Smoleńsk - głos z Niemiec - bomba czy kapiszon?

  Wczoraj /21.03.2015/ na Twitterze rozległ się głośny huk  Spowodował go niemiecki dziennikarz Juergen Roth pisząc:

  "Od 8 kwietnia nowa książka „Zamknięte akta S.” w sprzedaży. Wojna Putina na Ukrainie trzyma świat w napięciu. Jednak już przed pięcioma laty pojawiły się zwiastuny rosyjskiej polityki agresji. 10 kwietnia 2010 roku spadł w rosyjskim mieście Smoleńsk samolot wojskowy, zabijając 96 osób znajdujących się na pokładzie (...) [wśród pasażerów] była polska elita państwowa, w tym prezydent Lech Kaczyński i wysocy rangą generałowie NATO” (...)

  Czy to był tragiczny wypadek, czy też zamach – jak utrzymują nie tylko źródła w BND (Bundesnachrichtendienst)? ".

 Jürgen Roth po raz pierwszy prezentuje prawdziwe tło katastrofy polskiej maszyny z prezydentem na pokładzie, a jednocześnie bada bardzo aktualną kwestię, co łączy katastrofę w Smoleńsku, zestrzelenie samolotuMH-17 z konfliktem na Ukrainie /Wpolityce.pl/.

  Tekst z Twittera został przetłumaczony i zamieszczony dzisiaj w portalu Wpolityce.pl  /TUTAJ/.  Uzupełniono go komentarzem Witolda Gadowskiego:

"Hmmm, nie wiem czy już mogę mówić, ale w czasie naszej ostatniej rozmowy Juergen miał już niewiele wątpliwości. Jego książka będzie w Polsce zaatakowana ze wszystkich dział, to wiem. BND miało informacje z Izraela….".

  Tekst z portalu Wpolityce.pl przedrukował bloger Staszek Cyceron  w Salonie24  /TUTAJ/.

 Jest irytujące, że musimy czekać jeszcze 17 dni, by odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule mojej notki.  Niektórzy zastanawiają się więc nad wiarygodnością Juergena Rotha. Komentator z Wpolityce.pl napisał:

  analityk rynków  185.15.0.* 3 godziny temu  Juergen Roth to najwybitniejszy od kilkunastu lat niemieckojęzyczny znawca służb post-sowieckich = kompletna klęska Kremla w wymiarze globalnym = koniec Kremla w ciągu kilku lat..."

  Podobnego zdania jest też Ram z Salonu24: "Niemiaszki same mają problem z tym dziennikarzem.To jest naprawdę dziennikarz niezależny.  RAM17:34".

  Dla odmiany komentatorzy A-Tem i Alexx z Salonu 24 uważają  Rotha za "starego kłamcę".

  No coż - musimy cierpliwie czekać.  Jeśli BND /Mosad?/ postanowiły zrobić przeciek przy pomocy Rotha, to być może w pięć lat po tragedii smoleńskiej - czegoś się w końcu o niej dowiemy.  Zobaczymy.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Sir Winston

22-03-2015 [21:00] - Sir Winston | Link:

Nie wiem nic o tym drugim, ale A-Tem'a swego czasu zdemaskował Zezorro. Deprecjonowanie dziennikarza oceniałbym w tym przypadku według Seawolfowskiego testu GW: jak na kogoś najeżdżają, to najprawdopodobniej przyzwoity człowiek.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kano

23-03-2015 [06:23] - kano | Link:

Już tylko 16

Obrazek użytkownika Poliszynel

23-03-2015 [08:00] - Poliszynel | Link:

pewnie czegoś się w tym roku oficjalnie dowiemy, dużo paragrafów z KK przedawnia sie po 5 latach, prawie wszystkie po 10 latach

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-03-2015 [09:05] - NASZ_HENRY | Link:

Zamach na 100% bo przecież nie zderzenie z pancerną brzozą ;-)