"Pycha i upadek" - nowa książka Ziemkiewicza

  Jej promocja miała miejsce 18.09.2015 o godz. 18:00 w warszawskiej kawiarni Niespodzianka przy ul. Marszałkowskiej 7.  Przyszło na nią wiele osób, chyba ok. 100.  Zabrakło krzeseł i wielu słuchaczy musiało stać.  W barze sprzedawano książkę Ziemkiewicza oraz dzieło Pawła Lisickiego "Dżihad i samozagłada Zachodu".

  Na marginesie stwierdzę, że Lisicki ma prawdziwe szczęście.  Jego książka ukazała się tuż przed chwilą inwazją muzułmańskich migrantów na Europę.  Trudno o lepszą reklamę.  Przejdźmy jednak do samego spotkania.  Filmowały je dwie kamery, w tym jedna należąca do Bernarda i Margotte z niezawodnego portalu Blogpress.pl.

  Krótko po 18:00 na sali pojawil się Rafał Ziemkiewicz w towarzystwie żony i córki i rozpoczął wieczór autorski.  Na początku wygłosił ok. półgodzinny referat na temat swej nowej książki "Pycha i upadek".  Tytuł jej pochodzi oczywiście od biblijnego powiedzenia "pycha kroczy przed upadkiem".  Ziemkiewicz przyznał, że w marcu 2015 doszedł do wniosku, iż dzieją się ważne rzeczy, które należy opisać.  Stwierdził jednak, że dopieto po pierwszej turze wyborów prezydenckich uznał, iż Andrzej Duda na pewno wygra.

  Zażartował też, że wszyscy starają się jak najszybciej opisywac różne wydarzenia, on natomiast opisuje upadek PO przed tym, zanim się w pełni dokonał, czyli przed wyborami parlamentarnymi w październiku.  Jak jednak napisał w książce:

  "Może trwać władza, która jest znienawidzona, ale nie może trwać władza, która jest śmieszna.  Pycha kroczy przed upadkiem - a po upadku jest tylko śmieszność. (...) Przerywam pisanie tej książki i wysyłam ją do korekt oraz druku w spokojnym przekonaniu, że upadek [PO] jest już przesądzony i nic go nie odwróci.".

  Książka omawia okres od listopada 2014, gdy Andrzej Duda został oficjalnie kandydatem PiS na prezydenta Polski aż do teraz .  Ziemkiewicz włączył do niej wiele tekstow powstałych "na gorąco" w tym okresie n.p. dziennik kampanii prezydenckiej prowadzony przez niego od 19 maja do 25 maja w portalu Interia.pl p.t. "Odliczanie wyborcze Ziemkiewicza".  Analizował też przyczyny klęski Komorowskiego i fatalną propagandę PO.

  Zapewniał przy tym, że jego ksiażka nie jest "pisowska" i jest niezgodna w wielu punktach z linią PiS..  Około  18:30 prelegent ogłosil krótką przerwę, po której dołączyli do niego Joanna Lichocka i Paweł Lisicki.  Rozpoczęła się dyskusja na temat książki.  Paweł Lisicki stwierdził, że on by nie mówił tu o upadku PO, ale o jej porażce.  Partia ta bowiem zachowała wciąż swe wpływy i ma w sondazach te 20% poparcia, a porażka w wyborach to zwykła rzecz i nie oznacza jeszcze kompletnego upadku.

  Joanna Lichocka stwierdziła, że podczas podróży po Polsce zauważyła powstanie swoistego "ruchu oporu" przeciw władzy Platformy.  Podkreślała tez ważność "afery taśmowej", ktora pokazała ogółowi charakter władzy PO.  Podała też przykład inwestycji drogowej w Tarnowie, którą wyceniano na 13 mln zł.  Wykonaniem jej były zaiteresowane trzy firmy, wszystkie związane z Platforną.  Utworzyły one konsorcjum i przedstawiły w przetargu tylko jedną ofertę opiewającą na 40 mln zł.  Ten numer przeszedł i inwestycja powstała, tyle że ponad trzykrotnie przepłacona
.
 Podczas wystąpienia Lichockiej, na niebie ukazała się piękna tęcza.  Zastanawiałam się, czy jest to jakiś znak.

 Ziemkiewicz stwierdził, że oderwanie PO od rzeczywistości widać szczególnie wyraźnie przy okazji kryzysu wywołanego przez ostatnią migrację muzułmanów do Europy Zachodniej.  Lansowane przez rząd Kopacz przyjmowanie ich na rozkaz Niemiec jest wyjatkowo wręcz niepopularne.  Z powszechnym uznaniem spotkało się natomiast przemówienie Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone w Sejmie.  Ostro protestowal on przeciwko niemieckiemu dyktatowi.

 Koło 19:20 przyszedł czas na pytania z sali.  Pierwsze dotyczyły taśm z rozmów Tusk - Kulczyk i tajemniczej śmierci tego ostatniego.  Jeden ze sluchaczy zapytał: co takiego mógłby zrobić PiS, by przegrać październikowe wybory.  Ziemkiewicz odparl, ze zawsze mozna coś popsuć, ale w tym przypadku jest to malo prawdopodobne.  Na koniec dyskusji ktoś powiedział:  "Muzułmańskcy imigranci zaorzą Platformę".  Lisicki stwierdził: "Tym optymistycznym akcentem zakończmy debatę.".  Byla 20:00 i autorzy zaczęli podpisywać swe książki.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Deidara

20-09-2015 [09:04] - Deidara | Link:

O, trafiłem po tytule w bloggerkę, którą lubię. Nie wiem, co się na NB porobiło, ale zaglądam tu o wiele rzadziej od czasów tej randki w ciemno, bo boję się klikać na losowe tytuły, żeby jakiemuś Cysewskiemu czy innym wejść nie nabijać. Nie rozumiem zamysłu admina, ale jeśli chciał dobić ten dział, to jest na najlepszej drodze.
Oj, z tęczą to ja bym uważał :)
Zgadzam się natomiast z Lisickim, mówienie o upadku PO może być przedwczesne. Jest w Polsce wciąż sporo ludzi, którzy po prostu nie chcą PiSu u władzy, a innej opcji poza PO nie mają.

Obrazek użytkownika admin

20-09-2015 [09:08] - admin | Link:

Jeśli były jakieś problemy, to mam nadzieję, że wspólnie je rozwiążemy.
pozdrawiam, Czarek Czerwiński (nowy admin)

Obrazek użytkownika Deidara

20-09-2015 [09:56] - Deidara | Link:

To skąd ten pomysł z ukrywaniem nicków autorów? Jeśli to miało zachęcić do losowego sprawdzania wpisów, to przykro mi, ale działa dokładnie na odwrót, przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

Obrazek użytkownika admin

20-09-2015 [10:02] - admin | Link:

Z jakim ukrywaniem nicków? Przecież je widać

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-09-2015 [10:25] - NASZ_HENRY | Link:

Na http://niezalezna.pl/ w zakładce NB nicków od kilku dni nie widać ;-)

Obrazek użytkownika admin

20-09-2015 [10:52] - admin | Link:

Nie przesadzajmy może - jaki problem wejść na stronę główną naszeblogi.pl (nawet link jest na SG), gdzie autorów widać jak na talerzu z awatarami włącznie. Oraz zajawki notek, a nie sam tytuł, co szybko pozwala rozeznać się w treści i zdecydować czy czytać dalej. Na niezalezna.pl nie mam wpływu

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

21-09-2015 [21:02] - Teresa Bochwic | Link:

Może warto zabiegać o ten wpływ, brak nazwisk i dat to niezrozumiała zmiana. Po co? Ludzi przyciągają ulubieni autorzy, nowy pomysł jest przeciwskuteczny.

Obrazek użytkownika Deidara

20-09-2015 [10:37] - Deidara | Link:

Na stronie głównej Niezaleznej.pl w dziale "Nasze Blogi" wyświetlają się wyłącznie nazwy notek, nie widać ani nicków autorów ani dat dodania, jak wcześniej.

Obrazek użytkownika Tarantoga

20-09-2015 [11:26] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Admin
Admin
2015-09-20 [09:08]

Jeśli były jakieś problemy, to mam nadzieję, że wspólnie je rozwiążemy.
pozdrawiam, Czarek Czerwiński (nowy admin)

Gratuluję odsłonięcia przyłbicy :-)
Po raz pierwszy widzę admina,który przedstawia się z imienia i nazwiska! [ O ile to też nie jest nick :-))]

Z okazji "nowej pracy",zyczę Panu,aby nożyce zardzewiały i najlepiej zginęły.

Pozwolę sobię na dwa cytaty,które to te myśli,powinny Panu przyświecać:

"Najważniejsze to nie myśleć,a jakoś to będzie"---Stanisław Lem [o charakterze polactwa]

"Cenzor to zło! Cenzura to zło! Ale jedno musi charakteryzować cenzora...nie może być głupi"---Bruno Miecugow w Klubie Pod Gruszą w Krakowie.

PS.Miecugow wtedy był głównym cenzorem...i był pod wpływem...ale to było u niego normalne :-))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-09-2015 [10:17] - NASZ_HENRY | Link:

Umysł ścisły;
Dokumentalisty ;-)

Obrazek użytkownika elig

28-09-2015 [00:13] - elig | Link:

Relacja Blogpress.pl + wideo jest tu: http://blogpress.pl/node/21600 .