Hitlerowskie? - Nie! Niemieckie!

Zaraz po wojnie – pamiętam to z dzieciństwa – mówiło się, słyszało w radio, czytało w gazetach – „ zbrodnie niemieckie, wojska niemieckie, okupacja niemiecka, obozy niemieckie.” Sowieci – po utworzeni tzw. Niemieckiej Republiki Demokratycznej – na początku lat 50. postanowili narzucić – jak to się dzisiaj mówi – inną narrację. Komunistyczna propaganda mianowała dobrymi Niemcami tych z NRD, więc – aby ich nie gnębić poczuciem winy – bandyckie wyczyny z II wojny światowej zaczęła określać przymiotnikami hitlerowskie, nazistowskie zamiast niemieckie.
 
Światowe lewactwo przyjęło tę propagandę z entuzjazmem jak wszystko to co płynęło z Moskwy. Ta narracja obowiązuje po dziś dzień w nowomowie politycznej poprawności, a Niemcom to służy bo zaciemnia państwowe i narodowe pochodzenie zbrodni przez nich popełnionych. Jakby tego było mało, wynaleziono kolejne pojęcie, to jest – „polskie obozy zagłady.” Wzmiankowane fałszywe frazesy zawierają w sobie półprawdę, a więc w istocie są kłamstwem.
 
„Polskie obozy zagłady” wywołują nasz sprzeciw, ale jakże często, nawet zacni skądinąd ludzie, w naszych, konserwatywno-patriotycznych mediach klepią bezrefleksyjnie – „hitlerowska okupacja, nazistowskie obozy, wojska hitlerowskie” itp. W imię czego my Polacy mamy Niemców wybielać i jaki jest w tym nasz interes!?...
 
Czy wszyscy Niemcy byli źli? Z pewnością nie, ale niejaki Hitler został kanclerzem bo był liderem koalicji nacjonalistów NSDAP i DNVP, która w wolnych wyborach uzyskała bezwzględną większość w parlamencie, a pełnię władzy uzyskał dzięki nadzwyczajnym pełnomocnictwom nadanym mu przez Reichstag.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika stan43

09-10-2015 [15:43] - stan43 | Link:

żeby to "hitlerowskie! "Nazistowskie"! We wszystkich (!) filmach traktujących o II wojnie światowej i o niemieckich zbrodniach nie mówi się o "Niemcach", tylko o "Nazistach". Ciekawe, jakim posługiwali się językiem - pewnie nazistowskim.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

09-10-2015 [15:59] - jan.kalemba | Link:

Ano właśnie, a te filmy są chyba dziełem twórców przez duże TWU

Obrazek użytkownika gość z drogi

13-10-2015 [09:07] - gość z drogi | Link:

obiecajmy sobie,ze w ramach dobrze pojętego patriotyzmu,będziemy wszędzie pisać Niemieckie Zbrodnie,
Niemieckie Mordy i to koniecznie dużymi literami NIEMIECKIE...Sieć jest pojemna i damy radę wbić do pustych głów,Fakt,ze to Niemcy napadli na Polskę i Ją mordowali w swoich obozach na naszej Polskiej Ziemi,w niemieckich więc obozach Smierci...a nie polskich...
pozdr