Grzegorz Braun – Świadek Jehowy prawicy

Świadkowie Jehowi wyróżniają się tym z innych sekt, że są zawsze mili i często robią ogromne wrażenie na Katolikach dokładną znajomością Pisma Świętego. Oczywiście większość, która im ulega to ludzie, którzy mają zbyt małą wiedze, aby sprawdzić ich prawdziwy potencjał i nie wiedzą, że są oni trenowani, aby robić dobre wrażenie. Ale większość z nich wierzy w to co robi.

Podobnie jest z Grzegorzem Braunem. Zaczynał jako reżyser filmów dokumentalnych w których naruszał tabu III RP i tak powoli stawał się znany w środowiskach, które nie należały do mainstreamu. Jako, że jego filmy nie były emitowane to różne organizacje zapraszały go na autorskie pokazy, a później na dyskusje z reżyserem. Jego ostre opinie i wypowiedzi na temat sytuacji w Polsce zaczęły sprawiać, że stawał się popularny na youtubie, a i czasem Gazeta Wyborcza o nim wspomniała.

Pod wpływem swych fanów, którzy lubią kiedy prezentuje się im nie tylko ostre sądy, ale i ciekawe teorie podparte przykładami, pan Grzegorz wystartował w wyborach prezydenckich, już uzbieranie 100 tysięcy można było uznać za sukces. Dzięki telewizji, kto jeszcze nie słyszał o panu Braunie mógł się dowiedzieć, że jest ktoś kto głośno mówi o tym kto tak naprawdę rządzi w „Kondominium”. Później nie udało się już zarejestrować Listę Grzegorza Brauna do Sejmu ( już sama nazwa świadczy o wielkiej megalomani, ale jak się non stop słucha komplementów to tak bywa). Jednak nie zmarnował potencjału i postanowił założyć organizacje o nazwie „Pobudka”

Cóż zatem łączy Grzegorza Brauna z heretykami, ano kilka rzeczy. Mówi pięknie, robi dobre wrażenie, posługuje się przykładami z historii, używa cytatów na potwierdzenie swoich tez i ma oddanych wiernych. W przeciwieństwie do Jehowych (którzy już tyle razy się skompromitowali podając datę końca świata, iż wspominają tylko, że koniec jest bliski) co roku wieszczy jakiś konflikt i koniec polskiej niepodległości i co roku przedstawia nowe tezy jako dowód i nie przeszkadza mu wcale, że już wielokrotnie się pomylił.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

08-06-2016 [20:30] - gorylisko | Link:

qrka wodna, trafiłeś pan w sedno... też takie wrażenie mam... gadana błyszcząca jak psie jajco... jedyne co mnie zastanawia czy on wie, ze jest kukiełką czy nie ?

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

08-06-2016 [22:20] - Pyza na mazowie... | Link:

Braun jest perfidnym szkodnikiem i sam się obłożył anatemą wśród uczciwych ludzi. Polaków. Postawił na pierwszym planie swój intelekt i obraża Polskę i Polaków.
Niżej załączam linki do jego haniebnych wypowiedzi o uczestnikach polskich zrywów powstańczych. Tak zelżyć Powstańców nie śmiał nawet Michnik ani Kiszczak.

Braun: "...w Noc Listopadową pod Arsenałem skład socjologiczny... tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KU.WY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę."
Link do strony grzegorzbraun.pl gdzie pierwotnie można było to odsłuchać. „O prawdziwych przyczynach wybuchu powstania listopadowego”. Film został w całości usunięty. Wstyd? A może własne słowa stały się tylko niewygodne?
http://grzegorzbraun.pl/o-praw...

Link do "Braun - genialny wykład o powstaniu listopadowym (2/3)". Ten sam wykład wrzucony pół roku temu na youtuba pod innym tytułem, jakby było szkoda Braunowi zmarnować tej intelektualnej erupcji. https://www.youtube.com/watch?...
od 7:20 słowa: "...w Noc Listopadową pod Arsenałem skład socjologiczny ..przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KU.WY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę."

Link https://www.youtube.com/watch?... "Kto tu rządzi?" Spotkanie autorskie z Grzegorzem Braunem. W 45 minucie zacytowałam Braunowi kilka jego wypowiedzi, w tym te o ku.wach i złodziejach i poprosiłam, aby jako kandydat na urząd prezydenta RP z tych slow - hipotez badawczych - się wytłumaczył.
Nie tylko nie przeprosił, ale w 1:07:20 dobitnie powtórzył te same haniebne słowa.

Link do programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej”, „Grzegorz Braun reżyser, dokumentalista o historii polski.” https://www.youtube.com/watch?...
8:45 „...cała reszta to jest żałosna amatorka i to jest pasmo prowokacji, któremu ulegają...” /pożyteczni idioci/
24:20 „Powstańcy 63 prostowali ścieżki LENINOWI i TROCKIEMU” !!!

Nie będę przemilczać, bo nie czuję się onieśmielenia szeroko autoreklamowanym konserwatywnym intelektem Brauna, i nie pozwolę, żeby obrażał on Matkę naszą umiłowaną, Polskę. Nie pozwolę, żeby ktokolwiek, byle kto, wyrażał się i Niej w ten sposób.

Obrazek użytkownika mada

09-06-2016 [10:56] - mada | Link:

Przestańcie być tacy sierioźni!
Braun pokazuje jak niejednoznaczna i skomplikowana jest historia. W zależności od intencji badającego - można w niej znaleźć przesłanki do różnych "prawd".
Trzech ludzi patrzy na wypadek i każdy widzi co innego.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-06-2016 [12:29] - HenrykHenry | Link:

Wlasnie !!!

Obrazek użytkownika admin

09-06-2016 [16:12] - admin | Link:

A dyletanci historyczni widzą tylko agentów.

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-06-2016 [22:37] - cassiodorus | Link:

Nie wiem czemu, ale mnie jego nowy wizerunek profesora bardziej przypomina malpiaka cyrkowego niz medrca nad medrcami

Madrosc Brauna to manipulacja, przybrana w ladne piorka, Chesterton powiedzial, kiedys, ze .udzie nikczemni jak chca jakas niegodziwosc uczynic godziowscia nadaja jej najpierw dobrze brzmiaca nazwe,- cos w tym sensie
Braun mieszajacy z blotem wszystkich tzw socjalistow z PiSu, przeciwstawia katolickiej nauce spolecznej liberalizm, czyli niby cos dobrego, cos co kojarzy sie z wolnoscia, z dobrobytem, tymczasem liberalizm zostal potepiony przez Kosciol Chrystusowy, ktorego mieni sie czlonkiem, juz w XIX wieku,
Polskim zrywom niepodleglosciowym, czyli k... i zlodziejom przeciwstawia rozum moskali, co jest nie rozumne, chociaz niezle brzmi, a glupie i podle, a byc moze zahacza o zdrade, sam Aleksander powiedzial, ze zrobi z Polakow moskali, tak, ze sami o tym nie beda wiedzieli, takich przykladow manipulator polska historia pan Braun nie podaje, a chetnie bym posluchal jak recytuje listy ks Czartoryskiego do milosnika Polski, wolnosci i liberalizmu cara Aleksandra

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-06-2016 [22:57] - Józef Darski | Link:

Przypominam, że w Centrum Kopernik twierdził, że Amerykanie przemycają z uzbrojeniem bomby chemiczne, bo kontenery są duże i będą te bomby detonowali w metrze warszawskim by mordować Polakó i zrobić miejsce dla żydów. Cna ofiary

Mieliśmy nie przechodzić na lewą stronę Wisły, bo w marsz przeciw Targowicy miały uderzyć prowokacje i miała nas czekać krwawa łaźnia. Pytam gdzie są ofiary, bo nie znam żadnej.

USA miała dać 5 mld na demokrację na Ukrainie. Mam wykres. Dali 800 mln w ciągu 21 lat czyli 3 tys. dolarów miesięcznie. Nie każdy ma czas by odszukać i sprawdzić te kłamstwa, które muszą się ułożyć jak u każdego maniaka w spójny system. W tym wypadku przeciwko sojuszowi z USA byśmy byli sami w obliczu Rosji. Cel jest jasny. A to podlane pseudohistorią o prowokacji jako czynniku sprawczym w historii Polski.

Oczywiście nie jest agentem ruski on tak sam z siebie

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-06-2016 [08:51] - maks jamnicki | Link:

Braun sprawia wrażenie jakby ostatnio był w stanie lekkiej psychozy. W ten prorosyjski sposób narracji razem z Braunem dobrze wpisuje się narracja "komandora Węgrzyna", który był jego rzecznikiem przed wyborami, dla mnie postać... "Idea piękna", postać mętna, no ale tak często bywa, TK zakładał Jaruzelski z Kiszczakiem. Ale te cyfry... coś nie tak, bo 800 mln na 20 lat to 40 mln rocznie...

Obrazek użytkownika Ptr

09-06-2016 [10:50] - Ptr | Link:

Pomimo dzisiejszego oderwania od rzeczywistości doceniłbym całokształt działalności Brauna z lat poprzednich. Niektóre tezy zmuszają do ich poważnej weryfikacji , a z pewnością nie były to tezy błahe. Teza o planowanej wojnie konwencjonalnej w Europie wschodniej też nie wydaje się bezsensowna.
Odegrał jakąś znaczącą rolę w pobudzaniu do myślenia. Choć teraz to nie najlepiej mu idzie.

W ogóle w czasie gdy Pan Prezydent honoruje medalami w Krakowie lub dzwoni z życzeniami do jakichś drugorzednych ludzi zastanawia mnie kto rzeczywiście był i jest ważny w ostatnich kilku latach. I jest kilka osób od których bardzo wiele zależało. Paradoksalnie moga to być osoby , które ze względu na swój polityczny wizerunek mogą nie doczekać się nagród. To znaczy nie są poprawne politycznie. Prawdopodobnie medal od PAD nie jest ich jedynym marzeniem. I nie wypłaca się zapłaty w trakcie roboty.
Niektóre z nich prawdopodobnie już nie żyją.
Niektóre przejdą do historii w sferze mitu , jako ikony, być może tej wartościowszej warstwie przeżywania historii.

Obrazek użytkownika RobertJerzy

09-06-2016 [01:47] - RobertJerzy | Link:

Świetny temat, ten Braun... W dobie wielu wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń, jak najbardziej na czasie.Czymże zatem naraził się Grzegorz Braun niektórym historykom-politologom-orientalistom i szacownym blogerom z NB? Ano powołał do życia stowarzyszenie o nazwie "Pobudka" pod hasłami: Kościół, szkoła, strzelnica, mennica. W Polsce powstawały i powstają nadal różne partie i stowarzyszenia o różnych programach, czasami tak niedorzecznych, jak Partia Posiadaczy Magnetowidów czy Partia Przyjaciół Piwa. Zrozumiałe, polityczny folklor. I nikt się temu specjalnie nie dziwi. Demokracja. Publiczna telewizja obficie korzysta z przebogatej palety prelegentów, rodem z Krytyki Politycznej czy ostatnio, odkrytych dla debaty przez Telewizję Republika, redaktorów Liberte. To, co wygadują niektórzy z tych panów, potrafi nieźle zamącić w głowach ale co tam, takie są prawa demokracji i tak w praktyce wygląda misyjność TVP. Ten cholerny Braun kompletnie się w ten ton nie wpisuje. Po pierwsze: kala polską historię(bezprawna analiza historyczna Powstania Listopadowego) - nie jest dyplomowanym historykiem, wara mu od tego. Po wtóre: odważył się zaatakować wypróbowanego przyjaciela Polski - ambasadora Szewacha Weissa (podczas debaty w internetowej telewizji) a co więcej, zaatakował naród żydowski, który przez wieki był i byłby dalej wypróbowanym druhem, doradcą i obrońcą Polaków (wiadomo: jak bida, to do Żyda)gdyby tylko Polacy nie odpłacili się pogromami i zwierzęcym antysemityzmem. Po trzecie: jest zdrajcą na pasku Rosji, bo ośmielił się określić światową politykę Stanów Zjednoczonych mianem "imperialistycznej" a to pachnie Gomułką, Stalinem i nie wiem, kim jeszcze.
Po czwarte wreszcie: ośmielił się zakwestionować supremację demokracji nad innymi ustrojami i coś bredził o aktywnej neutralności Polski...Aha, cechuje go krańcowa megalomania, bo użył swojego(sic!)nazwiska przy tworzeniu listy kandydatów do Sejmu - a to już jest niewybaczalne i nieprofesjonalne. .Nowoczesna - o tak, to nowatorskie podejście do gramatyki języka polskiego przysporzyło tylu wyborców! A teraz ta cholerna "Pobudka" i ta, niestety ogromna, bo idąca już w setki tysięcy, oglądalność jego wypocin na YouTube. Tak, trzeba kończyć poza systemowego Brauna jak najprędzej, bo jeszcze ciemny lud to kupi...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-06-2016 [03:03] - HenrykHenry | Link:

RobertJerzy ... tak wlasnie !!!. Masz racje. Ja dodalbym jedno ... wiedza , wiedza jaka posiada Braun . Widocznie gdzies cos zbyt "dosadnie" powiedzial ... jak to on. Pewni ludzie , jakies grona , poczuli sie zagrozeni , moze dlatego trwa odbieranie mu wiarygodnosci. Raczej na pewno. Przypisywanie Braunowi ze jest na "rosyjskiej smyczy" , jak to bylo do tej pory , powoduje ze ten atak na niego jest niewiarygodny , wiec zaczyna sie druga czesc , taka w wersji "Light" ... to wariat.
Wydaje sie ze ktos sie bardzo boi.
To tak celem uzupelnienia ... "Świetny temat, ten Braun... W dobie wielu wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń, jak najbardziej na czasie" !!!.

Obrazek użytkownika Jabe

09-06-2016 [07:53] - Jabe | Link:

Tak właśnie sobie pomyślałem, że jest zamówienie na Brauna. Czyżby nakręcił nowy film? Ciekawe o kim.

Obrazek użytkownika cassiodorus

10-06-2016 [01:28] - cassiodorus | Link:

Wiedza? Mozliwe, ale wszystko podszyte klamstwem, dlatego jest niebezpieczniejszy od komunistow, bo wyglada na naszego
Ale moze jakis konkret, Braun twierdzi, ze powsanie listopadowe wywolala brupka zlodziei i prostytutek, sterowane wszystko bylo przez zydow, masonow i anglikow, chociaz to jedno i to samo, a moze dla porownania przytoczmy fragment odezwy napisanej przez jednego ze swiadkow wydarzen listopadowych, cytuje
?''
''Rodacy!...od lat pietnastu przed naszymi oczyma w obliczu narodow codziennie prawie konstytucja gwalcona jest i nadwerezana w sposob przynoszacy hanbe ludowi i tym ktorzy go uciskali. Rozmnozyli sie u nas wyniosli satrapowie swiadomi intryg, stroiciele kabal, dalekim upominkiem na zle przywodzili serca, malo statku majace. Mielismy sluzalcow co nam rozkazywali, mielismy podszczuwaczow ktorzy narod polski i cesarzewicza dla wlasnego zysku utrzymywali w rozdzieleniu wzajemnym i nienawisci....Grosz publiczny marnowano i rozkradano, sciesniano edukacje narodowa, lud biedny ucisniony przywiezc chciano mu ostatecznej ciemnocie zakazem mowienia , pisania i myslenia, a to zeby o krzywdach swoich nie rozpamietywal i skarg swoich nie rozwodzil przed swiatem. ADMInistarcja ostatni krwawego potu zarobek wyciskala od obywatela i rolnika.. pelno h,o naduzyc, wszezie pelno sromoty i hanby...Naresz ie w ostaniej rozpaczy nie mogac tego wszystkiego przemoc na sobie, podnieslismy orez w dniu 29.xi.1830 w obronie praw i swobod naszych, dla pokazania tego przed calym swiatem, ze chociaz ciemiezeni obca przemoca nie przyslismy jeszzce ku temu spodleniu, zebysmy krzywd naszych i obelg nie znali i dla polozenia im tamy wszyscy razem nie mjeli zginac odwagi. Ziomkowie, Bracia, Walczmy dla wolnosci myslenia, wyjawienia mysli naszych. Walczmy dla zachowania moralnego charakteru naszego , ktory spodlic i demoralizowac w nas chciano.Walczmy dla usuniecia od rzadu ludzi nieudolnych, zaprzedanych, dla porazenia szpiegow, dla pociagniecia do odpowiedzialnosci zlodziejow, wezwawszy Boga aby w tej slusznej sprawie rozpaczajacego narodu poblogoslawil'' T
TO odezwa do mieszkancow Warszawy, jezeli takimi ideami kieruja sie prostytutki i zlodzieje, to ja twierdze, ze Braun nest klamca i intelektualnym oszustem

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-06-2016 [09:21] - maks jamnicki | Link:

No właśnie, "neutralność Polski". Znaczy się wyjść z NATO? Znaczy się wejść pod but sowiecki? Bo "neutralność Polski" znaczy ni mniej ni więcej niż okupację sowiecką? Czy nie? Tylko niech Pan mi nie pisze o "miłującym pokój" narodzie rosyjskim. Putin oczywiście "największym miłośnikiem" pokoju w Europie. To ja już wolę jednak NSZ, które do każdego "niosącego pokój" sowieckiego spadochroniarza na polskiej ziemi od razu strzelało. Ale jak to ładnie brzmi "neutralność". Oczywiście "Kościół, szkoła, strzelnica, mennica". Dwa pierwsze ciut pofolgowane, pod rosyjską okupacją w szkole będzie nawet "patriotyzm", a dwa ostatnie słowa zaprzęgnięte z czasem w budowę imperium Rosyjskiego. "Dobrowolnie" oczywiście. To, że Braun czasami w lokalnych sprawach miał rację, że nakręcił kilka dobrych filmów albo naświetlił "układ wrocławski" nie znaczy, że nie jest dla Polski niebezpieczny. KAŻDY KTO GŁOSI IDEĘ "NEUTRALNOŚCI POLSKI", DZIAŁA NA RZECZ ROSJI, NA RZECZ IMPERIALIZMU ROSYJSKIEGO I NA RZECZ PONOWNEJ OKUPACJI POLSKI PRZEZ ROSJĘ. To takie trudne do zrozumienia?

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

09-06-2016 [13:03] - Magdalena Figurska | Link:

Dzięki, hrabio Eryku, choć ja nie stawiałabym Brauna tak wysoko, jak Pan. Ot, zwykły akwizytor katastrofizmu. I jeszcze jedno. Bójcie się Windowsa 8 - mówi - bo to zagrożenie duchowe.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

09-06-2016 [08:20] - Pyza na mazowie... | Link:

Braun bełkocze o mieszkaniu+. Facebook, youtube.
https://www.youtube.com/watch?...
Pewnie sam, dzięki "zrządzeniu opatrzności", już dysponuje jednym lub dwoma.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-06-2016 [09:47] - maks jamnicki | Link:

Dziękuję za link. Dobry przyczynek. Całości tych bredni jednak nie dosłuchałem. On uderza w PiS nie wprost, atakując jeden ze sztandarowych, patriotycznych programów mający pomóc młodym Polakom nie chcącym z desperacji ekonomicznej wyjechać z kraju. Przy okazji jak ładnie mówi o developerach, często złodziejach i mateczniku finansowego gangsterstwa połączonego z postkomunizmem. To "przedsiębiorcy budowlani" i w ich interesie w sumie mówi. Bardzo "szlachetnie". O tym, że atakując PiS przy okazji wspiera też przecież złodziejskie banki z ich "kredytami" mieszkaniowymi nie wspomnę. Naprawdę, wcale nie zdziwię się, jak developerzy po cichu zaczną go wspierać finansowo. Jeżeli nie już? Wspierają wszystko, co jest przeciwko temu patriotycznemu polskiemu rządowi. Wchodząc w inne antyrządowe sfery, tu mieszkanie+, Braun się jednak odkrywa, być może ma szerszą misję do spełnienia. Dla kogo nie wiem, ale antyrządową.
Już powoli nie wierzę, że to tylko dla siebie, z temperamentu politycznego.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

09-06-2016 [11:32] - Pyza na mazowie... | Link:

To właśnie Braun, największe bzdury i zwykłą perfidię potrafi giętkim, kwiecistym językiem uczynić "prawie" wiarygodną i uczciwą. HrabiaEryk bardzo zgrabnie opisał tę figurę.

Ja już nie analizuję tych opowiastek z mchu i paproci. Dowiodłam mu wielokrotnie na stronie grzegorzbraun.pl jak się ma jego wiedza teologiczna do rzeczywistości teologicznej. "Politycznie" rozkładał go na łopatki "taki jeden". Braun myślał, że jak usunie wszystkie komentarze to od razu stanie się dziewicą i po kilku miesiącach, przed kampanią prezydencką wykasował to co mu nie odpowiadało. Zostali tylko zachwyceni rycerskością, intelektem i kulturą.

W wywiadzie http://grzegorzbraun.pl/rozmowa przyznał się, że nawrócił się niedawno, w późnym wieku, jakoś tak przed ślubem. Bardzo nie spodobało mi się, co mu zresztą napisałam, że jako świeżo nawrócony, dwumiesięczny katolik już zabrał się za pouczanie i napominanie innych. Zaapelowałam do niego o trochę pokory, bo może i wrócił do nas „ z dalekiej podróży”, ale złoto, które uznał już za gotowe, jest jeszcze zbyt świeżej produkcji.

Rewelacyjny jest też kawałek jak to Braun, jako katolik, pracuje swoim życiem nie na emeryturę ale na nekrolog. Nie mogłam powstrzymać się od uszczypliwości i skomentowałam, że nie wiem do jakiego kościoła uczęszcza pan Braun, ale u mnie w kościele pracuje się na zbawienie.

Proszę odsłuchać ostatnie minuty nagrania. Intelektualista z brodą zachowuje się jak furiat i cham, nie dając dojść do słowa, wmawia Bogu ducha winnemu człowiekowi, że ten "się z nim kłóci". Broda rośnie, kultura maleje, szacunek znika.

Obrazek użytkownika cassiodorus

10-06-2016 [01:03] - cassiodorus | Link:

Braun musial sie nawrocic przed slubem, wszak jak to by wygladalo, katolik, kandydujacy na urzad prezydenta, zyje z kobieta bez slubu? Szkoda, ze nie z mezczyzna, az taki glupi to on znowu nie jest

Obrazek użytkownika Jabe

09-06-2016 [12:23] - Jabe | Link:

Przecież wszyscy, ci młodzi Polacy też, zapłacimy za te patriotyczne programy. Nie rozumiem, jak można tak konsekwentnie wypierać ze świadomości fakt, że rząd nie zapracowuje na siebie. Te programy płacone są z danin Polaków, z ich pracy. To, że muszą na nie pracować, desperacji ekonomicznej nie zmniejsza.

Przeżarte etatyzmem państwo hoduje pewien typ człowieka – cwaniaka. Pan przyjmuje do wiadomości, że „często” tak jest i zarazem głosi, że trzeba więcej tego samego. Tymczasem już sam fakt konkurowania przez państwo z obywatelami, każąc im do tego za to płacić, jest patologią. Można to wytłumaczyć tylko tym, że ideałem Polaka jest bezradny gołodupiec, zdany na państwo. Samodzielni przedsiębiorcy nie mieszczą się w tym ideale i dlatego nie ma przyzwolenia na powstanie naszej własnej klasy średniej.

Pan się domyśla, że deweloperzy pana Brauna wspierają finansowo, ale nie przychodzi Panu do głowy, że patologią jest system, w którym powodzenie działalności gospodarczej zależy od pomysłów władzy. Pan akceptuje i popiera przyczyny, a wini skutki.

Domniemywanie zdrady z powodu innych poglądów też Panu chwały nie przynosi.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-06-2016 [17:32] - maks jamnicki | Link:

Hm, piętnaście lat prowadziłem działalność gosp. więc taki zielony "w tym temacie" nie jestem.
W pełni bym się zgodził z tym, że państwo nie powinno się zajmować pewnymi sprawami, gdyby państwo nie brało podatków. Albo brało tylko 1 %. W momencie gdy one są, państwo ma obowiązek zajmowania się mieszkalnictwem tak jak służbą zdrowia.
Mój dziadek przed wojną był tramwajarzem. Miał 200 zł pensji i troje dzieci. Za mieszkanie 40m2, o przedwojennym robotniczym standardzie, kuchnia 16m2 z łożkiem do spania i pokój 24 m2, woda na klatce przy drzwiach, ubikacje na podwórzu, 20 min pieszo od centrum dużego miasta,nie wiem jak dziś, ale w Łodzi jeszcze 15 lat temu to była normalność, płacił 24 złote /słownie dwadzieścia cztery złote/. Wojna przeszkodziła, by po usamodzielnieniu się 1-go syna przeszedł na mieszkanie bliżej centrum, 45m2, dwa pokoje z kuchnią, wodą i ubikacją w mieszkaniu za...40 zł. 20% robotniczej pensji. /Na kolei, drugi dziadek był zwykłym kolejarzem, taki maszynista I-szej klasy, "arystokracja" wśród robotników, zarabiał 500zł. Wozak z koniem na biednym wtedy Podhalu niestety tylko 35zł/mies/. Te 24 czy 40 zł za mieszkanie to u tzw. "kamienicznika", porządnego człowieka interesu, wyniszczanego przez komunistyczne państwo i do teraz, a nie dewelopera w spółce z drapieżnym bankiem.
A w jakim miejscu rząd ma te "ogromne sumy" dopłacać do mieszkania? Lokator spłaca mieszkanie w czynszu, po czym przejmuje je na własność.Po prostu państwo po gangstersku na tym nie zarabia. To banalnie proste wyliczenie. Ale oczywiście lepiej płacić bandyckie odsetki zagranicznej lichwie bankowej. Gratuluję ciekawego spojrzenia na te sprawy.
Nie jest ważne dlaczego ktoś jest np. zdrajcą albo donosi. Nawet jakby to robił z "najczystszych" i "patriotycznych" pobudek, jak wielu targowiczan, albo z ideowych poglądów. Efekt ten sam bo jest niebezpieczny dla polskiej wspólnoty.

Obrazek użytkownika Jabe

09-06-2016 [18:47] - Jabe | Link:

Państwo nie dlatego się nami opiekuje, że bierze wysokie podatki. Ono nas opodatkowuje, bo nas kocha, a to kosztue. Proszę więc się zgodzić bezwarunkowo.

Opowiedział Pan o ciepło dawnych normalnych czasach, ale bynajmniej nie opowiada się za ich powrotem.

Jeśli ktoś nie chce, żeby po gangstersku na nim zarabiano, powinien kupić mieszkanie od uczciwego sprzedawcy. Proste, prawda? Gangsterzy z braku klientów będą też zmuszeni do obniżki cen i wszystko zacznie wracać do normy. Jak to się dzieje, że deweloperka jest taka dochodowa, a nie ma tłumu chętnych na te profity? Ci nowi musieliby co prawda zadowolić się trochę niższą ceną, ale margines jest. To się nazywa konkurencja. Jeśli to nie zadziałało, to problem jest gdzie indziej. Przypuszczam, że zarabiają ci, co mają dojścia, a reszta dziaduje, jak to w etatyzmie.

Teraz państwo będzie zlecać budowę mieszkań. Sytuacja jest więc podobna do służby zdrowia. Lecznice bywają samorządowe, spółdzielcze, prywatne, ale klient jest jeden – NFZ. I można się spodziewać, że będzie takie samo dziadostwo. Można powiedzieć, że powiela się sprawdzone wzorce.

Mówi Pan, że państwo jest w stanie zbudować narodowi mieszkania bez wydawania ogromnych sum. Magia.

Czyli ktoś, jak Grzegorz Braun, ma poglądy odmienne od Pańskich, jest „niebezpieczny dla polskiej wspólnoty”. Pan to dopiero ma ciekawe spojrzenie (i niebezpiecze dla polskiej wspólnoty, powiedzmy sobie jasno).

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-06-2016 [22:12] - maks jamnicki | Link:

Braun stał się "niebezpieczny dla polskiej wspólnoty" bo zaczął propagować ideę, iż Polska ma być "neutralna". To jest w prostej linii wpychanie Polski pod rosyjskie czołgi a później rosyjską okupację. A ja jestem taki "dziwny", że rosyjskiej okupacji nie chcę. Pan chce?
W bardzo bogatych Niemczech ale i innych krajach państwo dziesiątki lat trzymało rękę na pulsie w sprawach budownictwa mieszkań . Kraj bogaty, w stosunku do dochodów mieszkania relatywnie tanie, trzy razy tańsze niż w POLSCE!!!,licząc siłę nabywczą, kilka lat temu w Berlinie mógł Pan kupić najtańsze mieszkanie w starym ale zadbanym budownictwie 50m2 za 70-80 tys euro. Jak dziś nie wiem. Otóż gdyby młody Niemiec zakładający rodzinę kupował tam mieszkanie na kredyt, uważano by go za potencjalnego samobójcę. A odsetki hipoteczne niziutkie./1,5-1-8% rocznie/. W bogatych Niemczech większość rodzin WYNAJMUJE mieszkania, budowane ze wsparciem państwa. Tu skończę, chyba popełnię jakiś tekst. A Braun co, ekspert, alfa i omega od mieszkań i budownictwa? Biedny PiS, tylu mają ekspertów a powinni słuchać Brauna. Jego czarne bredzenie ostatnio wskazuje raczej, że ma problemy z psyche. Jego zasługi mnie g.obchodzą. Oczywiście jego zbójeckie prawo gadać. Moje też.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-06-2016 [23:17] - HenrykHenry | Link:

O wlasnie !!! pisze Pan ..." Oczywiście jego zbójeckie prawo gadać. Moje też." ... widzi Pan ?! , wystarczylo to jedno zdanie ...
Powtarzam Braun jaki jest ... kazdy widzi ... ale ma wiedze !!! ... moze jeszcze duzo powiedziec. Czy to dlatego robi sie z niego "wariata" ???
A min.Macierewicz ... Panie Maxie ... tez "wariat" ???!!!. Czy nie podobnie go opisywano , odbierano wiarygodnosc ?!.
Naturalnie "kudy" tam Braunowi do Macierewicza ... ale czy metody "cus" jakby nie z tej samej "stajni" ?! No dobra , skala i ciezar inny , ale ... "Mel in ore , verba lactis , fel in corde , fraus in factis" ... gdy tak czytam , patrze na ten apoftegmat lacinski to jak Pan mysli kogo widze ... Brauna ??? , czy ...

Pozwolilem sobie na pewien "spor" z Panem , bo ... cenie to co Pan pisze. Ten niby "spor" pozwala zwrocic tylko na cos uwage.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2016 [12:29] - Jabe | Link:

Czyli neutralność wepchnie nas pod rosyjskie czołgi, a konfrontacyjna postawa – nie. I naturalnie nie ma tu pola do dyskusji. Odpowiedź jest z góry znana, a każdy, kto ma inne zdanie, niż Pan, jest zdrajcą! Gratuluję postawy.

Zamiast się zbroić, szastamy pieniądzmi, których nie mamy. O zdjęciu pętli zadłużenia tym bardziej nie ma mowy.

Za komuny żartowało się, że w nocy najbliższy otwarty sklep jest w Berlinie Zachodnim. Później okazało się, że w Niemczech wcale tak różowo nie jest. We Włoszech dla odmiany nie wolno było sprzedawać gazet w sklepach i na stacjach benzynowych. Ktoś mógłby wymienić więcej. Dlaczego w Europie Zachodniej, tej ziemi obiecanej, nagromadziło się wiele dziwacznych regulacji? Ano mieli na to czas, a każdy rząd chciał coś zrobić, żeby mu nie zarzucono, że nie zrobił nic. Nic dziwnego, jeśli w sprawach mieszkaniowych też tak jest, ale to nie znaczy, że jest to wzorzec do naśladowania.

Jaka jest diagnoza wynikła z obserwacji, że Niemiec ma relatywnie taniej? Ano diagnozy brak. Od razu zabieramy się za budowę biurokratycznej protezy.

Nie podoba mi się postawa – ba, uważam ją za godną potępienia! – wedle której obywatel nie jest właściwą osobą do osądzania, że do tego są eksperci. (Pan gotów jest się zgodzić z profesorami ekspertami w sprawie TK?!) Nie śledzę „czarnego bredzenia” pana Brauna, ale w tej sprawie mówi najzupełniej logicznie.

(Proszę nie pisać ciurkiem. Dziękuję.)

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-06-2016 [13:05] - HenrykHenry | Link:

Oooo , tu bardzo ladnie widac ... jak to idzie ...

Gdybym tak ja napisal ... "Pyza na Mazowie" posiada konto ponad 3 lata 38 tygodni ... czy widzial ktos komentarze , jakies wpisy , tudziez inne teksty tu umieszczone , na NB w ostatnim ... nawet troche w odleglejszym czasie ?!. Jakis udzial w dyskusji na inne tematy poruszane tu na NB przez innych blogerow. To byloby mniej wiecej to samo czym Pyza tu "smrodzi ...

"Braun bełkocze o mieszkaniu+ ... Pewnie sam, dzięki "zrządzeniu opatrzności", już dysponuje jednym lub dwoma."

No wiec ... dlaczego ,po co , to nagle zainteresowanie Braunem ... i od razu wsparcie takie "doglebne" w ataku na tego czlowieka. Taka "zadre" nosil/a Pyza w sobie od dawna i teraz mu sie nadarzyla okazja ?!. Braun "Zadra" go tak uwiera ... inne sprawy , osoby ... nie !!!. Kim jest ten Braun ??? ... a moze nalezaloby dociekac co to za "zadra" ktora tak uwiera co poniektorych ?!.
W jakiejs tam czesci nie zgadzam sie z tym co "przekazuje" Braun. Jakas czesc tych wypowiedzi jest dla mnie nie do przyjecia , ale duza czesc jego wiedzy ma pokrycie w rzeczywistosci i nawt podawana jako "przepowiednie" po pewnym czasie znajduje odbicie w faktach. Takie jego "zbojeckie prawo" mowic to co mysli , czuje i wie. Nic mnie nie przekona ze jego dzialalnosc prelegenta , jego spotkania , odczyty sa szkodliwe ... dla kogo szkodliwe ?!.
Mysle ze klucz do tej nagonki na Brauna lezy gdzie indziej ...

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

09-06-2016 [15:50] - Pyza na mazowie... | Link:

Kolego, kiedy ja tu pisałam, ty jeszcze się nie narodziłeś na niezalezna.pl.
Zajrzyj do archiwum naszychblogów i opinii. Mam teraz inne zajęcia niż komentowanie tutaj.

"Zadrę" przedstawiłam aż nadto dokładnie: " w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KU.WY I ZŁODZIEJE".

Jeszcze coś???!!!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-06-2016 [20:38] - HenrykHenry | Link:

Prosze Pani/a czy napisalem cos niezrozumialego. To dlaczego Pani/a "chachmenci" w tej niby odpowiedzi komentarzu ???!!!.
Ja wiem ze ma Pani/a inne zajecia ... to "tlumaczy" ten nagly przyplyw troski o Brauna. Gdzie to mozna bylo ostatni raz czytac Pani/a ???.
Prosze nie grac "cwaniaka" ... tego nie ugra Pyza ...
Jeszcze jedno ... Kolege prosze sobie poszukac wsod "swoich" ... na "ty" - nie przypominam sobie. Dla mnie to niestosowna forma zwracania sie. Dlatego mam dla Pani/a inny zwrot ... "popy.....o". Zapewne juz Pani/a wie co ja wiem.

Obrazek użytkownika cassiodorus

10-06-2016 [00:58] - cassiodorus | Link:

Oczywiscie, ze pan Braun belkocze w sprawie mieszkanie plus, nie podoba mu sie wszystko, tak jak komunistom i neoliberalom
Bredzi cos o tym, ze prywatni deweloperzy straca, a nie moga stracic bo sa prywatni, cos w tym sensie
Tylko co czlowieka, nie majacego gdzie mieszkac obchodza deweloperzy, ktorzy moga mniej zarobic, a jesli chodzi o Druckiego-Lubeckiego to bredzil niemilosiernie, ze az takie glupoty mozna wygadywac no no

Obrazek użytkownika cassiodorus

10-06-2016 [01:48] - cassiodorus | Link:

A skad wzial pan Braun grupke pijakow, zlodziei i panienek lekkich obyczajow?
Prosze posluchac co Mochnacki pisze, cytuje
''?...nieprzyjaciel wkroczyl, rozposciera sie i wszedzie przemawia do ludu, ze 'nie przeciw narodowi, ale przeciwko garstce wichrzycieli dzialac bedzie' Moskale kupuja zywnosc, z mieszczanami obchodza sie lagodnie, wroza ze otrzymali rozkaz maszerowania do Warszawy dla powsciagniecia buntownikow i ze nikomu wlos z glowy nie spadnie, byle tylko nikt ich postepowi nie przeszkadzal.Ta polityka moskiewska jest bardzo zreczna. Dybicz musial postrzec ze nasza wojna nie bedzie narodowa''
Prosze zwrocic uwage na slowa garstka wichrzycieli, takie teksty sa elementem polityki moskiewskiej

A ze waza sie losy narodu, to wielu jest przekonanych, Mochnacki dalej pisze
''Zdrowy rozsadek te mysl narzuca zetylko powstanie mas mas ten kraj uratowac zdola , ze zolnierz tylko wtedy jest niezwyciezony, kiedy go ze wszystkich stron masy otaczaja, kiedy go otaczaja z wlasnej ochoty.....Mamy 60, 80 dajmy na to 100 tys Polakow pod bronia , sprobujmy wtargnac z ta sila na Wolyn, Podole, Ukraine. Tym sposobem osmielimy Turkow, Persow i kaukaskie ludy, niesfornie znoszace rosyjska dominacje. TYm sposobem w osmiu guberniach rozszerzymy powstanie , staniemy sie panami wszelkich dostatkow i wszelkiego sprzetu wojennego....''
Mozna pisac dalej, jest tu madra mysl wojskowa i piekna mysl patriotyczna, nie ma mowy o grupie pijakow i zlodziei, Braun przemyca do po,skiej swiadomosci polityke moskiewska, i co gorsza przenosi ja na dzisiejsze czasy.. T.

Obrazek użytkownika gal

09-06-2016 [08:54] - gal | Link:

Występował też w parze ze znanym aspirantem do bycia znanym pisarzem, Maciejewskim. Trudno jest o lepsze samookreślenie.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

09-06-2016 [12:31] - HenrykHenry | Link:

Wystepowalo tez i paru innych z ... rozumiem , to dyskwalifikuje. Ale dlaczego tylko Brauna ?!.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

10-06-2016 [08:10] - maks jamnicki | Link:

Na początku czerwca zatrzymał się i nocował w Lublinie 2 Pułk Kawalerii Armii USA. Cytat z jednej z lokalnych gazet: " Wizyta żołnierzy USA w Lublinie nie wszystkim się spodobała"/.../ Pewna grupa zorganizowała pikietę.aut/. -" Polska powinna budować swoją obronność na sile polskiej armii a nie na obecności obcych wojsk na swoim terytorium- przekonuje Rafał Mossakowski, współorganizator pikiety, działacz Kluczy Pikiety Grzegorza Brauna... Ich obecność tylko ściąga na nas niebezpieczeństwo i prowokuje czy to terrorystów z ISIS, czy Rosjan, a Polakom wojna nie jest potrzebna".
Typowa retoryka na rzecz Rosjan. No i przecież jaka wojna, Rosjanie od zawsze miłują pokój?

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

10-06-2016 [09:01] - StachMaWielkieOczy | Link:

To dziwnie znajoma narracja ...

" Polska powinna budować swoją obronność na sile polskiej armii a nie na obecności obcych wojsk na swoim terytorium
[...] działacz Kluczy Pikiety Grzegorza Brauna"

"Prezydent Bronisław Komorowski zaproponował rządowi budowę polskiej tarczy antyrakietowej, zdolnej do obrony terytorium naszego kraju przed atakami z powietrza. [...]
- Naszym błędem było to, że przyjmując amerykańską ofertę tarczy,"

"Inicjatywę Komorowskiego dobrze ocenia szef sejmowej komisji obrony narodowej Stefan Niesiołowski"

http://www.tvn24.pl/wiadomosci...

Obok polskiej elektrowni Atomowej ( wyłącznie zarząd bo reszta na papierze) była by to kolejna
świetlana inwestycja PO ... może by tak jeszcze bazę na Księżycu?