząłem blogować. I tak a'propos... ze względu na tę krytykę miałem wiele osobistych i zawodowych probvlemów, ale wytrwałem, więc dziś mam prawo do ewentualnej troskliwej krytyki!

Pozdrawiam

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Obrazek użytkownika Lektor

23-10-2016 [01:29] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, nie napisałem tego zdania, aby podważać pana działalność w ubiegłych latach, a jedynie w związku z tą ostatnią notką. Jestem pełen podziwu dla pańskiej pracy i działalności i dziękuję panu za to w imieniu wszystkich czytelników.
Jednakże zabolało mnie, że po roku rządzenia PIS, po naprawdę dobrych zmianach , które systematycznie rząd wprowadza, a nasz Andrzej Duda jest najlepszym Prezydentem Polski od wielu lat, pan zastanawia się czy to jeszcze jest pana rząd i prezydent ?!! Panie Krzysztofie, czy tak trudno wymyśleć panu inny tytuł np. wymagam od naszego rządu .... , oczekuję od naszego rządu ..... lub innych sformułowań, a nie wątpić w tak beznadziejny sposób !
Po tym co zrobiono z Polską szczególnie przez ostatnich 8 lat i co dalej czynią przygłupy z opozycji ale również cały układ postkomuny , nawet przez myśl mi nie przeszłoby aby wątpić w nasz obecmy rząd z bardzo dobrym premierem panią Szydło i naszym fantastycznym Prezydentem A. Dudą.
Pozatym proszę pana o cierpliwość. Przykład: Nie tak dawno bo wczoraj czy przedwczoraj Cenckiewicz ogłosił już oficjalnie, że zostanie opublikowanych ok. 90% utajnionych dotąd dokumentów, a pan pisze „ ukrywaniem w dalszym ciągu zbioru zastrzeżonego IPN,”. Przecież ci ludzie muszą te dokumenty najpierw przejrzeć, sprawdzić, skopiować, a to wymaga czasu.
P.S. Jeśli uraziłem pana to przepraszam i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-10-2016 [10:49] - krzysztofjaw | Link:

"Panie Krzysztofie, nie napisałem tego zdania, aby podważać pana działalność w ubiegłych latach, a jedynie w związku z tą ostatnią notką. Jestem pełen podziwu dla pańskiej pracy i działalności i dziękuję panu za to w imieniu wszystkich czytelników. Jednakże zabolało mnie, że po roku rządzenia PIS, po naprawdę dobrych zmianach , które systematycznie rząd wprowadza, a nasz Andrzej Duda jest najlepszym Prezydentem Polski od wielu lat, pan zastanawia się czy to jeszcze jest pana rząd i prezydent ?!! Panie Krzysztofie, czy tak trudno wymyśleć panu inny tytuł np. wymagam od naszego rządu .... , oczekuję od naszego rządu ..... lub innych sformułowań, a nie wątpić w tak beznadziejny sposób!".

Nie mam żadnych pretensji. Mnie też poniosły emocje i muszę się przyznać, że przez kilka godzin zastanawiałem się czy opublikować mój tekst w takiej a nie innej formie i z takim a nie innym tytułem. Zdaję sobie bowiem sprawę, że nam potrzebna jest mobilizacja jak nigdy dotąd. Zrobią wszystko, że rozwalić ten rząd (prezydent jest raczej nie do ruszenia). Polska to niestety nie małe Węgry na uboczu a duży kraj w centrum Europy i dla demoliberalnych komuszo-syjo-lewwkaów europejskich (unijnych i nie tylko europejskich) jesteśmy bardzo ważni i będą walczyli wszelkimi sposobami. Przykład? Wczoraj szefowie ichnich TK z Niemiec i Francji zaatakowali w prasie zagranicznej nasz e rządy i prezydenta.

My musimy być zwarci.

Po dwóch dniach dyskusji widzę jednak, iż dobrze zrobiłem. Post na rożnych forach internetowych skłonił wielu do przemyśleń, wielu komentarzy i być może też w jakiś sposób potwierdził, że zależy nam na sukcesie tego naszego rządu i naszego prezydenta (faktycznie najlepsi od 1989 roku a może w ogóle po II WŚ).

Inspiracją zresztą mojego tekstu była też dyskusja jaką prowadzę w świecie realnym i opisywał też rozterki naszych wyborców.

W nadchodzącym tygodniu (pod koniec ) napiszę inny, który prezentował będzie pozytywne dokonania naszego rządu i prezydenta, choć przed niniejszym tekstem napisałem też tekst o majstersztyku polskich władz w zakresie kontaktów z Chinami :)

Pozdrawiam i dziękuję za troskę... i jeszcze (może zbyt patetycznie a nawet niepotrzebni): Rodzice też krytykują swoje dzieci. Chcą dla nich źle? Nigdy! Robią to z troski o nie i dla ich dobra!

Obrazek użytkownika Lektor

23-10-2016 [14:14] - Lektor | Link:

Cz.1.
Zgadzamy się! Nie o pański tekst mi chodziło bo pytać należy i dobrze że pan opublikował go. Widać to po interesującej i merytorycznej dyskusji . Chodziło mi o jego tytuł, bo nie wolno nam teraz tak mówić jak napisał pan w tytule. Jeżli zwątpimy w ten rząd i tego Prezydenta to może to oznaczać, że chcemy spowrotem rządów PO, albo rządów innych przygłupów, np, nowoczesnego ryśka. Jak narazie innych opcji na politycznej mapie Polski nie widać.
A zatem nie popadajmy w zwątpienie bo pewne sprawy nie zostały jeszcze załatwione przez rząd czy Prezydenta. Jestem pewny, że przyjdzie kolej na wszystkie sprawy, które wymienił pan w swej notce, ale jak już pisałem – proszę wszystkich o cierpliwość !!! Przecież wiemy bardzo dobrze, że PIS i rządzący muszą uporać sie najpierw z TK i kolejno z aferami PO jak np. afera amber gold, a następnie z innymi aferami, z wyjeśnieniem wreszcie katastrofy smoleńskiej (czy widzieliście co oszołomy z PO wyprawiali na ostatnim posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej ? Czy widzicie jak zachowują się „małpy” z PO i Now. W sejmie ? Oni specjalnie trwonią czas, aby PIS przeprowadził jak najmniej zmian.

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2016 [15:54] - Jabe | Link:

„Jeżli zwątpimy w ten rząd i tego Prezydenta to może to oznaczać, że chcemy spowrotem rządów PO” – Bo nie ważne, jacy jesteśmy, ważne że nie jesteśmy tamtymi – Definiowanie się przez wrogów i wiara.

Obrazek użytkownika Lektor

23-10-2016 [14:16] - Lektor | Link:

Cz.2.
Następnym ogromnym wyzwaniem dla PIS będzie reforma sądownictwa. Bez likwidacji tej kasty Polska nie ruszy z miejsca. Wystarczy tylko popatrzeć co sądy robią z polskimi rodzinami, z reprywatyzacją i z wydawaniem wyroków politycznych. To woła o pomstę do nieba ! Ale czy wyobrażacie sobie teraz Państwo taką reformę ? Czy przewidujecie jaki będzie bój o tych starych komunistycznych pierdli, tudzież eSBeków i innych potomków PZPR-u. Do tego trzeba się naprawdę dobrze przygotować – dlatego pańskie pytania, panie Krzysztofie, muszą nistety jeszcze trochę poczekać.
Cieszę się, że napisze pan artykuł o dotychczasowych plusach i rządu i Prezydenta, bo naprawdę warto o tym pisać, pomagać im jak najwięcej, dodawać otuchy, mobilizować – ale nie wątpić, nie krytykować, że coś jeszcze nie jest zrobione – bo drugiej takiej okazji, kiedy przy władzy są uczciwi ludzie możemy już nie doczekać !!!
W jednym się z panem nie zgodzę ! Nie, rodzice nie powinni krytykować swoich dzieci ! Nigdy tego nie robiłem. Jeśli trzeba było to tłumaczyłem do skutku, przekonywałem, dawałem przykłady, ale nigdy dziecka nie krytykowałem że zrobił coś źle, że się czegoś nie nauczył, że ma jedno ucho większe od drugiego, itd. – nigdy !

Uszanowanie dla Pana i Pozdrowienia.

P.S. Oczekuję z niecierpliwością notki o KRRiT, bo tutaj zrobiła się cisza. Jaki jest obecny skład Rady, kto jest przewodniczącym i co oni robią. Poprzedni przewodniczący dworak potrafił ukarać nawet Telewizję Trwam za przekaz marszu niepodległości, a teraz TVN czy inne manipulują i szkalują obecny rząd i Polskę, a żadnej reakcji KRRiT nie widzę.

Obrazek użytkownika arabas

22-10-2016 [17:44] - arabas | Link:

Dodał bym do tego "zbioru " fatalną politykę informacyjną, medialną,propagandową włącznie z osobami odpowiedzialnymi za jej kształt.Gratuluję Panu wyważonego z prawdziwą troską napisanego komentarza stojacego w całkowitym przeciwieństwie do wiecznego krytykanctwa i podszczypywania PIS-u przez takich komentatorów jak Pan Warzecha czy podobni mu niektórzy komentatorzy wSieci.W obecnym i najbliższym kształcie sceny politycznej nie ma innej możliwości odrodzenia Polski dlatego mój kredyt zaufania do obecnych władz jest dalej bardzo wysoki.Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [21:33] - krzysztofjaw | Link:

arabas

Dziękuję za dobre słowo. Miałem i ma dobre intencje, choć wiem, iż "dobrymi chęciami piekła bywa wybrukowane". Ale zawsze pisałem, że będę mówił o ewentualnych rzeczach, które u naszych wzbudzają we mnie niepokój. Dyskusja jest potrzebna i pomocna. Zawsze.

Tym niemniej tez mam kredyt zaufania, ale nie jest to zaufanie jakie wobec KOD, N, czy PO prezentują ich bezmyślne "lemingi"... nie mające żadnej wiedzy ani inteligencji odpowiedniej (raczej większość jest takich, oprócz oczywiście cynicznych liderów w, zdrajców Polski).

Pozdrawiam równie serdecznie

P.S. Znalazłem się w ogniu krytyki :)

Obrazek użytkownika Dementator

24-10-2016 [02:58] - Dementator | Link:

"nie jest to zaufanie jakie wobec KOD, N, czy PO prezentują ich bezmyślne "lemingi"... nie mające żadnej wiedzy ani inteligencji odpowiedniej (raczej większość jest takich, oprócz oczywiście cynicznych liderów w, zdrajców Polski)."

"Ponieważ borykamy się z antypolskim układem KOD i nową wersją lewactwa i żydokomuny PRL-"

"szefowie ichnich TK z Niemiec i Francji zaatakowali w prasie zagranicznej nasze rządy i prezydenta (?!).My musimy być zwarci."

To na chybił-trafił wybrane zdania z b.licznych tu komentarzy utrzymanych w tym samym tonie. I właśnie takim językiem rozmawia władza z tą częścią społeczeństwa, które jej nie wybrało, tym językiem "dyskutują" z rodakami zaczadzeni PiS-em politykierzy. I ma być w kraju dobrze?

Obrazek użytkownika PDP

22-10-2016 [17:55] - PDP | Link:

TTIP już teraz leży. Negocjacje zostały przerwane i nie ma widoków na ich wznowienie. Europejskie "elity" przestraszyły się. CETA prawdopodobnie również się posypie. Więc póki są inni blokujący, to nie ma co na sobie ogniskować krytyki czy czyjegoś gniewu skoro za 2 tygodnie wybory w USA a my uparcie zabiegamy o jakieś gwarancje bezpieczeństwa ze strony Stanów Zjednoczonych.

Zbiór zastrzeżony będzie udostępniony. Jest to jednak aż 430 metrów akt bieżących zatem przeglądnięcie tego jest czasochłonne. Z tego co napisał dosłownie przed kilkudziesięcioma godzinami na swoim profilu prof. Cenckiewicz "jest przekonany, że uda się opublikować 99,9% akt".

Obrazek użytkownika Kazimierz Jagoda

22-10-2016 [19:00] - Kazimierz Jagoda | Link:

Dziękuję za odważny wpis. Piszę odważny, bo jakakolwiek krytyka działań rządzących jest źle odbierana przez tych najwierniejszych. Na początku było tak, że najgorętsi zwolennicy PiS wołali "nie wszystko od razu", "poczekajmy kilka miesięcy". Potem było "zaczekajmy do szczytu NATO i ŚDM". Gdy ten termin minął zaczęto mówić, że nie ma sensu prowadzić wojen na kilku frontach", wreszcie, że trzeba "czekać do końca kadencji Rzeplińskiego". Teraz mówi się, że to dopiero rok mija, trzeba więcej czasu. Niestety czas mija nieubłaganie, on wręcz pędzi. Jestem pisowcem, ale wiele działań PiS albo wręcz ich brak zmusza mnie również do krytyki. Nie rozumiem używanie takich zwrotów przez polityków Prawa i Sprawiedliwości jak: może, być może, jestem przekonany, itp. Po za tym chcę zaznaczyć, że dla danie słowa to rzecz święta. Uważam również, że poseł nie powinien być ministrem - z tego powodu tak zwany teren leży odłogiem. Pamiętam powiedzenie jednego z prominentnych polityków PiS "I tak będą na nas głosować, bo nie ma na kogo innego". W pełni podzielam pana zdanie i obawy odnośnie naszej przyszłości. Myślę, że dla rządzących ważniejsza od Polski jest Ukraina, CETA, UE. Smutne to słowa, ale czy odbiegają od prawdy.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

22-10-2016 [21:27] - krzysztofjaw | Link:

Kazimierz Jagoda, Valdi, PDP

Przepraszam, że tak tylko w jednym komentarzu do Panów refleksji.

Mój tekst jest celowo taki, aby skłonić do refleksji i wskazać na moje (i nie tylko moje) troski ludzi, którzy głosowali na PiS i na A. Dudę.

Dyskusji nigdy nie za wiele a tego typu krytyczny (czy aby na pewno?) tekst jest moim pierwszym i będę starał się unikać niepotrzebnego "jątrzenia". Tym niemniej warto nieraz wyrazić troski i niepokoje, choćby po to, aby jeden z panów wskazał, iż zbiór będzie ujawniony w 99,9% oraz inne napawające nadzzieją uwagi.

Dobrze nieraz podyskutować, naprawdę. Ja w realu cały czas dyskujtuję i nie ukrywam, że niniejszy tekst jest też trochę pokłosiem tych rozmów.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Valdi

22-10-2016 [19:48] - Valdi | Link:

Panie Krzysztofie !
Przesadza pan. Generalnie sprawy posuwają się do przodu. Nie wiem jak z anexem, ale reszta pana zarzutów jest moim zdaniem przesadzona. Niektóre są w toku (opór materii duży ), niektóre należałoby umieścić w szerszym kontekście międzynarodowym/politycznym.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Celarent

23-10-2016 [01:58] - Celarent | Link:

Nie jestem pewna czy aneks jest... Bo jeśli był czytany przez poprzednika a dla też był rzeczywiście "niekorzystny", to już go nie ma (aneksu); jest tylko problem: co z tym fantem zrobić... Jeśli, jak wielu chce, Smoleńsk zainicjował właśnie ów aneks, to nie zdziwię się, że podzieli on los informacji skrywanych przez Anglików od dziesięcioleci. Dziś może jednak po nim nie być śladu, nawet źródeł aneksu może już nie być. Jest tylko głowa Macierewicza i niepewność, czy to aby był ostatni egzemplarz, jedyny znaczy.
Może więc lepiej o aneks nie pytać?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-10-2016 [10:36] - krzysztofjaw | Link:

Celarent

Miałem wiele wątpliwości czy opublikować ten tekst, ale uznałem, że muszę podzielić się swoimi troskami, tym bardziej, że wielu moich znajomych tez ma podobne odczucia.

A'propos zaś aneksu. Wie Pan (Pani?)... Za każdym razem jak zmieniałem pracę robiłem sobie kopie wszystkiego, co zrobiłem w obecnej. Mam je do dzisiaj z kazdego miejsca pracy (praca raczej biurowa i zarządcza)i nieraz korzystam dla własnych potrzeb. I jeżeli jest ten aneks to na pewni i Macierewicz i inni członkowie Komisji Weryfikacyjnej mają jego kopie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Dementator

24-10-2016 [02:31] - Dementator | Link:

Już po moim, trochę tu znanym nicku, widać że jestem trollem i opozycyjnym lemingiem, bo taki przekaż płynie przecież od dawna z tzw. góry. Ograniczona ilość znaków w komentarzu wyklucza szczegółowe wyliczanie błędów, zaniechań czy działań obecnej władzy, więc muszę poprzestać na skrótowo tylko wybranych przykładach. Zestaw przykładów autora ,wprawdzie dość licznych, ale o znaczeniu dla Państwa Polskiego raczej drugo- lub trzeciorzędnych. Władza, gdyby chciała słuchać vox populi, czy tylko głosu rozsądku dla sprawnego rządzenia nie powinna:

- traktować Polski jako oblężonej twierdzy przez tabun wrogów na nią czyhających, głównie w postaci organizacji międzynarodowych, których jest przecież członkiem

- nie obrażać innych państw, które nie wykazują żadnych wrogich czy choćby nieprzychylnych nam zamiarów, a raczej zjednywać sobie jak najwięcej przyjaciół

- nie dzielić społeczeństwa na obywateli lepszego i gorszego sortu, wznosząc w ten sposób mury, zamiast pomostów i wzbudzając do siebie nienawiść, zwłaszcza poprzez nazywanie obywateli o odmiennych poglądach zdrajcami, targowiczanami, obcymi agentami

- nie dopuszczać do łamania konstytucji niszcząc wymiar sprawiedliwości uzurpując sobie uprawnienia władzy sądowniczej, a także jawnie dążyć do zmiany ustroju na autorytarny, czego przecież nie było w programie wyborczym

- ustalić wyraźne granice kompetencji i obowiązków najwyższych urzędników w państwie tak, żeby jeden poseł nie dyrygował prezydentem, premierem i ministrami i codziennie tych granic przestrzegać, aby nie mówiono o marionetkach i decydentach poza konstytucyjnych