Znów samobójca przed długim weekendem?

Przypadek jakby modelowy – po południu dnia poprzedzającego długi weekend odkryte zostają zwłoki domniemanego samobójcy. Za reżimów III RP sekcję wykonywano dopiero w poniedziałek rano, czyli ponad 100 godzin po ujawnieniu zwłok. Tym razem po południu 25 maja znaleziono w Mińsku Mazowieckim powieszonego wyższego oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
 
Ciekawe czy teraz gdy Ministrem Sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro, a Ministrem Obrony Narodowej Antoni Macierewicz – czynności śledcze w pełnym zakresie wraz z autopsją zostały podjęte natychmiast pomimo święta Bożego Ciała przypadającego w tym roku dnia 26 maja. W kryminologii truizmem jest przecież twierdzenie, iż w przypadku podejrzenia zabójstwa pierwsze godziny śledztwa mają kluczowe znaczenie dla wyników postępowania.
 
Niepewne jest czy Minister Sprawiedliwości może – w obecnym stanie prawnym – skłonić Zakład Medycyny Sądowej do działania w trybie alarmowym. Do zainicjowania działania w trybie alarmowym powinien mieć większe możliwości Minister Obrony Narodowej, któremu podlega wojskowa służba zdrowia, ale nie wiem czy posiada ona oddziały wyspecjalizowane w medycynie sądowej.
 
Niedawni pacjenci chirurgii szpitalnej wiedzą jak działa współczesny „głupi Jasio”, po przyjęciu którego delikwent doznaje tak dobrego humoru, że da się zaprowadzić za rączkę na szafot i z uśmiechem wsadzi głowę w pętlę szubienicy. Potem oczywiście nie stwierdzi się na jego ciele żadnych śladów przemocy, „wskazujących na udział osób trzecich”. Ów szpitalny ogłupiacz nie jest zapewne ostatnim osiągnięciem farmakologii, szczególnie tej stojącej na usługach służb specjalnych pewnego mocarstwa. Ciekawe w jakim czasie po zaaplikowaniu jest możliwy do wykrycia?...
 
Dotychczas zdarzyło się w Polsce kilka takich podejrzanych samobójstw przed długimi weekendami. Autopsje wykonane ponad cztery doby po śmierci nic podejrzanego nie wykazywały i prokuratorzy zadowoleni z tego, że nie musieli męczyć się jakimiś uciążliwymi śledztwami, ogłaszali samobójstwo i umarzali sprawę. Ciekawe, jak będzie teraz?...
 
W każdym razie omawiane zdarzenie powinno być przyczyną analizy mającej na celu odpowiedź, czy państwo polskie jest odpowiednio przygotowane do tego aby podjąć natychmiastowe czynności procesowe w pełnym zakresie bez względu na czas i okoliczności.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Patrykp

26-05-2016 [14:05] - Patrykp | Link:

A ja mam takie pytanie: wiadomo czy dzieje się coś wokół domniemanego brania kasy od ,,znanego blogera na A'' z rosyjskiej ambasady o którym tak ochoczo pan Gmyz pisał. Wtedy PiS nie miał w rękach instrumentów by to zbadać,ale teraz? Dlaczego nie. Wiem, że bloger na A już nie żyje (no chyba, że chodziło o inną osobę) ale to przecież nie zamyka tematu o ile ten rzeczywiście istnieje.

Obrazek użytkownika mmisiek

26-05-2016 [23:23] - mmisiek | Link:

Być może się mylę, ale zaskoczenie naszych organów nie będzie dla mnie zaskoczeniem.
Brak odpowiedniego zespołu szybkiego reagowania również.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

27-05-2016 [07:24] - jan.kalemba | Link:

Wczoraj 26 maja, godz. 20:30 portal TVP Info opublikował następujący komunikat:

"Jak się nieoficjalnie dowiedziała TVP Info dotychczasowe ustalenia w sprawie okoliczności śmierci wysokiego rangą oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie wskazują na udział osób trzecich. Potwierdziła to przeprowadzona sekcja zwłok..."

DOBRA ZMIANA nastąpiła więc i w tej dziedzinie.