Zamachy zorganizowało IS a kto zorganizował IS?

Czyż to nie fascynujące? Z jednej strony oglądamy dzikusów, samobójczych fanatyków, którzy zrobią wszystko by zdobyć dziewice czekające na nich w raju. Z drugiej zaś strony mamy te samo IS filmujące w studiach inscenizacje masowych podrzynań gardeł. Sprawne wpuszczanie w Internet wszelkich swoich propagandowych wstawek. Mamy ludzi, którzy potrafią zorganizować na pustyni wielkie państwo. Z systemem bankowym i sądowym. Ludzie ci nie mają problemu z wydobywaniem ropy naftowej i jej sprzedażą.
Ludzie ci rozbijają się po pustyni nowiutkimi terenowymi Toyotami. Ale to nic w porównaniu z bogactwem sprzętu wojskowego jaki jest w ich dyspozycji. Transportery opancerzone czy karabiny maszynowe. To nie problem. Ponieważ te dzikusy są tak naprawdę bardzo zdolne. Weźmy np. taki Iran. Wystarczy że zaczniesz handlować z Iranem i już znajdujesz się na czarnych listach wszelkich agencji wywiadowczych świata, które zaczynają śledzić każdy twój ruch. Możesz nawet z trafić do więzienia na dłuższy czas. Szczęśliwie jednak takich problemów nie mają zdolne dzikusy z IS. Ci co z nimi handlują nie trafiają do więzień. Chłopaki z IS potrafiły bowiem zadbać o to by CIA, Mosad czy MI6 nie ingerowały w te sprawy.

Ale to tak naprawdę małe piwko dla tak zdolnych ludzi jakimi są wyrwani z pustynnych lepianek arabscy fanatycy. Budowa własnego państwa na terenach graniczących z uzbrojoną po zęby Arabią Saudyjką. Czy też Turcją z własną silną, zaprawioną w bojach Armią. Albo i Iranem, któremu pacyfizm również jest dość obcy. To była łatwizna. Tacy ludzie potrzebują nowych wyzwań. Ogólnoświatowych! Czemu np. nie podłożyć bomby w jakimś samolocie lecącym z Egiptu? No w sumie można ale też jest łatwe.
Lepiej może zrobić coś bardziej spektakularnego? Na terenie wroga? To jest ciekawsze. Można dostać się na koncert i postrzelać do ludzi.
Jest to jakaś opcja tylko że dość powierzchowna i gwałtowna. Drastyczna choć widowiskowa. Niektórym młodym członkom IS może przypaść do gustu ale starzy wyjadacze wiedzą lepiej. I mieli lepsze plany.

No bo jeśli ktoś się bierze za tak poważne zadanie jak likwidacja chrześcijańskiej kultury, która jak się wydaje dysponuje pod każdym względem lepszymi argumentami (kasa, technika wojskowa itp.) to nie wygra się za pomocą strzelanin z kałacha. Tu potrzebne jest natchnienie samego Allaha!
Tu trzeba mieć właściwy plan.
Np. Można zacząć od likwidacji ostatnich większych skupisk chrześcijańskich w okolicy. Oraz, co ważniejsze! Od likwidacji islamskich mięczaków, których zbytnio urzekła kultura i tolerancja zgniłego Zachodu. No właśnie. Assad, tolerujący chrześcijan oraz uparcie odmawiający wprowadzenia prawa opartego na Koranie to taki typowy islamski odszczepieniec. Właściwie to nie można go nazwać prawdziwym muzułmaninem! To taki krypto muzułmanin, który jak wie każdy mędrzec IS, w głębi duszy gardzi jedynie słuszną religią!

Mądrzy ludzie IS (choć z pustynnych lepianek gdzie jedyną lekturą był Koran) przekonali USA i UE by zajęli się tym zdradzieckim reżimem. MI6 podrzuciło trochę chemii akurat w tym czasie i miejscu które wizytowała komisja do spraw użycia broni chemicznej. Wtedy właśnie nadleciały bomby i rozpyliły swój ładunek w dzielnicy stołecznego Damaszku. Tak chciał Allah!
To on zdjął ochronę z syryjskiej wspólnoty chrześcijańskiej i wydał na rzeź i niewolę (fajne laski zawsze przecież można nawrócić!) wiernym wyznawcom jedynego Boga z Islamskiego Państwa.

To był prawdziwy sukces. Ale tylko początek drogi. Likwidacja nielicznych chrześcijan to jedno. Następnym logicznym etapem powinno być wysłanie misjonarzy by nawracali niewiernych! Ten słuszny plan szczęśliwie znów znalazł uznanie w oczach Allaha. Turcja zorganizowała podróż dla członków nowej krucjaty. Natomiast w samej Europie wielu niewiernych zrozumiało wagę i korzyści jakie niesie plan mędrców IS (z lepianek).  Bo przecież np. taka kanclerz Niemiec. Potężna pani Merkel. To nie byle kto. Z jakiegoś kraiku w centrum Europy potrafi wydawać polecenia wszystkim. Czy to główny komisarz czy prezydent UE. Wszyscy tańczą jak ona zagra. Czy to mała Grecja czy wielka Rosja, nawet Putin nie śmie się sprzeciwić gdy Merkel rozdaje karty na Ukrainie.

Wszyscy znają potęgę Merkel i Niemiec. Każdy ich ruch to pasmo sukcesów. Twarda polityka dzięki której Niemcy mają lepiej niż ktokolwiek inny. To też była myśl, dzięki której mędrcom IS udało się dotrzeć do pani Kanclerz. I ona to zrozumiała! Krucjata! Religia! Brakujący element ostatecznie spajający Niemcy. I nie tylko! Całą Europę!
Religia jedności. Religia prostych zasad łatwych do zastosowania przez każdego!
Tak właśnie. Wielu myśli że panią Merkel ogarnęła jakaś swoista punktowa głupota, która pozwala jej w każdej dziedzinie forsować interes Niemiec ale w tej jednej sprawie ogarnął ją ignorancki debilzm.
Tak nie jest. Pani Kanclerz nie zwykła improwizować. To nie jest w niemieckim stylu. Albo jest plan i się działa albo nie.
Po prostu pani Merkel wie o rzeczach o których my nie wiemy. Zna mądrości, które przekazali jej mędrcy z IS. Wie na czym polega plan.

Oczywiście nie ona jedna. Mędrcy z IS już dawno przekonali Arabię Saudyjską czy Turcję. Nie mają także problemu z samymi USA gdzie prezydentem jest kiedyś (bo już nie dziś) wyznający Islam Obama. Obama ceni IS za tanią ropę. Rozumie że potrzebna jest krucjata oraz nowi krzyżowcy. Czy to z Libii, Iraku bądź Syrii. Albo może z odziedziczonej już wcześniej innej kolebki mędrców i organizatorów (z lepianek) z Afganistanu.

Tak to właśnie wygląda. Źle robimy że nie czytamy Koranu. Gdybyśmy to robili tak często i systematycznie jak ISowscy wierni to bylibyśmy równie zdolni. Internet, handel, technika wojskowa, bomby, światowa polityka oraz organizacja. Bez większych problemów np. radząca sobie ze służbami Francji w dobie post Charlie Hebdo. Świat stałby przed nami otworem.
Być może jednak nic straconego. Mędrcy IS dali wskazówki. Nie chodź na koncerty, mecze i do knajp. Czytaj Koran! I kto wie czy ten przekaż nie dotrze wreszcie do niewiernych. Trzeba zlikwidować zło stojące na drodze mądrościom Koranu. A wtedy zapanuje pokój.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabollissimus

14-11-2015 [22:54] - Jabollissimus | Link:

Czyżbyś podejrzewał, że to nie mędrcy z lepianek za tym stali? Więc kogo z niewiernych wielki Ałła zaślepił?

Obrazek użytkownika smieciu

14-11-2015 [23:40] - smieciu | Link:

Czy ja wiem czy zaślepił? Gdy np. masz udział w Katastrofie Smoleńskiej a potem zostajesz szefem Europy to znaczy że obrałeś drogę, która komuś przypadła do gustu. To raczej świadome wybory niż przypadki. Wybór Ałły nie wynika więc z zaślepienia ;)

Obrazek użytkownika lala

15-11-2015 [01:25] - lala | Link:

uwielbiam spiskowe teorie, tylko tak dalej... panowie...tylko tak dalej

Obrazek użytkownika Adam66

15-11-2015 [04:54] - Adam66 | Link:

To nie są teorie "lala" - posłuchaj tego wywiadu, służę tłumaczeniem jeśli będzie potrzeba:-)
https://www.youtube.com/watch?...

To "banksterzy" to wszystko zaplanowali i teraz, niestety, skutecznie to egzekwują.

Obrazek użytkownika lala

15-11-2015 [12:05] - lala | Link:

na calym swiecie od wiekow wytwarzane są teorie spiskowe, dosc trwalym watkiem jest obwinianie innych - to schemat tak znany, że juz nudny, niestety... a wiara w teorie spiskowe oznacza naiwnosc, daleko jej do racjonalnych analiz

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

15-11-2015 [12:34] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Oczywiście. Spisek, tajemne porozumienie, zmowa - to są bowiem mity prymitywnych kultur, nic takiego w przyrodzie nie występuje. Racjonalność analizy poznajemy po tym, że za nic w świecie nie łączy ze sobą faktów i nie bada ich możliwych związków. Inteligencja polega na tym, że wszystko się widzi ODDZIELNIE: " Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo", jak pisał Poeta.

Obrazek użytkownika Adam66

15-11-2015 [15:51] - Adam66 | Link:

"wiara w teorie spiskowe to naiwność" - rozbiory Polski to też teoria, Niccola Machiavelli też tylko "teoriami" się zajmował, itd., itp. Gratuluję "logiki" Lalu, dzięki takiej "logice" mamy wydarzenia w Paryżu a to dopiero początek. Jestem pewien, że chętnie przyjmiesz pod swój dach kilku "uchodźców" kiedy się w Polsce pojawią...
Ciekawy artykuł: http://www.polityka.pl/tygodni...

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

15-11-2015 [07:38] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Dziękuję, Pani Lalu, za głos rozsądku. Oczywiście, to wszystko są absolutne przypadki, a jakiekolwiek próby wiązania faktów ze sobą i wyciągania wniosków, to, jak ujął Klasyk, "otchłań obłędu". Tak zwany spisek jest zjawiskiem w historii i polityce nieznanym, podobnie jak flogiston w chemii.

Obrazek użytkownika twardek

14-11-2015 [23:11] - twardek | Link:

Spostrzeżenia interesujące i chyba trafne. Inni tutaj piszą podobnie.
Wyciągajmy wnioski

Obrazek użytkownika smieciu

14-11-2015 [23:43] - smieciu | Link:

Najprostszy wniosek jest oczywiście taki że coś się będzie dziać. Gdy człowiek ogląda determinację z jaką ci "imigranci" są wtłaczani do Europy to raczej dochodzi do wniosku że nie będziemy długo czekać na kolejne zdarzenia.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-11-2015 [00:38] - gorylisko | Link:

hmmmm...pozostaje jeszcze zauważyć, że kuwejt, emiraty, arabia saudyjska...fundowała studia swoim obywatelom... uważać tych ludzi za durniów to niebezpieczne uproszczenie... podejrzewam, że w kalifacie jest spora grupa ludzi którzy pokonczyli zachodnie uczelnie i używaja tej wiedzy oraz umiejętności których nabyli... jakby nie patrzeć polpot studiował na Sorbonie... skoro on naumiał się jak "uszczęśliwić" swój naród to islam także mógł to zastosować wobec budowy swojego państwa od podstaw i do ekspansji przeciwko jewropy bez jajec...

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

15-11-2015 [08:02] - Krystyna R-M | Link:

Hmmm, a mnie wciąż męczy pytanie - kto z masonerii jest PROWADZĄCYM Makreli i dlaczego żelazna kanclerina daje się prowadzić?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2015 [11:55] - NASZ_HENRY | Link:

To George Soros sfinansował akcję przesiedleńczą destabilizującą Europę ;-)

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

15-11-2015 [22:55] - StachMaWielkieOczy | Link:

Francja bierze odwet za zamachy ...

"Resort obrony Francji podał, że w nalocie na Rakkę zniszczono punkt dowodzenia, centrum rekrutacyjne, skład amunicji i obóz treningowy."

.... hmmm to co oni zwalczali do tej pory? Co Francja "niszczyla" do tej pory walczac z ISIS ???

Piepszyli 3 po 3 o jakims aktywnym zwalczaniu ISIS ..... a punkt dowodzenia, centrum rekrutacyjne, skład amunicji i obóz treningowy terrorystow postanowili zniszczyc dopiero jak im
po dupie dali w centrum Paryza?