Wisła zaleje tunel warszawskiego metra?

  W niedzielę, 8 marca 2015 o godz. 9:40 ruszyła w Warszawie druga linia metra  /TUTAJ/, a już we wtorek na ostatniej stronie  "Gazety Polskiej Codziennie" w dziale "Listy do redakcji" ukazał się tekst zatytułowany "Zaryzykowali naszym życiem" /fragment - /TUTAJ//.  Napisano w nim, że:

  "Drugą linię metra, która w normalnych warunkach nie przeszłaby odbioru, oddano do użytku pod naciskiem, po wyłączeniu z ruchu podpalonego mostu Łazienkowskiego. Najgroźniejszą z niedoróbek jest tunel pod Wisłą. Ten tunel ma wprawdzie szansę wytrzymać nacisk gruntu i pojawienie się kurzawki (pod nurtem Wisły kurzawki błądzą, jak chcą), lecz rozsypie się na skutek drgań wzbudzanych przez przejeżdżające pociągi (...) Według dokumentacji, średnia grubość betonu [w tunelu] powinna wynosić
400mm. Według pomiarów odbioru - w wielu miejscach jest poniżej
200mm. Cóż, ta ekipa już nie pracuje. Widać nowa miała lepsze
miarki..... ".

  Artykuł podpisany był: Zbroja.Niezależna.pl . Zajrzałam do Internetu i znalazłam ten komentarz pod informacją "Pierwsze usterki w metrze" z dnia 8 marca 2015  /TUTAJ/.  W dyskusji głos zabrał komentator Tramp i zapytał Zbroję, skąd ma takie informacje:  Zbroja odparł:

  "Zbroja | 08.03.2015 [23:03]

Z czterech źródeł "osobowych", podać firmy, nazwiska? ;)
I z kilku operacyjno-technicznych.
(Trzepią ozorami aż miło).
Zadowolony??.".

  Tramp był niestety usatysfakcjonowany i nie dowiedziałam się niczego więcej o źródłach wiedzy Zbroi.  Trudno powiedzieć, czy stan tunelu jest aż tak zły, że grozi on katastrofą z licznymi ofiarami w ludziach - jak twierdzi Zbroja.  Coś jednak musi być nie w porządku, bo już w listopadzie 2014 w portalu Niezalezna.pl  /TUTAJ/ można było przeczytać: "Metro przecieka, a władze uspokajają... „Przecież na wielu stacjach przecieka też pierwsza linia”".  Faktycznie przecieka, ale nad tunelami pierwszej linii metra nie płynie Wisła.  Z tymi drganiami jest też coś na rzeczy.  Spotkałam się w sieci z opinią, iż ograniczenie ruchu na Moście Śląsko-Dabrowskim w godzinach szczytu nie jest wcale spowodowane obawami o bezpieczeństwo pasażerów /jak wmawia nam Hanna Gronkiewicz-Waltz/, ale tym, że przy dużym natężeniu ruchu na moście jego drgania mogłyby zaszkodzić delikatnemu tunelowi metra.

  Budowa drugiej linii metra jest niezwykle pechowa.  Umowę z wykonawcą podpisano w październiku 2009 roku /miano wtedy nadzieję zdążyć przed Euro 2012/, a już w lutym 2013 pisano o dodatkowych siedmiu miesiacach opóźnienia, szacując termin ukończenia prac na maj 2014  /TUTAJ/.  Jak widać doszło jeszcze 10 miesięcy.  Awaria goniła awarię przez cały czas.

  Dziś zajrzałam do środowego numeru "GPC", ale nie było w nim ani słowa o warszawskim metrze.  Zdziwiłam się, bo sądziłam, że jeśli dziennikarze otrzymali tak alarmujący sygnał i zamieścili go w swoim piśmie, to spróbują dowiedzieć się czegoś więcej o tej sprawie i albo potwierdzić, albo rozwiać obawy warszawiaków.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

11-03-2015 [22:24] - Es | Link:

Proszę nie oczekiwać zbyt wiele od "naszych" gazet i portali.W 70 procentach żaden temat dla nich nie istnieje dopóki GieWu o nim nie napisze lub TVN nie powie.To gorzkie i smutne stwierdzenie faktu kogoś,kto wiadomości z Polski,(z konieczności ale i wyboru) czerpie z internetu.Kiedyś był taki serial z Fronczewskim "A tata Marcina powiedział"-jeśli dobrze pamiętam i ten tytuł często mi się przypomina wchodząc na Niezależną,czy inne wPolityce.
A propos seriali zresztą ,to epopeja o matce Madzi mi się przypomina czytając setny nagłówek o stołkowych wyczynach naszego herosa intelektu,albo jego niedopiętym rozporku.Hodowla lemingów?Ale pewnie nasze lemingi są lepsiejsze bo są nasze.Nic dziwnego,że ciężko Pani jest doszukać się informacji w istotnej sprawie,jeśli prawie wszyscy sprzedają medialną sieczkę,a tych paru,których warto przeczytać może akurat zajęci czymś innym
PS Napisałem kilka komentarzy pod takimi "wiadomościami" i ... one nawet powtórzone się nie ukazały,a to oznacza,że redakcje z pełną świadomością przyjęły target na połykaczy maglowych sensacyjek i utrzymywanie takiego matrixu jest ich wyborem.

Obrazek użytkownika elig

11-03-2015 [23:53] - elig | Link:

  Uważam, że potraktowanie w ten sposób tak ważnego tematu świadczy o nieodpowiedzialności redakcji "GPC".

Obrazek użytkownika mada

12-03-2015 [10:17] - mada | Link:

Też zauważyłem, że robi się pomału magiel. Przestałem nawet pisać poważnie, bo to nie przechodzi. Więc szkoda czasu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-03-2015 [10:25] - NASZ_HENRY | Link:

Tunel wzdłuż Wisły został zalany to ten w POprzek ma większą szansę ;-)