WSI drugą siłą w sejmie?

- Co tam panie w polityce? WSI-oki trzymają się mocno?
- E, tam, mocno. To nie wiecie, że zostali rozKODowani?  Nie po raz pierwszy. Nie udała się prowokacja przed wyborami prezydenckimi w 2007 roku z podłożoną bombą, porażkę poniosła „trzecia droga”, budowana wspólnie z portalem Nowy Ekran, na nic zdało się szkolenie narodowców przed Marszem Niepodległości, Ruch Palikota czy Stonogi. Przeświadczenie, że majowe wybory prezydenckie wygra ponownie Bronisław Komorowski, też było bezpodstawne. Zapadła więc szybka decyzja o uratowaniu chociaż tego, co zostało. Platforma Obywatelska, osłabiona aferami i podsłuchami, skłoniła jej „ojców-założycieli” do znalezienia skutecznego koła ratunkowego. Kto wymyślił to koło, możemy się domyślać, kto zaczął je pompować, wiemy z netu. Trzej panowie, by zdążyć przed wyborami parlamentarnymi, 25 sierpnia 2015 roku złożyli w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o rejestrację partii politycznej „Nowoczesna Ryszarda Petru”.

Oto postanowienie Sądu:

Sygn. akt VII NsRej Ew P 362
POSTANOWIENIE
Dnia 25 sierpnia 2015 r.
Sąd Okręgowy w Warszawie, VII Wydział Cywilny Rejestrowy, w składzie: Przewodniczący: SSO Anna Misztela-Leszczyńska, po rozpoznaniu w dniu 25 sierpnia 2015 r. w Warszawie na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku Ryszarda Jerzego Petru, Adama Stanisława Szłapka, Pawła Mariusza Rabiej o wpisanie do ewidencji partii politycznych partii "Nowoczesna Ryszarda Petru", postanawia:
wpisać do ewidencji partii politycznych: Nowoczesna Ryszarda Petru;
dokonać wpisów w księdze ewidencji partii:
w rubryce 1: 1;
w rubryce 2: 21 lipca 2015 r.;
w rubryce 3: Nowoczesna Ryszarda Petru;"Nowoczesna"; z siedzibą w Warszawie;
adres: ul. Mokotowska 35, 00-560 Warszawa;
w rubryce 5:
Ryszard Jerzy Petru, zam.: ul. S. Dembego 6/35, 02-0796 Warszawa,
Adam Stanisław Szłapka, zam.: ul. Tomasza Zana 9/8, 04-3 13 Warszawa,
Paweł Mariusz Rabiej, zam.: ul. Złotego Smoka 20/20, 02-202 Warszawa;
w rubryce 6:
Ryszard Jerzy Petru, zam.: ul. S. Dembego 6/35, 02-796 Warszawa,
Adam Stanisław Szłapka, zam.: ul. Tomasza Zana 9/8, 04-313 Warszawa,
Paweł Mariusz Rabiej, zam.: ul. Złotego Smoka 20/20, 02-202 Warszawa;
w rubryce 7: 25 sierpnia 2015 r.
 

Kim są członkowie założycieli partii-córki PO?  

To zaplecze Komorowskiego i WSI, sygnowane przez młode, wykształcone „słupy”, popierane przez lewactwo i pompowane przez medialne, resortowe dzieci. Sam Ryszard Petru, były doradca Balcerowicza, ministra finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, ekonomista i analityk w bankach komercyjnych, w imieniu  banków działając oszukał „frankowiczów”, że złoty się umocni, a sam swój kredyt przewalutował. Liberalno-lewackie poglądy, postulaty o związkach partnerskich, rozdziale państwa od Kościoła i o niefinansowaniu partii z budżetu, przyciągnęły wyborców lewicowych oraz część niezadowolonych z Platformy Obywatelskiej. Drugi założyciel Nowoczesnej, Adam Stanisław Szłapka, politolog, obecnie poseł i sekretarz generalny partii, w latach 2011 do 2015 pracował w kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego i był asystentem ministra Jacka Michałowskiego. W związku z zaginięciem obrazu Romana Kochanowskiego „Gęsiarka”, który znajdował się w jego pokoju, ma być przesłuchany. I ostatni, Paweł Mariusz Rabiej, dziennikarz i publicysta, o szerokich kontaktach polityczno-medialnych, były rzecznik fundacji „Pro Civili”, założonej przez byłych oficerów WSI, nazwanej „długim ramieniem Moskwy”.

Poseł Mariusz Marasek o Pawle Rabieju, niegdyś rzeczniku Pro Civili, obecnie doradcy Nowoczesna.pl na jednym z profili blogerskich pisze:

„Tak, poznałem tego człowieka osobiście kiedy był jeszcze studentem i współautorem dwóch książek o Wachowskim, napisanych wraz z Ingą Rosińską, późniejszą korespondencja telewizji w Brukseli. Sam się przedstawiał jako rzecznik prasowy Pro Civili, także w obecności członka władz tej fundacji, ale nie wiem jak długo pełnił tę funkcję. Utrzymywał wtedy dobre relacje z Piotrem P., i którym ostatnio było sporo informacji w mediach”.

Partia Ryszarda Petru słabnie, dzisiaj może liczyć na 6% wyborców i nie zmieni tego prywatny sondaż jej lidera, który widzi siebie jako drugą siłę w parlamencie. Wyborcy nie uwierzyli w partie ekspertów, Mateusz Kijowski skompromitował KOD, a ich rzeczniczka i poseł  Kamila Gasiuk-Pihowicz, mogła załatwić kredyt dla partii dzięki swemu mężowi, który jest ekspertem w Banku PKO i wiceprezesem Zarządu Fundacji R.Petru „Pro Europe”, ale nie załatwi partii sukcesu, bo jest mało profesjonalna i nie zna się na prawie, na co zwracają uwagę także posłowie. Kolejna więc kombinacja operacyjna, wyśmiana w memach przez wyborców, skazana jest na porażkę. I co najważniejsze, wiemy, że dzięki rządowi PiS i odtajnieniu aneksu do raportu ws. WSI, następnej już nie będzie. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

27-12-2015 [23:46] - PS | Link:

Dzięki, bardzo cenne info. Przydałyby się jeszcze linki - wskazanie źródeł.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-12-2015 [10:01] - NASZ_HENRY | Link:

Medialna orkiestra ze WSI dalej POgrywa ;-)

Obrazek użytkownika leszek d

01-03-2018 [22:50] - leszek d | Link:

Paweł Rabiej  utrzymywał dobre relacje z Piotrem P.  :-) dobre a co na to Jaruś Duck .Myślę ,że WSI mając ich fajne nagrania może trzymać ich za lejce .Chorych na tą chorobę można dowolnie sterować .Moskwa tez o tym wie i robi co może.
Pozdrawiam