Oświadczenie firmy Wal - Mart w sprawie red. Kuźniara

W związku z falą krytyki jaka przetacza sie przez polskie media, dotyczącą red. Kuźniara, dział prawny firmy Wal - Mart Stores, Inc. działając w porozumieniu z nowym właścicielem stacji TVN, mając na względzie ochronę nieposzlakowanej opinii dziennikarzy TVN ( oprócz byłego red. Durczoka ) oświadcza niniejszym, że w/w sprawie nie  doszło do złamania żadnego przepisu prawa konsumenckiego obowiązującego na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Hawajów.

Z przeprowadzonego przez prawników firmy dochodzenia, po rozmowach z pracownikami Customer Service i ustaleniu stanu faktycznego wynika, iż rodzina pp. Kuźniarów nabyła w markecie Walmart przy 25 Alei w mieście Nowy Jork stan New York fotelik samochodowy firmy Chicco Puppo wraz z tacką do serwowania posiłków oraz trzema uchwytami do napojów i samochodowym stojakiem na frytki o obj. 4 galonów amerykańskich. Łączna kwota zakupu wyniosła 54 dolary i 34 centy płatne gotówką w dniu zakupu. Firma nasza do kwoty zakupu przekraczającej 50 dolarów amerykańskich dołącza 35 voucherów umożliwiających korzystanie z posiłków dla dwóch osób z 75% rabatem w sieci restauracji Drive - thru McKurczak na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oprócz Hawajów i Alaski. Vouchery uprawniają  również do bezpłatnego posiłku dla dwójki dzieci do lat 5, towarzyszących rodzicom.

Niedopatrzeniem ze strony Customer Service firmy Walmart, było niepoinformowanie red. Kuźniara, że restauracje sieci Drive - thru McKurczak serwują wyłącznie  dania z kurczaka modyfikowanego genetycznie ( GMO )  Zgodnie z okólnikiem nr 127/USGov Departamentu Zdrowia Stanów Zjednoczonych dania z drobiu modyfikowanego geneteycznie mogą wywoływać u niektórych dzieci niekontrolowany, błyskawiczny przyrost masy ciała. O tym również nie poinformowano pp. Kuźniarów. Zgodnie z oświadczeniem red. Kuźniara po przybyciu do miasta Lincoln, stolicy stanu Nebraska i zważeniu dziecka na koszt własny, przyrost masy ciała wyniósł 9 funtów 11 uncji co po konwersji na europejskie jednostki  wagi daje 4,39 kg. Dokonano zwrotu kosztów ważenia w kwocie 20 centów amerykańskich ( potwierdzenie zwrotu gotówki w załączniku 4b, niniejszego oświadczenia ) W związku ze wzrostem masy ciała dziecka korzystanie z fotelika samochodowego firmy Chicco Puppo stało się utrudnione, choć nie niemożliwe.

Po przybyciu do Sacramento w stanie Kalifornia rodzina pp. Kuźniarów zaobserwowała, po każdorazowym posiłku, dalszy niekontrolowany przyrost masy ciała u pdróżującego wraz z nimi dziecka, korzystanie z fotelika samochodowego stało sie niemożliwe. Po zgłoszeniu problemu u kierownika marketu Walmart przy 5 South River Road w Sacramento i powtórnym zważeniu dziecka na koszt firmy Walmart ( uwierzytelniony wydruk protokołu ważenia w załączniku 4c niniejszego oświadczenia ) okazało się, że całkowity przyrost masy ciała u dziecka wyniósł 19 funtów i 7 uncji co po konwersji na europejskie jednostki wagi daje 8,82 kg. Korzystanie z fotelika samochodowego firmy Chocco Puppo stało się niemożliwe.

W związku z zaistniałą sytuacją firma Walmart dokonała całkowitego zwrotu kosztów zakupu w kwocie 54 dolarów i 34 centów. Jednocześnie użyczono pp. Kuźniarom specjalną, dziecinną sofkę samochodową z zamontowanymi pasami bezpieczeństwa, przystosowaną do montażu w samochodzie marki Jeep Grand Cherokee. ( Belt fastening zgodny z US Highway Code 234DepTrans ) Strony ustaliły, że rodzina pp. Kuźniarów zwróci sofkę samochodową w punkcie zdawczym Walmart na lotnisku JFK w Nowym Jorku stan New York.

Jednakże w związku ze zmianą planów podróży red. Kuźniara spowodowaną wybuchem afery seksualnej w TVN, rodzina państwa Kuźniarów zdała sofkę samochodową w punkcie zdawczym Walmart Express na terenie O'Hare International Airport w Chicago stan Illinois. ( Uwierzytelnione tłumaczenie wezwania red. Kuźniara na przesłuchanie przed Komisją d/s Sexu w TVN w załączniku 7 niniejszego oświadczenia ) Biorąc pod uwagę powyższe ustalenia firma Wal - Mart Stores Inc. z całym naciskiem  oświadcza, że na żadnym z etapów podjętych czynności handlowych, więc na etapie kupna - sprzedaży, zwrotu i użyczenia nie doszło do złamania prawa ani jakichkolwiek procedur handlowych obowiązujących na terenie Stanów Zjednoczonych. 
  
                                                             Szef Departamentu Prawnego 
                                                               Firmy Wal - Mart Stores, Inc. 
                                                                  Peter Walther McDrilling

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika skipol

24-03-2015 [02:46] - skipol | Link:

Juz widze Kuzniara pod tym banerem
w czapeczce i z cumelkiem
To jest wlasnie typowy cwaniak bolszewicki
z wrodzonym instynktem"jak wyyebac drugiego"
TUSK MU W BRONKA
Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

24-03-2015 [08:39] - Teresa Bochwic | Link:

Wygląda jak prawdziwe, tylko z tą wagą Pan trochę przesolił.
:-))

Obrazek użytkownika Siukum Balala

24-03-2015 [11:57] - Siukum Balala | Link:

Z waga nie przesadzilem ani trochę, prosze wziąc pod uwage jaką polityke prorodzinną prowadzi rząd Stanow Zjednoczonych. Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika gość z drogi

24-03-2015 [16:14] - gość z drogi | Link:

szkoda,że nie można dawać ocen...ale ja jednak dam w skali 1 do 10 ,daję 100
serdeczności z drogi :)