Obama zlekceważył paryski marsz

  Wczoraj, w niedzielę 11.01.2015 odbyły się we Francji ogromne marsze przeciw islamskiemu terroryzmowi, wywołane zamachami islamistów na redakcję "Charlie Hebdo" oraz na sklepy i policjantów.  W paryskim marszu udział wzięło ponad 1,2 mln osób i przywódcy czterdziestu kilku państw. Z wyjątkiem....

  Tak, słusznie się państwo domyślacie.  Z wyjatkiem prezydenta USA, Baracka Obamy.  Jak można było przeczytać na stronie "The Examiner"  /TUTAJ/, Obama wolał podejmować druzynę  San Antonio Spurs:

  "While the White House has yet to proffer up to the American public why he's decided to take a pass at the anti-jihadi march, the Obama handlers have announced he will be greeting the San Antonio Spurs basketball team to the Executive Mansion this Monday for a round of photographs and handshaking.".

  Dziś dowiedzieliśmy się ze strony internetowej "Washington Post" /TUTAJ/, że nikt z rządu amerykańskiego na tym marszu się nie pojawił.  USA reprezentował ambasador USA w Paryżu.  Nikogo nie bylo też na marszu, organizowanym przez  Ambasadę Francji w Waszyngtonie.  Stany Zjednoczone reprezentowała tam tylko "“Victoria Nuland, assistant secretary at the Department of State.”.  Artykuł Eugene Volokh'a na stronie "Washington Post kończy się pytaniem:

  "Am I missing something here? Is there some particularly good “smart diplomacy” reason why we would be absent when so many others were present?".

  Tymczasem prasa francuska stwierdza, że wczorajsze demonstracje były największe w historii Francji  /TUTAJ/.  Mowa jest o "historycznym dniu".  Onet.pl pisze  /TUTAJ/:

  "Co najmniej 3,7 mln ludzi wzięło udział w demonstracjach przeciwko terroryzmowi, zorganizowanych we Francji po ostatnich zamachach w Paryżu - podało francuskie MSW. W "marszu republiki" w stolicy kraju uczestniczyło minimum 1,2 mln osób.".

  Co wiecej, dzięki obecności tak wielu głów różnych państw, paryski marsz stworzył okazję do rozmaitych nieformalnych kontaktów.  Dlaczego więc USA pominęły taką okazję?  Sadzę, że z powodu charakteru samego Obamy.  On najchętniej w ogóle nie zajmowałby się polityką zagraniczną, a najbardziej nie znosi zawracania sobie głowy Europą i Bliskim Wschodem.  Dlatego też wciąż ponosi tam porazki.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

12-01-2015 [09:47] - alchymista | Link:

A może po prostu Ameryka ma odmienne interesy, niż Putin?

Obrazek użytkownika elig

12-01-2015 [10:43] - elig | Link:

  Przecież tak demonstracyjny brak zainteresowania Europą ze strony USA jest jak najbardziej na rękę Putinowi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-01-2015 [12:17] - NASZ_HENRY | Link:

Oj, naiwna, naiwna, naiwna,
https://www.youtube.com/watch?...

Jak dziecko we mgle ;-)

Obrazek użytkownika Jan Pokuta

13-01-2015 [18:31] - Jan Pokuta | Link:

Krwawa odpowiedż ekstremistów islamskich ekstremistom lewackim z paryskiego szmatławca , nie robi żadnego wrażenia na Amerykanach. USA to kraj, w którym wciąż , co jakiś czas uczniowie szkół średnich lub wyższych robią krwawe widowiska, zabijając swoich kolegów i nauczycieli i to bez żadnego, ale to żadnego powodu. Media i przemysł filmowy dostarcza im wzorców do takich występków, tak po prostu, dla rozrywki. Sprzeciwiam się zdecydowanie opiniom, że brak obecności Obamy na tym proteście paryskim miał jakiekolwiek znaczenie w polityce zagranicznej USA. Ludzie, przecież ta manifestacja polityków , pod przywództwem Angeli Merkel w Paryżu, pod hasłami obrony wolności słowa i demokracji jest żałosną kpiną z demokracji i z wolności słowa ! Zrobili sobie kabaret na swoje niecne potrzeby. Nie dajmy się wciągnąć w tę brudną grę. Czy tej zbrodni z 7 stycznia można było uniknąć, to jest pytanie ?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-01-2015 [10:03] - NASZ_HENRY | Link:

Obama był dobrze poinformowany. Zapewne komisarz Fredou zdążył go ostrzec ;-)

Obrazek użytkownika smieciu

12-01-2015 [11:07] - smieciu | Link:

A tak swoją drogą to czy ktoś z was poszedłby na ten marsz? Ręka w rękę z tymi politykami z pierwszego szeregu. By zaprotestować przeciw czemu tak naprawdę?
To źle że Obama nie przyłączył się do tego cyrku?

Poza tym Obama może być trochę rozdarty.  Przecież nie od dzisiaj się mówi że jest ukrytym muzułmaninem. Bardziej niż się może wydawać jeśli ta specyficzna acz nieznana światu historia kto naprawdę jest jego ojcem jest prawdziwa.
Z drugiej natomiast strony ma to swoje żydowsko-komunistyczne pochodzenie od strony matki.
Dlatego pewnie ma to wszystko gdzieś :)
Tym bardziej że jeśli nawet kiedyś się łudził to w końcu chyba zrozumiał że jego zdanie nie znaczy zupełnie nic a wszystkie decyzje podejmują ci co go wsadzili na stołek. Dlatego... cóż... najlepsze będą nieustające wakacje. Na Hawajach czy na meczach. Co za różnica.
To co się naprawdę liczy to kasa. Ta jest pod kontrolą FED. Czyli po co się przemęczać na jakichś europejskich teatrzykach dla mas. Prawdziwa zabawa dopiero się zacznie. I kto wie czy Obama jeszcze nas nie zaskoczy. Jako ten ostateczny przywódca ludu :)

Obrazek użytkownika Freiherr

12-01-2015 [12:26] - Freiherr | Link:

Na manifestacji w Paryżu zabrakło też Nergala drącego w strzępy Koran.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

12-01-2015 [13:11] - Magdalena Figurska | Link:

I Nieznalskiej.

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2015 [15:08] - xena2012 | Link:

miejsce polityków nie jest na marszach,a w siedzibach rządu,parlamentach.Uczestnictwo w marszu jest oznaką bezradności polityki,a nie siły.Wystarczyło poszanowanie zapisów konstytucji w krajach Europy o wolności wyznania i kultu religijnegoi, tolerancji dla wierzących bez wyszydzania uczuć religijnych i mądra polityka.

Obrazek użytkownika Ptr

12-01-2015 [16:36] - Ptr | Link:

Świecki liberalizm jakoś często nie stać na minimum szacunku dla różnych odmiennych uczuć religijnych, a to minimum jest niezbędne by sytuacja nie ulegała eskalacji. Jeżeli państwo będzie funkcjonowało ideologicznie , jak "religia" (nie biorąca poważnie Boga, ani człowieka), to sądzę ,że będzie gorzej.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

12-01-2015 [17:12] - Homofob i Rasista | Link:

On sie nazywa HUSSEIN I jest mahmutem co skrzetnie ukrywa! Dlaczego mialby wziac udzial w marszu przeciw iSSlamskiemu terrorowi?

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

12-01-2015 [17:35] - Marcus Polonus | Link:

Obierak Banana to typowy przykład rozdartego między komuchami a muzułmanami wykształconego durnia, pozbawionego całkowicie tzw. jaj. Jak mu powiedziano o tym marszu, to prawdopodobnie pusciły mu dolne zwieracze a ponieważ żaden wulkan na Szpitzbergenie akurat nie popuscił dymku (Smoleńsk) to poleciał do Spursów po autograf dla swoich córeczek.

Obrazek użytkownika jaja -cek

12-01-2015 [19:43] - jaja -cek | Link:

przeczytałem dzisiaj, że w kilku francuskich szkołach dzieci arabskie nie chciały uczcić "minutą ciszy" tego zdarzenia

zamach i śmierć to jest DRAMAT i TRAGEDIA
TAK NIE POWINNO BYĆ !

Ale nie zapominajmy, że KTO SIEJE WIATR - ZBIERA BURZĘ

Nie zgadzam się, że to był "zamach" na .... wolność słowa, na wolność poglądów, na tolerancję
bo NIE WOLNO DRWIĆ , OŚMIESZAĆ , PLUGAWIĆ rzeczy dla innych ludzi ŚWIĘTYCH !

francuzi zasłużyli sobie na to!
WSZYSCY LUDZIE, którzy nie widzą PRA-przyczyny tej REAKCJI "mają oczy ale nie widzą, mają uszy ale nie słyszą"

kilkudziesięcioro dzieci arabskich JEST MĄDRZEJSZYCH, mają więcej HONORU i bardziej sami siebie SZANUJĄ aniżeli te miliony dorosłych wykształconych ale GŁUPICH i NIETOLERANCYJNYCH małych duchem jewropejczyków

ps
i dobrze, że pani nauczycielka zrezygnowała z tej pracy bo trudno, żeby głupszy nauczył czegoś mądrzejszych od siebie

Obrazek użytkownika maniera oficera

12-01-2015 [22:03] - maniera oficera | Link:

@jaja-cek

Choć przyozdobił Pan komentarz wykrzyczeniami, ma Pan bardzo dobrą intuicję.

Tzw. wolność słowa nie jest w żaden sposób domeną plugawców, a także manipulatorów, demagogów, kłamców i ogłupiaczy. Czym jest prawdziwa wolność słowa? Otóż jest praktyką roztropnego i odważnego przedstawiania prawdy. Niemożliwe jest, aby zniewoleni liberalną ideologią rozwiązłości intelektualnej praktykowali wolność.

Proszę nie pomyśleć, że bronię decyzji upiornego Obamy (skądinąd nie miał wyjścia), lecz marsze tego rodzaju są w swoim założeniu (bo nie odbieram pospolitym uczestnikom dobrej woli) pewnego rodzaju społeczną perwersją, świadczącą o poważnej chorobie zideologizowanych narodów Unii Europejskiej (i nie tylko Unii).

W zdrowym społeczeństwie mężczyźni mają pełne (wynikające z ludzkiej natury) prawo do podjęcia obrony koniecznej (własnej i rodziny) adekwatnej do stopnia zagrożenia. Oznacza to, że mężczyzna w pełni władz umysłowych ma prawo odpowiedzieć ogniem na atak uzbrojonego w broń palną napastnika. Naturalnie może z tego prawa dobrowolnie, podkreślam, dobrowolnie zrezygnować. Natomiast w chorym pacyfistycznym społeczeństwie "Europejczyków", nad grobami bezbronnych ofiar zorganizowanej przemocy urządza się ideologiczne manifestacje - marsze hipokryzji, zwane "marszami przeciw przemocy".

Nie zdziwię się jeśli ów "historyczny marsz" zaowocuje nowymi ograniczeniami wolności mieszkańców Europy. Do tego socjalistyczni urzędnicy wydadzą więcej cudzych pieniędzy na opracowanie i wdrożenie fałszywie troskliwych programów resocjalizacyjnych i adaptacyjnych dla sponsorowanych osiedleńców muzułmańskich. Nastąpi przymusowe zwiększenie tolerancji.

Tak jest, nie może głupiec nauczać mądrzejszych od siebie. Tzn. może, ale tylko wtedy, gdy mu mądrzejsi na to pozwalają. A jeśli pozwalają, czy na pewno są mądrzejsi?

Obrazek użytkownika Es

12-01-2015 [20:14] - Es | Link:

A może to wyraz stanowiska Amerykanów w tej sprawie:siejesz wiatr zbierasz burzę.Nie pojawił się sam Obama ,ale również i Biden i nikt z rządu.Mieliby mimowolnie popierać istnienie takiego szmatławca?Przedstawiciel w randze ambasadora wystarczy,aby wyrazić potępienie rozlewu krwi.Nie wszyscy są Charlie,nie wszyscy są idiotami.

Obrazek użytkownika angela

12-01-2015 [23:44] - angela | Link:

Tysiące chrześcijan jest w Syrii zabijanych, przez tych samych islamistow,opuszczaja swoje domy, zostawiaja wszystko i NIC, swiat o tym nie mówił.
A wystarczyło 12 lewakow,nie szanujacych niczego, zeby rozjazgotalo sie wszędzie ZIEMIA SIE TRZESIE Z OBURZENIA.