Prelekcja Stanisława Michalkiewicza na Pradze Północ

A konkretnie w Klubie Junona przy Bazyliańskiej 1. Odbyła się ona przedwczoraj, 13 sierpnia 2015 o godz. 18:00. Temat spotkania to „Konflikt z roszczeniami żydowskimi – geneza i rozwiązania”. Organizatorem imprezy był Ruch Narodowy Warszawa Praga { https://www.facebook.com/event... }.

Wykład zaczął się z lekkim opóźnieniem ok. 18:10. Sala klubu Junona była pełna, przyszło ok. 60-70 osób. Obecni powitali Stanisława Michalkiewicza owacją na stojąco. Dowiedzieli się oni [ja też] o spotkaniu z Internetu i zjechali się z calej Warszawy i okolic. Ja przyjechałam z Ochoty, inna osoba z Woli, a jeszcze ktoś inny z Marek. Impreza była filmowana przez dwie kamery, a nagranie Independent Video Press { https://www.facebook.com/Indep... } jest już w sieci { https://www.youtube.com/watch?... }.

Stanisław Michalkiewicz zaczął od stwierdzenia, że nie jest prawdą, iż obecny konflikt związany z roszczeniami żydowskimi datuje się od lat 60-tych XX wieku. W latach sześćdziesiątych mowa była o zaspokojeniu roszczeń majątkowych SPADKOBIERCÓW Żydów zamordowanych przez Niemców. Obecne roszczenia dotyczą sytuacji, gdy takich spadkobierców nie ma.

Według powszechnie obowiazującego w naszej cywilizacji prawa, w sytuacji gdy ktoś umrze nie pozostawiając spadkobierców, majątek jego przejmuje państwo, którego był on obywatelem. Tak jest i w polskim prawie. Tak więc majątki Żydów, którzy zostali zamordowani i nie pozostawili spadkobierców przeszedł na własność polskiego starbu państwa. Oczywiście, jeśli udało się znaleźć spadkobierców – toczy sie normalne postępowanie spadkowe w polskim sądzie.

Stanisław Michalkiewicz podał przykład domu w Wadowicach w którym urodzil się Jan Paweł II. Ryszard Krauze odkupil go od spadkobiercy dawnego zydowskiego właściciela i przeznaczył na muzeum, które obecnie się tam znajduje. Niektóre organizacje żydowskie, tworzące tzw. „przedsiebiorstwo Holocaust” zapragnęły przejąć mienie pozostałe po polskich Żydach, choć żadnego prawa do niego nie miały, nie będąc niczyimi spadkobiercami. Zachęciła je do tego ustawa o restytucji mienia gmin żydowskich uchwalona przez polski Sejm w 1994 roku.

Sformułowały one żądania majątkowe, sięgające 65 mld USD i rozpoczęły hałaśliwą antypolską propagandę. Pamiętamy wyczyny rabina Weissa oraz wypowiedź Singera [przewodniczacego Kongresu Żydów] o tym, że jeśli Polska nie zaspokoi tych żądań to będzie „upokarzana”. Starają się też zyskać poparcie dla swych żądań wśród amerykańskich polityków [ostatni list amerykańskich kongresmanów]. Pragną też przerzucić na Polskę część odpowiedzialności za Holocaust.

Ta żydowska propaganda antypolska jest częścią pewnego planu. Gdy w 1998 r. Gerhard Schróeder, ówczesny kanclerz Niemiec, oświadczył, że Niemcy nie będą już uwzględniać dalszych roszczeń związanych z drugą wojną światową, oznaczalo to, iż tzw. „przedsiebiorstwo Holocaust” musi się rozejrzeć za innym źródłem gotówki. Stąd wysunięcie żądań pod adresem Polski. By znaleźć poparcie dla nich, Żydzi usiłują przyprawić Polskom gęby morderców.

I tu mamy zbiezność pomiedzy polityką historyczną niemiecką i żydowską. Ta pierwsza stara się odsunąć od Nieniec odpowiedzialność za zbrodnie popełniane podczas drugiej wojny swiatowej, przerzucając ją na tzw. „nazistow”, a jeśli się da – to i na Polaków. Ta druga – przyprawia Polakom gębę antysemitów i zbrodniarzy w celu uzyskania nienależnych korzyści majatkowych.

To wszystko razem nie byłoby az tak groźne, gdyby nie działalność „piatej kolumny w samej Polsce. Wystarczy przypomnieć prezydentów Polski: Kwasniewskiego.przepraszającego za Jedwabne, czy Komorowskiego, mówiacego o Polakach jako o „narodzie sprawców”. Typową „piątą kolumną” jest „Gazeta Wyborcza”, którą Michalkiewicz określił jako „żydowską gazetę dla Polaków”.

Co należy czynić z tymi roszczeniami? Przede wszystkim nie ulegać im. Gdyby Żydom udało sie naciągnąć Polskę na te 65 mld dolarów, zajęliby oni w naszym kraju pozycję uprzywilejowaną, degradując Polaków. Trzeba się oprzeć ich naciskom.

Po wykładzie Michalkiewicz odpowiadał na pytania z sali. Dotyczyły one najróżniejszych rzeczy – od prezydentury Dudy do sytuacji na Ukrainie. Spotkanie zakończyło się o 20:00 tylko dlatego, że sala była wynajęta do tej godziny. Zebrani pożegnali Michalkiewicza owacją na stojąco. Można było też kupić jego książki i uzyskać autograf.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika manko1492

15-08-2015 [22:07] - manko1492 | Link:

"działalność „piatej kolumny w samej Polsce" = m.in. "cudownie" antyPOlskie Muzeum Żydów w Polsce, a zwłaszcza ostatnie, XiX i XX części haniebnej antypolskiej, gebelsowsko-stalinowsko-banderowsko-szechterowskiej eksPOzycji.!!!

Obrazek użytkownika cassiodorus

16-08-2015 [00:12] - cassiodorus | Link:

''I tu mamy zbiezność pomiedzy polityką historyczną niemiecką i żydowską.'' -I korwinistyczno-kanapową

''Ta pierwsza stara się odsunąć od Niemiec odpowiedzialność za zbrodnie popełniane podczas drugiej wojny swiatowej, przerzucając ją na tzw. „nazistow”, a jeśli się da – to i na Polaków''
Ta korwinistyczna zrzuca odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Polaków, nie wyciera sobie geby ''nazistami''

''Typową „piątą kolumną” jest „Gazeta Wyborcza”, którą Michalkiewicz określił jako „żydowską gazetę dla Polaków”.''

A korwinistyczna gazeta dla Polaków jakiej jest narodowości? ponadnarodowa? Reprezentuje miedzynarodowy kapital?? Może w końcu redaktor Michalkiewicz nam wyjaśni czy Traugutta nalezy powiesić, czego domaga się jego przyjacie od liberalizmu, czy może Radio Maryja i Koscioł słusznie chcą zobaczyć dyktatora - świętym...
Teksty o żydowskich roszczeniach jeszcze ktoś czyta? Flaki z olejem

Obrazek użytkownika elig

16-08-2015 [12:07] - elig | Link:

Ja relacjonowałam prelekcję Stanisława Michalkiewicza na temat stosunków polsko-żydowskich. Jeśli Michalkiewicz wygłosi kiedyś wykład na temat gazet korwinistycznych i Romualda Traugutta, to z przyjemnością również to opiszę.

Obrazek użytkownika cassiodorus

16-08-2015 [13:16] - cassiodorus | Link:

ja rozumiem, dodaję od siebie tylko, że Michalkiewicz o stosunkach polsko-żydowskich nie ma większego pojęcia, może sporo nam za to powiedzeć o silach stojących za korwinistyczną gazetą da polaków

Obrazek użytkownika Lektor

16-08-2015 [13:09] - Lektor | Link:

Dzięki za ten artykuł !!! W wielu przypadkach otworzył mi oczy szerzej. A Michalkiewicz jest świetny !

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Deidara

16-08-2015 [14:45] - Deidara | Link:

Zastanawiam się, czy Michalkiewicz potrafiłby przeżyć choćby jeden dzień bez wypowiedzenia słowa "Żydzi" :)

Obrazek użytkownika Lektor

16-08-2015 [17:41] - Lektor | Link:

To jest praktycznie niemożliwe odkąd wiem, że GW to żydowska gazeta dla Polaków. Michalkiewicz jest świetny - oby więcej takich Polaków !

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-09-2015 [11:18] - maks jamnicki | Link:

Hm, Pan Michalkiewicz jest bardzo silną i ciekawą indywidualnością / i być może niebezpieczną/, o ciekawym sposobie narracji. Kiedyś najbardziej lubiłem go czytać. I jeśli chodzi o powyższy temat żydowski, jest tu nie tylko ekspertem ale i pewno ma rację. Jednak "niechcący" stręczy nam , nie rozważam, świadomie czy nieświadomie ale przecież głupi nie jest, więc jednak stręczy nam Rosję, jako konsekwencję swojego rozumowania. Wpływy "amerykańców" na Ukrainie zawsze go bardzo oburzają, jednak gdy Ukraina była putinowska, takiego lamentu, złości i jadu nie produkował. Pamiętajmy, że najbliższym przyjacielem ideowym pana Michalkiewicza był zawsze i jest JKM, chociaż teraz, tak jak kiedyś tego nie eksponują /z powodów taktycznych?/. W czasach naiwnej młodości, jak wielu naiwnych przez jakiś czas byłem członkiem UPR, to się nieco interesuję. A przecież wyboru wielkiego nie mamy, albo w sieci a później w łapach Rosji, albo współpraca z USA w sprzedaży wiązanej z żydami na dokładkę. Tak, oni mają w USA duże wpływy. Tych 46-iu kongresmenów którzy podpisali list-odezwę do Kerrego /6min, 10s video/, to jednak tylko 46 osób,chociaż bardzo silne lobby. Całość Kongresu to chyba 435 osób. Docenić przeciwnika, obserwować działania ale bez paniki. Czyli, podsumowując. W polityce najczęściej słodkich wyborów nie ma. A my wybieramy pomiędzy putinowską Rosją, Rosją śmiertelnym, okrutnym i odwiecznym wrogiem, a USA z w/w lobby chcącym Polskę oskubać, ale tylko lobby i z realną szansą na obronę. Pomiędzy TYM a TYM wybieramy. Innego wyboru nie ma. Odnoszę niemiłe wrażenie, że panu Michalkiewiczowi,może w sposób niedopowiedziany albo nieujawniony, do Rosji bliżej. Po prostu pobliże takiej opcji politycznej jak JKM, tylko podzielili się rolami. No i to jego ulubione, wiele razy słyszałem, że PO i PiS "to jedno". Jaki cel, jaki skutek końcowy konsekwentnego głoszenia takiej tezy?