Okres ochronny dobiega końca

Piszę to ze smutkiem zatroskana o los Polski. Po pierwszych dniach od zaprzysiężenia Pani Premier, moje nadzieje podskoczyły wysoko, jednak z każdym dniem mam coraz więcej wątpliwości. Ot, choćby reforma TVP nie jest taka jakiej oczekiwaliśmy. Jeszcze trochę, a będą o niej pisać jak o TVP klienteli sitwy - i będą mieli rację!

Czas więc na trudne pytania do Pani Premier, Rządu i do Prezydenta:

1. Czy PiS już zaakceptował fałszerstwa wyborcze z 2014 roku?

Proszę nam to oficjalnie powiedzieć, że władza lokalna zdobyta w sposób przestępczy będzie tolerowana przez rząd PiS. Czy tolerancja dla przestępców ma jakiś podtekst w aktualnych interesach politycznych - i PiS układa się z lokalnymi łotrami?

2. Co z odtajnieniem zbioru zastrzeżonego IPN - obiecanym najdalej w lutym br. a mamy już maj?

Powiem bez pardonu co myślę. To mi wygląda na ochronę kapusi we własnych szeregach - bo co innego może być powodem tego zaniechania? Jakiż to interes państwowy zmusza nas do ochrony łotrów?!  Mnie się do dziś wydawało, że to właśnie w naszym interesie jest ujawnienie wszelkiego zła, aby nie grano naszymi teczkami w Moskwie i w Berlinie!

3. Co z reformą - przywróceniem przyzwoitości wymiarowi sprawiedliwości?

Znów powiem bez pardonu. Układanie się, powiem to delikatnie: z ludźmi podejrzanej konduity jest zwyczajnie hańbą! Nie tego oczekiwaliśmy od Obozu Patriotycznego. Kapusi i kałzyperdów należy gonić! Przykładowo, prezes TK notorycznie łamie prawo, donosi na Polskę, napuszcza obcych polityków ...itd. a mój rząd mówi o kompromisie? Nie ma na to mojej zgody. Ze złem się nie paktuje - zło się zwalcza a nie dotuje się szkodników milionami złotych na szkodzenie Polsce !

4. Obietnice wyborcze Prezydenta

Przeznaczamy krocie na pensje urzędników i utrzymanie ich stanowisk pracy, a nie mamy pieniędzy na różne cele społeczne które obiecał zrealizować Prezydent i PiS. Odkłada się to na "świętego nigdy". W związku z tym zapytam: Czy zgodnie z obietnicą Pan Prezydent po roku poda się do dymisji? Ja jednak wolałabym aby Prezydent został i razem PiS ostro przycięli pensyjki urzędasów i połączyli je z wynikami firm.

Dziękuję za uwagę

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [22:05] - Goral Supreme | Link:

Do tej listy dodam obietnice PIS ograniczenia do minimum poziomu swiadczen emerytalnych dla bandytow spod znakow SB,MO.PZPR,PSL,SD.
ps.Nie jest moim zamiarem dokladanie PIS-owi ktory obdarzylem swoim zaufaniem do grudnia ubieglego roku.
ale zobowiazania wobec nas dotyczace zerwania z Magdalenka zaczynaja wygladac dla mnie i mojego srodowiska dziwnie..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2016 [22:33] - Ula Ujejska | Link:

Moim celem także nie jest dokopanie mojej partii ... chcę tylko przypomnieć o tym, że dlatego wygraliśmy wybory, że obiecaliśmy ludziom Dobrą Zmianę.

Obrazek użytkownika Art

29-05-2016 [00:20] - Art | Link:

Prezydentowi dodałby jeszcze jedno pytanie o "Aneks"?Już czas najwyższy,bo giną ludzie.

Obrazek użytkownika mmisiek

28-05-2016 [22:27] - mmisiek | Link:

Dobre pytania, można ich zresztą podać znacznie więcej, np. co z ogólną polonizacją mediów, co z wymianą kadr dyplomatycznych, co z wyjaśnieniem prowokacji na Marszach, co z akcją "Widelec", co z seryjnymi "samobójstwami" itd. itd.
Teraz bezczynność w różnych dziedzinach tłumaczy się na ogół koniecznością zachowania spokoju przed szczytem NATO i ŚDM, ciekawe czy potem coś się konkretnie ruszy czy zostanie nam zaserwowana jakaś nowa narracja. Mam złe przeczucia, ale może się mylę i PiS pozytywnie nas zaskoczy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2016 [22:30] - Ula Ujejska | Link:

Oby PiS nas pozytywnie zaskoczył ... jeszcze w to wierzę. Ale naciskać trzeba :)

Obrazek użytkownika marco.kon

28-05-2016 [22:46] - marco.kon | Link:

Głosowałem na Andrzeja Dudę w II turze wyborów ( w pierwszej na Mariana Kowalskiego), głosowałem na PiS w wyborach parlamentarnych 2015, nie mając innego wyboru wobec zwinięcia sztandaru Ruchu Narodowego przez Winnickiego. Teraz popieram Narodowców Rzeczpospolitej Polskiej, stowarzyszenia pod egidą Mariana Kowalskiego. A Marian Kowalski, póki co, popiera rząd PiS, wybrany w demokratycznych wyborach, choć też ma zastrzeżenia co do prawdziwych intencji PiS.
Tak się dziwnie składa że wybory w Polsce wygrywają ci którzy, naprzemiennie kultywują linię wyznaczoną w Magdalence nie dopuszczając do parlamentu Narodowców. Radykalnych w działaniach.
Ma Pani rację. W Polakach coraz bardziej budzi się zniecierpliwienie. I to nie chodzi o KODziarzy, PO/PSL/.nowoczesną.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:25] - Ula Ujejska | Link:

@Marco.kon

Tym razem miało być inaczej - Magdalenka miała przejść do niechlubnej historii :(

Ja mam jeszcze nadzieję, że PiS to rozumie i zdaje sobie sprawę z konsekwencji zaniechań o których piszą tu inni.

Obrazek użytkownika jdj

29-05-2016 [12:50] - jdj | Link:

Pan A okradł pana B, a pan C był "obojętny". Cóż, świat dzieli się na złodziei, okradanych i obojętnych, którzy, żeby świata "nie dzielić", raczej powiedzą "B źle postępował, ja bym lepiej schował", niż potępią A.
Dokładnie ten sposób rozumowania przedstawia wiele "prawicowców medialnych" - raczej potępią Dudę lub wytkną coś Szydło (ja bym to zrobił lepiej), niż przyłożą (broń Boże! mógłby krzyknąć partyjny kardynał) KODowi i stowarzyszonym draniom. Czyż nie tak jest? POżytecznych idiotów nie sieją ...

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-05-2016 [01:25] - Józef Darski | Link:

To Pani nie wie, że ustawa o ujawnieniu przewiduje ujawnienie za rok tego co służby do ujawnienia skierują. Czyli dialektyka
Zbiór zastrzeżony pozostaje
Aneks pozostaje tajny, ujawniony nie będzie
Zmian w MSZ nie będzie żadnych, gdyby miały być już by były.
Zmian w TVP nie będzie, tylko znajomi Kurskiego z Polsatu i Superstacji, może też być z Wybiórczej. Nowa wersja ustawy nie przewiduje żadnych zwolnień
Wybory sfałszowane zaakceptowane
Zobaczymy co z sędziami i prokuratorami. Na razie w najlepsze nas skazują, vide Nowy Sącz, Gdańsk, sprawa PKW, Miernika itp., itd.
Obietnice Prezydenta odciągnięte ad Calendas Graecas
TK - kapitulacja
Za chwilę będzie kapitulacja przed komunistycznymi służbami
Po prostu baronowie PiS chcą spokojnie konsumować,

Ale proponuję wznieść okrzyk: jest byczo, trudności są tylko przejściowe, musimy poczekać jeszcze 8 lat. Nie można przecież wszystkiego na raz

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:50] - Ula Ujejska | Link:

Panie Jurku, będziemy walczyć o lepszą Polskę, o taką jaką sobie wymarzyliśmy, z PiSem lub bez PiSu - i żadnych byczych okrzyków już nie będzie.

Obrazek użytkownika cassiodorus

29-05-2016 [23:21] - cassiodorus | Link:

Pan Jerzy do telewizji przychodzi, jest tam nawet cytowany, obyscie nie musieli walczyc o lepsza Polske z Polakami, ktorzybmoga miec inne marzenia, czego wam uczciwie zycze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-05-2016 [11:26] - Ula Ujejska | Link:

Inne marzenia ... mieli ci co rządzili w Polsce przez ostatnie 8 lat i tę walkę przegrali.

Czy myśli Pan, że zaczną do nas strzelać, jak to odgrażał się tutaj jeden z ich wojowników - zaczną bomby podkładać?

No niech spróbują. Czasy bezkarnego bicia żelaznymi prętami przez prowokatorów sitwy i palenia budek to już historia.

Obrazek użytkownika harakiri

29-05-2016 [13:35] - harakiri | Link:

No i po raz kolejny rozgrywający teczkami górą. Który to już raz?

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-05-2016 [07:26] - jazgdyni | Link:

Ula! Psiakość!

Okres ochronny kończyłby się, gdyby te gady dały władzy, jak przystoi, 100 dni spokoju. Ale nie dali. Atak przypuścili już w czerwcu. Dlatego dużo energii i czasu idzie na bzdurną walkę.
Weźcie razem z doktorem poluzujcie i poczekajcie do jesieni. Gdy wtedy nie będzie postępu, to ja też zacznę się denerwować.

Serdeczności.

Ps. Nie wyobrażacie sobie jak wygląda czyszczenie TVP. To gorsze niż osuszanie bagien.

Obrazek użytkownika Jozue

29-05-2016 [09:08] - Jozue | Link:

Pełna zgoda. Najpierw trzeba POgonić socjologa Rzeplińskiego z TK, gdyż ten oszołom mógłby mieszać. Od nowego roku 2017 odtajnić zbiór zastrzeżony IPN i zrobić lustrację dla sędziów, dziennikarzy itd...

Obrazek użytkownika jdj

29-05-2016 [09:10] - jdj | Link:

całkowicie się zgadzam! I radzę tym niecierpliwym: zamiast POganiać p. Premier, niech gonią Schujca, Timmermansa, Petru, Schetynę innych drani, choćby za pomocą pióra, tłumacząc zakodowanym, zaczadzonym, ogłupionym cierpliwie i dowcipnie ... Bo walczyć z lewa jak oni, lub z prawa, jak Kukiz, nie wzmacnia, ale osłabia. Bierzcie przykład choćby z p. Ogórek, która potrafi krótkim słowem, 'po lwosku', przywalić fałszywcom. Ot co.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:44] - Ula Ujejska | Link:

@JdJ

Żeby gonić tych o których Pan pisze, to trzeba ludziom dać "narzędzia" - i o to dopominamy się w tej notce i w dyskusji. No cóż, perspektywa w tym temacie jaką rysuje nam rząd, nie jest ciekawa, powiem to delikatnie.

Obrazek użytkownika Jabe

29-05-2016 [09:58] - Jabe | Link:

Jak te gady niby mogły przeszkodzić? Rząd ma większość i prezydenta. Nie mogą robić swego, bo są zajęci oglądaniem TVN? Zresztą awantura przydaje się obu stronom, bo oznacza na trzymanie zwolenników w stanie mobilizacji. Dodatkowo u tamtych jest kryzys przywództwa, więc licytują, kto bardziej antypisowski, zaś PiS-owi pozwala to maskować nijakość.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:37] - Ula Ujejska | Link:

@Jabe

Ma Pan rację. Zamiast rewolucji, coraz bardziej widać oznaki adaptowania się obozu władzy do systemu jaki mieliśmy za rządów PO.

Obrazek użytkownika cassiodorus

29-05-2016 [23:09] - cassiodorus | Link:

Acha, jeszcze jedno, mozna bic w PiS do utraty przytomnosci, mozna Lisa i pan Michnika zostawic w tyle, ale my pisowcy rzadu naszego bedziemy bronic, nie boje sie kukizowego piekla, ani kolejnej wojny, to tyle na vrazie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [23:25] - Ula Ujejska | Link:

Nic nie zostawiam w tyle ...

Czyta Pan moje notki - ogląda moje memy?

Obrazek użytkownika cassiodorus

30-05-2016 [01:13] - cassiodorus | Link:

Caly komentarz nie poszedl, mowilem, ze to kukiz mial rewolucje zrobic, jaki z niego rewolucjonista to wszyscy widzieli, az mdlilo i tu nie chodzi tylko o usciski z panem petru vel sfetru
Czasem zagladam do pani, bo milo sie czyta,

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:15] - Ula Ujejska | Link:

@Jazgdyni

Witaj Janusz
Ja rozumiem walkę poprzez radykalne zmiany a nie poprzez układanie się z łotrami. Mamy czekać - a na co? Perspektywa rysuje się okropna.
Przykładowo, do końca roku PiS nie planuje żadnych ruchów w sprawie ordynacji wyborczej i przyspieszonych wyborów samorządowych ... o innych sprawach pisze tu także dr Targalski. Natychmiastowe ujawnienie akt IPN to klucz do zwycięstwa w tej wojnie z sitwą.

Oby to była tylko rządowa zadyszka przed szczytem NATO.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Opornik1953

29-05-2016 [07:31] - Opornik1953 | Link:

Bez opanowania lub zneutralizowania Trybunału Konstytucyjnego wszystkie dobre zmiany będą odrzucane.Posypią się skargi polszewi i innych zadymiarzy kodowanych.A jakie wyroki będą to z góry można przewidzieć.Do grudnia niedaleko,trochę cierpliwości.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:28] - Ula Ujejska | Link:

Ja już o tym pisałam co należało zrobić w notce: "Opowiadam się za natychmiastowym rozwiązaniem TK".

No cóż, wybrano wariant wenecki ... a teraz mówi się o kompromisie z łotrami :(

Obrazek użytkownika Tarantoga

29-05-2016 [08:43] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Moja notka z 25.05

http://naszeblogi.pl/62172-pol...

Byłem szybszy...:-))

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:21] - Ula Ujejska | Link:

OK - ja nie walczę o prymat :)

Mój głos i wielu innych ludzi dobrze życzących Dobrej Zmianie, ma przypomnieć PiS-owi dlaczego im zaufaliśmy.

Obrazek użytkownika dalan

29-05-2016 [08:53] - dalan | Link:

Podpisuje sie oburacz pod tymi pytaniami.Czekam na odpowiedzi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [11:41] - Ula Ujejska | Link:

Dzięki :)

Jeśli Pani Premier i Prezydent pojadą w teren, usłyszą te pytania także wprost od ludzi - i nie wykręcą się zdawkowymi odpowiedziami.

Obrazek użytkownika xena2012

29-05-2016 [12:58] - xena2012 | Link:

a czy prezydent i rząd mieli dany w ogóle jakiś okres ochronny?To powinien być okres spokoju a czy tak jest? Bo o ile pamiętam od pierwszego dnia od wyborów zaczęły sie roszczenia,żądania i ataki.Każdy coś wymaga i czegoś sie domaga nie patrząc,że w takiej atmosferze i przy tylu problemach gospodarczych,społecznych i politycznych nie da się efektywnie rządzić.Rząd i prezydent dotrzymają słowa,chcą dobrej zmiany ale chyba i oni nie przewidzieli aż takiej skali ataków na siebie połączonych z interwencją państw unijnych.APolacy nawet tu na tym blogu przyjęli postawę wyczekującą że zmiany powinny już nastąpić.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-05-2016 [14:26] - Goral Supreme | Link:

Jaki okres ochronny ?
Po to dalismy PIS i Dudzie instrument jakim jest Wladza aby go uzywali.
Owszem uzywaja..ale tylko w jednym (ekonomicznym) kierunku..
Nasze oczekiwania (otwarte odejscie od Magdalenki i zburzenie politycznego postkomunistycznego status quo)uwazamy za priorytetowe a nie sa one spelniane poza kosmetycznymi posunieciami.
Tak,zadamy Rewolucji w walce z Ukladem..bez niej jest po Polsce i Narodzie..Nadzorcy wlascicieli Polski juz o to zadbaja w nastepnych wyborach.
Albo Rewolucyjna Prawdziwa Zmiana dokona sie teraz albo za 3 lata bedzie po nas..
Nie ma czasu na jakies idiotyczne okresy ochronne..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [17:31] - Ula Ujejska | Link:

Ma Pan rację. Jak pisałam wyżej, okres ochronny dotyczył nas, to z naszej strony kończy się powoli cierpliwość i wielu ludzi to sygnalizuje, że jak tak dalej będzie to nie zamierza bronić takiej władzy.

Chciałabym aby PiS powrócił do szybkiego działania w sejmie jak po zaprzysiężeniu Pani Premier. Mam nadzieję że te opowieści o gotowych rozwiązaniach do szybkiej realizacji nie okażą się pustą gadką ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [17:18] - Ula Ujejska | Link:

@Xena2012

Pisząc o końcu okresu ochronnego, miałam na myśli nas, wyborców PiS. Od początku było wiadomo, że opozycja skoczy nam z pazurami do gardła od pierwszego dnia i że będzie szukała wsparcia w UE.

Pisze Pani że to są takie trudności że nie można efektywnie rządzić? Chce Pani bronić, ale takim stwierdzeniem wystawia Pani temu rządowi ocenę gorszą niż my tu wszyscy razem.

Jeszcze jedno, jeśli Polacy mają zacisnąć pasa, by ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, to ten rząd MUSI poważnie się zastanowić nad tym co tutaj poruszamy. Jeśli nie, to od jesieni zaczną się "schody w dół".

Obrazek użytkownika IwonaPiechowicz

29-05-2016 [16:09] - IwonaPiechowicz | Link:

Też uważam, że TK powinno zostać rozwiązane. Ta instytucja miała być apolityczna, póki co bawią się w politykę z opozycją. Tak nie powinno być. Trzeba temu raz a dobrze zaradzić.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [17:21] - Ula Ujejska | Link:

Polsce Trybunały wszelkie są niepotrzebne - potrzebny jest przyzwoity,dobry gospodarz i uczciwe państwo.

Obrazek użytkownika Lektor

29-05-2016 [17:43] - Lektor | Link:

8 lat siedzieliśmy jak pieski, a lemingi i postkomuna wybierała złodziei z PO do władzy. Teraz, kiedy mamy nasz rząd i naszego prezydenta, to już po paru miesiącach Ula jest zatroskana, ma coraz więcej wątpliwości i traci wiarę ....

Ula i inni, czy wy nie widzicie jaką wojnę prowadzą zdrajcy narodu polskiego z totalnej opozycji po oderwaniu ich od koryt ?!!! Ich europosłowie jak np Pitera czy Szejnfeld dwoją się i troją aby w Brukseli zaszkodzić PIS-owi i rządowi, i jeszcze dobrze nie pierną, a już jakiś Zimmerman jedzie do Warszawy. Czy wy sobie zdajecie sprawę, że podczas tej przepychanki rozpoczęcie reform sądownictwa czy organizacja wyborów samorządowych wywołałaby totalną wojnę ?!! Czy nie potraficie poczekać choćby do czasu aż młodzież z całego świata wyjedzie z Polski zadowolona i w pełni usatysfakcjonowana, i że obrady szczytu NATO odbędą się w spokoju przynosząc Polsce tak olbrzymie korzyści ?!!!
Ludzie jeśli będziemy się tak zachowywać, to również stracimy tą jedyną obecnie alternatywę jaką jest PIS. Czy Pani, Pani Ulo zdaje sobie sprawę, że innej alternatywy dzisiaj dla Polski już nie ma ?!!!! Czy Pani uświadamia sobie, że jeśli stracimy PIS to czeka nas powrót do komuny (PO, Now. Rysiek, lub jeszcze mniejsze formacjie polityczne jak PSL czy SLD), lub jeszcze gorszy scenariusz życia pod zaborami ze wschodu i zachodu ?!!! Co się z wami dzieje, że 8 lat było dla was do zniesienia a po paru miesiącach wasza cierpliwość się wyczerpała ?!!!

Pani Ulo, przecież nie kto inny jak Pani wie o tym, że rzucanie bezpodstawnych pytań czy oskarżeń przez sympatyzujących z prawicą publicystów nie pomoże obecnemu polskiemu rządowi, który, dzięki Bogu, kroczy do przodu z dużą rozwagą ???
Nie buntujmy sympatyków PIS-u, nie przeszkadzajmy rządowi, a pomóżmy mu !

P.S. Ludzie i nie piszcie głupot takich jak np. TK należy rozwiązać. Jeśli ktoś tak pisze to znaczy, że jeszcze nie czytał Konstytucji. TK to nie but którego sznurówkę można rozwiązać. TK można tylko zlikwidować zmieniając najpierw Konstytucję, a do tego nie ma woli 2/3 w obecnym parlamencie.
P.P.S. Ludzie, wejdzcie na stronę internetową Pani Premier B. Szydło i zapiszcie się do otrzymywania od niej maili o tym co już zrobił rząd, co robi obecnie, a co ma w najbliższych planach. Bo moim zgdaniem wy nie wiecie nic o tym.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [18:06] - Ula Ujejska | Link:

@Lektor

Ja nie siedziałam cicho jak przestraszony piesek prze 8 lat. To ja pokazałam tu na Naszych Blogach jak się wygrywa z sitwą na moim terenie, zanim ktokolwiek tutaj pomarzył o wygranych PiS w skali ogólnopolskiej. A wcześniej szanowny Panie, podczas pierwszych rządów PiS, zbierałam baty od swojaków za "złe wróżby" co do koalicjantów z SO i LPR. Ostrzegałam przed zdrajcami takimi jak "Misiek" czy Kluzikowa ... i co? Jak się to skończyło każdy wie.

Miałam rację!

Dzisiaj znów mam czeka? NIE - Polski szkoda. Proszę uważnie przeczytać jeszcze raz moją notkę - żeby walczyć, to PiS musi dać ludziom "narzędzia".

Nie będę czekała na kolejne klęski - będę walić cepem jak zajdzie potrzeba.

Obrazek użytkownika Lektor

29-05-2016 [19:15] - Lektor | Link:

Nie piszę, że Pani siedziała cicho 8 lat Pani Ulo. Napisałem, że „myśmy siedzieli..” Znam dość dobrze Pani diałalność i Pani publikacje, za co dziękujemy Pani wszyscy serdecznie ! Ale na miłość Boską proszę o trochę cierpliwości !
Moje pretensje: Skąd Pani wie ile trwa okres ochronny dla nowego rządu, że pisze Pani iż ten się już skończył ? Czy Pani rządziła już jakimś państwem ? I proszę się na mnie nie obrażać, Wszyscy chcemy dobrze dla Polski.
A teraz odpowiadam na pytania:
1. Wybory samorządowe będą powtórzone w 2017. Obecnie jest przygotowywana ustawa jak również wyborcze akcesoria takie jak szklane urny wyborcze, kamery do filmowania liczenia głosów itd.
2. Nie wiem. Może ktoś kto zna to zagadnienie lepiej – wypowie się.
3. Ustawa jest obecnie przygotowywana, a jesienią tego roku rozpocznie się reforma sądownictwa. To będzie najgłośniejszy wrzask postkomuny, a więc trzeba się do niego należycie przygotować.
4. Jeśli ktoś nie wierzy naszemu Prezydentowi, że to co obiecał spełni to jest nienormalny !!! Takiego prawego człowieka (oprócz L. Kaczyńskiego) na tym urzędzie jeszcze nie mieliśmy w historii Polski. Czy nie potraficie tego dostrzec – ludzie ?!! Przecież to chyba wszyscy wiedzą, że skrócenie wieku emerytalnego do 65 i 60 lat miało następić w tym roku, ale przygotowanie porządnej ustawy i konsultacje społeczne i związkowe, a potem zmiana systemów i oprogramowania komputerowego PZU muszą potrwać. Z drugiej zaś strony nie zapominajmy, że budżet państwa na 2016 konstruowali jeszcze nieudolni poprzednicy, a nie nowy rząd. Dzięki Bogu po dokonanych zmianach Ministra Finansów wyasygnowano wystarczającą ilość pieniędzy na program 500+ . W ostatnich zapowiedziach Prezydent powiedział, że te zmiany nastąpią na początku przyszłego roku.
Jeszcze raz proszę o cierpliwość !!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [22:04] - Ula Ujejska | Link:

@Lektor

Okres ochronny kończy się w momencie, kiedy obóz rządzący przestaje realizować w szybkim tempie to, co nam obiecał. Koniec z naszą ochroną w momencie kapitulacji ... a o pierwszych jej objawach jest ten wątek i toczy się tu dyskusja.

Co do pozostałej części Pańskiej wypowiedzi ... oby Pan miał rację. Pożyjemy - zobaczymy, jeszcze cierpliwości nie straciłam, ale blisko mi do tego.

Obrazek użytkownika Jabe

29-05-2016 [22:09] - Jabe | Link:

To może już lepiej wybory samorządowe powtórzyć w 2018 roku? Przynajmniej nie będzie awantury.

„zmiana systemów i oprogramowania komputerowego PZU muszą potrwać” – Jaka zmiana?

Obrazek użytkownika Galiński

29-05-2016 [18:11] - Galiński | Link:

Rzeczywiście realizacja obietnic idzie powoli, priorytetem 500+, bo to osłona przed ciągłym ostrzałem propagandowym. Ja daję PISowi rok na realizację tych rzeczy, które od nich oczekiwałem. Śledziłem proces zmiany ustawy o IPN, i przyznaję zaszokowała mnie poprawka rządu /czytaj służb/ o wydłużeniu odtajniania zbioru zastrzeżonego do 1 roku od wejścia w życie ustawy, przyjęta bez mrugnięcia okiem. Jednocześnie po zapoznaniu się z audytem w kwestii inwigilacji ówczesnej opozycji stwierdzam, że niby nowe służby pod rządami PO stały się jednoznacznie, bezczelnie i bezkarnie godnymi następcami SB i WSW. Tak więc PIS nie ma służb, prokuratury i sądów "i co mi zrobicie..." jak mawiał klasyk.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [19:07] - Ula Ujejska | Link:

No właśnie, cel sitwy jest jasny od początku: kapitulacja przed TK i pokomuszymi spec służbami oraz ocalenie układzików w samorządach. Jeśli PiS tego nie rozumie i coś nie zaradzi - i to bardzo szybko, to możemy mieć za chwile powtórkę z 2010 roku... tym razem szkolą się bombiarze.

Obrazek użytkownika xena2012

29-05-2016 [18:21] - xena2012 | Link:

do pani Ujejskiej z 17:18......Przed rzadem stoi olbrzymia ilość zadań,wszystkich naraz sie nie załatwi i trzeba ustalic jakis priorytet spraw do załatwienia.Nie dziwię się opozycji że robi wszystko by obalić rząd i doprowadzić do ustąpienia prezydenta.Niestety prawa strona też chyba nie rozumie powagi sytuacji dając opozycji argumenty do ręki.Czy prawa strona nie może się skupić na dotychczasowych działaniach i prezydenta i rządu? Przeciez prezydent nie jeździ po świecie by przeżyć wycieczkę życia i poskakać na krzesłach tylko chce podnieść rolę Polski w Swiecie załatwić z towarzyszącymi mu ekspertami korzystne kontrakty.Tyle że nikogo to nie interesuje,bo łatwiej jest się dowściagać i krytykować.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [19:00] - Ula Ujejska | Link:

Xena2012

Toteż ja nie o wszystko się dopominam tu i teraz - to oczywiste że trzeba czasu. Problemem jest kierunek i o tym ta notka, a inni komentatorzy np. dr Targalski, który bez znieczulenia ukazuje dokąd zmierzamy - uzupełnia to czego ja nie poruszyłam. Umyka Pani kontekst - szkoda.

Obrazek użytkownika Ewa G

29-05-2016 [19:49] - Ewa G | Link:

Jak bardzo prawdziwe jest niestety powiedzenie "Ochroń mnie Panie Boże od przyjaciół, bo od wrogów obronię się sam". widać, jak się czyta takie teksty i takie komentarze! Więcej takich "przyjaciół" w akcji i wróci, to co było. Naprawdę tak bardzo tego Państwo chcecie? Naprawdę nie widzicie, jak krucha jest ta nasza władza, jak bardzo zagrożona?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [22:11] - Ula Ujejska | Link:

I to ma uzasadniać zaniechania: zagrożenie i kruchość władzy?

Obrazek użytkownika xena2012

29-05-2016 [20:32] - xena2012 | Link:

do pani Ujejskiej z godziny 19;00......moze postawimu sobie pytanie dlaczego poprzedni prawicowy rząd się nie utrzymał,a Polacy zagłosowali na PO? Czego wtedy zabrakło PIS-owi,a czego było za dużo?Może Pani odpowiedzieć?

Obrazek użytkownika mmisiek

29-05-2016 [21:43] - mmisiek | Link:

No właśnie, jakie błędy popełnił poprzedni, że się nie utrzymał i czy obecny nie popełnia czasem podobnych.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [21:56] - Ula Ujejska | Link:

Właśnie zaczynamy dostrzegać pierwsze tego objawy. O tym ten wątek i cała dyskusja.

Obrazek użytkownika mmisiek

29-05-2016 [23:03] - mmisiek | Link:

W tym rzecz - wychwalanie rządu zupełnie niezależnie od jego poczynań/zaniechań wcale nie jest pomocą. Co najwyżej w skróceniu kadencji jak to się obozowi patriotycznemu jakoś permanentnie przytrafia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-05-2016 [11:13] - Ula Ujejska | Link:

Rozmawiam często z ludźmi w terenie. Wyczuwam tam niedosyt i zniecierpliwienie. Przykładowo, często słyszę: Mimo że PiS wygrał to tutaj nadal lokalne stare sitwy panoszą się w najlepsze...

Na to zło jest tylko jedno lekarstwo: Przyspieszone wybory samorządowe.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [21:54] - Ula Ujejska | Link:

Xena2012

No właśnie, mając wszystkie asy w ręku, poprzedni rząd PiS nawet nie spróbował realizować rewolucyjnej Dobrej Zmiany. Kapitulacja od pierwszego dnia po wyborach w kluczowych dla Polski sprawach i wikłanie się w trefne koalicje. Pisałam to wtedy: (...) "najwyraźniej baronom PiS tak bardzo spieszy się do koryta, że nie ważne z kim, byle tylko się dorwać. Jednym słowem: TKM! Obdzielamy korytka.(...) z tej mąki chleba nie będzie".

Historia się powtarza?

Nauczony błędami, dzisiaj PiS zaczął z przytupem, tak jak to powinien zrobić 10 lat temu, ale już w temacie lustracji, sam się ocenzurował :( ... a lustracja oraz ukaranie wyborczych fałszerzy jest kluczem do pokonania sitwy ... reszta, nie mniej ważna, jest w mojej notce i w komentarzach moich i innych komentatorów.

Obrazek użytkownika Galiński

29-05-2016 [21:39] - Galiński | Link:

Dodam nie na temat, co czujnie wychwycił administrator i wykopał na księżyc, pytanie: GDZIE SIĘ PODZIAŁA SZAFA JARUZELSKIEGO, 15 worków dokumentów wyniesionych z jego willi???

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [22:08] - Ula Ujejska | Link:

Dobrze że Pan to przypomina. Ja to ujęłam ogólnie w pytaniu o akta IPN, licząc że inni szerzej podchwycą temat, tak jak Jerzy Targalski.

Obrazek użytkownika postman

29-05-2016 [22:10] - postman | Link:

Pani Ulo, niech Pani nie idzie drogą p. Jadwigi Staniszkis, bo to droga zdrady.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [22:26] - Ula Ujejska | Link:

Pan dybie na moje zdrowie, chce Pan abym padła ze śmiechu?

Ja takie teksty i przysłowia o przyjacielach i wrogach, dostawałam także 10 lat temu ...od "Miśków".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-05-2016 [22:15] - zbieracz śmieci | Link:

Droga Pani ,po co dopisywać się do listy" zatroskanych" poganiaczy,skala gnoju do usunięcia jest niewyobrażalną.
Wspominki o poprzednich rządach w koalicji z LPR i Samoobroną są co najmniej nie na miejscu bo tamten projekt musiał upaść tak czy siak ale i tak dobrze ludzie zapamiętali zmiany jakie udało się zrobić

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [23:11] - Ula Ujejska | Link:

A co jest na miejscu - mam być złośliwa?

Nie jestem bezmyślnym lemingiem.

Obrazek użytkownika xena2012

29-05-2016 [22:18] - xena2012 | Link:

do pani Ujejskiej z 21:54......Poprzedni rzad PIS przejechał sie nie na braku realizacji jak Pani pisze rewolucyjnej dobrej zmiany.Skupiono się na ideologii co spowodowało odwrócenie się od PIS-u wyborców zainteresowanych głównie poprawą bytu.Teraz jest podobnie i trzeba sobie powiedzieć,że wikłanie się ponownie w teczki,aneksy które niewiele przeciętnego Polaka interesują skończy sie powtórką.Pozwólmy rządowi wykonywać obowiązki bez krytyki i ządań.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-05-2016 [22:38] - Ula Ujejska | Link:

Niech Pani to powie rodzinie Ireny Szafrańskiej - staruszki zamęczonej w 2015r. przez lokalną sitwę sądowo-lekarską w Tomaszowie Maz. Niech Pani to powie synowi tej staruszki, którego polskie sądy poniewierały kilka lat razem z matką odmawiając uznania przewlekłej choroby... i dopiero osobista interwencja Zbyszka Ziobro z pierwszego rządu PiS, przywróciła sprawiedliwość tej rodzinie. PiS jednak nie zrobił porządku na tym terenie. TKM był ważniejszy.
Sitwa nie zapomina i nie daruje takiej zniewagi - Panią Szafrańską zamęczono, a komusze sądy przyklepały zbrodnię.

PiS obiecał przywrócić przyzwoitość wymiarowi sprawiedliwości, a tego bez lustracji nie da sie zrobić !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-05-2016 [06:10] - zbieracz śmieci | Link:

PIS odrobił lekcję bycia przez 8 lat w opozycji,tym razem łącząc ideologię bo takie czasy ,że mozna z poprawą sytuacji materialnej społeczeństwa i póki co idzie mu znakomicie.Znakomicie jak na opór materii pozostawionej przez nierząd ,zadłużeniem na 2 biliony i paskudnym otoczeniem geopolitycznym.To trzeba widzieć i rozumieć gdzie Polska jest.
Pani Ula pokazuje jednostkowy przypadek wyrzadzonej krzywdy ale takich przypadków było tysiące bo musiały być przy zdemoralizowanym sowją bezkarnością wymiarze sprawiedliwości ,zdegenerowanej policji o zgniłej do cnas głowie czy prokuraturze
a to przeciez fundamenty kazdego państwa a u nas ich nie ma.
PIS realizuje swój program wyborczy bo chce a jednocześnie musi zapewnić sobie społeczne poparcie gdyby doszło do wcześniejszych wyborów i uzyskać wiekszość konstytucyjną a bez niej przebudowa ustroju państwa nie bedzie możliwa.
Mamy Prezydenta którego nie musimy się wstydzić dla którego Polska nie jest pustym słowem ,Pania Premier która wie po co jest na tym stanowisku i Pana Prezesa który co prawda z boku ale spina to wszystko i kontroluje czy wszystko idzie w dobrym kierunku.
Poganianie ,TKM jest niesprawiedliwe i obrażliwe a na dodatek wyjątkowo szkodliwe.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

30-05-2016 [06:00] - ExWroclawianin | Link:

Pani Ulo,

200/100!

Jest dokladnie tak jak pani pisze.....

Nie bede wymienial tego co powyzej zostalo wymienione, ale jak potrzeba to niech PiS zatrudni dodatkowych SWOICH urzednikow i pchnie do przodu wszystkie te sprawy ktorych NIE MOZNA JUZ ODWLEKAC! A kazda jest tak samo wazna! Obnizcie bandytom z SB,WSW,WSI,PZPR,ZSL,SD emerytury do poziomu 800 zl i to mozna zrobic w ciagu jednego, powtorze JEDNEGO TYGODNIA...

A jak zajdzie potrzeba niech Sejm pracuje 24/7 az do skutku!

Pozdrawiam zza oceanu!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-05-2016 [11:05] - Ula Ujejska | Link:

Dzięki za wsparcie.

Z tymi emeryturami to dobry pomysł :)

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika JacBiel

30-05-2016 [09:19] - JacBiel | Link:

Dziękuję pani Ulu za świetny tekst.
Miło wiedzieć, że są jeszcze prawdziwi pisowcy na świecie.

Dużo osób ma rację, jeśli chodzi o cierpliwość, dotyczy to jednak nie potuszanego tutaj tematu ścigania aferzystów, z którym trzeba się wsztrzymać do momentu uchwalenia ustawy konfiskacyjnej - to logiczne - teraz tylko by się śmiali leżąc sobie na więziennej pryczy 2, czy 3 lata, za przykładowo 20 mln zł.

Jednak większość Pani oponentów podnosi, że najważniejsze są sprawy materialne, a kwestie ideologiczne to niepotrzebne awanturowanie się.
To w tym miejscu osoby te, może nieświadomie, pogrążają się w mrokach doktryn marksistowskich, w których byt kształtuje świadomość, a najważniejsza jest ciepła woda w kranie i zbieranie kup po pieskach.

Otóż chcrwścijanie, i ogólnie myśl chrzescijańska, jako realistyczna, jednoczznacznie dowiodła, że jest dokładnie na odwrót. Zaczynając od tego, że na początku było słowo, po codzienne działanie kazdego człowieka, który najpierw obmyśla co zrobić, ujmuje to w odpowiednie formy, a dopiero później martwi się jak konkretnie wykorzystać to do zmiany samochodu na lepszy.

a tak się rozpisałem z rana, pani Ulu kochana - pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-05-2016 [10:54] - Ula Ujejska | Link:

Panie Jacku

Dziękuję za dobre słowo i za wsparcie.

PiS musi zrozumieć, że aby zrównoważyć szkodliwe działania sitwy, to nie wystarczy tylko 500+, dzisiaj trzeba dać nowe mocne "narzędzia": ujawnić akta IPN, oczyścić ze szkodników MSZ i różne urzędy/instytucje/TVP etc. To trzeba zrobić niezwłocznie - i pewnie sondażowe słupki poszybowałyby PiSowi na 45% :)

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gniewko

30-05-2016 [10:03] - Gniewko | Link:

Przesadza Pani i to bardzo. To dopiero pół roku. Ja też bym chciał, żeby wszystko szło szybciej, ale wiem, że szybciej się nie da. Chyba że chce się doprowadzić do upadku rządu. Teren walki jest zdobywany w takim tempie, żeby nie zmobilizować Targowiczan do otwartej walki. Beneficjentów poprzedniego systemu jest dosyć dużo i lepiej pomału przygotować frontalne uderzenie. Wybory lokalne powinny się odbyć, kiedy będzie 100% pewność zdecydowanej wygranej. Dlatego trzeba walczyć o zwiększenie poparcia dla rządu i prezydenta, a nie do jego osłabiania. Ja cały czas prowadzę akcję ulotkową, chociaż z niektórymi posunięciami się nie utożsamiam.
Ostatnie moje ulotki mogą pomóc PiS w walce z kliką sędziowską i Targowicą tak, że proszę o zaangażowanie. Link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-mat...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-05-2016 [10:32] - Ula Ujejska | Link:

Ja mam nadzieję, że Pan nie namawia nas do bezmyślnej akceptacji?

Ot, choćby odwołanie się do komisji weneckiej, nawet Jarosław Kaczyński skrytykował jako złe i niepotrzebne ...