Mecz Komorowski - dziesiątka kandydatów. Wygrała ta ostatnia

  Bronisław Komorowski obawiał się bezpośredniego starcia z pozostałymi kandydatami.  Odmówił więc udziału w debacie z nimi w TVP1, a zamiast tego udzielił wywiadu Polsatowi.  Mieliśmy więc konkurs oglądalności - czy widzów bardziej zainteresuje Komorowski, czy dziesięciu pozostałych kandydatów na urząd prezydenta Polski?

  Wczoraj /6.05/ portal Wirtualnemedia.pl opublikował  /TUTAJ/ dane dotyczace oglądalności obu programów.  Okazało się, że:

  "Wtorkową debatę kandydatów na prezydenta w TVP1 i TVP Polonia śledziło łącznie 3,15 mln widzów (...) Pierwsza część rozmowy z Bronisławem Komorowskim przyciągnęła w Polsacie 1,47 mln osób, a cały wywiad w Polsat News oglądało 211,9 tys.".

  Widać więc, że Komorowski zainteresował mniej więcej dwa razy mniej osób niż pozostali kandydaci.  Warto zwrócić uwagę na to, że podczas debaty inne stacje nadawały atrakcyjne filmy i seriale, na przykład "M jak miłość" w TVP2, który przyciągnął 4,4 mln widzów.  O 19:30 wywiad z Komorowskim konkurował głównie z programami informacyjnymi.

  Trudno powiedzieć, czy przełoży się to w jakikolwiek sposób na wynik wyborów.  Gdyby tak było, to Komorowski móglby liczyć na trzydzieści parę procent głosów.  Różnica w oglądalności może jednak świadczyć tylko o tym, że wszyscy mają już dość Komorowskiego, reklamowanego nieustannie w największych telewizjach.  Z zainteresowaniem obejrzeli oni pozostałych kandydatów, których widoku im skąpiono.

  Ja mogę tylko podać moje własne prognozy wyników pierwszej tury wyborów /przy założeniu, że fałszerstwa wyborcze będą niewielkie/:

  Komorowski - 35-41%, Duda - 28-33%, Kukiz 8-10%, Ogórek i Jarubas - po 7-9%, JKM - 5-7%, Braun, Palikot i Kowalski - po ok. 2%, a Wilk i Tanajno - po 0,5-1%.

  Jeśli fałszerstwa będą na wielką skalę to Komorowski może "uzyskać" każdą liczbę głosów pomiędzy 51% a 99,9%.  Istotne będzie wtedy, czy RKW i mężowie zaufania będą w stanie przekonująco udowodnić fakt sfałszowania wyborow.  Na zakończenie:

  ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO GŁOSOWANIA NA ANDRZEJA DUDĘ !!!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2015 [13:25] - NASZ_HENRY | Link:

MÓJ SONDAŻ
Duda – 34%,
Komorowski – 33%
Kukiz - 8%,
Ogórek - 6%
Jarubas - 5%,
JKM - 4%,
Braun – 3%
Palikot – 2,4%
Kowalski - 2%,
Wilk – 0,5%
Tanajno – 0,1%.
NG – 2%
.........
Błąd - ±3 ;-)

Obrazek użytkownika Deidara

07-05-2015 [14:06] - Deidara | Link:

A ja bym to widział inaczej - te debata to był taki pokaz oryginałów, że Komorowski tylko zyskał na nieobecności tam. Ludzie to oglądali, po czym mogli dojść do wniosku, że dobra, tam mamy różnych dziwaków, ale prezydentem niech już lepiej będzie Bronek. Bo nawet ci wypowiadający się w debacie sensowniej zlewali się z tymi co bardziej bredzącymi. Gdyby to była dyskusja, wymiana poglądów - może byłoby inaczej.
Kukiz ma szanse nawet na 15 lub więcej moim zdaniem.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

08-05-2015 [06:15] - ExWroclawianin | Link:

25/100

Obrazek użytkownika elig

08-05-2015 [12:53] - elig | Link:

Debatujący zrobili na mnie dobre wrażenie /poza Palikotem/. Bredni było mało.

Obrazek użytkownika angela

08-05-2015 [07:35] - angela | Link:

P.Kukiz układami z Korwinem/to imię? /, zupełnie sie skompromitowal, i Korwin tak
samo.
Komorowski nareszcie pokazał swoje oblicze, nerwowy, wciąż przerywał dziennikarzom, pomimo b.delikatnych pytań.
P.Braun zaglebil się, w tematy religijne, co nie wszystkim jego sympatykom przypadło do gustu.
Będzie podział głosów na RN i A.Dude
Jest dobrze.
Tylko będzie, jak z ty płaszczem, i co nam zrobicie?
Co zrobi Polska, jak ogłoszą bronka w I turze? Pojda na całość, i tego sie obawiam.
Nie zostawiajmy PiSu/A.Dudy samych, bo tylko oni sa w stanie cos dobrego w Polsce zrobic!!!!