Wypaczone morale we "wSieci"

Wysoko oceniam pana Jacka Karnowskiego i jego patriotyczno-konserwatywny tygodnik. Nie pochwalam jednak dopuszczenia w ostatnim numerze tej gazety do popisów bezmyślnego, lewackiego pacyfizmu. Główną misją takiego tygodnika powinna być odbudowa morale Polaków w dosłownym znaczeniu tego pojęcia, to jest gotowości do wypełniania obowiązków, znoszenia trudów i niebezpieczeństw oraz poczucia odpowiedzialności i wiary w sukces.
 
Natomiast Krzysztof Logan Tomaszewski pisze tam w okolicznościowym tekście o kampanii wrześniowej 1939 i zdradzieckim ciosie w plecy od sowietów – ...”Każdy żołnierz się łudzi, że na wojnie nie zginie, ze kula go ominie. Ale się myli. Śmierć jest wpisana w jego los. Czy tego chce, czy nie. To jego przeznaczenie.” ... „Gdy żołnierz zabija żołnierza, udowadnia zanik swego człowieczeństwa.” ... „Tragizm wojny polega na jej obłędzie, w który najpierw wpadają bezduszni politycy, po nich dowódcy. Na koniec ślepi wykonawcy rozkazów – zwykli żołnierze”...
 
Parę stron dalej zwierza się aktor Marcin Kowalczyk, który zagrał polskiego żołnierza na wojnie w Afganistanie – ...”Zacznijmy od tego, że bliżej mi do pacyfisty niż żołnierza, więc już samo trzymanie karabinu snajperskiego było dla mnie czymś do przepracowania. Nie tylko w sensie technicznym, lecz i mentalnym. Długo miałem do tego wstręt”...
 
Nikt o zdrowym umyśle nie zaprzeczy, że wojna jest okrutna i ohydna, ale nikt taki nie odmówi napadniętemu prawa do obrony. Dopóki są na świecie czynniki zmierzające do celu drogą zbrojnych podbojów, dopóty aktualna jest starożytna maksyma – Si vis pacem, para bellum (jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny). Natomiast wzmiankowani wyżej faceci usiłują nas mentalnie rozbroić, zniechęcić do wzięcia broni do ręki. Nie wiem czy robią to celowo, czy w owczym pędzie idiotycznej mody na tzw. polityczną poprawność.
 
Moje pokolenie było wychowane w pogardzie dla tchórzostwa. Nawet mali chłopcy nie przyznawali się do strachu. To było wychowanie dla odwagi, wszak ona to nie brak strachu, lecz zdolność do jego pokonania. Dziś stare chłopy z pretensjami przynależności do elity bez żenady manifestują brak męstwa i zniewieścienie oraz pogardę nie tylko dla czynu zbrojnego, ale i dla samej broni.
 
Panie redaktorze Karnowski, takich wynurzeń proszę nie puszczać w swoim tygodniku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Galiński

19-09-2015 [12:20] - Galiński | Link:

Całe to pismo, tak samo jak "Do Rzeczy" to jakaś mieszanka autorów wzajemnie sobie sobie przeczących.
Powinni się powymieniać i stworzyć dwa wyraziste tygodniki różniące się między sobą stopniem radykalizmu, bo nie wiem który mam odrzucić. Raz wychodzi, że ten raz, że drugi i nie mogę się zdecydować.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

19-09-2015 [13:43] - jan.kalemba | Link:

Przypomnę, że po utracie wiarygodności przez Rzeczpospolitą i Uważam Rze Jacek Karnowski wystartował ze swoim tygodnikiem 2 miesiące wcześniej.

Obrazek użytkownika ankal75

20-09-2015 [13:46] - ankal75 | Link:

Mimo wszystko jednak "W sieci"