Osoba niewidoma też może być liderem listy Ruchu Społecznego

We wczorajszym artykule: "Facet na wózku inwalidzkim liderem listy Ruchu Społecznego" (http://naszeblogi.pl/56376-facet-na-wozku-inwalidzkim-liderem-listy-ruchu-spolecznego)
informowałem o "Porozumieniu", którego skutkiem jest start osób niepełnosprawnych oraz osób ze środowisk osób niepełnosprawnych z list Ruchu Społecznego RP. Informowałem też, że Pan Robert Kucharycz będzie otwierał listę nr 40 (Koszalin – Kołobrzeg).
 
Dzisiaj zapadły już ustalenia w ramach organizacji zrzeszonych w Ruchu Społecznym RP oraz w ramach okręgu nr 1 (Legnica), że liderem listy w tym okręgu będzie Pan Tadeusz Waldemar Rogowski.
 
Tadeusz Rogowski urodził się w 1974 r. w Bolesławcu jako osoba widząca, jednak z czasem postęp choroby – zwyrodnienie barwnikowe siatkówki, spowodował (około siedem lat temu) całkowitą utratę wzroku. Ani postęp choroby, ani niepełnosprawność nie dały jednak rady wyeliminować Pana Tadeusza z życia społecznego i ... politycznego. W 1999 r. został absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wydziału Fizjoterapii. Od wielu lat współpracuje też z organizacjami pozarządowymi. Swoją aktywnością stara się pokazać, że osoby z niepełnosprawnością mogą żyć aktywnie.
 
Pan Tadeusz Waldemar Rogowski:
1.      Jest współtwórcą projektu "Niewidomi na tandemach";
2.      Był w 2013 roku organizatorem tandemowego rajdu dla osób niewidomych od źródeł Wisły do jej ujścia;
3.      Był zaproszony do udziału w Szesnastym Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY'2013. Tematem prezentacji był Tandemowy Rajd Niewidomych od źródeł Wisły do jej ujścia;
4.      Jest uczestnikiem kampani społecznej promującej turystykę osób niepełnosprawnych;
5.      Walczy o dostosowanie obiektów kulturalnych i muzealnych do potrzeb osób z niepełnosprawnością;
6.      Jest współzałożycielem pierwszej partii osób niepełnosprawnych "Razem Dla Niepełnosprawnych".
 
Pan Tadeusz uważa, że "osoby niepełnosprawne powinny mieć możliwość aktywnego udziału w procesie podejmowania decyzji w zakresie polityki i programów, w tym dotyczących ich bezpośrednio.
Uważa, że niepełnosprawność jest pojęciem ewoluującym i że niepełnosprawność wynika z interakcji między osobami z dysfunkcjami a barierami wynikającymi z postaw ludzkich i środowiskowymi, które utrudniają tym osobom pełny i skuteczny udział w życiu społeczeństwa, na zasadzie równości z innymi osobami.
Każdy może z łatwością dostrzec iż systematycznie pogarszają się warunki życia osób niepełnosprawnych. Dlatego uważa, że osoby z niepełnosprawnością powinny same walczyć o zmianę tej sytuacji.
Zamierza wspierać Racjonalne dostosowania i „Uniwersalne projektowanie”
„Uniwersalne projektowanie” oznacza projektowanie produktów, środowiska, programów i usług w taki sposób, by były użyteczne dla wszystkich, w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub specjalistycznego projektowania. „Uniwersalne projektowanie” nie wyklucza pomocy technicznych dla szczególnych grup osób niepełnosprawnych, jeżeli jest to potrzebne".
 
Pan Tadeusz Waldemar Rogowski – artykuły i filmy:
1.      http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/270216
2.      http://wyborcza.pl/1,75478,18425842,niepelnosprawni-zalozyli-partie-mamy-dosc-czekania-na-politykow.html
3.      http://www.polskatimes.pl/artykul/4693348,nowa-partia-razem-dla-niepelnosprawnych-powstala-dzieki-inicjatywie-mieszkanca-malborka,id,t.html?cookie=1
4.      https://www.youtube.com/watch?v=1njj_lSa4sc
 
5.      http://malbork.naszemiasto.pl/artykul/mieszkancy-malborka-w-kampanii-spolecznej-fundacji-zero,2354516,artgal,t,id,tm.html
6.      http://www.niedziela.pl/artykul/8126/KOLOSY-2013
7.      http://www.rowertour.pl/?page=artykul&id=1874
....
 
Ten artykuł powstał w ponad 90% w oparciu o tekst dostarczony przez bohatera tego artykułu.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

06-08-2015 [09:19] - StachMaWielkieOczy | Link:

"Osoba niewidoma też może być liderem listy Ruchu Społecznego"

malo tego ... uwazam ze osoby niewidome powinny mieć możliwość aktywnego udziału
w Ruchu Kontroli Wyborów

Obrazek użytkownika emilek

06-08-2015 [18:49] - emilek | Link:

Szanowwny panie Grudziecki . Ja nadal czekam na panska odpowiedz :

czy ten pan na wozku to jest ta osoba od darmowych lekarstw dla emerytow I rencistow?

Obrazek użytkownika gorylisko

07-08-2015 [01:04] - gorylisko | Link:

panie kolego, ten pan ma tutaj inne zadanie jak odpowiadać na niewygodne pytania... ale może andrzejek hadacz będzie wiedział...jakby nie patrzeć znaja się... ;-)