JOW, JKM, Kukiz i obrażanie się

  Wczorajsza /5.05/debata 10-ciu kandydatów na prezydenta Polski /dziesięciu, bo Komorowski stchórzył/ była dośc drętwa.  Mieliśmy jednak trzy zabawne momenty.  Pierwszy to wędkarskie krzesełko dla Komorowskiego przyniesione przez Kukiza, drugi to uporczywe utrzymywanie przez Palikota, że Janusz Korwin-Mikke proponował, by prymas Polski został królem.  Trzeci zaś to dyskusja między JKM a Kukizem na temat JOW.

  JKM zakwestionwał tę ideę na przykładzie wyborów w Wielkiej Brytanii /7 maja/ i powiedzial, że jeśli jedna z popularniejszych tamtejszych partii uzyska wiele mandatów, to on wycofa sie z wyborów prezydenckich w Polsce i poprosi swój elektorat o głosowanie na Kukiza.  Początkowo Kukiz nie wiedział jak zareagować, ale przespał się z tym i dziś /6.05/ postanowil się.... obrazić.  Udzielil Konradowi Piaseckiemu z RMF24.pl wywiadu  /TUTAJ/ i oświadczył:

  "Ten układ zaproponowany przez Korwina pan przyjmuje? On mówi: wycofam się z wyborów, jeśli brytyjskie wybory udowodnią, że jednomandatowe okręgi mają sens.

Ja mogę powiedzieć, że już się wycofuję z jakiejkolwiek współpracy z panem Korwinem. Tutaj już nie chodzi oto, co mówił, tylko chodzi o to, co ustalaliśmy znacznie wcześniej.

A co ustalaliście? Jakiś pakt o nieagresji?

Ustalaliśmy, że będzie nas łączył postulat zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Nie chodzi już tylko o te okręgi jednomandatowe, tylko o to, że pan Janusz niestety nie dotrzymuje umowy. Pacta sunt servanda. Jeżeli na tym etapie dochodzi do takich sztuczek, to jak ja mogę poważnie traktować człowieka, który nie dotrzymuje słowa.

  No cóż, problem polega na tym, iz utworzene koalicji Kukiz, Korwin, Braun i Kowalski przed wyborami parlamentarnymi to jedyny sposob na to, by tzw. "antysystemowcy" przestali być tylko folklorem politycznym i zaczęli coś naprawdę znaczyć.  Kukiz zdaje się nie zdawać sobie z tego sprawy i zachowuje się jak skrzywdzony pięciolatek.

  A tymczasem Marek Mojsiewicz pisał dziś w swej notce "Ostatnia nadzieja uciśnionych. Kukiz Braun Korwin Kowalski"  /TUTAJ/:

  "Czterej muszkieterowie. Kukiz, Braun, Korwin Mikke i Kowalski , pomimo wyraźnego nieprzygotowania do tego typu kilkudziesięcio sekundowych , czy połtoraminutowych wystąpień przebili się z antysystemowym przekazem do milionów Polaków , izolowanych przez reżimowy aparat propagandy i cenzury od krytyki ustroju i systemu socjalistycznego. Nawoływanie do przygotowania się do upadku Unii ,likwidacja ZUS,podatku dochodowego , opodatkowanie korporacji. Widać tam było chaos , brak usystematyzowania programowego i spójności logicznej w wizji nowego ustroju politycznego i gospodarczo społecznego Polski , ale to się da zrobić później , o ile agentura nie doprowadzi do rzucenia się sobie do gardeł Kukiza ,Korwina Mikke i Ruchu Narodowego .".

  Jak widać - agentura nie musi się wysilać.  Wystarczył typowy dla JKM  żart oraz urażona ambicja Kukiza.

  Inna sprawa, że Kukiz przecenia możliwości JOW.  Dobrą analizę tego pomysłu przeprowadził Sergiusz Muszyński  /TUTAJ/:

  "Praktyka funkcjonowania JOW w innych państwach, jak również w przypadku polskich wyborów do Senatu, pokazuje że wiązane z nimi nadzieje są złudne, stanowiąc w najlepszym przypadku efekt głębokiej naiwności osób proponujących ich wprowadzenie. Środowiska postulujące decentralizację państwa i oddolny wybór posłów nie powinny popierać JOW, ponieważ prowadzą one do czegoś zupełnie przeciwnego niż ich oczekiwania.".

  Nistety Kukiz nie zdaje sobie z tego sprawy, uważając JOW za coś w rodzaju magicznego zaklęcia, ktore w nadprzyrodzony sposob uzdrowi polską politykę.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BazyliMD

06-05-2015 [22:42] - BazyliMD | Link:

Dlaczego więc JOWwyborcze lub podobne ( mieszane) funkcjonują dobrze tam, gdzie funkcjonują? Jeżeli, jak Pani twierdzi, tezy Pana Kukiza są bezpodstawne, to równie bezpodstawne ( bo niby na jakiej podstawie) są tezy Szanownej Pani.
Mój argument za JOW to taki, że Pan Anna Grodzka nie wszedłby do parlamentu w takim systemie. I to wystarczy.

Obrazek użytkownika elig

07-05-2015 [00:15] - elig | Link:

One stabilizują układ polityczny. U nas trzeba go "odbetonować", więc JOW byłyby szkodliwe. Proszę przeczytać linkowaną przeze mnie notkę Sergiusza Muszyńskiego, który potrafi to wyjaśnić lepiej ode mnie.

Obrazek użytkownika loli pop

07-05-2015 [09:03] - loli pop | Link:

Pan Muszyński dostał odpór. Patrz pod notką o kulach w płot.Dobry też jest argument o Bengowskim czy jak mu tam teraz. Nie uważam JOWów za panaceum na wszystko o czym, ja też, pisałem pod notką Muszyńskiego, ale przez przypadek Kukiz dotknął problemu reprezentatywności parlamentu.
Jeśli Kukiz to agent wpływu to coś musi być nie hola z obecnym systemem. PiS jest nadreprezentowany ? PO pokłócona jest tak, że grozi jej rozpad i to mający poparcie 1/3 narodu PiS obejmie władzę większościową ? Ale jeżeli dodamy do tego teorię o fałszowaniu wyborów "na serwerach" to jakie miałoby to znaczenie ? Możliwości fałszowania się skończyły ?
Dla mnie Kukiz to jednak Szaweł. I tyle. Mam nadzieję, że czas przyzna mi rację. Brudziński z Błaszczakiem zrobią mu miejsce między sobą ? Tylko nie wiem kiedy, przed tymi wyborami parlamentarnymi czy po ?

Zakładając, że ordynacja wyborcza w tym roku nie zostanie zmieniona, mam pomysł jak błyskawicznie zagospodarować pomysł Kukiza: prawybory w PIS w metodzie JOW. Zwycięzcy na listy parlamentarne. Mamy Kukiza ze zubożoną wersją JOW, ale zawsze JOW i premię za jedność - d"hondt z 5% progiem.

Obrazek użytkownika smieciu

06-05-2015 [22:54] - smieciu | Link:

Ja to widzę trochę inaczej.

A przynajmniej mam nadzieję że Kukiz po prostu przemyślał sprawę i wykorzystał to zdarzenie do zerwania z Korwinem.
Przecież każdy myślący człowiek wie że Korwin to człowiek Systemu. Bezczelny Błazen zdolny do przybrania każdej pozy. Kukiz być może słusznie zrobił stawiając się na początku obok JKM chociaż dla mnie to była jedna z najbardziej drażniących spraw. Ale teraz, kiedy jasne jest że Korwin został w tyle to jest to dobra okazja by pozbyć się tego korwinowskiego balastu.
Tak powinien zrobić każdy trzeźwo myślący człowiek. Każda próba koalicji z JKM to po pierwsze utrata wiarygodności. A po drugie zawieranie układu ze świrem i agentem w jednej osobie.
Korwin jednak tak ma że potrafi się podczepiać i kleić jak jakieś g..o. Podczepiał się już pod liberała, pod wolnorynkowca, pod "nową prawicę" a teraz pod "antysystemowca". Nie ma on nic wspólnego z Kukizem ani Marianem ani z Braunem ale chętnie by się by podczepił do towarzystwa. Ktoś już zresztą wrzucił go do jednego worka z tamtymi kandydatami. A lemingi, czy "poważni komentatorzy" z tych blogów już to podchwycili. I wyrobili sobie zdanie na temat "antysystemowców".

Tak więc według mnie to wielki plus dla Kukiza. Dopiero w takim układzie będzie można mówić jakiejś nowej wartości. Może i "antysytemowej".

Obrazek użytkownika HenrykHenry

06-05-2015 [23:14] - HenrykHenry | Link:

-"Przecież każdy myślący człowiek wie że Korwin to człowiek Systemu"- ... sic.

A KUKIZ to kto to jest ?! - polaczenie idioty z - nie , nie agentem .Agenci to byli dobierani i musieli cos reprezentowac , cos miec.W niektorych wypadkach tylko "nadzieje" ale to tez jest miec. Kapus najzwyklejszy - kapusie sami chcieli dla jakis tam doraznych korzysci , interesikow . Sami podpisywali ze "beda wspolpracowali w celu zwalczania i utrwalania". W zamian ulatwiona im , a to handel waluta , a to role w filmie , a to muzykiem zostaniesz. Takim nad wyraz "wybitnym" jak Kukiz. Kiedys on gral po roznych stodolach (to mu zalatwiali w zamian) dzis nim graja i on im w zamian cos zalatwia.. Nadszedl czas splaty i zaplaty. Daleko zajdzie zobaczycie. Wszak ten "narod" , wyborcy to ...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

06-05-2015 [23:53] - HenrykHenry | Link:

Juz dajcie sobie na wstrzymanie z tymi JOW-ami. Cos co nie ma dla nas zadnego znaczenia teraz w obecnej sytuacji i czasie.
taka sciema i epatoowanie gawiedzi celem pochloniecia uwagi. Ustawka , ustawka i jeszcze raz ustawka. A tu sie przelewa przez Polske geganie o czyms co w Angli moze i dziala - ale to Anglia. Anglia jeszcze raz pisze nie z sowietyzowany i podbity gospodarczo przez Niemcy kraj. Para klaunow puszcza baki by moc rozgrywac swoje a (w zdecydowanej wiekszosci) mlodzi prawie ze szczytuja bo im sie wydaje ze objawil im sie Mesjasz czyli Kukiz. To zaledwie "kukulka" i to taka podrzutek kukulka.
No ale taka mlodziez jak i idol i takie wyksztalcenie i inteligencja tej mlodziezy jaki program idola.

Obrazek użytkownika smieciu

06-05-2015 [23:41] - smieciu | Link:

A co takiego niby Kukiz im załatwia?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [02:40] - HenrykHenry | Link:

Czesc-1

Zalatwia im glosy "rozumnych" takich miedzy innymi jak ty Smieciu. To sie mniej wiecej powtarza co pare lat .Dawniej to byla "Samoobrona" miala reprezentowac wies. Dzis wies jest dobrze reprezentowana przez PSL. Mocno stoja na nogach we wsi , co zobaczylismy po ostatnich wyborach do samorzadu. Wiec cos nowego , takie zapotrzebowanie jest i takie pole do zagospodarowanie.Taka koniecznosc. Wszyscy juz czuja ze PO przegielo wiec co ? , no co , to samo , tylko inaczej ,teraz to bedzie "antysystemowa" partia. Kukiz wiadomo prezydentem nie zostanie to menel , nie ma szans tak jak Lepper nie mial szans. Ale partia do sejmu weszla i co ugrala to ugrala. Tak , to bedzie to samo tylko lepiej. Na miejscu Kukiza (tfu , a nie daj Bog byc w tym miejscu) bym sie dobrze zastanowil. Takie kariery , hmmm , koncza sie ... no nie zycze mu tego jako czlowiekowi. Niech sobie przypomni Leppera. Aaaa , on taki "rozgarniety" moze gazet nie czyta ?. Nie wie.
Nauczono go jednej formulki , tematu o JOW-ach i tak klepie non stop jakby - no moze tak , jakby z nim wejsc w dyskusje i kazac szczegolowo opisac w detalach ... mysle ze bylby problem. Wyuczono go tego jednego i chlopina mysli ze to jest panaceum na wszystko.
Prosze pomyslec - kto za nim stoi , czy ma jakies zaplecze ?. Gdyby nawet byl , nie wiem jak , ponadprzecietnie inteligentny , znakomity organizator , to braklo by mu tych lat w kadencji by zgromadzic wokol siebie ludzi ,fachowcow co by mu te wszystkie "pierdoly" padajace z jego ust zrealizowali. Naturalnie jeszcze przy zalozeniu ze opozycja w tym czasie na Madagaskarze , tzn. nie istnieje.
Mam jeszcze troche innych powazniejszych watpliwosci ale to i tak w dyskusji z panem by nie mialo sensu. Pan jest tu od poczatku ukierunkowany , zadaniowany. Raz pan zniknal , potem sie znowu pojawil . Taka "wanka wstanka".

Obrazek użytkownika elig

07-05-2015 [00:09] - elig | Link:

Kukiz się z tym pospieszył. Trzeba najpierw przejąć elektorat JKM.

Obrazek użytkownika smieciu

07-05-2015 [00:30] - smieciu | Link:

Tak właśnie chyba się już stało. Elektorat Kukiza to właśnie w dużej części młodzi ludzie, zdeterminowani nie głosować na PO ani PiS. Do niedawna mieli tylko Korwina. Tzn. tylko on miał jako taką ekspozycję w dużych mediach. Jednak Korwin bez przerwy wyskakiwał z czymś dziwacznym czymś odstręczającym. Dlatego jego elektorat był słaby. Kukiz jest bez porówniania lepszym kandydatem dla tych ludzi. Jeśli nawet zostało jeszcze trochę chętnych do zagłosowania na JKM to można sobie ich darować. Każdy kandydat ma swój beton, który go nie opuści.

Dlatego faktycznie, taktycznie z początku było dobre dla Kukiza robić za takie lepsze wcielenie JKM, by wyborcom JKM Kukiz wydał się takim dobrym kumplem. Nie zamierzam tu wnikać bardziej w motywacje Kukiza. W każdym razie teraz JKM nie tylko jest niepotrzebnym balastem ale nawet swego rodzaju konkurencją.
Kukiz nie ma wyjścia. Musi zdecydowanie wyrzucić Korwina z gry by samemu kontrolować tą część elektoratu.

Tak naprawdę jest to w dużej części dość lemingowy elektorat. Przesiąknięty antypisowską propagandą. Nie znający historii i wiedzę czerpiący z różnych powierzchownych źródeł internetowych. Tyle że zwyczajnie już zmęczony PO.
Obecnym układem. Ci ludzie nie pójdą do urn bez Korwina lub Kukiza.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [03:02] - HenrykHenry | Link:

Czesc-2

Myslalem ze jest to forum prawicowe , patriotyczne , nastawione na wsparcie najwiekszej parti opozycyjnej , czyli PiS. Kandydatem z ramienia parti PiS na Urzad Prezydenta RP jest Andrzej Duda.
Naturalnie mozemy dyskutowac o wszystkich kandydatach i ich programach. Ale agitacja za kims innym tu na tym forum wydaje mi sie niewlasciwa.
Przyjaciel Kukiza i jego mentor wprowadzajacy go do polityki ,czyli JKM ma swoja prase. Telewizje "wszelkiej masci" , a szczegolnie te wiodace poswiecaja Kukizowi (zapewniajac mu rozglos i nie tylko)wiecej czasu niz kandydatowi PiS.
Te sztucznie wywolane klotnie miedzy panami JKM i Kukizem to juz naprawde teatr - chyba dla debili.
Ale nawet z tego teatru tak miedzy wierszami "wylazi" ta klasa obu kandydatow i szczerosc intencji.
Przestancie kupczyc na tym forum . To liczenie glosow , spekulacje o ich przekazaniu w drugiej turze i tym podobne bzdety...te JOW-y jaka to dobroc i jaki medrzec je nam zapewni (Kukiz) , no mdli mnie.
Skoncentrujcie sie na tym jak pomoc A.Dudzie. Myslcie o tym i dzialajcie , anie rozpowszechniajcie "laurek" kontrkandydata w tych wyborach Andrzeja Dudy.

PS.- byl kiedys taki wykreowany przez internautow (to byl,zdaje sie, taki protest) kandydat na prezydenta , chyba nazywal sie Kononowicz , jak dobrze pamietam. Jego program zamykal sie mniej wiecej w dwoch zdaniach , mowil tak , "co bedzie jak mnie wybierzecie - nic nie bedzie !!!" To jest mniej wiecej ten sam program co Kukiza.
I jeszcze jedno - dlaczego chcecie po tym obecnym Prezydencie przyniesc Polsce kolejny wstyd.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [03:57] - HenrykHenry | Link:

Byl taki Kononowicz w tureckim sweterku.Internauci go chcieli zglosic do wyborow. Malo co by im sie udalo. Kukizowi sie udalo. A tak z ciekawosci . Nie majac kasy , zaplecza czyli ludzi itd. mozna by tu wyliczac. Jak on zebral te 100 iles tam tys. podpisow. Czy moze tak - kto mu to zorganizowal dopilnowal , no poprostu wykonal od A do Z.
Jeszcze jedno mnie zastanawia - ktory inteligentniejszy. Zeby po tym Prezydencie jeszcze jednego wstydu Polsce nie zafundowac.
PS.- jaka szkole skonczyl Pawel Kukiz kandydat na Prezydenta. Czy moze mi ktos odpowiedziec. Bo Kononowicz chyba Zasadnicza Szkole Rolnicza i cos mi sie wydaje iz ona w tamtych czasach lepiej ksztalcila od dzisiejszych magistrow.
Ale -
Powtarzam jakie wyksztalcenie ma Pawel Kukiz ?!!!.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2015 [08:35] - NASZ_HENRY | Link:

Wiatr od WSI POwiał w żagle Kukiza to Korwin POkazał co POtrafi ;-)

Obrazek użytkownika Patrykp

07-05-2015 [10:56] - Patrykp | Link:

Już europoseł Czarnecki przecież stwierdził, że JOW-y prowadzą, co widać na przykładzie Francji, do tego, że ugrupowanie z dosyć dużym poparciem społecznym nie ma (lub ma bardzo małą) adekwatnej do niego reprezentacji parlamentarnej. Pan Czarnecki dodał, że w tym przypadku (Frontu Narodowego) to go cieszy albo to mu nie przeszkadza (nie pamiętam jakiego słowa użył). A czy przypadkiem nie będzie tak, że gdy pan europoseł dojrzy, że JOW - y w Polsce doprowadzą do zmonopolizowania parlamentu przez PO i PiS to może to też nie będzie mu przeszkadzało?

Obrazek użytkownika xena2012

07-05-2015 [12:00] - xena2012 | Link:

prezydent powinien reprezentować i być przedstawicielem wszystkich Polaków a swoim urzędem ogarniać wszystkie problemy.Jakim prezydentem może być człowiek ,polityk który ma tylko jedną wytyczoną scieżkę? Pan Kukiz mówi wyłącznie o JOW-ach jako o lekarstwie na całe zło,podobnie kiedyś pan Jurek jako kandydat zajmował sie wyłącznie problemem aborcji.Wybiórcze tematy nie kwalifikują więc do sprawowamia urzędu prezydenta.Kukiz czy każdy inny rozsądny czlowiek znając zadufanie JKM zmieniajacego nastroje i poglądy aby uchodzić w glorii ekscentryka musi byc przygotowany na niespodzianki i nie wiązać z tym większych nadziei.Trudno wyrokować,ale nie wiem,czy decyzja Kukiza o zawieszeniu kampanii nie jest z tym związana.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [14:44] - HenrykHenry | Link:

Nazywanie Kukiza "agentem wplywu" jest duzym , ogromnym nieporozumieniem ? - nadinterpretacja jego roli ?.No niewlasciwe. Kukiz jeszcze duzo , duzo musi sie nalatac na posylki by mozna wobec niego cos takiego powiedziec a i to watpie , jak sie juz nalata , by go dalej chcieli..Jak to ktos tu napisal ta choroba Ojca ...hmmm. Polapal sie ze nim graja i wystraszyl czy wystraszyl bo ciezko mu bedzie cos jeszcze powiedziec , ugrac , bez prowadzacych. Wydaje sie ze ta absencja to taka taktyczna.

W dalszym ciagu nikt nie chce podjac tematu o wyksztalceniu Kukiza i jego przeszlosci. Szkoda bo to moglo by byc ciekawe.

Podpowiem tylko - ciekawe by byly jego zwiazki z muzykami rosyjskimi , mowilo sie w tedy z "Sajuza" np. Igorem Czerniawskim. Ale bardziej ciekawa jest jego wspolpraca z takim pierwszym "Owsiakiem" , tzn. pomyslodawca i organizatorem festiwalu w Jarocinie WALTEREM CHELSTOWSKIM. Festiwalu ktory mial "kanalizowac" , kontrolowac , nastroje mlodych zbuntowanych. Dzis te zadania przejal Owsiak tylko lepiej bo dolozyl jeszcze do tego szmal dla siebie i nieWSIebie - czyli WOSP. Jako "ciekawostke" dodam ze w Krakowie (inne miasta napewno mialy podobnie) takie zadania mialy spelniac "Klub pod Jaszczurami" i slawna "Piwnica pod Baranami" zwana "pod Agentkami" , "Wielkiego" Piotra Skrzyneckiego tez do AGENTEK zaliczam. Tu mamy takiego jednego pochodzacego z tych srodowisk. Wiecie , nie wiecie - o kogo chodzi ?!. Eeee tam.
No w kazdym razie teczka/teczki tego pana mozna by nazwac , czy serial nakrecic , p.t. "Mowia Wieki". Kukiz tez by mial duzo o tych "wiekach" do powiedzenia , bezspornie do nich nalezal.
CDN. - 1

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [15:03] - HenrykHenry | Link:

CDN.- 2

Tu musze cos nadmienic , tak w skrocie, byscie lepiej zrozumieli.

W kazdym razie Jarocin byl elementem szerszej calosci. Wyrzucenie czy "wypchniecie calej KK Solidarnosc do Brukseli i okolo miliona dzialaczy tego Zwiazku tez zmuszono do emigracji po calym swiecie. No ale nie tak na rympal , "swoi" musieli byc wsrod nich nawet przewodniczacy tego Komitetu zwanego Emigracyjnym byl ich. Tu by mozna duzo o tym pisac , ale ja nie o tym. Przytaczam te fakty byscie mogli lepiej zrozumiec czym sa takie "fenomeny polityczne" jak to ktorys z tych "becwalow" tutejszych , tu gdzies w komentarzu napisal o Kukizie. Dobra - co zrobic z "Mlodymi" ich sie wypchac nie dalo tak jak dzis (2 mln. mlodych wyjechalo na zmywak , inni mowia ze to grubo ponad 3,5 mln), zmywaka wtedy jeszcze nie bylo , przynajmniej dla wszystkich chetnych nie bylo , jak dzis. No to stworzono im Jarocin. Mozna bylo przy okazji zarobic a to ruskich "mietkow" , a to DDR-owskiej amfetaminy. Mlodzi sa z nami !!! Mogl zameldowac Chelstowski.
Dzis by kontrolowac tych mlodych zbuntowanych dla ktorych PO to oszusci , zlodzieje. Tych co nie chca wyjechac. Wreszcie tych co dla nich PiS jest zbyt "mietki" , zachowawczy , malo radykalny , tworzy sie dla nich taki "Jarocin". Czyli ?!. Takie nurty a w pszyszlosci jak wszystkie testy sie sprawdza , Partie ... antysystemowa. Partie bo beda sie czuli dorosli i bedzie im sie suflowac ze decyduja maja wplyw.
Zwracalem juz na to uwage. jest elektorat niezadowolonych , negujacy obecny uklad polityczny z jednej czy drugiej strony. Jest elektoryt bierny ktory przez to iz nie slysza bardziej radykalnego przekazu z ust dzialaczy , politykow , pozostaja w domu. Olewaja wybory. To jest to slynne - a co my mozemy. Oni juz sie postaraja by ich przekonac ze z nimi moga.
Prosze sobie przypomniec okres przed wyborami do Europarlamentu. Na krotko przed , w kampani Janusz Korwin Mike , zaostrzyl ton swoich wypowiedzi , zradykalizowal poglady. Z miejsca mu to dalo rozpoznawalnosc , wlasnie wsrod mlodych , kilkanascie procent elektoratu i miejsca w Europarlamencie. Niewiele musial sie wysilic. Przed oscylowal z poparciem mniejszym niz blad statystyczny.
Prosze siegnac jeszcze dalej Lepper to glownie wies ale i mlodzi , ale juz Palikot ?!. Korwin Mike ?! i teraz ... Kukiz.
Jest jeszcze CDN.- 3

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [15:24] - HenrykHenry | Link:

CDN.-3
prosze Panstwa nie ma innej alternatywy."Pajac" Prezydencki , oboz rzadzacy , ba , caly ten zas...y , estam cos tam menty PO PRL-bis jest pos...y.
My musimy , zjednoczeni , odrzucajac wszystko na bok poprzec ANDRZEJA DUDE !!!.

TO JEST NASZA OSTATNIA SZANSA .

Wyzbadzmy sie jakichs "ambicyjek", zawisci , klotni w naszym srodowisku.Nie suflujmy tu jakichs skrytych przekazow , sugesti . A ze Kukiz , a to ze JOW-y , a byc moze te procenty przejda na ... (jak pchly nie przeszly to i one nie przejda).
Nie dajmy sie mamic "durnomadrym" politykierom i znawcom od wszystkiego.

A N D R Z E J D U D A - PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

PS. - wrazie jakichkolwiek watpliwosci , uwag czy spostrzezen pytajcie i kierujcie swoje watpliwosci do ludzi czy bezposrednio do Ruchu Kontroli Wyborow. Dane kontaktowe sa do pobrania na stronach internetowych tego ruchu.
Wiem ze Pani Teresa Bochwic dziala w tym Ruchu . Napewno pomoze.

CDN.- 4 ... nie bedzie.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [15:32] - HenrykHenry | Link:

Pani Teresa Bochwic umiescila wszystkie konieczne dane ktore powinnismy wiedziec o Ruchu Kontroli Wyborow.
Nie bede ich tu przepisywal choc zapewne nie miala by nic przeciwko ... podam link -

http://naszeblogi.pl/54489-nie...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-05-2015 [15:53] - HenrykHenry | Link:

Zapomnialem dodac - ot wiek -

A N D R Z E J D U D A - PREZYDENTEM NAJJASNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ - TAK NAM DOPOMOZ BOG.

In omnia paratus