Czy p. Mateusz Morawiecki lubi, jak mu włażą bez mydła?

  Regularnie czytam blog Coryllusa.  Czynię to na ogół na jego autorskiej stronie www.coryllus.pl {TUTAJ}.  Dziś jednak postanowiłam zajrzeć na blog Coryllusa w Salonie24, by zapoznać się z tamtejszymi dyskusjami na temat ostatnich notek tego blogera.  Ze zdumieniem stwierdziłam, że blog jest "zwinięty".  Oznacza to, iż go nie widać, chyba że ktoś przewinie stronę głowną Salonu24 do samego dołu i wciśnie znajdujący sie po prawej stronie przycisk "wyłącz filtr".  Wygodniej jest jednak korzystać z autorskiej strony Coryllusa.

 Jak się okazało. powodem zwinięcia była wczorajsza notka Coryllusa zatytułowana "Czy Mateusz Morawiecki stoi za zamachami we Francji?" {TUTAJ}.  W komentarzu Tropiciela do niej [na stronie Coryllus.pl] czytamy:

 "Tropiciel mówi:
14 listopada 2015 o 10:50  Celnie trafiłeś i mały demiurg się zemścił.
Jak Admini uzasadniają „zniknięcie” dzisiejszej notki i zwinięcie Twojego bloga po całości?

Tropiciel mówi:
14 listopada 2015 o 12:09
Odpowiedź Adminów S24 na pytanie o powód „zniknięcia” notki i zwinięcia blogu:
„Ze względu naruszenie Regulaminu VI p. 1 dzisiejszy wpis został usunięty. Natomiast ze względu na częstotliwość wpisów naruszających Regulamin VI p. 2 na konto Coryllusa został nałożony filtr.
Administracja salon24.pl”
Cytat dosłowny, błędy pochodzą od Admin. Odpowiedź na pytanie, wysłane z S24, przyszła nie wiedzieć czemu na moją prywatną pocztę!- See more at: http://coryllus.pl/?p=2879#sth...".

 Admin Salonu24 kłamie, bo Coryllus nie miał przedtem problemów z regulaminem Salonu24.  Wygląda na to, iż Admin zobaczył tytuł wpisu Coryllusa i potraktował go z całą powagą, jako rodzaj bluźnierstwa.  Pragnąc podlizać się p. Mateuszowi Morawieckiemu [a mówiąc potocznie, "wejść mu w d... bez mydła"], czym prędzej skasował notkę i zablokował [zwinął] cały blog, wszystkie 2418 tekstów, niektóre o wysokiej wartości literackiej i poznawczej.  Wcale nie współczuję tu Coryllusowi.  Tak zdolny bloger poradzi sobie i bez Salonu24.  To portal wyjdzie na tym gorzej.  Według Alexa.com. {TUTAJ} Coryllus ma trzeci najpoputarniejszy blog w Salonie24 i 7,08% odwiedzin tego portalu przypada właśnie na niego.

 Ów Admin ukarał  przede wszystkim swój własny portal i jego czytelników.  Coryllus z pewnoscią da sobie radę nie gorzej niż słynny bloger MatkaKurka, czy [dawniej] śp. Seawolf i śp Paweł Paliwoda.  Wszyscy oni zostali usunięci w swoim czasie z Salonu24, ku hańbie tego portalu.  Admin Salonu24 zrobil jednak również krzywdę p. Mateuszowi Morawieckiemu.  Ten ostatni był znany jako mecenas kultury.  Dzięki nadgorliwości Admina, jego nazwisko będzie się teraz kojarzyć z prześladowaniem wybitnego blogera i jego czytelników.

 Sądzę, iż p. Mateusz Morawiecki nie ma pojęcia o istnieniu blogera Coryllusa i o tym, co wyprawia Administracja Salonu24.  Ciekawe, co odpowiedzialby na tytułowe pytanie mojej notki?

 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

15-11-2015 [15:55] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Salon24 dawno został merytorycznie wykończony przez chłystków z cenzorskimi nożycami. Uporczywie promując stukniętego chamowatego babiszona z Krakowa chowano pod zupełnie dowolnymi pretekstami wartościowych, kulturalnych i oczytanych ludzi. Nie zaglądam tam od lat i nie czuję, żebym coś tracił. I widzę, że faktycznie straciłem niewiele :)

Obrazek użytkownika elig

15-11-2015 [16:26] - elig | Link:

Tego babiszona też w końcu zwinęli :)))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2015 [16:42] - NASZ_HENRY | Link:

Igor Janke zszedł z płota ;-)

Obrazek użytkownika elig

15-11-2015 [20:54] - elig | Link:

I zwinął moją notkę :))) Przewidywałam to.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2015 [15:56] - NASZ_HENRY | Link:

Ma pojęcie bo próbował go przecież sponsorować.
Zreszt ban jest nieskuteczny bo na
http://coryllus.mobile.salon24.pl
strona dział jak trzeba też na komputerach stacjonarnych ;-)

Obrazek użytkownika elig

15-11-2015 [16:24] - elig | Link:

Na moim netbooku jest zwinięta. A czy u Pana jego notki pojawiają się na SG?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2015 [16:34] - NASZ_HENRY | Link:

Na SG trzeba wyłączyć filtr. Przycisk pod kalendarzem ;-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

15-11-2015 [16:06] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Nie zadawaj pytania do Admina z Salonu 24 na NB,tylko wklej tę notke tam!

Tyle obrońców Gabriela Maciejewskiego jest na S24,że wystarczy...a jak on sam banuje za byle co,to jest OK?

Nie wiem kto bardziej szafuje banami...Stary,Osiejuk,czy Coryllus.

Ukłony

Obrazek użytkownika elig

15-11-2015 [16:20] - elig | Link:

Wkleiłam i tam. Pod nieco zmienionym tytułem.

Obrazek użytkownika admin

15-11-2015 [16:23] - admin | Link:

A na NaszychBlogach wszystko wolno, tak?

Obrazek użytkownika gorylisko

15-11-2015 [16:41] - gorylisko | Link:

czasem mam wrażenie, że tak... ale nie wszystkim tylko wybranym... byłbym wielce rad gdybym poznał kryteria tego wyboru...

Obrazek użytkownika elig

15-11-2015 [20:53] - elig | Link:

Dzięki temu, tę notkę zwinięto w Salonie24 dopiero po dwóch godzinach, a nie od razu :)))

Obrazek użytkownika admin

15-11-2015 [16:21] - admin | Link:

Nie wiem, co na takie pytanie MM ale adminowi się takowe nie podobają, więc proszę się powstrzymać i nie psuć sobie opinii. Obrona godna lepszej sprawy i blogera, który pisze co mu ślina na język przyniesie, i już nie raz obszedł się z ludźmi bardzo nie w porządku. Także z tymi, którzy mu pomagali.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-11-2015 [16:39] - gorylisko | Link:

panie admin a pan jako admin nb czy niezalezna.pl teraz ?

Obrazek użytkownika admin

15-11-2015 [16:41] - admin | Link:

Panie Gorylu, tyle żeśmy przegadali na ten temat na privie, a Pan się jeszcze pytasz.. Rynce opadajo ;)

Obrazek użytkownika gorylisko

15-11-2015 [16:52] - gorylisko | Link:

jak opadły nisko to spokojna pana rozczochrana, bedzie pan mógł sznurowadła wiązać bez zbednych przyklęków

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2015 [17:07] - NASZ_HENRY | Link:

Ten @Admin to jakiś uzurpator ;-)

Obrazek użytkownika Deidara

15-11-2015 [16:34] - Deidara | Link:

Mnie to nie dziwi, odkąd pamiętam to Goryllus był egomaniakiem klasy Radka Sikorskiego, jak nie większym.

Obrazek użytkownika admin

15-11-2015 [16:39] - admin | Link:

Nie raz posunął się do kłamstw, manipulacji i rzucania oszczerstw. Zresztą wzmiankowany tekst też jest od czapy, a przynajmniej nijak ma się do tytułu, byle by tylko zanęcić kontrowersyjnym i chamskim tytułem.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

15-11-2015 [17:44] - V for Vendetta | Link:

W rzeczy samej. Pamiętam słynne "ścięcie" Artura Nicek'a Nicponia z Koryłłą (tak go niektórzy u Nicka złośliwie przezywali). Od tamtej pory przestałem czytać jakiekolwiek produkty napompowanego Coryllusa. Poziom bufonady identyczny jak u Lecha Bolesławowicza. Takusieńki samiuchny.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-11-2015 [16:44] - gorylisko | Link:

co do s24 nie mam zbyt dobrego zdania o tej instytucji... wywalili mnie kiedy "uczciłem" śmierć bartoszewskiego na jego kopyto... po prostu banda służalców i tyle... co do Coryllusa i jego hmmmm...twórczości...
jako analogia... Asterix... i jego kumpel, wioskowy bard Kakofonix ;-) opinie o twórczosci sa różne ;-)
tyle w temacie twórczości Coryllusa (Kakofonixa)

Obrazek użytkownika admin

15-11-2015 [16:53] - admin | Link:

Taki strumień świadomości, wzbierający frustracją (że to nie jego książki doceniono) w niszczący potok. Kto lubi takie klimaty, niech sobie płynie.. jakiś niepowtarzalny styl w tym jest.

Obrazek użytkownika ość

15-11-2015 [16:52] - ość | Link:

Pani Elig, a czy Coryllus lubi jak mu włażą bez środka higieny osobistej?

Obrazek użytkownika V for Vendetta

15-11-2015 [17:37] - V for Vendetta | Link:

Celna uwaga.

Obrazek użytkownika gal

15-11-2015 [17:14] - gal | Link:

Chyba na to konto gruchnę sobie piwa

Obrazek użytkownika Art

15-11-2015 [23:12] - Art | Link:

Czytam Coryllusa.Wiem,że prawda jest blokowana wszędzie.Były dobre stare czasy,gdy wolność była na forum NCzas.Była ale się zmyła.Teraz blokują na Wpolityce,na Niezależna na podobieństwo Michnika.Na blogu p.Maciejewski wyrzuca wszystkich,kto się z nim nie zgadza.Rzecze:to jest mój blog,jam tu gospodarz i mnie wszystko wolno.Śmiem zaprotestować.Blog to jest miejsce publiczne,a nie prywatny dom.Ale nawet to nie jest najgorsze.Nie do zniesienia jest klakierstwo.Stworzył je sam p. Maciejewski tym właśnie wyrzucaniem,sprowadzonym do niewinnego-won.
Pozdrawiam Panią,też lubię Maciejewskiego.Ale nie przesadzajmy.

Obrazek użytkownika HenrykInny

16-11-2015 [21:04] - HenrykInny | Link:

Jakos tu na NB gdy szalal tu taki "wszystko wiedzacy" i polykal kazdego kto byl innego zdania lub obnazal ta jego pokretna dzialalnosc , to to ci nie przeszkadzalo. Strach nie pozwolil ?!. Ale to nie znaczy ze piszac te zdanie uwazam ze nie masz racji !!!. Nie - masz stuprocentowa racje !!!. Chcialbym tylko by na wszystkich forach dyskusyjnych panowal pluralizm i wszedzie gdzie sie ten zamordyzm pojawi byla taka a nie inna reakcja. Protest , protest wszystkich. Fora dyskusyjne sa miejscem swobodnej wypowiedzi czy krytyki a nie miejscem manipulacji czy wplywania na poglady innych.
Pozdrawiam Elig to wyjatkowo tu przyzwoita blogerka.

Obrazek użytkownika Obywatel

19-11-2015 [19:46] - Obywatel | Link:

"Na Niezależnej blokują". Jakoś tego nie widzę. Na forum Niezależnej jest sporo wulgarnych komentarzy. Na NB też przechodzą wulgaryzmy, "komentarze" bez żadnej wartości merytorycznej i takie, o których można podejrzewać, że w powstały zgodnie z wytycznymi z ul. Sawuszkina 55 w Leningra... Petersburgu. O wPolityce.pl nie wspominam, bo ten portal nie jest "mój".

OT: Na forum niezależnej pojawiło się chyba kilku "Obywateli", nie znam żadnego ;-)

Obrazek użytkownika szara_komórka

16-11-2015 [11:31] - szara_komórka | Link:

Czytam część komentarzy i nie mogę uwierzyć.
Czy nie widzicie różnicy miedzy zwinięciem jednego z najbardziej poczytnych blogów a zbanowaniem przez autora jednego czy drugiego komentatora (trolla, zazdrośnika/zawistnika, komentującego notorycznie nie na temat czy też w końcu zwykłego niedojdy)?
Czy nie daje Wam nic do myślenia nawet to, że zwinęli notkę "elig" na ten temat?
Dalej ważniejsze są Wasze frustracje, bo kiedyś zostaliście zbanowani przez któregoś z "duetu'?
Puknijcie się, albo może rozpędźcie się i walnijcie głową w mur, bo właśnie taki MUR jest na Waszych oczach stawiany, a Wy stoicie i klaszczecie murarzom.
Naprawdę nie potraficie rozgraniczać pewnych spraw i widzieć dalej niż koniec własnego nosa.

PS
Pani Elig przepraszam za zbyt emocjonalny komentarz.

Obrazek użytkownika MOCART

01-12-2015 [12:11] - MOCART | Link:

Czyli cenzura może być słuszna lub nie, dobra albo nie dobra. Cenzura jest albo jej nie ma. Niestety jest i będzie, bo nie po to udostępniono ludziom służbowy internet, żeby byle myślący inaczej mógł pisać co mu się podoba. Wolność słowa jest koncesjonowana od zawsze.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

16-11-2015 [19:25] - StachMaWielkieOczy | Link:

Zagadka....

Z regulaminu jakiego bloga moglyby pochodzic poniższe punkty?

1. Jest jeden Blog.
2. Bloger jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Nie będziesz miał cudzych Blogerów przede mną.

Ps: ( tak ... to tylko przykład)

Obrazek użytkownika MOCART

01-12-2015 [11:52] - MOCART | Link:

Demaskacja demaskatora. Ukrycie Gabrysia i Krzysia, wygląda mi na ukryty chwyt marketingowy właścicieli i autorów i nic więcej. Rezultat tego zabiegu pewnie okaże się nieskutecznym. Szalejąca na salonie cenzura wśród blogerów zniechęca do pisania.