Od dzisiaj czytelnicy Gaz Wyb i widzowie TVN głosują na PiS

Od dzisiaj czytelnicy Gaz. Wyb. i widzowie TVN głosują na PiS, bo PiS spełnia ich oczekiwania

Absurd, prawda? Czytelnicy Gaz. Wyb. i widzowie TVN nigdy nie zagłosują na PiS, ale PiS zachowuje się tak jakby to właśnie im chciał dogodzić. Nie setkom tysięcy ludzi wychodzącym na Marsze Życia, nie setkom tysięcy ludzi, którzy podpisali się pod projektem „Stop aborcji” w tym ja, ale lemingom i ludziom najgorszego sortu PiS chce dogodzić. Trzeba powiedzieć sobie wprost: na kilkunastotysięcznych czarnych protestach nawet kilkadziesiąt procent  kobiet mogło mieć do czynienia z aborcją, reszta to zbałamucone gówniarze i niereformowalne lemingi. Ich nie wolno słuchać.

Dzieje się coś bardzo złego, bo PiS nie realizuje oczekiwań wyborców, łamie się pod naciskiem mediów. Nie wytrzymuje presji, okazuje słabość, co - nie daj Boże - może doprowadzić do podziałów w partii. Partie słabe łatwiej się dzielą. Patrz PO i Europejscy Desperaci.
Prawo i Sprawiedliwość chce utopić całkiem sensowny projekt ustawy autorstwa Ordo Iuris. Kto ten projekt czytał, wie, że nie ma w nim nic złego i radykalnego. Celem projektu jest ukrócenie aborcji u kobiet, które uprawiają seks dla sportu, a potem na sportowo ciąży się pozbywają. W projekcie jest zapis, że  sąd może odstąpić od ukarania kobiety, jeżeli dokonała ona aborcji np. pod presją środowiska.

Trzeba odróżnić kobiety, które zabijają dzieci bo są ździrami bez sumienia, od kobiet, które zabijają dzieci, bo ich do tego zmuszono, bo nie czuły się na siłach itd.  I projekt Ordo Iuris - być może nie pozbawiony wad - to właśnie robił. Być może żadna kobieta, która popełniła aborcję nie pójdzie do więzienia po uchwaleniu tej ustawy, bo wcale nie o to tutaj chodzi, żeby kogoś represjonować. Chodzi o wycofanie państwowego przyzwolenia na dzieciobójstwo. Chodzi o to, żeby przypadek zamordowania dziecka nie zostawał umarzany z automatu.
Drugim celem projektu jest ukrócenie aborcji eugenicznej.

Jeżeli PiS chce odstąpić od karania kobiet, to mógł po prostu te zapisy usunąć i całą ustawę przyjąć. Jeżeli PiS chce wprowadzić w projekcie odpowiedzialność mężczyzn (SŁUSZNIE jeżeli przyjmiemy, że oboje rodziców ponoszą odpowiedzialność), to gdzie był przez ostatnie 9 lat (8 lat w opozycji i 1 rok u władzy)? Dlaczego w tym czasie nie pisał ustaw?  Ile jeszcze PiS będzie POZWALAŁ ten temat rozwlekać i wałkować bandyckim lewackim mediom ? Ile jeszcze przez zgniły kompromis ma wpłynąć ustaw obywatelskich do sejmu? Ile ma być na ten temat debat i czarnych protestów? Jeżeli PiS przyjąłby ustawę za życiem, kolejnemu sejmowi - jaki by on nie był - byłoby bardzo ciężko zliberalizować prawo aborcyjne. Bardzo ciężko. Proszę to przemyśleć Drodzy Czytelnicy.

Opracować projekt, ustalić spójny przekaz i ustawę przyjąć. Roboty na max kilka tygodni, przy setkach ludzi od ustaw, dziesiątkach ekspertów i nieograniczonym budżecie, który PiS ma do dyspozycji. Czy to jest takie trudne? A może po prostu tych nierobów w sejmie i biurach poselskich jest po prostu za dużo?  Może za bardzo zajęli się ustawianiem swoich ludzi w miastach, w których kandydują?

Rządzący złodziei nie wsadzają do więzień, bo sądy są nie takie. Porządku z mediami nie robią, bo się niby nie da, tylko próbują je bezskutecznie zagłaskać dając im reklamy, a one za te pieniądze się rozwijają i tworzą antyrządowe paszkwile. PR partii i komunikacja z mediami i ze społeczeństwem leży i kwiczy. Ustawa o marketach upadła. Frankowiczom nie pomogli, bo się nagle przestraszyli banków. Kwoty wolnej od podatku nie zwiększyli. Czy PiS jest jeszcze w stanie coś zrobić dobrze? 

Ludzi zmęczy retoryka wojenna PiS-u i stan permanentnej wojny z PiS-em i dla świętego spokoju w następnych wyborach zagłosują na Nowoczesną. Bo jaka jest różnica między PiS-em, który nic nie może zrobić dla obywateli i Nowoczesną, która też nic nie może zrobić dla obywateli?* ZASADNICZA. ŚWIĘTY SPOKÓJ. Rządy Nowoczesnej zdejmą napięcie z mediów, prawica wróci do podziemia i będzie spokojniej.

Drodzy Rządzący wystarczy, że kilkadziesiąt tysięcy wyskrobanych czarownic pod rękę z lemingami i zbałamuconą młodzieżą wyjdzie na ulicę, żebyście z podkulonym ogonem schowali się do nory?
Ostatnie moje posty w oczach Czytelników tego bloga robią ze mnie zimnego krytyka, a może i nawet wroga tej władzy. Ja wcale tej funkcji nie chcę pełnić, ale ile mamy jeszcze znosić tą osłabiającą PiS nieudolność?

Dziś znalazłem taki komentarz w Internecie: Opozycja TOTALNA uznala za najwazniejeszy cel polityczny umozliwienie kobietom w Polsce DZIECIOBOJSTWA! Nie pieniadze na dzieci, nie tworzenie miejsc pracy, nie mieszkania ale MOZLIWOSC DZIECIOBOJSTWA.

Nie pozwólmy aby opozycja totalna wracała z każdej potyczki z tarczą.

*Nowoczesna może tyle ile Soros, banki i koncerny

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

06-10-2016 [00:12] - Janko Walski | Link:

Stężenie idiotyzmów w tym wpisie przekracza możliwości polemiki.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

06-10-2016 [08:38] - Roz Sądek | Link:

Moja akurat percepcja pozwala ogarnąć treść wpisu bez najmniejszego problemu. Mógłbym też z nim bez problemu polemizować, ale nie widzę potrzeby, - nie znajduję w nim polemicznych.

Obrazek użytkownika adriano

06-10-2016 [09:11] - adriano | Link:

Same konkrety :-)

Obrazek użytkownika Lektor

06-10-2016 [18:37] - Lektor | Link:

Rzeczywiście adriano, napaprałeś pan sromotnie w tej pańskiej notce !

Obrazek użytkownika adriano

07-10-2016 [13:12] - adriano | Link:

I znów same konkrety.

Obrazek użytkownika PDP

06-10-2016 [00:26] - PDP | Link:

A ja mam wrażenie, że największym zagrożeniem dla PiSu i prawicy są tacy jak Pan.

Wieczni malkontenci o słomianym zapale, którzy na dodatek nie rozumieją jak działa państwo i co to są priorytety.

PiS już zrobił coś dla obywateli, dał im 500+, które jak mniemam pobiera ok. 2 mln rodzin.
PiS odziedziczył państwo w stanie rozkładu i pojawiły się bardzo poważne zagrożenia zewnętrzne: atak Rosji na Ukrainę, Brexit, kryzys imigracyjny, terroryzm, totalna degrengolada europejskich elit, realne widmo rozpadu Unii Europejskiej.

To nie jest czas, by dać się wepchnąć w sprawy TRZECIORZĘDNE!

W tej chwili najważniejsze jest:
- doprowadzenie polskich służb specjalnych do sterowności i pozbycie się z nich kanalii,
- przeprowadzenie reformy sądownictwa i prokuratury,
- jak najszybsze wzmocnienie armii,
- podjęcie próby opanowania totalnego chaosu w służbie zdrowia, który to chaos jest PRAWDZIWYM zagrożeniem dla PiSu w 2,3-letniej perspektywie,
- zatrzymanie ogromnych przekrętów finansowych w obszarze finansów państwa i zatrzymanie lawinowego narastania długów,
- zabezpieczenie procesu wyborczego, by listopad 2014 już się nigdy nie miał prawa powtórzyć,
- w obszarze polityki zagranicznej odwrócenie fatalnego trendu realizowanego przez Sikorskiego czyli całkowitej rezygnacji z budowy sojuszy z naszymi najbliższymi sąsiadami na rzecz poddania się woli Berlina.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

06-10-2016 [08:17] - Roz Sądek | Link:

"...To nie jest czas, by dać się wepchnąć w sprawy _TRZECIORZĘDNE_..." Tak; dzieciobójstwo to są sprawy trzeciorzędne! Szanowny Panie, dla mnie i każdego członka mojej rodziny to są sprawy nadrzędne, to są pryncypia. Pana wyliczanka priorytetów w stosunku do "NIE ZABIJAJ" to są bzdety. Jak Pan pisze - najpierw służby specjalne, potem sądownictwo, potem jeszcze kilka,(kilkadziesiąt?) tej rangi zagadnień i NIE ZABIJAJ potem? Jak takie macie pomysły na Polskę, to się przejedziecie, prędzej niż się wydaje.

Obrazek użytkownika PDP

06-10-2016 [11:27] - PDP | Link:

Tak, to jest sprawa TRZECIORZĘDNA !!!

Trzeciorzędna z punktu widzenia prowadzenia polityki.
Dlaczego trzeciorzędna? Bo dotyczy w ciągu roku kilku tysięcy, maksymalnie kilkunastu tysięcy przypadków.

Natomiast coś takiego jak bezpieczeństwo granic, bezpieczeństwo wewnętrzne, służba zdrowia, wybory dotyczą DZIESIĄTEK MILIONÓW OBYWATELI. I w grę w niektórych z tych wymienionych przypadków także wchodzi życie obywateli. Rozumie już Pan??

Właśnie takie ideologizowanie polityki wielokrotnie prowadziło prawicę na manowce. A postkomuna tylko się cieszyła. Ileż razy można powtarzać te same błędy? Przecież oni tylko na to czekają! Mało Wam przykładów, jak np. z lat 2005-2007, kiedy to sprawa aborcji doprowadziła do wyjścia Marka Jurka z PiS, jego osłabienia i w konsekwencji upadku rządu?

Tak dalej, a będziecie mieli znowu postkomunę u władzy i wtedy na złość zrobią Wam aborcję na życzenie.
I będą się śmiać z Waszej politycznej głupoty.

Nie ruszać w tej chwili tego tematu, doprowadzić do nieodwracalnych zmian w aparacie państwa i prawie, żeby powrót postkomuny był już niemożliwy. Wtedy można do niego wrócić. Otwieranie tego frontu w tej chwili jest postawą samobójczą.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

06-10-2016 [08:44] - Stoczniowiec | Link:

Tak. Tylko że tacy właśnie ludzie jak my wybrali ten PiS do władzy w swym słomianym zapale.
Jeżeli jest to sprawa tak trzeciorzędna, to wystarczyło to uchwalić, wprowadzić w życie i zapomnieć. A tak - odrzucając projekt nie podliże się opozycji, bo ona jest totalna, ale zniechęci 'katoli'. Będziecie mieli to wymarzone przez niektórych 'centrum' i se będziecie siedzieć w opozycji, a PO, N i PSL rozpieprzą wszystko od nowa...

Obrazek użytkownika Mind Service

06-10-2016 [01:15] - Mind Service | Link:

Co do autorów projektu zaostrzającego dostępność aborcji w Polsce, to od samego początku podejrzewałem, że prawdziwym ich celem jest doprowadzenie do wzniecenia sporu światopoglądowego i takiego wzburzenia społeczeństwa, że spowoduje to upadek rządu PiS i wcześniejsze wybory. Na cóż więc zaostrzenie prawa aborcyjnego teraz aby już za kilka miesięcy nowa większość parlamentarna przegłosowała jego daleko posuniętą liberalizację, idącą dalej niż kompromis w tej kwestii utrzymywany obecną ustawą. Znamienne, że sondaże wskazują wyraźnie, że przytłaczająca większość w Polsce chce zachowania obecnego status quo. Oczywiście, jak to z kompromisami bywa nikogo tak do końca on nie zadowala, jednak przegięcie w tej kwestii w jedną lub w drugą stronę spowodowało by jeszcze większe zło. Zauważyć mogliśmy ogromną mobilizację przeciwników zaostrzenia przepisów przy zupełnie niezauważalnej reakcji "obrońców życia". Były "czarne marsze", białych nie było. Wyglądało to tak jakby przedstawiciele Ordo Iuris celowo wprowadzili PiS na minę mówiąc "po nas choćby potop". Całe szczęście, władze PiS-u w porę się zorientowały i rozbroiły tę bombę. W rezultacie opozycja wyszła nie tylko na cynicznie grającą aborcją w Polsce i traktującą kobiety jak mięso armatnie ale również jeszcze na grającą tą sprawą za granicą. Do tego jeszcze kumającą się z lewackim oszołomstwem, które w Polsce jest marginesem. Kaczor ograł tych ćwoków jak dzieci. Z wszech miar to dobre posunięcie PiSu. To nie był ich projekt, więc wiele nie tracą, a oszołomstwo z PO i Nowośmiesznej wychodzi w oczach Polaków na cyników wszczynających awantury na ulicach. Kobiety jak ochłoną, to wreszcie zrozumieją jak zostały wmanewrowane przez krzykaczki chcące ratować tematem aborcji swój tyłek i usprawiedliwić "debatę" nad tą ciemnogrodzką Polską w PE. Cała ta intryga była tak grubymi nićmi szyta, że aż nie do wiary. To jasne, jeśli PiS ma się utrzymać u władzy, to musi zabiegać przede wszystkim o centrum, bo to są decydujące głosy. W tym sensie Ordo Iuris to V kolumna. Dzisiaj wystarczyło posłuchać ich oraz opozycji, żeby co niektórym łuski z oczu spadły. Po pierwsze - będzie próba założenia nowej partii na prawo od PIS. Po drugie - może dojść do rozłamu. Dobrze, że biskupi się opowiedzieli...

Obrazek użytkownika mmisiek

06-10-2016 [05:49] - mmisiek | Link:

V kolumna..., jasne, pewnie jeszcze sterowana osobiście przez Putina.
A PiS oczywiście zupełnie nie zdawał sobie sprawy, że problem dziecibójstwa się pojawi i przez osiem lat siedzenia w opozycji i roku rządów nie zdążył się do niego w żaden sposób przygotować. Pewnie za mało miał czasu?

Obrazek użytkownika adriano

06-10-2016 [09:11] - adriano | Link:

Przede wszystkim zabijane dzieci nie są zadowolone z obecnego "kompromisu"

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-10-2016 [02:47] - maks jamnicki | Link:

Przy całym szacunku dla intencji rzeszy aktywistów obrony życia poczętego, sposób i momenty kiedy ten temat wypływa, budzi we mnie zaniepokojenie, czy czołówka tych organizacji nie jest zinfiltrowana przez Rosjan. Przy takim temacie to naprawdę nie jest trudne, tak jak kiedyś były zinfiltrowane "ruchy pokojowe" na Zachodzie Europy.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

06-10-2016 [08:31] - Roz Sądek | Link:

Nie wymienił Pan jeszcze żydów i cyklistów.
Szanowny Panie, no niechże się Pan zastanowi, kiedy będzie dobry czas na zatrzymanie dzieciobójstwa, jak już wszyscy będą szczęśliwi, bezpieczni, piękni i bogaci, to wtedy? Jak już wszystko co ziemskie i małostkowe sobie uporządkujemy, to wtedy będzie czas na Prawa Boskie i naszą moralność? Wtedy?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-10-2016 [23:49] - maks jamnicki | Link:

Taak...A gdzie byli ci rycerze jednej sprawy, /cóż z tego ze się ma "rację moralną" jak się jest politycznym idiotą albo dywersantem/ np przez ostatnie 8 lat ? Jakoś tak się dziwnie składa, że się budzą i rwą sobie włosy z głowy jak tylko PiS dojdzie do władzy. Ja też dreptałem w marszach w obronie życia poczętego, ale jakoś nikt z tych "rozgorączkowanych" nie wychodził cały czas poza to. Tyle lat spali spokojnie, śniadanka i obiadki jedli, na wakacje jeździli, a tu nagle taka histeria? Przecież można było zrobić głodówkę w tej intencji, leżenie krzyżem, chodzenie od drzwi do drzwi i uświadamianie, wiele, wiele. Chodził ktoś po domach w tej sprawie? To nie sztuka w bamboszach przed telewizorkiem a innym coś podrzucać i jeszcze potem "nabożnie" pluć na rząd i Sejm.

Obrazek użytkownika mmisiek

06-10-2016 [05:20] - mmisiek | Link:

Po pierwsze - większość powyższego to niestety prawda.
Po drugie - PiS zupełnie sobie nie radzi z przekazem medialnym ani może nawet w ogóle nie rozumie jego wagi we współczesnej demokracji. Rezultat jest taki, że całą narrację narzucają antypolskie szczujnie wespół z garstką lewactwa i sterują społecznymi nastrojami działając pełną parą bez najmniejszych przeszkód.
To jest polityka samobójcza bo "ruskie zagrożenie Ukrainy" na pewno nie wygra dla PiSu kolejnych wyborów, a może nawet nie wystarczy do przetrwania jednej kadencji (specjalność PiSu?).
Minął pierwszy rok i widać jak ogólny entuzjazm gdzieś wyparowuje, a za rogiem być może już czeka równia pochyła.

A sprawa ustawy antydzieciobójczej została zawalona wręcz koncertowo - tytuł wpisu doskonale to oddaje.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

06-10-2016 [08:23] - Roz Sądek | Link:

Zgadzam się z Panem w 100%. Słaba władza upada. Po wczorajszym "rozegraniu" DZIECIOBÓJSTWA, wielu sceptyków nie stanie się większymi sceptykami, ale po prostu - nie pójdzie na następne wybory.

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2016 [11:40] - xena2012 | Link:

pan Kwasniewski z Ordo Iuris swoim wystąpieniem sprawia wrażenie osoby która dopiero co przybyła z Marsa i nie widzi realiów.Nie widzi też,że sprawa aborcji jest wywleczona po to by rozbić PiS i odsunąć od władzy.A po nas chocby potop czyli powrót do starego układu.I już widzę jak w tej nowej rzeczywistości pan z Ordo Iuris dzielnie ,,walczy'' o wartości,straszy z mównicy jak obecnie i doprowadza do ustawy wg własnego projektu.Może byłoby lepiej by ów pan puknął się w czoło.

Obrazek użytkownika Gniewko

06-10-2016 [15:44] - Gniewko | Link:

Takie przedstawienie sprawy mogło się zrodzić, tylko w chorym umyślę wroga PiS-u.

Obrazek użytkownika adriano

07-10-2016 [13:28] - adriano | Link:

Dziękuję