Dlaczego Ewa Kopacz je tę żabę?

  Żabą jest oczywiście konflikt ze śląskimi górnikami, który trwa już dokładnie tydzień i przekształca się powoli w starcie z całym regionem.  Tytuł dzisiejszej /14.01.2015/ publikacji w portalu Niezalezna.pl brzmi: "Górnicy zatrzymają Polskę. Śląsk murem za strajkującymi w kopalniach" /TUTAJ/.

  Nawet politycy PO zaczynają się niepokoić.  Niezalezna.pl cytuje Grzegorza Schetynę, który stwierdził: "Zamykanie kopalń w kampanii wyborczej to najgorsze, co może się zdarzyć".  Rząd jednak złożył wczoraj w komisji sejmowej projekt specustawy o górnictwie.  Ma ona umożliwić m. in. zamkniecie czterech kopalń.  W tej chwili pod ziemią protestuje 2000 górników z 12 kopalń, a komitet strajkowy powstał również w Jastrzębskiej Spółce Węglowej /"restrukturyzacja" dotyczyła Kompanii Węglowej/.

  Cała sprawa zaczęła się prawdopodobnie 18 listopada 2014 r., kiedy to, w niecałe dwa miesiace po swym powstaniu, rząd Ewy Kopacz powołał pełnomocnika ds. restrukturyzacji górnictwa, Wojciecha Kowalczyka  /TUTAJ/.  Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało awantury, a przy okazji:

  "Piechociński zapewnił, że nie są zagrożone świadczenia pracownicze w Kompanii Węglowej i poinformował, że premier Ewa Kopacz przyjęła od związkowców spółki zaproszenie na Śląsk.".

  Nic takiego jednak nie nastąpiło, rząd przygotował swój projekt w tajemnicy przed stroną społeczną i przyjął go w środę 7 stycznia.  Szczegółowo informował o tym portal  Money.pl  /TUTAJ/.  Wybuchły strajki, a wszyscy zastanawiają się , po co premier Kopacz to robi?  Niezalezna.pl cytuje  /TUTAJ/ Beatę Szydło:

  "Już się mówi między wierszami, że być może ktoś to kupi, ciekawe za ile. Pamiętajmy, że sprzedaż kopalni to nie jest tylko sprzedaż majątku, to również prawo do wydobycia tego co jest pod ziemią.".

  I rzeczywiście, w portalu Górnictwo.wnp.pl  /TUTAJ/ znajdujemy szczegółowy opis oferty kupna tych kopalń, jaką złożył biznesmen Domarecki.  Komentator Marian pisze:

  "Oj ludziki, ludziki, nie wiecie ze za tym stoi kapitał austriacki a w tej społce działa kilku prominentnych panów z KHW [Katowicki Holding Węglowy] tzn. byli wiceprezesi (nie tylko jeden) i dyrektorzy kopalń. Wiedza o tym ze ceny za chwile wzrosna bo europa wegla potrzebuje + umiejetosc zarzadzania kopalniami bez garba w postaci ukladow zbiorowych itp. = oferta zakupu. A i jeszcze na metanie zarobią.". 

  Na możliwe zagraniczne naciski wskazuje też Jacek Karnowski w portalu Wsieci.pl  /TUTAJ/:

  "Ewa Kopacz też nie imponuje. Chce zamknąć tylko cztery kopalnie. No, może siedem. A przecież powinna patrzeć na Tuska. Ten od razu, za jednym zamachem, zlikwidował cały przemysł stoczniowy. Wiedział, że jeśli marzy się o karierze w Unii, trzeba być odważnym i stanowczym. Ewa Kopacz, pozostawiając jednak jakieś kopalnie w Polsce, ryzykuje, że skończy w Brukseli na podrzędnym stanowisku. I nawet wprowadzenie drastycznego pakietu klimatycznego może nie pomóc. Żeby awansować, trzeba słuchać uważnie, między wierszami. I działać.".

  Warto przeczytać notkę Kamila G. "Ewa Kopacz wrobiona w taczeryzm kopalniany" w Salonie24  /TUTAJ/.  Czytamy tam m.in.:

  "Nawet jeśli Ewa Kopacz bardzo mocno zapatrzyła się w Żelazną Damę, nie sądzę by znalazła w sobie na tyle dużo silnej woli i hartu ducha, żeby w roku wyborczym iść na wojnę ze społeczeństwem. Wniosek? Została celowo wprowadzona w błąd i kolokwialnie mówiąc "wystawiona na odstrzał".

Nawiązanie do myślistwa jest tutaj oczywiście nieprzypadkowe. Głównego beneficjenta kryzysu kopalnianego należy bowiem upatrywać w prezydencie Komorowskim, który w tej chwili otwarcie działa już przeciw rządowi. Nie będzie doprawdy żadnym zaskoczeniem, jeśli to właśnie głowa państwa znajdzie nagle jakieś cudowne rozwiązanie kwestii węgla. Z drugiej strony niewykluczone, że inspiratorem intrygi jest również nie kto inny, lecz Donald Tusk.".

  Jak więc widać, hipotez jest wiele.  Od tygodnia media mainstreamu starają się nastawić społeczeństwo przeciw górnikom.  Efekty są jednak mizerne. Czytamy  /TUTAJ/. że:

  "Zdecydowana większość Polaków jest przeciwko rządowym planom "restrukturyzacji" w górnictwie, czyli likwidacji kopalń. To wnioski z najnowszego sondażu Millward Brown. Zrobionego dla "Faktów" TVN.
"68,5 proc. badanych popiera górników, którzy protestują przeciw rządowemu pomysłowi zamykania kolejnych kopalń" - czytamy na stronie tvn24.pl
Ilu Polaków rację przyznaje rządowi Ewy Kopacz, której plany wywołały protesty na Śląsku. Zaledwie 15 proc. ankietowanych. 16,5 proc. nie miało zdania na ten temat.
Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown w dniu 12 stycznia br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie pełnoletnich osób.".

  Wygląda na to, że pani premier Ewa Kopacz może się tą żabą udławić.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-01-2015 [10:17] - NASZ_HENRY | Link:

Kto kopie bedzie zakopany ;-)

Obrazek użytkownika cichy

14-01-2015 [11:01] - cichy | Link:

witam pania.
a ja mam teorie spiskową..kto pamięta naszego umilowanego premiera gdy na jednej z konwencji mówil strasznie powoli??a "doktorowa1metrszpadlemwgłąb" uciekajaca z czerwonego dywaniku??a co by było gdyby w obu przypadkach ktoś komus cos do czegos dosypal??ktoś powie..a gdzież tam..ba!! te ostatnie zajawki prasowe jak to w/w stosuje techniki antystresowe związane z wykladzina podlogowa..czy notabene normalny sztabowiec pozwolilby sobie na autoryzacje takiego wizerunku w mediach??...swego czasu najwspanialsza nasza jego ekscelencja nasmiewal się z proszkow uspokajających dla prezesa JK..(wtedy;wylacznie było to zrozumiale i ze wszechmiar akceptowalne-troska o jegoi zdrowie a nie perwersyjne komentarze..!!)a ja zadam ostatnie retoryczne pytanie??kto komu krochmali koszule z tymi kopalniami jak tu za 4-6 miesięcy idzie walka o wszystko??jeszcze najnowsze zapewnienia "doktorowej1metrszpadlemwgłąb" ze jest ona wyłącznie po to by nie dopuscic pis do władzy??i to teraz robi się to takimi metodami gdzie autokompromitacja sięga daleko poza perwersyjną socjotechnikę i psychomanipulacje??..to już nie jest smieszne...nikt normalny (sic!!??!!)...żaden..(szanujący się!!??) polityk i jego doradcy na cos takiego by nie pozwolili..(??!!??)

Obrazek użytkownika Józef Darski

14-01-2015 [11:06] - Józef Darski | Link:Najważniejsze są wyniki sondażu. Normalnie sondaż powinien brzmieć - 70 proc. potępia górników i popiera Kopacz. Obecne dane oznaczają, że działania Kopacz na rozkaz z Niemiec będzie wykorzystane do jej usunięcia. Kopacz jest trupem. teraz jeszcze czeka walka Schetyna - Siemoniak.

Schemat w Polsce zawsze jest taki sam - strajk - wymiana rządu - nowy rząd potępia błędy i wypaczenia. Dlatego są informacje o strajkach, sondaże, Matka Kurka wygrał itp., itd. W tym systemie nie ma cudów. Sędziowie nie mogą być uczciwi, dziennikarze nie mogą nie być policjantami itp., itd. Jeśli zdarza się inaczej, to znaczy - planowane zmiany. Ruscy biorą wszystko - operacja trwa jest systematyczna i konsekwentna.

Obrazek użytkownika elig

14-01-2015 [14:52] - elig | Link:

  Trudno się z tym nie zgodzić.  Ja jednak kompletnie nie rozumiem postępowania samej Kopacz.  Po co ona to robi?  Co chce uzyskać?  Wzbudzić litość?

Obrazek użytkownika Józef Darski

14-01-2015 [15:25] - Józef Darski | Link:

to proste: jest idiotką, wykonuje polecenia, niczego nie rozumie.
Słowa Dudy o posłach świadczą, że on rozumie i jest w tej grze.  A Zdradek do odstrzału z Idiotką-praczką

PiS jak zwykle niczego nie pojmuje.

Obrazek użytkownika xena2012

14-01-2015 [16:34] - xena2012 | Link:

A jakież to wyjscie ma Kopaczowa zostawiona przez Tuska z listą spraw do załatwienia i obietnicami wsparcia z Brukseli i medialnej pomocy? Nasze rodzime reżimowe piśmidła i telewizja zaprawione w kłamstwach,manipulacjach i szczuciu na siebie Polaków juz ruszyły do ataku .,,Gigantyczne odprawy''dla górników nikt jakos nie chce porównać z sylwestrowym zarobkiem piosenkarki Beaty Kozidrak za zaspiewanie kilku swoich starych piosenek choć sa niemalze takie same,ale nagłówki pism ze zgrozą piszą o pazerności górników.

Obrazek użytkownika ba.a

14-01-2015 [19:49] - ba.a | Link:

Bo w Strasburgu je jadają.Do Brukseli już nie może,bo naród by się zorientował,że odbiera nagrodę,za to co zrobiła.