Czas na obóz prezydencki

Nikt nie dawał szans mało popularnemu europosłowi, kiedy ogłoszony kandydatem PiS w wyborach prezydenckich, ba nawet uważano, że powierzono mu misje samobójczą bo nikt inny z PiS-u nie będzie ryzykował potężnej klęski w pojedynku z prezydentem Komorowskim. Sondaże i nastroje społeczne wskazywały, że najprawdopodobniej wygra, a dla PiS- u najważniejsze było, aby tylko doszło do drugiej tury.

Zaczęło się od konwencji w amerykańskim stylu, a Andrzej Duda zapewne po szkoleniach z marketingu politycznego miał całkiem niezłe wystąpienie i jasny przekaz, a później pojechał w Polskę i swoją autentycznością zaczął powoli zdobywać ludzi. Gdyby nie buta obozu prezydenckiego, Platformy pewno nie poszło by tak dobrze, ale swoje zrobił internet, a po incydencie z szogunem było już jasne, że Komorowski nie zdobędzie głosów młodych wyborców.

„Efekt Dudy” doprowadził do zwycięstwa PiS-u który zdobył mandaty pozwalające mu na samodzielne rządy ,a mając prezydenta w pałacu prezydenckim nie mogą już wykręcić się z obietnic wobec złożonych podczas kampanii.

Przed Andrzejem Dudą stoi ważne wyzwanie, czy będzie „notariuszem rządu” (jak pisze Gazeta Wyborcza), czy też zacznie budować własny ośrodek władzy współpracują z rządem i partią, ale jednocześnie zachowując odrębność urzędu i swoją autonomie. Rząd może w najbliższej przyszłości tracić popularność, a prezydent wraz z nim jeśli nie zacznie budować swojej autonomii. Obozu patriotycznego nie stać na stratę dwóch ośrodów władzy jednocześnie. Z przeszłości wiemy jakie to mieć może fatalne skutki.

Prezydent ma dużo dobrych ludzi w swej kancelarii, pytanie jest tylko jedno, czy on sam ma w sobie wystarczająco dużo siły i odwagi, aby to zrobić, czy dozgonna wdzięczność wobec Jarosława mu na to nie pozwoli. Już niedługo okaże się, czy prezydent będzie politykiem który potrafi podjąć grę na własną rękę (czyli ma zadatki na męża stanu), co nie oznacza, że ma iść na wojnę z PiS-em, ale tylko pokazywać swą niezależności zawsze być gotowy na poparcie dobrych i słusznych projektów. Jeśli tego nie zrobi, kolejny wyścig do Belwederu może przegrać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilian58

17-02-2016 [22:02] - emilian58 | Link:

Drogi hrabio tak jak "prysnął" w przody tak teraz stagnację zalicza jeżeli nie cofkę.Mam nadzieję że jednak nabierze "tego czegoś".A co do ludzi z otoczenia to ja radzę dobrze się wczytać w pełną listę tychże.Ja też głosowałem na pana Dudę bo i nadzieję dużą z TYM człowiekiem wiązałem.Ale coś jakby "oklapło" ale ciągle myślę że to się na lepsze tylko wyklaruje.

Obrazek użytkownika Ewa G

17-02-2016 [23:49] - Ewa G | Link:

Panie Boże, strzeż mnie od przyjaciół, bo od wrogów to sam się obronię... Jeśli Pan się w ogóle do przyjaciół zalicza, a nie do ukrytych wrogów, ale to wkrótce okaże jeszcze parę takich komentarzy, "od czapy" i sprawa jasna.

Obrazek użytkownika HenrykInny

18-02-2016 [00:55] - HenrykInny | Link:

)));"czy prezydent ... potrafi podjąć grę na własną rękę (czyli ma zadatki na męża stanu), co nie oznacza, że ma iść na wojnę z PiS-em, ale tylko pokazywać swą niezależności zawsze być gotowy na poparcie dobrych i słusznych projektów. Jeśli tego nie zrobi, kolejny wyścig do Belwederu może przegrać.(((

Czlowieku ty czytaj to do rana cos napisal a rano wez tluczek i pie....j sie w leb.

PS,- a Prezydent to ... zawsze z duzej "zakuty lbie"

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

18-02-2016 [06:24] - ExWroclawianin | Link:

HenrykInny:

100/100!

Absolutna PRAWDA!

Autorowi hrabiaEryk proponuje zmienic diete, moze bedzie poprawa z glowa! A teraz wedle Bula 3 X lewatywa ktora ma dobrze dzialac na glowe!

Obrazek użytkownika zbigniew

18-02-2016 [07:20] - zbigniew | Link:

Wracaj Osle do szkoly i ucz sie gramatyki zanim zaczniesz ublizac innym.

Obrazek użytkownika HenrykInny

18-02-2016 [10:11] - HenrykInny | Link:

Ha ha ha przygladnij sie sobie osiolku.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

18-02-2016 [08:17] - Stoczniowiec | Link:

Ale o co ci chodzi człowieku? Żeby zaczął wetować ustawy rządu? Żeby CO konkretnie zrobił przeciwko "Jarosławowi"? Nie rozumiesz że to wszystko są osoby o wspólnym celu i zasadach? Oni będą współpracować i koniec.