Goralenvolk

Udawanie, że nie istnieje kontynuacja odwiecznej, dalekosiężnej polityki zagranicznej Niemiec i Rosji, mającej na celu rozszerzanie wpływów na terytoria je dzielące, może być tylko głupotą lub odgrywaniem na zlecenie roli „pożytecznego idioty”.

Po upadku „muru berlińskiego” kanclerz Helmut Kohl uznał granicę na Odrze – co sam później przyznał – wyłącznie pod presją Stanów Zjednoczonych, które wyraźnie warunkowały tym zgodę na zjednoczenie Niemiec.. Reaktywował jednak – wpierw z udziałem Gorbaczowa, a potem Jelcyna – osiemnastowieczną tradycję realizowania z Rosją wspólnych interesów kosztem Polski.

Kolejny kanclerz, Gerhard Schroder sfinalizował wrogi Polsce pomysł niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream, który na dokładkę blokuje kolejny nasz port Szczecin-Świnoujście. Wcześniej Rosjanie zablokowali port w Elblągu. Rząd Tuska wyraził zgodę na ograniczenie żeglugi przez Cieśninę Pilawską, podpisując 1 września 2009 r. umowę bilateralną z Rosją w tym przedmiocie, chociaż Konwencja o Prawie Morza gwarantuje wolny przepływ przez cieśniny morskie.

Dzisiejsze wywoływanie duchów w stylu „narodowości śląskiej” nie służy integralności Polski i jest chyba czymś podobnym do germanizacyjnej akcji „goralenvolk”, którą Niemcy usiłowali przeprowadzić na Podhalu w czasie okupacji. Ze Ślązakami nie musieli się tak ceregielić, bo jako obywateli „Reichu” brali ich do Whermachtu przymusowo...

Dla rozszerzenia bazy rekrutów, Niemcy „odkryli” na Podhalu „starożytne germańskie plemię Goralenvolk”. Pod wodzą przedwojennego prezesa powiatowego Stronnictwa Ludowego, niejakiego Wacława Krzeptowskiego utworzyli tzw. „Goralenverein”, które, mamiąc przywilejami rozlicznyimi, podjęło agitację do deklarowania tej nowej przynależności narodowej.

Akcja nie wypaliła i do uprzywilejowanej narodowości przystąpiło niecałe 18% Podhalan, a górale z Armii Krajowej wykonali wyrok wydany przez Polskie Państwo Podziemne na Wacława Krzeptowskiego. Siłą rzeczy niepowodzeniem zakonczyła się też rekrutacja do niemieckiego wojska. Nie udało się sformować nawet najmniejszego pododdziału, choćby plutonu Goralische Waffen...

Może tylko dziwić krzyk podniesiony przez działaczy PO głoszący, że sprzeciw wobec kreowania nowych narodowości Polaków dzieli(!?)...

Miejmy jednak nadzieję, iż dzisiejsza akcja rozmywania integralności Polski przy pomocy „narodowości śląskiej” skończy się podobnie jak owe „goralenvolk”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

05-04-2011 [20:33] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

ktorzy nawet nie wiedzą o Śląsku nic,nie znają historii a do obecnego szczekania zostali po prostu wynajęci przez polityków.Cóż oni mogą nawet wiedzieć o ,,Goralenverein'',o powstaniach Sląskichczy plebiscytach,dobrze ,że w ogóle wiedzą gdzie Śląsk leży.Debilny tekst Mellera pokazuje ,ze lepiej żeby nadal zajmował się zgodnie z powołaniem nagimi aktami i pornografią.Wypowiadać powinni się rodowici Ślązacy a nie zgraja serialowych miernot którym się ubrdało zajmować polityką.

Obrazek użytkownika Piotr

06-04-2011 [07:21] - Piotr (niezweryfikowany) | Link:

kłamstwa Gusu
To tylko jeden przykład z kłamstw rozpowszechnianych przez Gus. Coś takiego było normą w PRL, ale upowszechnianie tego kłamstwa w III RP powinno być napiętnowane, a nawet ścigane sądownie.
Oto cytat ze strony Gus.
Moi rodzice urodzili się we Lwowie w 1938 roku. Jaki kraj powinnam im wpisać? Wtedy była to Polska.
Osoby, które urodziły się przed 1945 r. na dawnych terenach Polski, powinny zaznaczyć kraj, na terenie którego obecnie leży miejscowość ich urodzenia (Białoruś, Litwa lub Ukraina); np. jeśli osoba urodziła się w 1938 r. we Lwowie – należy zaznaczyć kraj Ukraina.

Jeżeli kraj urodzenia obecnie nie istnieje np. Czechosłowacja, ZSRR, Jugosławia, należy podać kraj urodzenia według obecnych granic; np. jeżeli osoba urodziła się w 1985 r. w Bratysławie (wówczas Czechosłowacja) należy wybrać kraj Słowacja.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-04-2011 [13:02] - Kazimierz Kozio... (niezweryfikowany) | Link:

Skoro przywolujesz upiory Goralenvolku to dobrze. Ale czy aby niezamierzenie nie manipulujesz? Co to znaczy niecale 18%. Napisz ile tysiecy gorali wpisalo sie na liste hanby. Znajac ich pazernosc w polaczeniu z megalomania przekonany jestem ze 9 sposrod 10 zrobili to z wyrachowania a nie z musu. Do dzis kregi Zwiazku Podhalan czuja sie (niejednokrotnie artykulowali) wyroznione przez Adolfa. Nasi hitorycy wraz z IPNem tez jakos nie chca sie paprac w tym goralskim g..nie.
Mnie w szkole uczyli ze wszystkie narody europejskie shanbily sie kolaboracja oprocz polakow. Cos z ta wersja podana do wierzenia ludowi bylo nie tak.
Kiedy podajesz przyklady wzorcow polaka to bardziej uwazaj zeby nie wyszlo grossopodobnie.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

07-04-2011 [11:31] - jan.kalemba | Link:

Przede wszystkim, Polak pisze się z dużej litery.

Nie jesteśmy chyba po imieniu, a to nie Onet i proszę zwracać do mnie tak jak wypada.

Dokładne dane liczbowe można znaleźć bez trudu przy pomocy Google.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-04-2011 [14:48] - Kazimierz Kozio... (niezweryfikowany) | Link:

moglbys znalezc w moich kilku zdaniach pewnie z setke bledow. ale widac pisanie blogowica jest calkowicie czytelne dla Ciebie:-)
cos ci sie konwencje mieszaja z duzymi i malymi literami.

netykiete zostaw straznikowi forum a pouczanie glupiego narodu rezimowym mediom.

moze ty edukujesz sie z googla tak jak niektorzy z wikipedii...

goralenvolk byl i bedzie zlym przykladem na rezystancje przeciw okupantowi