Ludzie, którzy nie powinni zajmować się polityką....

  uaktywniają się zawsze przed wyborami prezydenckimi.  Obecnie mamy ich wysyp.  Najpierw o tych, co NIE kandydują na ten wysoki urząd.  Kilka tygodni temu Rafał Ziemkiewicz biegał po Warszawie i opowiadał wszystkim, że Ruch Narodowy proponował mu kandydowanie, ale on odmówił, jakoby z przyczyn osobistych.  Zaprzeczenia ze strony RN nie przeszkadzały znanemu publicyście w pisaniu o tym wszędzie.

  Dwa dni temu /5.02.2015 prof. Andrzej Nowak, słynny historyk, uznał za stosowne napisać List na Konwencję Andrzeja Dudy  /patrz - /TUTAJ//.  Zacząl go od słów:

  "”Wysoki i bardzo przeze mnie szanowany przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości zaprosił mnie we wtorek na sobotnią konwencję, która ma zainaugurować oficjalnie kampanię prezydencką dr. Andrzeja Dudy. W czwartek zadzwonił do mnie jeszcze wyższy (może nie wzrostem, ale znaczeniem) i równie przeze mnie szanowany przedstawiciel PiS i ponowił zaproszenie, prosząc o powiedzenie na konwencji kilku zdań. Ponieważ musiałem odmówić ze względu na chorobę, chciałem tutaj tych „kilka zdań” przedstawić,".

  Potem stwierdził, iż Jarosław Kaczyński jest już stary, powinien usunąć się w cień, a przedtem  wypromować jakiegoś młodego kandydata na PREMIERA.  Skąd szacownemu profesorowi przyszlo to do głowy akurat z okazji Konwencji PREZYDENCKIEJ - nie sposob zgadnąć.  Taka konwencja ZAWSZE jest popisem kandydata na PREZYDENTA, a od obecnych oczekuje się miłych laurek na jego temat i niczego wiecej.  Prof. Nowak ujawnił, że nie ma pojęcia o polityce.  Powinien pozostać przy historii, na której się zna.

  Dziś owa konwencja się odbyła i była bardzo udana  /TUTAJ/.  Andrzej Duda wyglosił płomienne przemowienie  /patrz - /TUTAJ//.  List prof. Nowaka litościwie przemilczano.

  Wśród pragnących objąć urząd prezydenta Polski nie brak dziwnych postaci.  Zacznę od świetnego reżysera Grzegorza Brauna.  Miałam przypadkowo okazję widzieć go w akcji podczas okupacji gmachu PKW i sądzę, ze zrobiłby on lepiej pozostając przy kręceniu filmów.  Sam pomysł wejścia do PKW był dobry, ale wykonanie fatalne.

  Mamy następnie "żelaznego" kandydata, czyli Janusza Korwin-Mikkego.  Jak zwykle u niego okazało się, że coś jest nie tak, jego partia sie rozleciała i pospiesznie utworzył nową - KORWiN.  Ten zdolny publicysta uporczywie udaje polityka wodząc na manowce naiwną młodzież.

  Z ramienia Partii Zielonych chce kandydować Krzysztof Bęgowski, który przebral się za kobietę i występuje jako "Anna Grodzka".  Tu komentarz jest chyba zbyteczny.

  Dużo poważniej wygladają: kandydatka SLD, pani Magdalena Ogórek oraz kandydat PSL - pan Jarubas.  Oni przynajmniej siedzą cicho i czekają na dalszy rozwoj wypadków, co w chwili obecnej nie jest złą taktyką. - zmuszają media by za darmo robiły im reklamę.  O prezydencie Komorowskim nie będę wspominać - mieliśmy z nim już do czynienia przez pięć lat.

  Na zakończenie wspomnę jeszcze o Ryszardzie Kaliszu.  Zastanawia się on: kandydować, czy nie?  Ja natomiast nie jestem w stanie zapomnieć o jego występie na Paradzie Równości, gdy zabawnie podskakiwał na platformie samochodowej, udając homoseksualistę.  Zawsze chce mi się śmiać na jego widok

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika terenia

07-02-2015 [22:23] - terenia | Link:

Szanowna Pani Elig

Otóż to,krótko,klarownie w myśl zasady,rób to co potrafisz najlepiej!!!

pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

07-02-2015 [22:59] - xena2012 | Link:

zapomniała Pani o jeszcze dwu kandydatach:panu Marianie Kowalskim z RN i muzyku panu Desce.Czym ujął mnie kandydat Andrzej Duda w swoich nielicznych jak dotąd wystąpieniach? Nie wyśmiewa i nie poniża innych kandydatów,nie podlizuje mediom i opinii publicznej,jest rzeczowy i kulturalny.To nowa jakość prezydentury w porównaniu do zachowań Komorowskiego.

Obrazek użytkownika elig

08-02-2015 [00:37] - elig | Link:

  O panu Desce nie wiem nic.  Marian Kowalski zaimponował mi w czasie Marszu Niepodległości 2012, kiedy to udaremnił policyjna prowokację /byłam tego świadkiem/.  Być może - powinien zajmować się polityką.

Obrazek użytkownika milady

07-02-2015 [23:49] - milady | Link:

Chyba startuje jeszcze Pan Wilk, który jest adwokatem.

Obrazek użytkownika elig

08-02-2015 [00:33] - elig | Link:

  Nic o nim nie wiem.  To chyba ten, co mial startować na prezydenta Warszawy, ale Wipler go wygryzł?

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-02-2015 [00:44] - Janko Walski | Link:

A gra Blidą, robienie z osoby oskarżonej przez przyjaciółkę o ciężkie przestępstwo i dostarczającej tego przestępstwa niezbite dowody, całe to środowisko ludzi do krzty cynicznych pozbawionych zasad pokroju Kalisza czy męża minister Blidy, który nie czuje najmniejszych wyrzutów że nie ochronił żony przed bandyckim otoczeniem swoich kumpli, ale cynicznie łapiący się fałszywych skarżeń by jeszcze raz wypłynąć jak g. w szambie. Pajacowanie ludzi takich jak ten pornogrubas czy inny oszust matrymonialny okradający żonę, dopełnia tylko obrazu tych amorficznych odchodów postbolszewii.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-02-2015 [08:39] - NASZ_HENRY | Link:

Profesorowie są z natury rzeczy jednokierunkowi. Ale profesor przemówienie doktora pochwalił ;-)

.

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2015 [08:45] - Jabe | Link:

Wysyp kandytatów jest przed wyborami, a nie kiedy indziej. Celna uwaga.

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-02-2015 [11:14] - Józef Darski | Link:

Jeszcze Kukiz
wariatów z NE pomijam