Jesteśmy jedynym krajem na świecie.

Jesteśmy jedynym krajem na świecie, którego obywatele nie wiedzą co czynią i czym się kierują wyłonieni przez nich i posłani do rządzenia przedstawiciele. W mediach, tych o liczącym się zasięgu, nie usłyszymy i nie zobaczymy przedstawicieli większości sejmowej przedstawiających i uzasadniających swoje pomysły i wnoszone pod obrady Sejmu ustawy, nie dowiemy się z nich nic lub prawie nic o najważniejszych działaniach Rządu i Prezydenta, o wizytach i spotkaniach, o ich publicznych wystąpieniach.

Możemy jedynie domyślać się z przekazów, których źródłem są odsunięci (wreszcie!) od władzy beneficjenci PRLu, zsymbiozowany z nimi TW ETOS w sosie z pożytecznych idiotów, pieszczochów PRLu i narcyzów oraz gracze podwórkowego w gruncie rzeczy formatu, ich kumpli z podwórka i z przekrętów, zawodowi oszuści oraz medialne tuby wywodzące się wprost z implementacji dokonanej po czystkach w stanie wojennym. Jednakże, zarówno w PRLu jak i dzisiaj nie wszyscy potrafią odczytać prawdę i nie wszyscy chcą, wskutek czego znaczna część narodu pozostaje zupełnie zdezorientowana. Obraz działań rządzących, który do ludzi dociera jest mniej więcej tak samo karykaturalny, jak ów słynny karzeł, o którym mówił kiedyś marszałek Piłsudski. Spróbujmy raz jeszcze wczuć się w klimat z jakim stykał się ten najwybitniejszy polski przywódca, bez którego Polska nie istniałaby:

"Był cień, który biegł koło mnie - to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle. Cieniów takich było mnóstwo, cienie te otaczały mnie zawsze, cienie nieodstępne, chodzące krok w krok, śledzące mnie i przedrzeźniające. Czy na polu bitew, czy w spokojnej pracy w Belwederze, czy w pieszczotach dziecka - cień ten nieodstępny koło mnie ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba - rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie - ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów - to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie, ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski. Nie sądźcie, panowie, że to jest tylko metafora, ja zacytuję tylko kilka faktów, takich potwornych, dzikich, że trudno pojąć, z jakiej kadzi nieczystości zarazić trzeba sobie wyobraźnię, by podobne rzeczy wymyślić."

Różnica jest tylko taka, że wówczas ten "potworny karzeł na krzywych nóżkach" nie dysponował monopolem medialnym...

W poprzedniej notce opisałem jedną z głównych metod jakimi dzisiaj posługuje się. Skutek trudny do przewidzenia - wzbudzanie nienawiści w skali masowej łatwo może wymknąć się spod kontroli. Te kanalie, które to rozkręcają doskonale o tym wiedzą - im o to chodzi!

Tymczasem zaledwie cztery miesiące kierowania państwem przez pana prezydenta Andrzeja Dudę i miesiąc rządów pani premier Beaty Szydło to jedno pasmo samych dobrych wieści dla Polaków. Można wymienić ważne kroki przywracające właściwą rangę Trójkątowi Wyszehradzkiemu, zacieśnianie więzi i współpracy z krajami dawnego bloku komunistycznego wzmacniające pozycję Polski i całego rejonu, powstrzymanie niekorzystnego dla Polski dyktatu silnych w UE, wpisanie Polski w projekt szlaku jedwabnego jako centrum europejskiego, poprawienie relacji ze Stanami, postawienie na porządku dziennym sprawy równego traktowania naszego członkostwa w NATO. Polscy przywódcy poza granicami wywołują dobre wrażenie, mimo na wejściu złej prasy (najczęściej inspirowanej z kraju), twardo stoją przy polskim interesie narodowym, kwestionując niekorzystne ustalenia przyklepane przez poprzedników, m. in. w sprawach związanych z pakietem klimatycznym i uchodźcami. Ostro przeciwstawiają się budowie drugiej nitki gazociągu północnego zarówno na drodze sądowej jak i na forum europejskim jako sprzecznej z przyjętą w UE dywersyfikacją. Oczywiście realizowane są wiodące projekty deklarowane w kampanii wyborczej i wcześniej. Nie do przecenienia jest przywracanie prawdy i pamięci historycznej, budowanie poczucia tożsamości narodowej, odbudowywanie więzi narodowych poprzez odpowiednie instytucje i poprzez uroczystości i święta państwowe takie jak Dzień Niepodległości i rocznice ważnych wydarzeń z naszej historii, także tej najnowszej.

Nie sposób wszystkiego wymienić, właściwie każdy dzień przynosi dobre wieści, których próżno szukać w mediach głównego ściegu (ktoś ustala ścieg i zszywa co "mądrość etapu" podpowiada). Również rzekome gwałty na demokracji, którymi pompowano raz za razem całą sferę publiczną były dla Polski dobre, jeśli odrzucić fałsz: usunięcie skutków bezprawia ustawy czerwcowej dotyczącej TK, nazwanie po imieniu ludzi, którzy ze swoimi manipulacjami dotyczącymi wydarzeń związanych z TK wychodzą na fora międzynarodowe, usunięcie funkcjonariuszy odpowiadających za bezprawne podjęcie współpracy SKW z FSB, ludzi którzy mimo odwołania jeszcze przez tydzień piastowali swoje stanowiska i zajmowali pomieszczenia służbowe.

Jesteśmy jedynym krajem na świecie, którego obywatele nie wiedzą co czynią i czym się kierują wyłonieni przez nich i posłani do rządzenia przedstawiciele.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

21-12-2015 [02:53] - zdzichu z Wielk... | Link:

"Jesteśmy jedynym krajem na świecie, którego obywatele nie wiedzą co czynią i czym się kierują wyłonieni przez nich i posłani do rządzenia przedstawiciele."
Też wyczekuję jak przysłowiowa kania dżdżu, wielkiego uderzenia PiS w media ak by przywódcy Polaków lepszego sortu mogli wytłumaczyć bez posrednictwa TW Stokrotki co myślą o reszcie obywateli i w jaki sposób zamierzaja im umilic życie.
Jakiż to piekny byłby społeczny oddźwięk komunikatu w publicznych mediach Posła Piety o tym, że zwalniać będą strażaków, policjantów i żolnierzy angażujacych się w akcję Owsiaka. Ileż głebokiego zastanowienia pośród Polaków wywołała by transmisja na żywo w całosci w TVP celebry zwiazanej z Radiem Maryja. A wypowiedzi ministra Macierewicza o Twórcy Myśli Niepodległościowej - Jarosławie Kaczyńskim, na żywo, najlepiej w prime time. Doprawdy doczekać się nie mogę jak zamiast Kraśki, Lisa, Młynarskiej i innych zobaczę jedynych i prawdziwie polskich dziennikarzy opowiadajacych i tłumaczacych ludowi, na okragło przez 24 h w co ma wierzyć.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [09:58] - Janko Walski | Link:

Drogi zdzichu z Wielkopolski,

Twój komentarz można odczytać "nie chcę wiedzieć". Mam nadzieję, że jeszcze tak źle z tobą nie jest. Wiedzieć to podstawa by rozumieć i mieć swoją opinię. Jeśli nie masz wiedzy o tym co się dzieje albo jest ona zniekształcona to jesteś łatwym celem macherów od manipulacji. Przykłady, które umieściłem w poprzednim wpisie powinny otworzyć oczy najbardziej emocjonalnie podkręconym.

Złem nie jest Lis, że posłużę się tym przykładem, tylko to, że nic poza Lisem nie ma. To jest przyczyna degeneracji. Przez 25 lat rządcy dusz zobaczyli, że nie ma takiego kitu, którego nie da się wcisnąć dzięki monopolowi. Lis by nie istniał gdyby konkurenci obnażali jego nikczemności i podłości, ale on konkurentów nie ma. Jest "zaprzyjaźnienie": wszyscy mówią to samo nawet tymi samymi słowami. Przez 8 lat mieliśmy sytuację jak z Gierka. Gierek to, Gierek tamto często zupełna fikcja (np. trzykrotne otwieranie metra w Warszawie) i jak za Gierka szczucie na "wichrzycieli" i "warchołów": PiS, "kiboli", "narodowców", "moherów" i całkowity brak głosu nie tylko drugiej strony ale także tych, którzy nie podporządkowali się obowiązującej narracji w pełni.

Stwierdzenie LiSa "ludzie nie są tak głupi jak wyglądają, są znacznie głupsi" nie padło w chwili poirytowania jakimś wydarzeniem. Prowadzący z nim rozmowę chciał się dowiedzieć dlaczego w jego audycjach nie są zgłębiane tematy poddawane dyskusji tylko traktowane powierzchownie. Podobny stosunek do swojego elektoratu wyrażali czołowi politycy PO u Sowy. "Ch. d. i kamieni kupa" to było o sztandarowym programie PO, dzięki któremu PO wygrało wybory w 2011 roku. "Ja nie wiem, jak ona ma ciągle dalej 60-procentowe zaufanie, opinii publicznej (śmiech) -tak szef NIKu o zaufaniu do instytucji, którą kierował w kontekście ustawianych kontroli o których opowiadał wicepremier Bieńkowskiej.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

21-12-2015 [10:26] - zdzichu z Wielk... | Link:

"Twój komentarz można odczytać "nie chcę wiedzieć"" Alez ja chcę wiedziec i chciałbym aby Polacy w swej masie o zaletach PiS i jego elektoratu wiedzieli jak najwięcej. Wszak na Niezależnej, wPolityce, Frondzie sa liczne wypowiedzi i ludzi z gminu i rządowego orazsejmowego świecznika, o takim kolorycie i potencjale intelektualnym, że Michnik wraz z Lisem i Olejnik nie wpadli by nawet po wypici eliksiru przebiegłości. Osobiście tak jak powiedziałem oczekuję PiS w mediach publicznych z niecierpliwością najlepiej 24 h na dobę. Im więcej tym lepiej.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [11:06] - Janko Walski | Link:

Powyższy komentarz jakoś dziwnie zbieżny jest z tym co zamieszcza GW..., temat metod stosowanych do dyskredytowania niezależnych przekazów jest ciekawy sam w sobie.

Odpowiem krótko, dlaczego wycięto, gdy tylko stało się to możliwe, nieliczne rodzynki publicystyczne nie rezonujące zgodnie z mądrością etapu?

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

21-12-2015 [12:07] - zdzichu z Wielk... | Link:

Panski wpis doskonale oddaje pisowski stan ducha - wraża Czerska chce zniszczyć Polskę. Co do nielicznych rodzynków publicystycznych, w zamian jest "Rolnik szuka żony" oraz liczne porady kulinarne. Jak PiS przejmie media to co wzamian będzie? Interdyscyplinarna szkoła awioniki Panów Binendy i Nowaczyka?

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [13:32] - Janko Walski | Link:

Rozumiem, pańskie samozadowolenia można wyrazić tak "jest jednolity przekaz i to mnie cieszy", a "płaszcza nie oddamy i co mi pan zrobi"

Można jeszcze inaczej to wyrazić: myśli zostały zamknięte w koleinach i krążą w kółko wokół centrów dystrybucji.

Doszliśmy więc do źródła tego wszystkiego co przez 25 lat doświadczaliśmy: stan umysłów części narodu. Najgorsze, że paraliż ów dotknął znaczną część elit, która w dodatku wyżywa się w wymyślaniu uzasadnień dla kolein, nie widząc jak żałosne to i jałowe zajęcie.

Obrazek użytkownika zapinio

21-12-2015 [14:45] - zapinio | Link:

To może ja panu odpowiem ,bo Pan Janko Walski wykazuje mnóstwo kurtuazji i jest stanowczo zbyt grzeczny.
Mamy dosyć degeneratów z Czerskiej, skurwysynów i łajz.
Wypierdalajcie do Azji.
"Zabierajcie więc dupy w troki stare baby i dziady zachlane, i wypierdalajcie do swego gównianego kraju!

…Fakt, nie przyjmą was tam z pompą, jak Depardieu, czy Rourke’a – ale to was chyba nie dziwi…? Podświadomie rozpoznajecie swoją ‚klasę’ prawda…?

Nie, wy nie jesteście gorszego sortu – wy jesteście najgorszego sortu…"

https://ostatniakohorta.wordpr...

JASNE ?

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

21-12-2015 [15:31] - zdzichu z Wielk... | Link:

O tóż to. Dziś nikim jutro wszystkim wy. Ot, komsomolska szczerość wylazła z pisowca. Te defilady z równo ubranymi dziewczętami i chłopcami rzucającymi kwiaty w kierunku ukochanego wodza, kołchozniki urabiajace myśli w jedynie słusznym kierunku, a jak się komuś nie podoba to bilet w jedna stronę, albo do piachu.
Dlatego jestem zwolennikiem jak najszybszego przejęcia mediów przez PiS. Po co ludzie mają was poznawać poprzez GW, albo TVN. Wy sami zadbacie lepiej o zrozumienie waszych intencji i aspiracji.

Obrazek użytkownika cassiodorus

21-12-2015 [18:07] - cassiodorus | Link:

''O tóż to. Dziś nikim''
Mysle że wielki przywódca niemiecki Adolf Hitler podzieliby twoją opinie, niestety jest nieobecny więc musisz się zadowolić towarzystwem czekistów z Kremla i neokomunistów z hitlerlandu. Jedni i drudzy nie mniej się radują z przejecia wadzy przez pis

[pozwoisz jednak, że ja jako ten gorszy gatunek podczlowieka nie podzielę waszego entuzjazmu, waszej chorej nienawisci i pogardy do wszystkiego co nie zamierza lizać hitlerowskich butów i spokojnie sobie poczekam na rozwój wydarzeń..Mogę tak czy sama mysl o tym jest już niedouszczalna pisowską zbrodnia, ?

''albo do piachu''
Malo ci jeszzce trupów Zdzisiek, germańska natura zbrodniarza jest nie do zdarcia

Obrazek użytkownika Janko Walski

28-12-2015 [01:54] - Janko Walski | Link:

Ponieważ umieścił pan podobne uwagi na PW to odpowiem na nie publicznie. Przy całym szacunku, Pan nie mówi, Pan toczy pianę nie zważając na argumenty, fakty i na odwróconą rzeczywistość, którą osacza Pana matrix. Wszystkie pańskie zarzuty idealnie pasują do PO/PSL/SLD itp. i do ofiar mediów takich jak Pan. Panu potrzebna jest szczepionka na wściekliznę. Niesty nie tylko Panu. 25 lat seansów pogardy i nienawiści zrobiło straszne spustoszenie w głowach bardzo wielu Rodaków i to jest tragedia narodowa. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że poradzimy sobie z nią.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [17:34] - Janko Walski | Link:

zapinio
2015-12-21 [14:45]

Bardzo proszę nie płoszyć moich rozmówców.

Obrazek użytkownika HenrykInny

21-12-2015 [21:17] - HenrykInny | Link:

Podoba mi sie tok myslowy "zapinio". No sam bym lepiej nie potrafil. Tylko ze to slaba pociecha . Oni i tak na "haju" , wiec ?!.

Obrazek użytkownika Lech Zborowski

21-12-2015 [04:58] - Lech Zborowski | Link:

Czyż te wszystkie "cienie", które wylazły z nor w ostatnim czasie nie były zjawiskiem jak najbardziej przewidywalnym. Ja sam jestem przerażony nie tyle tym co się w okół dzieje ile podobnie jak Pan tym czego brak. Rewolucja naszego rządu bez dostępu do mediów jest największym absurdem jaki kiedykolwiek przyszło mi obserwować. I przyznam, że argument iż wszystko w swoim czasie w tym wypadku zupełnie do mnie nie dociera. Czyż nie wygląda to tak jakby ktoś wysyłał żołnierzy na front walki, mówiąc im, że broń przyjdzie w swoim czasie? To nie tylko absurd, to jest samobójstwo! Co tu jest grane?

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [10:07] - Janko Walski | Link:

Co tu jest grane? Mogę się tylko domyślać: przekonanie o konieczność działania zgodnie z prawem. Przekonanie, że cel nie uświęca środków, z całą świadomością ryzyka jakie to niesie, gdy przeciwnik jest potężny i nie przestrzegający żadnych zasad, przy obecnym poziomie zawłaszczenia mediów.
Pozdrawiam świątecznie,
JW

Obrazek użytkownika Lech Zborowski

21-12-2015 [17:31] - Lech Zborowski | Link:

Mam nadzieję, że nie liczy Pan na to, iż działanie zgodnie z prawem (które ma miejsce cały czas) spowoduje , że skonczy się wrzask i bandyckie napaści. Mówi się, że druga strona walczy o życie, bo już nie tylko o koryto. To jest zrozumiałe dla nas wszystkich. Tyle, że my również walczymy o być albo nie być - Polski. Wojna o wolne media toczy się od lat. Dziesiątki manifestacji i protestów, tysiące tekstów i polemik, a ja odnoszę wrażenie, że ktoś nie zrozumiał, że od tego należało zacząć. Obym się mylił. A przy tym mówię przede wszystkim o mediach publicznych. Dlaczego więc przygotowanie ustawy o tych mediach trwa tak długo? Ten pomysł powinien być juz gotowy przed wygranymi wyborami. Każda rewolucja zaczyna się od zdobycia arsenału! I nikt nie mówi, że trzeba przygotoać milion odpowiednich paragrafów bo inaczej jakiś zdrajca coś nam zarzuci. Zrobi to i tak, a Rząd został wybrany legalnie i ma prawo zawiadować tym co należy do obywateli, którzy go wybrali.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [18:56] - Janko Walski | Link:

Pełna zgoda co do mediów warunkujących powstanie wolnej Polski. Przydałby się ktoś tak wybitny jak pan Antoni Macierewicz w miejsce Krzysztofa Czabańskiego niczego mu nie ujmując. Red. Sakiewicz pośpieszył się z tym pobłogosławieniem wolnej Polski. Wolną Polska będzie łatwo poznać po tym, że Komorowski, Kopacz i Tusk oraz watachy Arabskich i Turowskich będą odsiadywać dożywocie.

Obrazek użytkownika kat

21-12-2015 [22:13] - kat | Link:

Panie Lechu .... święte słowa ...pisze i wrzeszcze o tym ,to jeszcze mnie moi spluli za to..... pozdrówka I 3MAJ SIĘ CIEPŁO.....to granda wysyłać żołnierzy na front bez broni (MEDIÓW)

Obrazek użytkownika Dorota M

21-12-2015 [13:58] - Dorota M | Link:

PIS nie przejmie mediów, bo to "nie demokratyczne". Będzie "pluralizm", czyli nic sie nie zmieni. Nadal będzie zakrzykiwanie naszych słabo kumatych pijarowo ludzi, przez wykwalifikowane w chamstwie i bezczelnosci indywidua. Jedyna nadzieja w tym, że będą mogli więcej tłumaczyć ludziom w bezpośrednich konferencjach prasowych. Zagrożenie ze strony bezczelnie stronniczego SN, odnośnie unieważnienia wyborów jest realne. I ja się na to zgadzam pod warunkiem, że PIS w nowych wyborach otrzyma konstytucyjną większość w sejmie i senacie. Wtedy będzie sznsa na realna zmianę i bezwzględne rozwalenie tego śmierdzacego układu, który nadal rządzi Polską.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-12-2015 [14:06] - NASZ_HENRY | Link:

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-12-2015 [21:11] - Janko Walski | Link:

Nasz_Henry, proszę, nie!