Forum dezinformacji w TVP info

Szejnfeld zwięźle wyjaśnił dzisiaj w wiodącej audycji publicystycznej TVP info, "Forum", jak to się robi: określamy cele, szukamy sprzymierzeńców, przygotowujemy strategię i taktykę. Mówił te oczywistości w kontekście dyplomatycznej ofensywy Rządu na forum Unii i bezprecedensowych sukcesów, by je pomniejszyć, sugerując widzowi, że te "mądrości" są Rządowi obce. Mnie natomiast, wygłoszenie ich utwierdziło w przekonaniu, że Szejnfeld nie jest idiotą, jak pochopnie można by sądzić na podstawie jego komentarzy na temat tragedii smoleńskiej. Jego publiczna aktywność w tym obszarze idealnie wpisuje się w schemat, który nakreślił.

Celu łatwo się domyślić: utrzymanie obowiązującej narracji smoleńskiej. Cel żywotny, bo zdemaskowanie jej fałszywości oznacza praktycznie koniec formacji Szejnfelda, nie mówiąc o odpowiedzialności karnej liderów, z Tuskiem, Kopacz, Sikorskim, Komorowskim, Arabskim, Klichem, Millerem na czele i wielu, wielu innych.

Sprzymierzeńców nie brakuje:
- ludzie współtworzący kłamstwo - komisja Millera, prokuratorzy wojskowi, zespół Laska i wszyscy współpracujący z nimi
- PSL - partia współrządząca, a zatem współodpowiadająca za kłamstwo, czyli de facto uczestnicząca w zbrodni
- beneficjenci PRLu i ich następcy - grupa potężna gospodarczo  i pod względem wpływów, sieć powiązań zabezpieczających uprzywilejowane pozycje w oligarchicznych układach wywodzących się z nomenklatury i służb. Zrobią wszystko by zniszczyć PiS, zamach umocnił ich pozycje.
- nowoczesna.  - mentalne przedłużenie PO, w większości ofiary dezinformacji wywodzące się ze środowisk "młodych wykształconych z wielkich miast"
- KOD - mentalne przedłużenie PO, w większości inteligenckie ofiary dezinformacji wywodzące się ze środowisk postsolidarnościowych, identyfikujące się z UW, GW, "Polityką" i TP, pozostające w zadziwiającej symbiozie z feministkami, Owsiakiem, ludźmi palikotopodobnymi, z ideologiczną spuścizną PRLu, całym "postępowym" światem, z którym w latach 80-tych walczyli. Zupełnie ślepi na rolę postresortowych, sprawujących rząd dusz.
- media - podobnie jak PSL, współodpowiadające za kłamstwo.
- masy - ofiary mediów, całego wieloletniego przemysłu szydzenia z głowy państwa, pogardy i nienawiści, gotowe brnąć w absurd dowolnie głęboko z prozaicznego powodu: alternatywą jest przyznanie się przed sobą do (o)błędu.

Strategia - niedopuszczenie do przebicia się prawdy o tragedii smoleńskiej poprzez  dyskredytowanie źródeł przekazów podważających narrację, przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości oraz osób najbardziej w demaskację zaangażowanych oraz utrwalanie z różnych stron i w różnej formie fałszywej narracji.

Taktyka - lista jest długa, wymieńmy parę elementów:
- powtarzanie narracji jako najoczywistszej oczywistości
- powtarzanie kłamstw o fachowości "słusznych" i amatorszczyźnie "niesłusznych"
- sugerowanie "niskich pobudek"  i piętnowanie z pozycji moralnej
- sugerowanie, że po jednej stronie są "wszyscy", a po drugiej "frustraci", "cyniczni gracze", "psychiczni", "ciemna masa"
- zagłuszanie, zmienianie tematu, podśmiewanie się, gdy pojawiają argumenty merytoryczne
- zarzucanie kłamstw, udawanie oburzenia, różne teatralne pozy i miny są na porządku dziennym
- uruchomienie popularnych aktorów, reżyserów, piosenkarzy, naukowców z tytułami
- wykorzystanie przekazów światowych

Wszystkie te elementy i inne, niewymienione, zademonstrowali na dzisiejszym Forum Szejnfeld, Sawicki i niekoniecznie świadome w czym uczestniczą dwie panie, jedna z nowoczesnej i jedna od Kukiza. Zorientowani dzięki "niesłusznym" przekazom  widzowie  musieli być pod wrażeniem cynizmu Szejnfelda i Sawickiego. Kiepsko udawane oburzenie z pobudek moralnych tego ostatniego musiało wręcz osłabiać.  Niezorientowani pozostali w najlepszym przypadku niezorientowani, o ile ćwiczony od 6 lat uśmiech politowania Szejnfelda pokazywany jako tło podczas wypowiedzi posła PiSu nie przeważył szali. Zdezorientowani utwierdzili się w słuszności słusznej narracji.

Gratuluję TVP info, która, jak słychać ze wszystkich stron non-stop, jest "pisowska".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-09-2016 [00:34] - HenrykHenry | Link:

Dokladajac do tego wypowiedz szefa MSZ Waszczykowskiego o kierowcach TiR-ow z Polski w Calais i przy tym powolywanie sie w tej wypowiedzi na Millera ... nie wiem nawet jak to napisac ... znaczy sie nasza dyplomacja rzadzi idiota !!!. Tak to tylko moge ujac.
Wczesniej juz pisalem ze z Waszczykowskim jest cos nie tak ... to pisalem w zwiazku z jego zaproszeniem KW do Polski w sprawie TK.
Teraz sluchajac tej jego wypowiedzi jestem prawie pewny ze o wiele z nim jest cos nie tak.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [09:30] - Janko Walski | Link:

HenrykHenry
2016-09-17 [00:34]
Co takiego strasznego powiedział pan min. Waszczykowski o kierowcach w Calais i co to ma wspólnego z omawianym tu tumanieniem za pomocą pancernej brzozy, pomówień odbierających cześć Zamordowanych Oficerów Lotnictwa, ich Dowódcy i Prezydenta?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-09-2016 [20:50] - HenrykHenry | Link:

Oto to co ja nazywam kompromitacja tego Pana. Poranek w Radiowej Trojce wywiad z MSZ Waszczykowskim .
Zreszta tych wpadek min.Waszczykowski mial o wiele wiecej ...

Czy rząd Polski pomoże polskim przewoźnikom oraz kierowcom, którzy mają dosyć ataków na ciężarówki w Calais? O to samo Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski został zapytany w wywiadzie przeprowadzonym na antenie radiowej Trójki.

Kiedy dziennikarka zapytała ministra o jego reakcję na list z prośbą o pomoc od przewoźników, usłyszała następującą odpowiedź:

Wróćmy do poważnych tematów. Jakbym chciał w ten sposób traktować sprawę, to bym odpowiedział jak kiedyś pan Cimoszewicz: „ubezpieczcie się od tego, żeby was nie uderzono w głowę”. No, bądźmy poważni.

A tu link do tej audycji jakby wiara u Pana byla zbyt mala. http://40ton.net/minister-wasz...

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [22:33] - Janko Walski | Link:

To jest link do notki, w którym cytuje się jedno zdanie. Wyrobiłbym sobie opinię gdybym poznał cały wywiad. W czasach gdy manipulacja a nawet przyłapanie na manipulacji przestało być wstydem, a wręcz przeciwnie tytułem do chwały w wyścigu kto lepiej tumani, naiwnością byłoby bezkrytyczne przyjmowanie tego typu rewelacji.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

18-09-2016 [06:31] - HenrykHenry | Link:

Nie ma Pan racji choć i ja staram się bronić jak mogę.
Słuchałem tego wywiadu w całości i zdumiony. Chce tylko powiedzieć ze to duża wpadka Waszczykowskiego. Ktoś taki powinien myśleć co mówi. Rozumiem Pana "rozgoraczkowanie" ale argumenty których Pan użył są kiepskie. Człowiek na takim stanowisku ... itd. Proszę też nie porównywać tej sytuacji do tego co było przedmiotem ataków na Panią Fotyga. Te ataki są czymś całkowicie innym. Chyba ze mnie Pan tez zalicza do UBekistanu.
Zle się stało i gdyby to był "wymysl" i kolejny atak jak Pan pisze UBekistanu , nie byłoby potrzeby późniejszego tłumaczenia (dla mnie to odwracanie kota ogonem) w TVP w wieczornych programach informacyjnych.
Wiem ze te padalce każda okazję starają się "ugrac" ale to tym bardziej nie należy im dawać takich "durnych" okazji. Szegolnie ze to Minister ... itd.

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-09-2016 [20:46] - Janko Walski | Link:

Nie miałem jeszcze okazji posłuchać wywiadu, więc trudno mi zgadzać się lub nie zgadzać z Pańską opinią. Jeśli wymsknęło się ministrowi coś nieprzemyślanego, powtarzam "jeśli" bo ważne jest jak brzmiały pytania dziennikarza i jak wyglądała całość wypowiedzi. Nie podważam pańskiej opinii, tylko chciałbym mieć swoją. Jeśli więc przyjąć, że odebrałbym wypowiedź ministra podobnie jak Pan, to uważam, że i tak ze zbyt grubych dział strzela się. Chciałbym widzieć tych rzucających kamieniami w ministra jak sobie radzili w sytuacjach, w których jakąś stachanowską robotę wykonywali i w ferworze rzucili niepotrzebnie złym słowem.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [23:04] - Janko Walski | Link:

Wyguglałem "Waszczykowski" i wszystko jasne. UBekistan przeprowadził zmasowany atak na ministra właśnie z powodu tej wypowiedzi. Ciekaw jestem jak wyglądało pytanie i wcześniejsze fragmenty wywiadu. To wystarczyło by wszystkie szczujnie na najwyższych obrotach zaczęły ujadać: Wyborcza, natemat, onet, TVN, TOK FM i niezliczone klony w internecie. To wściekłość UBekistanu z powodu sukcesów w polityce międzynarodowej polskiego Rządu. Taka powtórka z ujadania tych bolszewickich kundli na pierwszą polską minister spraw zagranicznych Annę Fotygę. Wtedy udało im się zaszczuć panią minister. Jak każda powtórka kolejne ujadanie jest farsą. Tym razem zwycięska polska partia nie musiała zawiązywać koalicji z ekspozyturami ubekistanu.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [23:42] - Janko Walski | Link:

Wyguglałem "Waszczykowski" i wszystko jasne. UBekistan przeprowadził zmasowany atak na ministra właśnie z powodu tej wypowiedzi. Ciekaw jestem jak wyglądało pytanie i wcześniejsze fragmenty wywiadu. To wystarczyło by wszystkie szczujnie na najwyższych obrotach zaczęły ujadać: Wyborcza, natemat, onet, TVN, TOK FM i niezliczone klony w internecie. To wściekłość UBekistanu z powodu sukcesów w polityce międzynarodowej polskiego Rządu. Taka powtórka z ujadania tych bolszewickich kundli na pierwszą polską minister spraw zagranicznych Annę Fotygę. Wtedy udało im się zaszczuć panią minister. Jak każda powtórka kolejne ujadanie jest farsą. Tym razem zwycięska polska partia nie musiała zawiązywać koalicji z ekspozyturami ubekistanu.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [11:43] - Janko Walski | Link:

HenrykHenry
2016-09-17 [00:34]
"z Waszczykowskim jest cos nie tak ... to pisalem w zwiazku z jego zaproszeniem KW do Polski w sprawie TK"

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Prof. Rzepliński ostentacyjnie łamie Konstytucję, czego świadomość mają wszyscy, włącznie z wspierającą go kastą bo rzecz jest oczywista. Sędzia Stępień nawet chlapnął to publicznie. Był to jednak wyjątek, omerta przestępczej kasty wyznaczyła erystykę jako metodę komunikowania się z masami, głównie fallacia non causae ut causae, mutatio controversiae, argumentum ad auditories. W sytuacji monopolu medialnego, który tylko częściowo został przełamany w mediach państwowych poproszenie KW, mimo znanej niechęci tych ludzi do formacji budującej Polskę, było rozsądnym wyjściem. Pan min. Waszczykowski nie spodziewał się, że KW sprzeniewierzy się etyce zawodowej i będzie bronić ewidentnego bezprawia w imię ideologii "postępu" i jej beneficjentów. Nikt tego nie spodziewał się!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-09-2016 [21:15] - HenrykHenry | Link:

Stosuje Pan taktyke Darskiego ... spycha Pan na inny temat nie odnoszac sie wlasciwie do tego co poruszylem w komentarzu ...
Wiec prosze sie zastanowic o czym lub o kim Pan chce wyjasnien czy odpowiedzi ?!.

Dla udogodnienia dodam ze zapraszajac KW min. Waszczykowski juz dawal odpor lamaniu prawa przez Rzeplinskiego ?! , czy dopiero przewidywal ze takie "lamanie" nastapi przez przew.TK i pozostalych Sedziow.

Prosze mnie nie atakowac poslugujac sie argumentami ktorych ja nie neguje.

Dam tylko maly przykladzik naiwnosci Pana argumentacji ... "Pan min. Waszczykowski nie spodziewał się, że KW sprzeniewierzy się etyce zawodowej ...".
Nie spodziewal sie , nie przewidzial ... (wiedzac chocby o tym , ze tam jest Suchocka) Minister Spraw Zagranicznych ... to moze niech telefony odbiera w biurze PiS.
Nie ma co sie spierac . Ja uwazam ze to kiepski Minister (duzo lepszy jest jego zastepca) ... no chyba ze Pan podziela niezwykle "trafna" i mocna argumentacje komentatora podpisujacego sie Lektor , wtedy ...

Pozdrawiam serdecznie - Chlop z niewytezona Pala.

PS.- jeszcze jedno ... pisze Pan ..."Prezes Trybunału Konstytucyjnego Prof. Rzepliński ostentacyjnie łamie Konstytucję, czego świadomość mają wszyscy, włącznie z wspierającą go kastą bo rzecz jest oczywista. Sędzia Stępień nawet chlapnął to publicznie."

No i co z tego , co z tego prosze Pana ... prosze teraz pomyslec ... "i co to ma wspólnego z omawianym tu tumanieniem"

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [22:20] - Janko Walski | Link:

Rzeczywiście był naiwny, wszyscy byli naiwni. Oto okazało się, że maksyma "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" nie jest buractwem postbolszewickim profesorów Rzeplińskich i Zolli tylko ma zasięg międzynarodowy i sięga Komisji Weneckiej!

Obrazek użytkownika Lektor

17-09-2016 [16:38] - Lektor | Link:

No właśnie, ty chłopie masz, albo wmówiłeś sobie jakieś uprzedzenie do Waszczykowskiego i jątrzysz tu na blogach. Gdybyś chociaż trochę wytężył tą twoją pałę, albo zapytał kogoś mądrzejszego to być może wytłumaczyłby ci wszystko. Narazie wygląda to tak jakbyś przeczytał GW i pokazujesz skąd czerpiesz informacje.

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-09-2016 [09:21] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

A dlaczego się Szanowny Pan dziwi?
Przecież do TV ida ludzie,którzy od kilkunastu lat są uczeni socjotechniki! Od mowy ciała,po erystykę,manipulowanie "faktami"
oraz całego systemu,który juz dawno opisał Nietzsche--- "nie ma faktów,są tylko interpretacje".
Sam Tusk zatrudniał u siebie ponad stu speców od "przekazu medialnego", socjologów,psychologów i speców od inzynierii społecznej.

A przeciętny "oglądacz" TV...obojetne jakiej...to faktycznie ciemny lud,o IQ cofnietego w rozwoju chomika.
Autora tej notki niniejszym przepraszam :-)

Specjalne szkolenie jest robione u Waltera w TVN...stąd pochodzą Michniewicz,Olejnik oraz nadal czynni funkcjonariusze medialni w telewizorniach i radiu.
Wie Pan ile uczelni w III RP zajmuje się szkoleniem tego typu...nawet PRL i Czechosłowacja miały wydziały na uniwersytetach.

Pzdr.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [09:53] - Janko Walski | Link:

"Specjalne szkolenie jest robione u Waltera w TVN"

Zachwalany Kiszczakowi przez Urbana Walter, któremu udało się zrobić z Jaruzelskiego bohatera narodowego po wprowadzeniu stanu wojennego wyhodował już tabuny powielających i twórczo rozwijających jego metody. Zauważmy, że znaczna część KODowców widocznych na ich zgęstkach wywodzi się z pokolenia pierwszej S. Zdołał ich tak przekręcić, że gotowi są zabijać w obronie towarzyszy, esbeków i ich tajnych współpracowników oraz następców mentalnych i nikogo tak nie nienawidzą jak dawnych kolegów z S, którzy z tą mafią niweczącą marzenia o wolnej Polsce niszczyli tyle lat i nadal usiłują niszczyć.

Kłamstwo to podstawowa twierdza UBekistanu, bez którego UBekistan nie istniałby ani chwilę.

Pojawia się pytanie, dlaczego politycy polscy, polscy dziennikarze polemizują z manipulatorami? W ten sposób uwiarygadniają ich tylko. Właśnie z tego powodu Forum wyrządza większe szkody w głowach odbiorców niż szczekaczki typu TOK FM, w których wszyscy są z "jedynie słusznej" strony.

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-09-2016 [16:48] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"... polscy dziennikarze polemizują z manipulatorami..."

Piękny podwójny oksymoron! :-)

1.Po pierwsze nie polscy,tylko opłacani przez obce media...wyrobnicy...np.Warzecha,Stankiewicz et consortes.

2.W III RP nie ma juz dziennikarzy...są funkcjonariusze medialni,którzy za 30 srebrników sprzedadzą swoja matkę i wykopią babcię z grobu...bo miała przy sobie złoty medalik.

Ostro? I tak się powstrzymuję...

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-09-2016 [16:48] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"... polscy dziennikarze polemizują z manipulatorami..."

Piękny podwójny oksymoron! :-)

1.Po pierwsze nie polscy,tylko opłacani przez obce media...wyrobnicy...np.Warzecha,Stankiewicz et consortes.

2.W III RP nie ma juz dziennikarzy...są funkcjonariusze medialni,którzy za 30 srebrników sprzedadzą swoja matkę i wykopią babcię z grobu...bo miała przy sobie złoty medalik.

Ostro? I tak się powstrzymuję...

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

17-09-2016 [15:44] - ...Trzy kropki... | Link:

...Szejnfeld i Sawicki to takie półgłówki włażące do studia w gumiakach od gnoju!!!...Śmierdzi od nich na kilometr debilizmem...oni na facjatach mają wypisany iloraz IQ na POziomie insektów!!!...Wystarczy na te gęby spojrzeć aby z góry wiedzieć co ci "geniusze" mają do POwiedzenia!!!...

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [16:39] - Janko Walski | Link:

Paradoksalnie przaśna gęba Sawickiego i elokwencja wsiowego głupka uwiarygadnia go. Trudniej takiego podejrzewać, że uczestniczy w cynicznej grze w jednej drużynie z wyglądającym na znacznie inteligentniejszego Szejnfelda.

Obrazek użytkownika arabas

17-09-2016 [17:56] - arabas | Link:

Po 5 min. wyłączyłem przewidując jatkę.Formuła lansowana w tej audycji 4:1 przy sprzyjającej tej czwórce postawie prowadzącego jest charakterystyczna dla tej audycji.Inne programy publicystyki politycznej w TVP są również słabe,jak długo można oglądać dyskusje które nie są dyskusjami tylko wzajemnym przekrzykiwaniem.Uważam,że PIS zupełnie nie panuje nad polityką propagandowo informacyjną swojej partii.Często na przeciw starym cynicznym zaprawionym w kłamstwie i propagandzie politykom PO stają młodzi politycy PIS mający małe szanse w tych potyczkach.Swoje trzy grosze dorzucają często redaktorzy prowadzący chcący na siłę wykazać się nadmiernym obiektywizmem vide red.Ziemiec Skutek jest taki że telewizja z nazwy pisowska jest w rzeczywistości anty pisowska.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-09-2016 [19:31] - Janko Walski | Link:

Przede wszystkim utrwala fałszywe kalki stale obecne i powielane w sferze publicznej. Takie audycje pogłębiają dezorientację Polaków! Przedstawiciele partii poza PiSem nie są w stanie wznieść się ponad wytyczne. Rozmowa nie jest rozmową, tylko puszczaniem taśm z nagranymi kwestiami na każdy temat. Esemesami otrzymują słowa klucze, wokół których budują swoje wypowiedzi. Mniej rozgarnięci wprost je powtarzają. Jest to konieczne, gdyż to co partie ubekistanu mają do zaprezentowania to fałsz, kłamstwo, a kłamstwo musi być uzgodnione.

Obrazek użytkownika Lektor

18-09-2016 [17:18] - Lektor | Link:

Chłopie z takimi jak ty nie warto polemizować ! Ty rozumujesz na poziomie 10 letniego dziecka, a co tu dopiero mówić o myśleniu analitycznym. Wniosek: Nie bierz się za politykę, bo nie potrafisz tego robić tak długo jak się zacietrzewiasz odsuwając prawdę na bok.