Obywatelski sprzeciw

Pani Premier, Panie Prezydencie, Panie Ministrze Sprawiedliwości

Dosyć już tego trybunalskiego bezprawia  !  

Jeśli w jakimkolwiek wyroku sądowym w mojej sprawie lub mojej rodziny, jakikolwiek polski sąd powoła się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego który nie został oficjalnie opublikowany, nie zamierzamy takiego wyroku wykonać ani się do niego stosować w jakikolwiek inny sposób. Podobnie będziemy postępować z dowolną decyzją administracji terenowej która będzie odwoływać się do nieopublikowanego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Tego stanowiska będziemy bronić KAŻDYM dostępnym środkiem - nie ulegniemy żadnemu przymusowi.

Większość samorządów opanowana jest przez przedstawicieli sitwy którą "odprawiliśmy z kwitkiem" w ostatnich wyborach do sejmu. Jeśli mam wierzyć oświadczeniom przywódców PiS, to ostatnie wybory samorządowe zostały sfałszowane na ogromną skalę. Mam w związku z tym pytanie: Co zamierzacie z tym zrobić, zwłaszcza w kontekście ostatnich uchwał tych fałszerzy dotyczących wykonywania wyroków TK? Jak widać, nie ukarane zło, rodzi jeszcze większe zło.

Domagam się przyspieszonych wyborów samorządowych, a w szczególnych przypadkach rozwiązania organów samorządowych które uchwalają łamanie prawa w kontekście nieopublikowanych wyroków TK.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2016 [23:41] - rolnik z mazur | Link:

I co z nimi zrobić ? Powiesić, rozstrzelać, zesłać na polską Syberię czyli Suwałki ? Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2016 [23:42] - rolnik z mazur | Link:

I co z nimi zrobić ? Powiesić, rozstrzelać, zesłać na polską Syberię czyli Suwałki ? Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [00:07] - Ula Ujejska | Link:

Rozpędzić - Marszałek wiedział jak to zrobić, niedługo rocznica majowa. Marszałek nie wahał się wywalić z sejmu warchołów na bruk - jak mu za głośno pyskowali uniemożliwiając prowadzenie obrad.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-04-2016 [12:03] - rolnik z mazur | Link:

Ba marszałek - tramwajem do roboty dojeżdżał i o prywatę nie zabiegał. Skąd takich wziąć ? Dorwą się do władzy i słoma z butów wychodzi. Najgorsze jak z Iwana zrobią pana. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [15:34] - Ula Ujejska | Link:

Tak czy siak, ostatecznie wszystko powinno być w naszych rękach - tylko w terenie tak niewielu chce brać odpowiedzialność za Polskę w swoje ręce - i to jest problem. Los Polski rozstrzygnie się w Polsce powiatowej.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [13:01] - Jabe | Link:

...i przy okazji pognębić rywali do tytułu obrońcy ojczyzny (gen. Rozwadowski). Na tym polega niebezpieczeństwo.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [15:27] - Ula Ujejska | Link:

@Jabe

Pan żartuje? O jakich rywalach tu mowa - o tej targowicy? No daj Pan spokój. 200 lat temu wisieli by już dawno na Trakcie Królewskim.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [16:04] - Jabe | Link:

Generał Rozwadowski był targowiczaninem, wg Pani?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [16:15] - Ula Ujejska | Link:

Czy my rozmawiamy o Rozwadowskim? ... znów Pan prymitywnie próbuje zepchnąć temat na inny tor.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [16:32] - Jabe | Link:

To Pani pisała o marszałku, który wiedział, co zrobić, więc chodzi o czasy II RP. Zwróciłem uwagę, że zrobił więcej, niż powinien.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [16:40] - Ula Ujejska | Link:

Marszałek zrobił to co musiał, aby Polska była Polską - i nic więcej.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [17:26] - Jabe | Link:

Po to przywołałem gen. Rozwadowskiego, żeby tęsknoty nieco ostudzić, zwracając uwagę, że marszałek robił więcej, niż musiał.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-04-2016 [15:06] - Ula Ujejska | Link:

Tęsknię za władzą mądrą, uczciwą, sprawiedliwą i SILNĄ vide Marszałek :)

Nie muszę przypominać jego prostego programu politycznego? ... w kontekście odpowiedzi pewnemu hrabiemu.

http://www.docinek.com/upload/...

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

30-04-2016 [21:01] - Wielkopolski zdzichu | Link:

"Nie muszę przypominać jego prostego programu politycznego?" Co mu kompletnie nie udało się. Bo II RP pełna była i tych na k... i tych na z.... Powołują się na tę facecję marszałkowską, ci którzy mają bardzo słabe pojęcie o Polsce międzywojennej.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-05-2016 [13:27] - Ula Ujejska | Link:

Panie Zdzichu

Ależ udało się niemal w 100% - kurewstwo i złodziejstwo albo uciekło do ZSRR, albo było w pierdlu, albo siedziało cicho jak mysz pod miotłą - bo Marszałek nie wahał się użyć siły. A co mamy po III RP: ... donosy na Polskę, łże media, sitwa kolesiów niemal w każdej dziedzinie naszego życia itd.

Marszałek znalazł na to receptę, choć nie wszystko poszło jak trzeba - a Pańskie pojęcie o IIRP skażone jest lewactwem :)

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2016 [14:07] - Jabe | Link:

Jak byłem mały, kolega mawiał, że na Dzikim Zachodzie nie było złych ludzi, bo ich dobrzy kowboje wystrzelali.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-05-2016 [16:13] - Ula Ujejska | Link:

W każdym systemie, w każdym państwie ... zło istniało i istnieć będzie ... rzecz w proporcjach proszę Pana :)

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2016 [13:49] - Jabe | Link:

„Bić k.. i złodziei” nie jest programem politycznym, tylko przyznaniem się do jego braku. Państwo stworzone przez marszałka przeżyło go o ledwie 4 lata. Nie był to li tylko wynik splotu zdarzeń na arenie międzynarodowej. Marszałek pozostawił po sobie pustkę – władzę ani mądrą, ani uczciwą, ani sprawiedliwą, ani silną, w gruncie rzeczy. Taki to był program, mości hrabio.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-05-2016 [16:04] - Ula Ujejska | Link:

Ależ był i program, nawet gospodarczy i polityczny, vide reformy Grabskiego i Konstytucja, o Gdyni i COP to już nie będę wspominała ... bo wystarczy wyrzucić na śmietnik lewackie książki i wiedzę czerpać z innych źródeł.

Nie wszystko się udało, nie we wszystkich dziedzinach - to fakt... ale nie o tym ten wątek.

:)

Obrazek użytkownika wolnomyśliciel

29-04-2016 [00:23] - wolnomyśliciel | Link:

Przecież to takie proste - ubrać w drelichowe garnitury (zimą kufajki i walonki), dać do rąk łopaty, szufle i miotły, a roboty dla nich po prostu nie do przerobienia. Zapłacić im tylko tyle ile oni płacą robolom.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

29-04-2016 [14:32] - Obserwator_3 | Link:

Ktoś musi wykopać ten przekop przez Mierzeję Wiślaną, nie mówiąc już o kanale z Brześcia do Dęblina czy Kanale Śląskim. I tak będą mieli super w porównaniu do ochroniarzy, których rozmaite sądy zatrudniały do pilnowania swoich budynków: ludzie przez lata mieli 4-5 złotych za godzinę, a dzięki PiS ex-sędziowie dostaną 12 złotych za godzinę (minus koszty utrzymania, ale przecież to normalne, zresztą za baraki mieszkalne nie będą musieli płacić, tylko za opał - jak sobie przyniosą w wiaderku ze składu, to nawet będą mieli dostawę gratis).

Generalnie stare hasło: "Żuławy czekają"...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [15:30] - Ula Ujejska | Link:

@ Obserwator_3

Żuławy to dobry pomysł ... dorzucę kamieniołomy na południu Polski :)

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [12:58] - Jabe | Link:

Większość postanowień konstytucji sądy mogą (i powinny) stosować bez pośrednictwa Trybunału. Nie muszą się nań powoływać. Tylko kunktatorstwo sprawia, że się do niego zwracają.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [15:32] - Ula Ujejska | Link:

W innym wątku już pisałam: wiele patologi prawnych rozwiążą Ławy Przysięgłych a wszelkie Trybunały należy zwyczajnie zlikwidować.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [16:14] - Jabe | Link:

Podobne stanowisko w kwestii ław przysięgłych wyraziłem pod tą samą notką co Pani. Likwidacja Trybunału sprawy nie rozwiąże w żadnym stopniu. Problemem jest demoralizacja tego środowiska.

Czy PiS zamierza przywrócić ławy przysięgłych? Gdy pisywał o tym pan Cysewski, panowała głucha cisza.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [16:28] - Ula Ujejska | Link:

Problem demoralizacji i nie tylko, właśnie rozwiążą Ławy Przysięgłych plus odpowiednie zmiany w kilku kodeksach.

Akurat z Panem Cysewskim w tym temacie mamy zbieżne poglądy które propagujemy w różnych grupach. Myślę że dzisiaj PiS nie ma innego wyjścia - i w tym kierunku pójdzie naprawa wymiaru sprawiedliwości.