Forum „pisowskiej telewizji”

Pokazują miny swoje na Forum TVPinfo od lat niezmiennie z tym samym przekazem ci sami czy inni oddelegowani na linię frontu,  teraz w „pisowskiej telewizji”. Eksportowa, europejska, co dorsza wykryła powtarza za Lokalną na metr kopiącą, że państwo zdało egzamin, zrobiło wszystko co mogło, że ogrom, że ograniczenia, że poświęcenie. Pochyla się nad tragedią Młoda od jajka moczona w kłamstwie, jak gąbka nasiąknięta emocjonalnym fałszem: pamiętajmy o niej ku przestrodze, ale nie podważajmy ustaleń fachowców, najlepszych.  Wtóruje jej Fachowiec z przejęciem przywołujący półbeczkę po zderzeniu z brzozą, zakończoną zmiażdżeniem górnego poszycia wskutek uderzenia w ziemię i śmiercią wszystkich pasażerów. Całość podsumowuje Wuj ze swadą, że wszystko już wyjaśniono i że nic więcej wyjaśnić się nie da, bo minęło sześć lat. Wcześniej powtarzał, że za wcześnie, że jeszcze nie wiemy, że zaczekajmy na wyniki, nie bądźmy w wodzie gorącej kąpani. Nikt nie potrafi wskazać chwili, w której „zaczekajmy” zamieniło się w „za późno”, ale niezmiennie zajmowanie się tragedią nie miało i nie ma sensu. Pojawił się też Ludzki Głos jak zwykle na Forum, ale słabo słychać, zakrzyczany zgodnie przez Eksportową, Młodą, Fachowca i Wuja zdemaskowany jako głupi i moralnie naganny.

Jeszcze pół roku temu taki przekaz wyczerpałby program, ale rozeszły się ostatnio nowe szokujące  informacje na tyle szeroko, że nie można było ich pominąć.  Musiało więc paść pytanie o odrzucenie przez Kopacz oferty pomocy ze strony struktur unijnych w trakcie rozstrzygających ustaleń ze stroną rosyjską. Musiało też paść  pytanie o zignorowanie informacji strony rosyjskiej przekazanej stronie polskiej o zamianie ciał w trumnach i utrzymywanie jej w tajemnicy do chwili pierwszych ekshumacji wymuszonych na władzy przez rodziny ofiar z powodu całkowitej niezgodności opisów zwłok,  które do rodzin dotarły z rzeczywistością.

Jak na nie zareagowali Eksportowa, Młoda, Fachowiec i Wuj? Powtarzaniem tego co powiedzieli wcześniej! Praktycznie zignorowali pytania. Potraktowali je jak retoryczne.

I to był jedyny prawdziwy przekaz w tej audycji „pisowskiej telewizji” z ich strony. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

09-04-2016 [17:27] - Dorota M | Link:

Czekam na zmianę formuły prowadzenia FORUM, w TVP Info. Co by szkodziło, żeby była przynajmniej równowaga ilości osób, czy ściślej polityków po lewej i prawej stronie. Przy czym ugrupowanie Kukiz 15, wcale nie jest prawicowe. Przeważnie mówi to samo co Gasiuki i inne Pitery. A ostatnie ich propozycje, żeby Rzepliński sam publikował swoje niby orzeczenia, aby obowiązywały jako ostateczne, całą Polskę, Rząd, Sejm i Prezydenta, to taki kamień młyński dla jakiejkolwiek dobrej zmiany w Polsce. Oczekuję naprawdę "pisowskiej telewizji", żeby można było wytrzymać do końca kazdego programu, chociaż w telewizji publicznej. Należy się to tej znacznej, patriotycznej części Polaków, którzy już od 25 lat czekają na praworządne i uczciwe państwo, bez zrajców w rządzie, a teraz na ulicach, w telewizji i w Brukseli.

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-04-2016 [18:35] - Janko Walski | Link:

Należy się coś bardziej elementarnego niż tylko zbliżone do rzeczywistych w społeczeństwie proporcji w opinich i widzeniu zdarzeń. Należy się PRAWDA, należy się WSZYSTKIM. Prowadzący nie próbował prostować ewidentnych kłamst od których roiło się w tym co wydalali z siebie jedynie słuszni. Przyznam, że nie było to łatwe ze względu na ilość kłamstw na minute - od którego zacząć.

Obrazek użytkownika Ewa G

09-04-2016 [18:44] - Ewa G | Link:

Kiedy wreszcie rząd coś zrobi z tą niby naszą nie naszą telewizją? Może już dość!

Obrazek użytkownika arabas

09-04-2016 [21:49] - arabas | Link:

Nawet zaproszenie samych lewaków,a do tego już blisko,nie zmieni przekazu szczujni o PIS-owskiej telewizji,zatem dlaczego jesteśmy tak głupi i fałszywie pryncypialni.TV to chyba najważniejszy front zmiany,niestety p.Kurski zupełnie się nie sprawdził konieczna szybka zmiana.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-04-2016 [10:55] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Nie chodzi o przekaz szczujni, tylko o przekonanie zdezorientowanych rodaków. Gdyby z dnia na dzień wyrzucić wszystkich kłamców, a posadzić przed kamerami samych prawdomównych, skołowany człowiek doszedłby do wniosku, że wszystkie kłamio i lepiej nikomu nie wierzyć. Żeby każdy widział, że prawda jest prawdą, i w nią uwierzył, potrzeba, żeby mógł porównać jednych i drugich i sam się przekonać.

Proszę zauważyć, że właśnie konfrontacji kłamcy boją się najbardziej. To przy Smoleńsku świetnie widać.

Nie oglądam telewizji, ale znam takich, co oglądają, i widzę, że to działa. Ludziom się oczy otwierają. I o to chodzi - my wiemy, jak jest, chodzi o tych, co nie wiedzą.

Obrazek użytkownika Janko Walski

10-04-2016 [11:24] - Janko Walski | Link:

" chodzi o tych, co nie wiedzą" - pełna zgoda. Problem polega na tym, że gdy 5-u mówi jedno, a jeden drugie, to skutek jest odwrotny - utwierdzają się w fałszywym przekonaniu. Człowiek przyjmie, że 2+2=5 jeśli to powtórzy z przekonaniem dostatecznie wielu nawet wbrew własnemu rozumowi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-04-2016 [10:03] - NASZ_HENRY | Link:

Eksportowa, Młoda, Fachowiec i Wuj. Czyje to ksywy bo nie mam telewizora ;-)