Wielomski: Putin sojusznikiem prawdziwej prawicy

Zamknięcie Sejmu, delegalizacja partii lewicowych, zamknięcie w więzieniach działaczy demokratycznych, zamknięcie liberalnych mediów, wprowadzenie rządów autorytarnych- tak powinny wyglądać rządy "prawdziwej prawicy". "Autentyczna prawica chciałaby skasować instytucję głosowania powszechnego i zamknąć Sejm na przysłowiowe cztery spusty, aby w to miejsce zaprowadzić rządy autorytarne. Następnie, uchwyciwszy w swoje ręce pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej, przeprowadzić szereg reform mających na celu delegalizację partii lewicowych i demokratycznych; pozamykać lewicowe i liberalne media, a na koniec zamknąć w więzieniach lub internować bojowników o wolność i demokrację, czyli tzw. demokratyczną opozycję."- [a]http://nczas.com/publicystyka/...ł[/a] w swoim artykule prof. Wielomski.

Prawica niepisowska do, której zalicza się Wielomski jest znana ze swoich sympatii prorosyjskich. Lider tego środowiska Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o Władimirze Putinie oraz współczesnej Rosji. Nic więc dziwnego, że czyni to samo Wielomski, który publikuje w jego gazecie. Dla niego Putin jest naturalnym sojusznikiem "prawdziwej prawicy" : "Czy Putinowi przeszkadzałoby, że dotychczasowa klasa polityczna trafiłaby za kraty? Nie, wszak ludzi o podobnych poglądach sam trzyma pod kluczem. Czy Putin miałby cokolwiek przeciw, gdyby w Polsce nie przestrzegano praw człowieka? Sam ich nie przestrzega. Czy Putinowi przeszkadzałaby radykalna zmiana systemu gospodarczego w naszym kraju? A dlaczego? Czy miałby coś przeciw, gdyby nas wyrzucono za karę z Unii Europejskiej lub z NATO? Nie tylko nie miałby nic przeciw, ale nawet by się ucieszył! Czy miałby coś przeciwko przywróceniu kary śmierci? Też nie sądzę.Kontrrewolucja integralna jest w tej chwili w Polsce fantazją, ale ewentualny sojusznik Polski kontrrewolucyjnej jest oczywisty – to Putin. Ciekawe jest to, że na prawej części sceny politycznej jest tak bardzo znienawidzony. Czyż to nie paradoks?"- napisał.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

16-11-2015 [15:58] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Zastanawiam się w jakim celu rozpowszechnia Pan opinie wygłaszane przez tę najprawicowszą z prawicowych, rusofilską prawicę, wychwalającą Putina jako zbawcę cywilizacji? Zechce Pan odpowiedzieć?

Obrazek użytkownika Radosław

16-11-2015 [17:25] - Radosław | Link:

Może po to, żeby pokazać jej prawdziwą twarz, aby nie było żadnych złudzeń.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

21-11-2015 [20:15] - V for Vendetta | Link:

Właśnie tak. Walić kremlowskich sługusów po twarzach czy po mordach - co tam który z nich akurat ma.

Obrazek użytkownika plastuś

16-11-2015 [18:12] - plastuś | Link:

Czy Polak musi zachwycać się Ameryką? Czy Polak musi być demokratą? Przez setki lat nie było USA i nie było demokracji a Rzeczpospolita była potęgą gospodarczą, militarną i ludzie posiadali wolności o których teraz nawet nie jesteśmy w stanie pomarzyć, bo rewolucja zabrała nam dawno aparat pojęciowy niezbędny do ogarnięcia rzeczywistości. Amen.

Obrazek użytkownika plastuś

16-11-2015 [18:31] - plastuś | Link:

Ja osobiście dziękuję za rozpowszechnianie tych poglądów. To uczciwa debata, kiedy mamy jak najpełniejsze spektrum sensownych i spójnych poglądów, punktów widzenia. Nie narzekajmy wzorem redaktorów GóWna, że do debaty dopuszczone tego czy owego, którego poglądy były niedopuszczalne z punktu widzenia Nadredaktora i vice-Nadredaktorów.