W co gra Piotr Duda?

Jak podaje portal niezalezna.pl  Piotr Duda na antenie TVN24 w taki oto sposób wypowiedział się:

"Prace nad ustawami społecznymi trwają. Trwa praca, wiem to jako szef rady dialogu społecznego. Wiele pozytywnych rzeczy się dzieje. Ci, którzy głosowali na PiS, to przypilnują tych postulatów, niech się nie martwią ci, którzy na PiS nie głosowali. A ci, którzy głosowali na PO, to niech się domagają od PO, żeby spełniła swoje postulaty, a ci, którzy obiecywali, że jak PiS wygra wybory, że wyjadą z kraju, to niech dotrzymują swoich obietnic, jeden już wyjechał – pan Saleta"

Trudno mi uwierzyć, by doświadczony polityk, szef dużego związku zawodowego nie potrafił zapanować nad emocjami. Wypowiedź ta skojarzyła mi się ze słynnym panem Andrzejkiem. Kto go jeszcze pamięta? Jedną z metod UBekistanu jest posługiwanie się właśnie takimi Andrzejkami. Ten prototypowy eksponowany był przez dłuższy czas w TVN jako radykalny obrońca krzyża, którego radykalizm idealnie wpisywał się w narrację TVN o "świrach" spod krzyża. Dopiero znacznie później okazało się, że to człowiek Palikota i Komorowskiego.

Wypowiedź Piotra Dudy będzie nagłaśniana szeroko w wciąż potężnych gadzinówkach UBekistanu z nagłówkami typu "Duda wyrzuca z Polski tych którzy nie głosowali na PiS". Wypowiedź nawet bez takich tytułów jest sama w sobie skandaliczna w ustach szefa dużego związku. Wpisuje się idealnie w bieżącą operację UBekistanu wyprowadzania ludzi na ulicę. Po stronie odbiorców będzie mylnie przypisywana panu prezydentowi Dudzie. Posłuży jako paliwo do kolejnych seansów nienawiści.

Moje ograniczone zaufanie do Piotra Dudy wynika z "apolityczności", którym to hasłem wygrał pod koniec 2010 roku wybory w "S" z Januszem Śniadkiem zaangażowanym w wyjaśnienie tragedii smoleńskiej  i z pozostającego w oczywistej sprzeczności z tą deklaracją wspierania Tuska i Komorowskiego, gdy już został przewodniczącym.  Wynika także z całkowitego odsunięcia od katastrofy smoleńskiej Związku - tej ostatniej niezależnej od rządzących reduty instytucjonalnej  po wygranych przez Komorowskiego wyborach, Przypuszczam, że do tego zwycięstwa przyczyniła się właśnie frakcja Piotra Dudy w S, której wpływy musiały być znaczne nim został przewodniczącym skoro zebrał te 51 % na walnym zjeździe.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

15-01-2016 [10:26] - xena2012 | Link:

na dodatek ten niby doświadczony polityk nie potrafi zrozumiale się wypowiedzieć.Takie nadmiernie rozbudowane bezsensowne zdanie moglibyśmy wytrzymać u Wałęsy po rezebraniu takiego zdania na czynniki pierwsze i przetłumaczeniu z polskiego na polski.

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-01-2016 [11:15] - Janko Walski | Link:

Andrzejki dzielą się na świadomie uczestniczących w grze i rozgrywanych. Tych drugich jest wielokrotnie więcej.

Obrazek użytkownika Freiherr

15-01-2016 [12:26] - Freiherr | Link:

Dokładnie część cytowanej wypowiedzi brzmi: "...a ci, którzy obiecywali, że jak PiS wygra wybory, że wyjadą z kraju, to niech dotrzymują swoich obietnic, jeden już wyjechał – pan Saleta". Pan Piotr Duda, jak rozumiem, w swoim bezpośrednim stylu przypomina deklaracje tych,którzy zapowiadali emigrację z Polski w przypadku wygrania wyborów przez PiS (m.in. Agnieszka Holland, córka p.Kopacz etc). Tylko przypomina deklaracje i zachęca do ich realizacji. Doszukiwanie się w tym "wyrzucania" przez p.Dudę kogokolwiek z kraju jest nadinterpretacją. To deklaranci się wyrzucili. Nie przymierzając jak ten idiota Saleta. Nie szukajmy, my lud pisowski, wroga tam gdzie go nie ma. Nie zapominajmy jak wiele p.Dudzie a i p.Kukizowi zawdzięczamy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-01-2016 [13:38] - Janko Walski | Link:

Nie ma równości między osobą zaufania publicznego a zwykłym obywatelem. Ten ostatni może bluzgać, mówić głupoty wyrażać swoje emocje, robi to na swój rachunek. Osoba publiczna nie powinna budować swojej pozycji na głupocie obywateli nawet jesli są celebrytami. Ponadto po tylu latach Piotr Duda powinien już wiedzieć, jak takie emocje mogą być wykorzystane nie tylko przeciwko niemu ale także całej "S" i środowiskom niepodległościowym, które pan Przewodniczący teraz wspiera.

Obrazek użytkownika Freiherr

15-01-2016 [14:14] - Freiherr | Link:

Czepia się Pan.

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-01-2016 [13:20] - Janko Walski | Link:

Dobra, niech tak będzie, proszę jednak wziąć łaskawie pod uwagę w co wpisuje się wypowiedź przewodniczącego "S": http://niezalezna.pl/73965-sto...

Obrazek użytkownika wandaherbert

15-01-2016 [12:53] - wandaherbert | Link:

Ja takze mam ,nadal, dosc duze ograniczenie zaufania , do Piotra Dudy .Mimo tego uwazam ,że jego zachowanie w obu kampaniach było bardzo pomocne .Nie wiem ,co sklonilo go do takiej postawy.Jednak porownywanie ,jego obecnego zachowania ,do "slynnego Andrzejka spod Palacu Prezydenckiego" jest bezpodstawne.On ich nie wyrzuca ,tylko przypomina o ich obietnicach.A co do nazwania go doswiadczonym politykiem ,chyba tez jest przesadą.Mam nadzieję ,że A.Duda wszedl na własciwą ściezkę!!!

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-01-2016 [13:42] - Janko Walski | Link:

"Andrzejek" nie musi być ich. Znacznie częściej są to "Andrzejki"-naturszczyki, wypuszczne i rozgrywane zgodnie z portretem psychologicznym.

Obrazek użytkownika OLI

15-01-2016 [12:57] - OLI | Link:

Piotr Duda wspierał PO, nie zapominajmy o tym. Piotr Duda to frakcja PO w "Solidarności".
Uśpił związek na długie lata rządów PO, przebudzenie nastąpiło dopiero na ostatniej prostej, kiedy PO poszła "na czołowe" nie tylko z "Solidarnością, ale także z Kościołem i narodem.
Może i ma dobre chęci, ale "nie czuje" sytuacji, zresztą, kiedy go wybierali na przewodniczącego, to też nie czuł.

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-01-2016 [13:47] - Janko Walski | Link:

OLI: 2016-01-15 [12:57] "nie czuje" sytuacji"

U mnie nie przeszedł testu smoleńskiego, który uważam za kluczowy, tak jak w latach 80-tych testem był stosunek do stanu wojennego. Oczywiście test nie obejmuje szerokich mas odciętych od informacji, tylko osoby publiczne, które mają dostęp do nich.