Rząd fachowców - rząd autorski Prezydenta

Rewolucja w PiS? ... zacznę od tego. A dlaczego nie?! Czyż w PiS nie ma i nie było młodzieży która chciała także zmian nie tylko w Polsce,  ale i w podejściu partii do różnych polskich problemów - w tym także do "innych"? Uważnie śledzący politykę kadrową PiS, już w wyborach samorządowych, powinni dostrzec ten szturm młodzieży :) Wielu analityków i komentatorów uważa, że pisowski beton jest niereformowalny i wręcz uwikłany w lokalne "sprawki". Otóż, geniusz Kaczyńskiego i to przewiduje w swych planach - bo to Prezydent elekt będzie prawdopodobnie siłą sprawczą, siłą która wymusi na pisowskim betonie zmiany. Czas pokaże czy i tym razem cel postawiony przez Prezesa wyda odpowiednie owoce.
Wielu analityków i komentatorów zwróciło także uwagę na deklarację Prezesa Kaczyńskiego, że On nie musi być Premierem po ewentualnym zwycięstwie PiS w wyborach do sejmu, że to Prezydent powinien ewentualnie wskazać Premiera. Tak więc zarzut, że to wycieraczka Prezesa jest trampoliną do kariery, może okazać się kulą w płot. Prezydent elekt tak jakby zrobił już ten pierwszy krok, wskazując na Beatę Szydło, że byłaby dobrym kandydatem na to stanowisko. Idźmy dalej, jaki scenariusz powyborczy szykuje się ze strony "obozu prezydenckiego"? Wszystko wskazuje na to, że zostanie powołany RZĄD FACHOWCÓW, złożonych z bezpartyjnych a także szeroko tu rozumianych koalicyjnych polityków z pewnym dorobkiem naukowym i politycznym pod kierownictwem ... fachowca z PiS? Prezydent ma ogromną szansę zagospodarować politycznie tę młodą falę buntu, możliwe jest więc także (i wcale się nie zdziwię), że w skład rządu wejdą ludzie związani z "kukizowym buntem" - i tu liczę na jego mądrość i mądrość całego gabinetu nad właściwym doborem "rządowego klucza": MŁODOŚĆ i DOŚWIADCZENIE - ja za tym optuję!. Jedna uwaga, nie może się powtórzyć sytuacja z koalicją PiS,SO,LPR - Polski nie stać już na kolejne eksperymenty z prowokatorami i sitwą. Samego Kukiza, jednak nie widzę  w tym gronie, sam właściwie się już wykluczył deklaracją, że ...Po JOWach będzie grał a nie politykował :) 
Tak może wyglądać w praktyce realizacja wyborczej deklaracji Andrzeja Dudy o zjednoczeniu Polaków wokół naprawy Rzeczypospolitej. A jaki program będzie podstawą działalności tego rządu ? Chciałoby się przytoczyć tu słowa Marszałka do pewnego hrabiego, który także pytał go o program ... no cóż, to jeszcze chyba nie ten czas i nie ci ludzie. Myślę że na początek Prezydent Duda ma inny plan. Najpierw trzeba zrobić rzetelny audyt stanu państwa po rządach nieudaczników, później wprowadzić pewne najpilniejsze korekty ustawowe, aby np. obronić polski stan posiadania, no i być może wtedy przyjdzie czas na Marszałka :)

Czy Prezydent Duda miałby jakieś mocne argumenty wpływające na wszystkich? Oczywiście, przykładowo mogą to być JOWy. Jeśli w wyborach do sejmu mógłby wystartować każdy kto ma prawa wyborcze, z jednym tylko warunkiem, że zbierze w swoim okręgu 3000 podpisów pod swoją kandydaturą, to żadne partie i ich prezesi nie będą już miały takiego wpływu na skład sejmu jaki jeszcze mają dzisiaj :) Proste i skuteczne odpartyjnienie państwa, to jedno, a drugie, jakże skuteczne powstrzymanie także fałszerstw wyborczych. I tu jest właśnie pole do popisu dla Prezydenta, zgodnie z jego wyborczą deklaracją o której wyżej pisałam.

Powodzenia Panie Prezydencie !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

06-06-2015 [17:36] - gorylisko | Link:

Szanowna Pani
co do fachowców od Kukiza czy ma pani na myśli fachowców których znalazł MatkaKurka... bocały ten cyrk pachnie mi niefajnie...sam fakt, że Kukiza tak chętnie pokazywali w telewizorni i razem z smutasem powiatowym...
to wszystko pachnie...niefajnie

Obrazek użytkownika gorylisko

06-06-2015 [17:43] - gorylisko | Link:

Szanowna Pani
co do fachowców od Kukiza czy ma pani na myśli fachowców których znalazł MatkaKurka... bocały ten cyrk pachnie mi niefajnie...sam fakt, że Kukiza tak chętnie pokazywali w telewizorni i razem z smutasem powiatowym...
to wszystko pachnie...niefajnie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

06-06-2015 [20:26] - Ula Ujejska | Link:

Nie miałam na myśli jego "sponsorów" - ujmę to delikatnie. Myślałam o młodych,zdolnych i zaangażowanych dla dobra Polski.

Obrazek użytkownika mada

07-06-2015 [08:40] - mada | Link:

Po prostu - trzeba ich delikatnie zneutralizować.

Obrazek użytkownika Dorota M

06-06-2015 [18:03] - Dorota M | Link:

Jakaś naiwność bije od tego artykułu pani Ulu. Kukiz i jego środowisko, to wielka niewiadoma i polityk tej miary co J Kaczyński nigdy by nie popełnił po raz drugi takiego błędu, jak z Lepperem i Gertychem. Podobnie A Duda. Nic za wszelką cenę. Nalezy raczej wszystko zrobić, żeby PIS mógł rządzić samodzielnie, bez przystawek. Nie wiem co mogą zrobić tacy zwykli ludzie jak ja, poza modlitwą i agitacją, ale politycy powinni to wiedzieć, w tej sprzyjajacej politycznie sytuacji. O JOW-ach nie ma mowy w tych wyborach i daj Boże, żeby ta opcja przepadła, także na przyszłość, ponieważ wejdą wtedy do Parlamentu podstawione przez komuchów i obcych słupy, za pomocą których nadal władza będzie w ich rękach lub zagranicy. Rolą publicystów jest przedstawiać jasno wyborcom paskudną alternatywę współrządów PIS z kimś nieodpowiedzialnym, lub podstawionym. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

06-06-2015 [20:29] - Ula Ujejska | Link:

Wierzę ze Prezydent Duda podejmie właściwe decyzje... najlepsze dla Polski.

Obrazek użytkownika Freiherr

06-06-2015 [20:22] - Freiherr | Link:

"Wszystko wskazuje na to, że zostanie powołany RZĄD FACHOWCÓW, złożonych z bezpartyjnych a także szeroko tu rozumianych koalicyjnych polityków z pewnym dorobkiem naukowym i politycznym pod kierownictwem ... fachowca z PiS?" Otóż, póki co, nic na to nie wskazuje. To niczym nie uzasadniona spekulacja.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

06-06-2015 [20:32] - Ula Ujejska | Link:

Jeśli traktować poważnie deklaracje Andrzeja Dudy, a nic na to nie wskazuje aby tak nie zrobić, to jeden z opisanych w tej notce wariantów powyborczych, nie jest spekulacją :) Pożyjemy - zobaczymy.

Obrazek użytkownika mada

07-06-2015 [08:58] - mada | Link:

Wariant bardzo prawdopodobny.
Pan Premier Kaczyński dał wolną rękę panu Prezydentowi Dudzie. Poza tym - pan Prezydent Duda nie musi odczuwać żadnych psychologicznych zobowiązań względem pana Prezesa. Pan Prezes wycofał się z kampanii wyborczej - więc pan Prezydent ma poczucie, że zwycięstwo zawdzięcza tylko sobie i nikomu nie jest nic winien.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2015 [09:58] - Ula Ujejska | Link:

Co prawda pisałam o rewolucji w PiS, ale nie o rewolcie wobec partii i Prezesa. Pan Duda doskonale wie, że jego siła to WSPÓŁDZIAŁANIE w jak najszerszej bazie społeczno - politycznej :)

Obrazek użytkownika mada

07-06-2015 [11:47] - mada | Link:

Ja nie w tym sensie. Chciałem podkreślić podstawy psychicznego nieskrępowania, psychicznej wolności pana dr Dudy od ewentualnej obezwładniającej wdzięczności wobec pana Prezesa. Oczywiście PiS jest i pozostanie matecznikiem Prezydenta.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2015 [11:59] - Ula Ujejska | Link:

No to się dogadaliśmy :)

Oczekiwania Polaków wobec idącej Zmiany są ogromne - mama nadzieję że Obóz Patriotyczny sprosta wszystkim wyzwaniom.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2015 [12:04] - Ula Ujejska | Link:

Post Scritpum

Proszę przeczytać dzisiejszy wywiad z Ryszardem Czarneckim na NB zamieszczonym na jego blogu. Czy ten przekaz daleko odbiega od mojej notki?

Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Freiherr

07-06-2015 [22:32] - Freiherr | Link:

Do wypowiedzi p.Czarneckiego podchodzę cum grano salis. Gdzieś z tyłu głowy mam doń brak zaufania. Pamiętam jakim był orędownikiem prezydenckich prawyborów w PiS i jak chętnie składał deklaracje o starcie w nich. To jest człowiek grający swoją grę z konieczności w drużynie PiS.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2015 [00:37] - Ula Ujejska | Link:

Oj, wiele musi się Pan jeszcze nauczyć o strategii politycznej, oj wiele. Jednak to nie miejsce i odpowiedni czas na wykład w tym temacie z mojej strony :)

Obrazek użytkownika Francik

07-06-2015 [09:12] - Francik | Link:

Wielka naiwność - jakbym czytał "wybitnego" politologa JacBiela, jak to JOW-y zmienią Polskę. To że ktoś zbierze 3000 podpisów i wystartuje w wyborach, to jeszcze nie znaczy, że je wygra. Wygra ten, kto ma pochwytane lokalne układy i kasę. Tu, na Naszych blogach, bloger Gniewko opisał jak działają w praktyce - podkreślam W PRAKTYCE - JOW-y w Wielkiej Brytanii. Betonują scenę polityczną na dwupartyjną partiokrację - a ostatnie wybory w GB są tego namacalnym dowodem (klęska liberałów i UKIP). JOW-y i likwidacja finansowania partii z budżetu to rządy oligarchii a nie "skuteczne odpartyjnienie państwa". Proszę nie brać kukizowej propagandy za rzeczywistość.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2015 [10:21] - Ula Ujejska | Link:

Zdanie Pana JacBiel szanuję, aczkolwiek w kilku sprawach się z nim nie zgadzam, to jednak jest On po stronie patriotycznej, więc wcześniej czy później wypracujemy płaszczyznę porozumienia - bo tego wymaga od nas Polska: WSPÓŁPRACY a nie wojny.

Nigdzie nie napisałam że JOWy to panaceum na polskie problemy, to trzeba na spokojnie w jak najszerszej bazie społecznej przedyskutować i przemyśleć. Moja propozycja nowej ordynacji jest bardzo prosta:

1. W 460 okręgach wyborczych, w wyborach do sejmu i senatu oraz samorządowych, może wystartować każdy Polak mający wszystkie prawa wyborcze, pod warunkiem, że zbierze w swoim okręgu 3 tys. podpisów popierających jego kandydaturę.

2. Wybory wygrywa ta osoba która dostanie najwięcej głosów.

3. Członków do komisji wyborczych oraz mężów zaufania wskazują i delegują wszyscy kandydaci na własny koszt. Ich liczba nie podlega ograniczeniu. PKW nie może odrzucić żadnej kandydatury na członka komisji i męża zaufania.

a) W lokalu wyborczym stosuje się przeźroczyste urny i monitoring kamer z rejestrowaniem wszystkiego co się dzieje.
b) Podczas liczenia głosów także stosuje się monitoring oraz rejestrowanie całej operacji liczenia.

4. Głosy liczone są ręcznie natychmiast po zakończeniu głosowania. Wynik wyborów ogłaszany jest natychmiast po zakończeniu liczenia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2015 [10:58] - Ula Ujejska | Link:

Oczywiście wybory do Senatu odpowiednio w 100 okręgach wyborczych.

Obrazek użytkownika cassiodorus

07-06-2015 [11:29] - cassiodorus | Link:

''WSPÓŁPRACY a nie wojny.''

Wspołpraca by mogła zaistnieć wymaga współpracy obydwu stron, nie tylko prezesa Kaczyńskiego, a w środowisku korwino-braunowskim, którego wymieniony ''politolog'' jest ''produktem'' woli do wspołpracy nie ma.[poza jakimiś rozsądniejszymi wyjątkami].Albo przyjmujemy ich postulaty, albo jesteśmy socjalistami, debilami, ludem smoleńskim itp itd. Zobaczymy co Kukiz zrobi, ale póki co idiotów i zdrajców, których Bóg osądzi niech sobie szuka u siebie w domu i wśród szemranych koleżków

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2015 [12:12] - Ula Ujejska | Link:

Piszę od dawna że z obecnymi liderami korwinowsko-narodowymi raczej porozumienia nie będzie. Pisałam także wcześniej, że ich wynik wyborczy świadczy o utracie młodego elektoratu. Ten elektorat należy teraz do Andrzeja Dudy - ale nie do PiS. Myślę, że wyłonią się tu już wkrótce nowi liderzy wokół Kukiza - i to oni pociągną nową falę razem z Prezydentem.

Pożyjemy - zobaczymy, bo może być jeszcze różnie, ale to Prezydent jest w tym momencie głównym rozgrywającym - tak myślę :)

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika cassiodorus

07-06-2015 [12:50] - cassiodorus | Link:

Też tak myślę
pozdrowienia

Obrazek użytkownika twardek

07-06-2015 [19:02] - twardek | Link:

W ordynacji JOW konieczne jest wyrównanie szans niezależnych kandydatów z partyjnymi poprzez normy dla wydatków oraz dostępu do medialnego serwisu. Niezależnych trzeba by jakoś wesprzeć finansowo – wszak partyjni korzystać będą przecież w kampanii z partyjnych funduszy.
Szersza podstawa polityczna dla ukonstytuowania rządu technicznego, to dobry pomysł. Poszedłbym daleko, jak się tylko da. Mogę sobie np. wyobrazić, że propozycję otrzymuje ktoś taki jak prof. Kołodko, jedyny światowej klasy ekonomista. Czy musi konsultować jedynie Chińczyków?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-06-2015 [00:44] - Ula Ujejska | Link:

Jeśli chodzi o nową ordynację pisze Pan o szczególikach, ja potraktowałam to ogólnie.

Co do konkretnych kandydatów, myślę że nie tylko Kołodko jest dobrym ekonomistą bez odpowiedniej pracy :)

Obrazek użytkownika twardek

07-11-2015 [13:53] - twardek | Link:

Tak na gorąco, skoro nota odżyła:
1) zapowiedź a następnie przemyślana choć pilna realizacja istotnego obniżenia podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z równoczesnym zaostrzeniem kar za uchylanie się od płacenia. Kryterium kwalifikacji do małych/średnich powinna być wielkość obrotu a nie wielkość zatrudnienia. Wielkość obrotu chyba trudniej ukryć niż wielkość zatrudnienia.
2) łupnięcie tych dużych wielkowymiarowych pasożytów należałoby poprzedzić ustawą o generalnym prawie państwa do pierwokupu likwidowanego potencjału (co poniektórzy mogą chcieć się wynieść). To ostatnie dotyczy też banków, w związku z czym:
3) przysposobić PKO do zdolności podwojenia/potrojenia (?) liczby oddziałów
4) rozpędzić zgraję w TV dla dopływu prawdy do społeczeństwa. Ewentualnie II program w ręku opozycji?
5) służby specjalne „obłożyć” prawem abolicji (służba obcym "sprzymierzonym"). Pan Macierewicz źle się kojarzy, może ktoś inny?
6) rozmawiałem z przedsiębiorcą, wyraził ochotę płacenia bezpośrednio na dziecko 500 zł – wie, że przy przepuszczaniu tego przez aparat poboru i redystrybucji będzie musiał płacić więcej („700 zł Korwina”).6)
7) wesprzeć frankowiczów.

Obrazek użytkownika Jabe

07-11-2015 [17:41] - Jabe | Link:

Co to znaczy „przysposobić PKO”? Nakazać? Wybudować za wspólne pieniądze te oddziały?

Obrazek użytkownika twardek

08-11-2015 [00:44] - twardek | Link:

Chodziło mi o zachowanie ciągłości obsługi bankowej. Blokadę obrotu bankowego pognębione Raiffeiseny itp. Millenia mogą zrealizować na różne sposoby (likwidacja oddziałów, zatory płatnicze wskutek urojonych ataków hakerskich itp) i gdyby miało się to okazać, to trzeba by, aby pozostałe nam jeszcze banki państwowe były w stanie szybko przechwycić kilka milionów klientów bez "padu" swojego systemu funkcjonowania, głównie systemów przetwarzania danych.
Lokale i sprzęt to chyba mniejszy problem. W szczególności mając ustawę o prawie państwa do pierwokupu likwidowanego potencjału.
Oczywiście, trzeba pomyśleć o nowych, "poza-zachodnich" źródłach kredytów.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2015 [18:57] - Jabe | Link:

Czyli jak? Będzie prikaz z ministerstwa, żeby PKO wydało górę szmalu na jakieś oddziały, które Pan (i urzędnik) uważa za potrzebne? Czy może od razu będziemy dokapitalizowywać PKO, tak jak koleje, linie lotnicze i kopalnie? Z czego będą te pozazachodnie źródła kredytów? Myśli Pan, że wujek Chińczyk darmo sypnie groszem?

Proszę zrozumieć, jeśli chcemy, żeby polski przedsiębiorca miał dostęp do taniego kredytu, trzeba dopilnować, żeby dostęp do polskiego rynku miało jak najwięcej banków z możliwie wielu stron świata. Jeśli się pognębia obce banki, to nikt tu nie przyjdzie. To całe gnębienie złych „banksterów” jest więc atakiem na polską gospodarkę. Przypuszczam, że SKOK-i mają coś z tym wspólnego. No i trzeba będzie dosypać do budżetu. Reszta jest graniem na emocjach.

40 lat w państwie opartym o urzędniczą przedsiębiorczość niczego nie nauczyło...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-11-2015 [19:30] - Ula Ujejska | Link:

Co do zasady zgoda, ale musi być wyraźnie określony próg tej dostępności - ja proponuję aby był na poziomie 15%.

Obrazek użytkownika twardek

09-11-2015 [00:56] - twardek | Link:

Rzecz w tym, że nauczyło.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-11-2015 [23:01] - Ula Ujejska | Link:

O priorytetach napisałam w ostatniej swojej notce: http://naszeblogi.pl/58102-bit... , więc nie będę ponownie kopiowała tutaj tych tez.

Obrazek użytkownika twardek

08-11-2015 [00:21] - twardek | Link:

Pani układ priorytetów nie rozstrzyga sprawy. Inni, np. ja , też akładają, ze mają coś do powiedzenia. Generalnie ujmując, weźmy kurs na "więcej luzu".

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-11-2015 [00:48] - Ula Ujejska | Link:

To była tylko informacja o jednym z etapów, bo pilnych spraw dla Polski jest znacznie więcej :)
Te które poruszyłam w linkowanej notce uważam za najistotniejsze na dobry początek.

Obrazek użytkownika Jabe

07-11-2015 [17:32] - Jabe | Link:

Jeżeli pan prezydent 11 listopada wręczy ordery, wygłosi orędzie, przybędzie na łzawą akademię i poprowadzi zagubiony kondukt wzorem poprzednika, to nic z tego nie będzie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-11-2015 [22:57] - Ula Ujejska | Link:

Jedno z drugim nie koliduje :)

Po pierwszej debacie z Komorowskim, miałam nieszczególne uczucia co do przyszłości politycznej Andrzeja Dudy, jednak po drugiej, pokazał że ma cojones! Oboje z Beatą Szydło, mogą się wspaniale uzupełniać. Jarosława Kaczyńskiego widzę jako koordynatora sprawnego działania koalicji.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2015 [00:49] - Jabe | Link:

Po panu prezydencie oczekuję, że przyłączy się do pochodu. Pochodu nie organizowanego przez kancelarię, ani przez jego partię. Jedynej autentycznej oddolnej manifestacji, jaka się wytworzyła przez lata. Wiem, że tak się nie stanie. Zaprzepaszczona szansa. Szkoda, to byłby przełom, a tak będzie kontynuacja. Za rok będzie za późno.

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-11-2015 [02:13] - cassiodorus | Link:

Ale chyba pan pozwoli, że my, wyborcy prezydenta Dudy będziemy mieli inne oczekiwania? Diametralnie inne. Pan może sobie wybierać prezydenta jakiego chce, nawet króla i od nich wymagać, my nic do tego nie mamy

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-11-2015 [01:14] - Ula Ujejska | Link:

Nie pozwoli - plankton polityczny z manią wielkości wieloryba tak już ma :)

No właśnie o to chodzi, jacy są głupi ci Polacy, jak mogli nie zauważyć wielkości "krula" !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-11-2015 [13:48] - Ula Ujejska | Link:

@Jabe

Od kilku lat jestem na Marszach z moją Narodową młodzieżą ... podkreślam MOJĄ, bo ta moja młodzież jest ciutke inna niż by sobie życzyli narodowo korwinowscy wodzowie na tych Marszach :)
Dlatego nie sądzę aby Prezydent firmował swoją obecnością w takim Marszu, szeroko głoszone poglądy przez tychże wodzów typu: PiS i PeŁo to samo zło czy inne tego typu bzdety, o jakiejś Magdalence. Ja pisałam już wielokrotnie, że nie będzie żadnego porozumienia PiS z niektórymi liderami po prawej stronie, bo póki co, bliżej im w interesach przeróżnych do Moskwy i Tuska niż do Polski. Wyniki ostatnich wyborów pokazują, że mój pogląd w tym temacie podziela większość Polaków, zwłaszcza to zbuntowane pokolenie, które szybko sie uczy rozróżniać w polityce to, co im sprzyja, od tego co wyprowadza ich na manowce.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2015 [16:38] - Jabe | Link:

„Prezydent ma ogromną szansę zagospodarować politycznie tę młodą falę buntu”, napisała Pani pięć miesięcy temu. Ta szansa zostanie zaprzepaszczona za 3 dni – „PiS i PeŁo to samo zło”!

Prezydent by niczego nie firmował prócz święta narodowego, gdyby się przespacerował z innymi. Broń Boże jakieś przemówienia, bratanie się z organizatorami, machanie do ludu z mównicy. Bo tak się składa, że marsz jest jeden. Tak się poprostu stało. Jeśli się od tego ucieka w uroczystości partyjno-państwowe, to znaczy, że się nic nie zmieniło. Albo tak miało być od początku, albo to ogromny i nieodwracalny błąd. Proszę się nie łudzić, że większość Polaków będzie przy was za 4 lata, jeśli nic się nie zmieni, także w mających symboliczne znaczenie zachowaniach rządzących.

Niechże się Pani wysili odrobinę i spojży na to oczami tych młodych, zbuntowanych uczestników.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-11-2015 [17:40] - Ula Ujejska | Link:

Pisałam już, że na Marszach od lat jestem razem z młodymi, no może nie ze wszystkimi, dlatego rozumiem Prezydenta Dudę. Legitymizacja oszołomstwa przy okazji różnych uroczystości etc. w PiS nie przejdzie. Mam nadzieję, że Pan zrozumiał co w postach do Pana piszę między wierszami?

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2015 [18:30] - Jabe | Link:

Niestety nie zrozumiałem. Szkoda, że Pani pisze między wierszami. Nie ma Pani odwagi?

„Oszołomstwo” – „PiS i PeŁo to samo zło”!

Powiem jeszcze raz: To jest politycznie ważna sprawa i brzemienna w skutki. Albo się ostentacyjnie pokaże, że wujka Bronka zastąpił kuzyn Andrzejek, taki sam bigosiarz, jak on, albo nastąpi otwarcie na „oszołomstwo” i inny „ciemnogród”. Wątpię że Pani aż tak brakuje wyobraźni. Poprostu w stale odtrącanym PiS-ie ciągle jest tęsknota, żeby się stać pełnoprawnym mejnstrimem. Proszę się przestać łudzić – oni nie chcą się z wami bawić. Wypinanie się na „oszołomstwo” tego nie zmieni. Zaprzyjaźnione media będą pana prezydenta podsrywać, niezależnie czy pokaże, że się ich nie boi, czy będzie pozował na kolejnego „Prezydenta Wszystkich Polaków” (prócz „oszołomów”). W tej sytuacji będą tylko mniej szanować.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-11-2015 [19:05] - Ula Ujejska | Link:

Żadne Pana zaklęcia nie przykryją rzeczywistości ... bo sprawa jest niezwykle prosta. By zobaczyć "szczere" intencje niektórych, wystarczy zapytać dlaczego po podwójnym zwycięstwie Obozu Patriotycznego, to Prezydent nie jest jedynym organizatorem Marszu.

I wszystko jasne... PiS i PeŁo to samo zło, więc ogłupione oszołomstwo chce sobie dalej hulać.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2015 [19:48] - Jabe | Link:

Jak powiedziałem, żeby to miało sens, nie mogą to być uroczystości organizowane przez organa partyjno-państwowe. Dlatego organizatorami nie mogą być ani kancelaria prezydenta, ani aktualnie zwycięski „Obóz Patriotyczny”. Marsz powstał poza ówcześnie rządzącymi i jest poza tymi, którzy rządzić będą. W szczególności, pan prezydent nie ma żadnego tytułu, żeby tę oddolną inicjatywę przejąć. Poprzednik też nie miał.

Te młodociane „oszołomy” mają rzekomo nieszczere intencje, bo nie chcą się podporządkować jedynie słusznej formacji, która uzurpuje sobie miano Obozu Patriotycznego. Oni śmią to widzieć inaczej. To właśnie z tą arogancją była okazja zerwać. Bo marsz jest jeden.

Sfrustrowanym młodocianym krzykaczom wolno wołać „PiS i PeŁo to samo zło”, ale Pani nie wolno ich nazywać „oszołomstwem” i jednocześnie twierdzić, że jest Pani z obozu patriotycznego, bo to w tej sytuacji obóz kontynuacji, tak samo arogancki, jak cała III RP.

Najgorsze jest to, że drobnym gestem pan prezydent mógł dokonać zwrotu w stosunkach polsko-polskich i tę szansę zaprzepaścił.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-11-2015 [01:09] - Ula Ujejska | Link:

Wiem od lat, że mnie i moje środowisko można bezkarnie opluć i sponiewierać, nas sądy nigdy nie broniły. Można nas zlecić "seryjnemu", lub jak Cyba, dorzynać watahę ... wiem wiem, i nie mam prawa nawet pisnąć. Aaaa i jeszcze udaję kiedy mnie gwałcą, jak twierdzi "krulik". Znam to łże medialne przesłanie. Nic nowego Pan tu nie propaguje.

Ten czas się już skończył - gdyby Pan nie zauważył, to go informuję :)

Żadnego porozumienia z pierdokracją nie będzie ani wspólnych imprez. Niech sobie pierdokracja dalej szuka sojuszy z POgłowiem jak w Lublinie i paru innych miejscach, niech się mamią i ogłupiają wzajemnie. Jednak populacja ogłupionych kurczy się niemal zdnia na dzień - co widać np. po wyborczych wynikach :) A jak ukrócimy fałszerstwa wyborcze, to cała ta pierdokracja zniknie razem z lewizną i POgłowiem.

Czy wreszcie Pan zrozumiał?

Obrazek użytkownika Jabe

09-11-2015 [10:50] - Jabe | Link:

Proszę skrzywdzonego kaczątka nie zgrywać. Pani partia jest bestialsko atakowana werbalnie przez młodzików krzyczących, że niczym się nie różni od tej drugiej. A Pani lamentuje nad swą krzywdą. Co za hipokryzja!

„[N]as sądy nigdy nie broniły”, „Ten czas się już skończył”. To teraz będziecie w rewanżu prokuratorów nasyłać na chłystków krzyczących „PiS i PeŁo to samo zło”? Czy skończy się na obelgach?

Jeszcze raz powiem: Można było wspólnie z nimi świętować. Można było te niesnaski łatwo unieważnić. Można było skończyć z arogancją typową dla III RP. Ani dnia nie rządziliście, a już nadymacie butą i pychą. Tusk przynajmniej jakiś czas udawał. Ludzie kolejny raz wam nie uwierzą – będziecie musieli wprowadzić dyktaturę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-11-2015 [13:32] - Ula Ujejska | Link:

Na moją partię głosował największy odsetek młodego i zbuntowanego pokolenia - i nie chwaląc się, moja "rączka" się walnie do tego przyczyniła.

Co do reszty ... znów się Panu coś pomerdało ... "seryjny" to nie młodziki, a udział pierdokratów w koalicjach i nagonkach łże medialnych przeciw PiS, wielokrotnie zwłaszcza Panu wskazywałam. Chciałby Pan to teraz sprowadzić do młodzików i ich świętego prawa do oburzenia na zastaną rzeczywistość? To już staje się śmieszne. Sugeruje Pan także, że domaganie się przyzwoitości w polityce to buta i pycha? Paranoja jest goła.
No i wniosek końcowy: Tacy jak Pan po przegraniu wszystkiego co możliwe, chcieliby podczepić się teraz pod falę buntu i wozić się dalej na skompromitowanych hasłach, no choćby w Marszach. Nic z tego :)

No cóż, jak widać pierdokracji pozostał już tylko tego typu kociokwik :) ... a karawana idzie dalej.

Obrazek użytkownika Jabe

09-11-2015 [21:50] - Jabe | Link:

„seryjny”, „Cyba”, „dorzynanie watahy”, gwałcą Panią „kruliki”, „pierdokracja”... Co to znaczy? Co to ma do rzeczy? Kociokwik, istotnie.

Domaganie się przyzwoitości w polityce – w Pani wykonaniu – polega na wyzywaniu od „oszołomstwa” młodzików, którzy nieprawomyślne hasła skandują na marszu. Oni jakoby uczestniczą w „nagonce medialnej” – tak to jest paranoja. Nie żadna fala buntu PiS wyniosła, poprostu ludzie mieli już dość skompromitowanych rządów i zagłosowali na największą partię opozycyjną, jak niegdyś na PO. PiS jest zbyt zasiedziałą na polskiej scenie politycznej partią, żeby się komuś z buntem pomylił. Nie twierdzę, że to źle, tylko że Pani sobie uroiła, że jest inaczej.

Rzucając temat pod tą akurat notką, nie spodziewałem się, że będzie taki kontratak. Widocznie wygrane wybory, miast rozluźnienia, doprowadziły zaostrzenia postaw w oblężonej twierdzy. Dziś ta postawa jest anachronizmem.

Jeśli Pani będzie chciała odpowiedzieć, proszę łaskawie wpierw przeczytać ten wątek. Może Pani nie zrozumiała, co napisałem. W przeciwnym razie dalsza rozmowa nie ma sensu.

p.s. Dodam, że cierpi Pani na kliniczny pisocentryzm – przekonanie, że wszystkie byty albo chcą PiS-owi pomóc, albo zaszkodzić. W szczególności wątpliwe jest, żeby niepisowskie formacje powstawały właśnie z tej przyczyny.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2015 [00:47] - Ula Ujejska | Link:

Wyrywa Pan słówka i zdania z kontekstu dodając swoje urojenia i łże mendialną papkę dla półgłówków - a co z tego wychodzi, to widać tu i czuć. Panie, tego to już większość lemingów nie łyka. No i chciałby Pan pouczać co nam wolno, co wypada itd. ... bo jak nie, to wróży Pan z fusów co będzie za cztery lata heh.

Plankton z manią wielkości wieloryba.

:))))))

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2015 [12:58] - Jabe | Link:

Pani Ulu, Sama Pani widzi, że dalsza rozmowa nie ma sensu. Nie będę uczestniczyć w pyskówce.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2015 [13:40] - Ula Ujejska | Link:

Pan próbuje nieudolnie zaklinać rzeczywistość. Pański problem polega także na braku umiejętności "czytania bieżącej polityki". Trafił Pan kulą w płot wobec mnie i Prezydenta. Bo akurat ja,Prezydent i Pani Premier, należymy do tej części pisowskiego Zakonu, która jest zwolennikiem szerokiego porozumienia w Obozie Patriotycznym. Świadczą o tym: skład rządu, deklaracje Prezydenta i słowa Jarosława Kaczyńskiego o wyciągniętej ręce, aby pod Biało Czerwonym Sztandarem razem zmienić Polskę. Oczywiście to zaproszenie: Prezydenta, Pani Premier i Prezesa nie jest bezwarunkowe ... ale o tym już pisałam wyżej.

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2015 [14:09] - Jabe | Link:

Pani się zajmuje moimi problemami, zastanawia, jaki jestem, opowiada o sobie, panu prezydencie i pani premier... Miło mi, że moja osoba tak Panią zajmuje, ale to nie jest temat. Napisałem, że jest jedyna okazja, żeby prezydent dokonał wyłomu, uczestnicząc w masowym, organizowanym oddolnie zdarzeniu, którego nie firmuje ani urząd, ani jego partia. Wyraziłem żal, że będzie po staremu.

Kropka.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2015 [18:31] - Ula Ujejska | Link:

Zaczął Pan kłamstwem i kończy kłamstwem. Marsz w którym widzi Pan Prezydenta nie jest oddolnym masowym wydarzeniem - organizują go osoby o których pisałam wyżej. Napisałam także, że nie dziwię się Prezydentowi który tej "oddolności" nie chce firmować. Napisałam także w formie pytania do Pana: Dlaczego to właśnie Prezydent nie jest jedynym organizatorem tego Marszu, zgodnie z Pańską logiką?

Pokrętność Pańskich sugestii i "szczerość" intencji widać już jak na dłoni :)

Tradycyjnie chcielibyście uwikłać Prezydenta i PiS w swoje hulanki? Nie tym razem!

Co teraz na Marszu podpalą prowokatorzy: siedzibę Platformy Obywatelskiej, by dać materiał szwabskiej i putinowskiej łże propagandzie argumenty przeciw nowej władzy?

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2015 [19:28] - Jabe | Link:

Tego marszu prezydent nie może organizować, bo go organizują inni. Kto inny utrzymywał przez lata tę inicjatywę przy życiu wbrew przeciwnościom. Kto inny ma prawo to robić teraz. Akceptacja tego faktu oznaczałaby, że się skończyła pewna epoka – epoka arogancji rządzących. Zresztą pojawienie się prezydenta na jego własnym marszu, nie miałoby żadnego politycznego znaczenia (poprzedni prezydent miał własny kondukt). W Pani logice, żadna inicjatywa nie może być oddolna, bo każdą ktoś musi zorganizować.

Co podpalą prowokatorzy? Nie wiem. Proszę spytać rzecznika prowokatorów. Jeśli się boicie takich rzeczy, jużeście przegrali.

Tak na przyszłość: Jestem jedną osobą i reprezentuję samego siebie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-11-2015 [13:03] - Ula Ujejska | Link:

A ja mam inne zdanie i podziela go dzisiaj większość Obozu Patriotycznego: Marsz powinien organizować wyłącznie Prezydent - i to On powinien zapraszać WSZYSTKICH do świętowania.

Mam nadzieję że tak właśnie będzie od przyszłego roku :)

Obrazek użytkownika twardek

08-11-2015 [15:47] - twardek | Link:

Prezydent mógł manifestację odebrać w punkcie docelowym i rzec "słowo". Kancelaria powinna ewentualnie dogadać z organizatorami właściwą sekwencję w układzie partyjnym pochodu. Zresztą, ewentualne straty z wrogich czy głupich podkrzyków nijak by się miały do ogromnego efektu integracji władzy z narodem.
Szkoda. Niemcy mają specjalne tłumaczenie dla skrótu FIAT. Powiem więc: FIAT.

Obrazek użytkownika Jabe

08-11-2015 [16:57] - Jabe | Link:

Najmocniejszy efekt byłby, gdyby pan prezydent poprostu był. A ten skrót jest niecenzuralny? Nie znam się na germanizmach.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-11-2015 [17:47] - Ula Ujejska | Link:

@Twardek

Właśnie o to "dogadać się" sprawa się rozbija - z niektórymi liderami po ich wcześniejszych "występach" nie tylko w mediach, rozmów żadnych nie będzie. A młodzież powoli dojrzewa i zaczyna właściwie odczytywać zabiegi i cele co niektórych. Wierzę jednak, że kiedyś przyjdzie taki czas, że na Marsz pójdziemy wszyscy bez żadnych podtekstów.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

09-11-2015 [23:02] - zdzichu z Wielk... | Link:

"Chciałoby się przytoczyć tu słowa Marszałka" Marszalek juz wtedy byl bardzo chorym czlowiekem, który nie za bardzo panował nad jezykiem. Zresztą załozenia programu który tak skrotowo opisał nie powiodły sie. chybaa że do wymienionego kręgu z ktorym chciał Marszałek walczyć zaliczyc by trzeba Witosa, Korfantego, Sikorskiego, i innych wielu zacnych ludzi. gdyby znala Pani "Hrabina" od kiszki wedzonej historię II RP .... ale po co komu znajomosc historii własnego kraju.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2015 [00:57] - Ula Ujejska | Link:

Dla "posowieckich plemników" wszelki kontekst historyczny oraz kontekst polskich tradycji jest zawsze niezrozumiały - tego was na szkoleniach nie nauczą, bo to się wynosi z polskiego domu.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

10-11-2015 [02:30] - zdzichu z Wielk... | Link:

Oj ciekawie ta Polska będzie wyglądać jak o tym co polskie decydować będą ignorantki.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2015 [09:19] - Ula Ujejska | Link:

Polska ma wreszcie szansę wyglądać tak, jak tego chcą Polacy ... a nie "posowieckie plemniki".