Nasze Blogi zakupione przez Nowy Ekran Opary? :-))


Anonimowość jest wskazana w wypadku niektórych przedsięwzięć, do których zresztą namawiam, a będących bardzo daleko w opozycji do Trzeciej Rzeszy Pospolitej. Jak jednak wiemy, przedsięwzięć takich w Polsce jest dziś bardzo niewiele. Teoretycznie nie ma więc przeszkód, by pisać anonimowo. Dla ruchu idei nie ma wszak znaczenia, kto podpisał, a jedynie co napisał i co z tego wynika. Założenie przeciwne przypominałoby michnikowe „Mam rację, bo mam zasługi”.  
 
Decyzja o anonimowości ma jednak swe ograniczenia.
 
Pierwsze podałem wyżej: o randze wpisu decyduje, „co napisał i co z tego wynika”. Wpis nie musi być pochlebny dla autora. Ważne by był na temat, albo - by przynajmniej był o czymś. Mile widziana jest zgodność z prawdą, czyli pokrywanie się wypowiedzi z faktami faktycznymi, a w wypadku przypuszczeń – podanie powodów tych przypuszczeń itd.
 
Ograniczeniem naturalnym anonimowości jest niemożność skutecznego powołania się na np. biografię, zawód, lokalizację anonima, jak to uczynił niedawno tutaj pewien pan. Twierdzeń tych nie da się sprawdzić, a na wiarę nikt ich też nie „kupi” – jak opowieści Zagłoby o Niderlandach. Rachuby że jest, powinno lub może być inaczej dowodzą i zdziecinnienia, i czegoś w rodzaju narcyzmu. Sądzę więc, że „wilniuk” ma tyle z Wilnem wspólnego co ja z Pekinem.
 
Naturalnie, są ludzie którzy siłą rzeczy nie podadzą nazwisk. O ile mnie – jak i bardzo wielu innych ludzi w Polsce – można bez trudu sprawdzić w zasobach IPN, i to czasem kilka pokoleń wstecz - to anonimy wiedzą, że w analogiczny, prosty sposób można ustalić, że w przeszłości byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. Sądzę że TW SB był na przykład „HenrykHenry”, z uwagi na fiksację tego osobnika na punkcie tajnej współpracy. Są też oczywiście inne przyczyny anonimowości; pamiętam np. zażarte dysputy z ludźmi, co do których kontekst wskazywał, że są aktualnymi sędziami, prokuratorami itp.
 
Wszystkie powyższe ograniczenia dotyczą jednak wpisów wprawdzie anonimowych, ale z tego czy innego powodu rzeczowych.
 
Natomiast nie dotyczą pryskania fekaliami i anonimowego smarowania gównem po ścianach dworcowych kibli, w co zsunęły się ostatnio „Nasze Blogi” jak przedtem Nowy Ekran.
 
Pseudokresowe matoły zastanawiają się, kto płaci za działalność patriotom… Słyszeli państwo pewnie o mechanizmie projekcji. Im za trollowanie płacą, bo i opisywane tu putinowskie portale prowadzone są przez ludzi działających na etatach i nawet w godzinach pracy :) – myślą więc rosyjskie matoły, że po stronie Rzeczpospolitej jest albo pewnie jest podobnie. No w rzeczy samej, idźmy tym tropem i zastanówmy się, kto może płacić. CIA? LOL. Mossad? LOL. NWO? LOL. Dajcie znać, przygłupy, jak coś wymyślicie.
 
Dla specjalistów od fekaliów anonimowość ma to samo znaczenie, jakie ona ma dla wykonawców opisanego wczoraj zlecenia Rosji w Hruszowicach, a polegającego na bezczeszczeniu żołnierskich grobów. Wykonawcy odwracali mordy, by ich nie sfilmowano; i z tego samego powodu mord swych nie pokazują specjaliści od gówna w dworcowych kiblach.  
 
Nawet po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków uważam, że do usunięcia nadają się komentarze – nawet rzeczowe i wiarygodne - prezentujące rosyjski punkt widzenia. Nawet gdyby były podpisane imieniem i nazwiskiem. I to prawdziwym.
 
Cel tego wpisu jest dwojaki.
 
Prorosyjskie trolle kompromitują ten portal. Jest to niewątpliwie problem jego właścicieli – ich problem – ale i mój jako autora bloga. Dlatego oświadczam, że na portalu Nasze Blogi autor nie ma możliwości kasowania ani prosowieckich trolli, ani fekaliów, ani niczego innego. Nie odpowiadam za to, co dopuszcza tu cenzor. Jak wyglądają wpisy na które mam wpływ można sprawdzić w innych miejscach (np. Salon24). Tam żaden Sowiet się nie prześlizgnie.

Portal "Wolny Czyn" kopiowany jest w różnych miejscach, ale jedynym pewnym i miarodajnym jest oryginał zlokalizowany na serwerze w USA. Nie wiem jak Nasze Blogi, ale mnie żadna opara ani sama Rosja nie kupi. Adres w stopce.
 
Po drugie, zwrot Naszych Blogów w stronę fekaliów i w stronę Rosji jest stosunkowo nowy; na co zdaje się wskazywać to, co jednak możemy się dowiedzieć o tożsamości prorosyjskich trolli:
  
Najstarszy stażem w trollowym towarzystwie dołączył już po wybuchu powstania ukraińskiego.
 
Najmłodszy - 12 godzin temu :)

Mariusz Cysewski
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

30-06-2015 [20:01] - gorylisko | Link:

wie pan stawianie salonu24 za wzór jest sporym nadużyciem...choćby dlatego, że bardzo im się nie spodobał mój tekst w sprawie gówniarza politycznego niejakiego profesora bartoszewskiego...więc dostałem kopa... skor tam zaden komuch się nie prześliznie to dlaczego z powodu serwilisty komuszego wykopano mnie ?
co do pana mam też wątpliwości...ale póki co 3mam język na wodzy

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

30-06-2015 [20:16] - Mariusz Cysewski | Link:

Precyzuję. Chodzi o to, że bloger może wykopać stamtąd (ze swego bloga) każdego trolla. A nawet każdego komentatora, który mu się nie spodoba.

W dzisiejszych czasach opcja wykopywania trolli, Rosjan itd. albo przestępców, jak tu, to podstawa. Oszczędza czas i energię.

Obrazek użytkownika gorylisko

30-06-2015 [20:35] - gorylisko | Link:

to proszę gadać z Targalski to jego cyrk i jego małpy...
a w ramach zawiadomień d władz został panu trybunał w Strasburgu no i zgromadzenie ogólne ONZ
a już naprawdę ostateczne wezwanie na Sąd Boży jak swego czasu zrobił Jakub de Molay

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

30-06-2015 [21:19] - Mariusz Cysewski | Link:

Dr Targalski ponoć nie administruje już NB. Zresztą to zapowiadał. Wskazuje na to również ten zauważalny skręt w stronę Moskwy.

A za porady serdecznie dziękuję. "Pomówienie" jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym. Przestępstwa- takie i inne - trzeba niestety ścigać i karać, inaczej zostalibyśmy zalani tymi wydzielinami, oszczerstwami itd. Uczciwi ludzie bać się nie muszą.

Obrazek użytkownika Obywatel

30-06-2015 [23:08] - Obywatel | Link:

Wiem, że jeden człowiek nie może zajmować się wszystkim.Trudno oczekiwać też, by administrowanie NB było dla kogoś priorytetem, ale - o ile dr JT zrezygnował, to duża strata. Rzeczywiście od jakiegoś czasu więcej tutaj zamętu, także takiego "światła neonówek"

A o powództwie cywilnym (w miejsce prywatnej skargi karnej) Pan nie myślał...?

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

01-07-2015 [12:33] - Mariusz Cysewski | Link:

Oczywiście, jednak pierwsza sprawa karna by policja namierzyła przestępcę. Sąd właściwie też może, z urzędu, jednak zwykle robi to niechętnie.

Obrazek użytkownika Domasuł

30-06-2015 [22:40] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Brawo, panie Cysewski, pełna zgoda. To co tu się wyprawia jest żenujące. Wielki szacunek dla pana i dr Pasierbiewicza!

Obrazek użytkownika cassiodorus

01-07-2015 [00:33] - cassiodorus | Link:

''Brawo, panie Cysewski, pełna zgoda.''

A ja, że zapytam z niesmakiem mogę mieć inne zdanie, znaczy sówj pogląd, czy obowiązuje mnie i tym razem jedynie słuszna prawda?

''Wielki szacunek dla pana''
Ooooo a dla tych co jedynie słusznych prawd nie wyznaja szacunku niet? Niech będzie i tak, ale to żadna deprecjacja, żaden to zaszczyt stanąć w szeregu z biegającymi z kwitami do funkcjonariuszy ''Trzeciej Rzeszy Pospolitej''

''To co tu się wyprawia jest żenujące''
Tu się cześciowo zgadzam, z tym że mam na myśli co innego niż ty gościu i po zasłuzonych wakacjach nie wiem jeszcze czy wrócę na NB, być może to jest dobry czas by się pożegnać

''Natomiast nie dotyczą pryskania fekaliami i anonimowego smarowania gównem po ścianach dworcowych kibli, w co zsunęły się ostatnio „Nasze Blogi” jak przedtem Nowy Ekran.''

Co to za poziom, jakaż elokwencja, te fruwające fekalie cię tak urzekły, że padasz na twarz przed panem? Jezeli NB to ''dworcowy kibel'' jak się subtelnie, absolutnie nie z rosyjska wyraża pan autor to znam chyba przyjemniejsze miejsca

''Wykonawcy odwracali mordy, by ich nie sfilmowano; i z tego samego powodu mord swych nie pokazują specjaliści od gówna w dworcowych kiblach.''

To chyba też do ciebie gościu, nie uważasz? Masz niezłą secjalizację

Obrazek użytkownika Domasuł

01-07-2015 [01:26] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Cassiodorus, dobra decyzja. Przewietrzy się tu bez ciebie. Namów sobie podobnych, żeby poszli w twoje ślady.

Obrazek użytkownika cassiodorus

01-07-2015 [02:57] - cassiodorus | Link:

''Namów sobie podobnych, żeby poszli w twoje ślady''

Jeszcze nie wiem czy odejdę chlopaczku, zobaczymy jak się sprawy potocza, pisowska zabetonowana mózgownica nie reaguje tak racjonalnie jak komunistyczno-korwinistyczne zwoje