Jeden dzień z życia Rysia

Dniało. Rysio leniwie przeciągnął się na wycieraczce pod drzwiami Prezesa. Nie jest zbyt wygodnie, ale będę pierwszy - skonstatował z satysfakcją. I znów wyroluję tych podlizuchów, którzy nie mają nic do przekazania. Żadnej informacji, żadnej rady. I zaraz naszła go myśl – gdy będę już Prezesem, każę zmienić wycieraczkę na kolczatkę. Niech się młodzi wykażą.

Myśli kotłowały się w głowie Rysia niczym mołnie. Ileż to pracy czeka dziś na mnie. Wszyscy czekają, muszę wszystkim opowiedzieć o sobie. Powoli układał plan pracowitego dnia otrzepując wycieraczkowy kurz.

Nagle przemknęła mu straszna myśl. Przecież to już trzy dni jak redaktor Kluska nie robiła ze mną wywiadu. Muszę zadzwonić i ją napomnieć. Przecież czytelnicy czekają. Co oni tam dadzą zamiast mnie. Żach.

Ach ileż pracy. W Śladkowie Rozlazłym czeka mnie spotkanie klubowe. Nie mogą się doczekać aż opowiem im o mych podróżach do Pcimia Dolnego. Cóż oni mogą wiedzieć o wielkim świecie? Ach co by zrobili beze mnie.

Ileż spotkań. No ale nie mogę tracić czasu tylko na opowiadanie o sobie. Jestem przecież intelektualistą. Gdzie to jeszcze nie napisałem swoich przemyśleń? Ach, co by te portale i blogowiska dawały bez mych rozważań. Toż to intelektualna pustynia. Nic o świecie nie wiedzą. Muszę dać z siebie wszystko by podnieść poziom tych profanów. Muszę natychmiast napisać 35 artykułów i not, inaczej wszystko się beze mnie zawali. Zrobię to w samochodzie w drodze do Śladkowa.

Nie mogę się rozmieniać na drobne - zastanowił się. Dawno nie pisałem powieści, a wszystkie wydawnictwa czekają. Ach ten brak czasu. Zacznę od poezji. Wiersze mogę pisać przed snem, tu, na wycieraczce. Jestem przecież poetą. Zaraz zadzwonię do Tygodnika by zarezerwowali miejsce na pierwszej stronie. Na pewno się niepokoją, że jeszcze dziś niczego ode mnie nie dostali. Ostatnio kiepsko przędli, to dzięki moim wierszom odbiją sią od dna. Zaraz sprzedaż skoczy.

Ach, przecież po drodze jest Ozorków. Nagle przypomniał sobie. Już im mówiłem żeby mnie zaprosili. Nie mogą dłużej czekać. Wpadnę do nich też. I Rysio rozmarzył się. Widział jak wchodzi na przepełnioną salę, gdzie witają go burnyje apłodismenty przechodzące w długotrwałą owację. Nagle z rozmarzenia wyrwał go pies sąsiada, który zatrzymał się przy jego bucie w celach zdrożnych.

Jak on śmie. Nie wie kim jestem! Zaraz go poznam – w przypływie jakżeż słusznego gniewu zakrzyknął Rysio niczym porucznik Dub z nieznanej mu powieści. Wtem naszła go myśl straszna – przecież dziś jeszcze nie odwiedziłem żadnej telewizji. Będą musieli ogłosić przerwę w programie. Nie, nie może zawieść milionów swoich widzów.  I Rysio chwycił za telefon.

- Redaktor Niekumata. Na którą mnie dziś zaprosiliście?
- Dziś nie zapraszaliśmy
- Nic nie szkodzi mam bardzo napięty dzień, ale wygospodaruję dla Was godzinkę.
- Nie wiem czy tyle będziemy powtarzali ..
- No to się poprawcie, będę o 19-tej.

Co za niewdzięczność. Przecież byłym u nich wczoraj. Pewnie nie sprawdziła grafiku, niedojda. I pracowity Rysio ruszył, by kolejny dzień poświęcać się dla Ojczyzny.

Zbieżność z konkretnymi osobami całkowicie przypadkowa. Polecam Czytelnikom dzisiejszej "Codziennej".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-01-2015 [19:03] - maks jamnicki | Link:

Witam. Ja Panu podpowiem błąd w literówce a Pan porawi moją? Literka za literkę. Zdanie: Zaraz sprzedaż skoczy. Jest "skorzy". A u mnie , nie wiem dlaczego, ostatnie słowo w tytule, "najtrudniejsze" jest bez ostatniej literki"e". Bardzo proszę. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-01-2015 [19:15] - Józef Darski | Link:



Ograniczenie długości tytułu do 40 znaków, by nie rozbijać strony NB na Niezależnej

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-01-2015 [19:37] - maks jamnicki | Link:

Trudno, dziękuję.

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-01-2015 [22:33] - Janko Walski | Link:

Rysiów nigdy nie brakuje i będzie ich przybywać, gdy będziemy rośli w siłę. Może zamiast wybrzydzać, nauczyć się wykorzystywać tak jak  Prezes?

Obrazek użytkownika wandaherbert

08-01-2015 [23:56] - wandaherbert | Link:

a mnie się wydaje,że autor zazdrosci temu pracowitemu Rysiowi.Reasumując Ryś potrzebny Prezesowi ,a układ ten, korzystny dla PiS

Obrazek użytkownika Józef Darski

09-01-2015 [00:00] - Józef Darski | Link:

.Czego, mnie to bawi. Mam zupełnie inne priorytety, które paradoksalnie nie mają nic wspólnego z życiem publicznym.

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-01-2015 [23:58] - Józef Darski | Link:



Ich się nie da racjonalnie wykorzystać. Celarent ujęła to najtrafniej.

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-01-2015 [00:05] - Janko Walski | Link:

E tam, wystarczy trzymać w przedsionku, a góry przeniosą.

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-01-2015 [00:21] - Janko Walski | Link:

Problem polega na tym, że roboty jest tak o trzy rzędy więcej niż rąk do pracy. Wszystkie się przydadzą.

Jak na razie w świadomości 70% ufających Komorowskiemu nic nie drgnęło. Wiem, że może to dziwić po 2300 aferach PO i zbrodni smoleńskiej, powiązaniu z rosyjskimi słuzbani a może nawet zaprzyjaźnieniu (polowania!) zaprzyjaźnieniu z Palikotem (Janusz to ty? po zniknięciu z mediów po zbrodni smoleńskiej by ponownie przejąć wiodącą rolę w przemyśle pogardy)   oraz bezczelnych kłamstwach w kazdym zdaniu wypowiadanym przez rządzących kolegów Komorowskiego i medialne tuby, ale tak własnie jest. Stan nawet pogarsza się. Im więcej pomiatani (powinni już o tym wiedzieć z taśm) tym bardziej... ufają.  Może Pan tego nie widzi otoczony ludźmi wolnymi. W skali globalnej jest ich jednak wciąż mało.

Obrazek użytkownika Józef Darski

09-01-2015 [13:56] - Józef Darski | Link:

Widzę doskonale, tylko Rysiowie tu nie pomogą.

Obrazek użytkownika danuta

08-01-2015 [23:16] - danuta | Link:

Przeczytałam. Tylko dlaczego ci defetyści tak często mają rację?
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Celarent

08-01-2015 [23:32] - Celarent | Link:

Nie zauważył Pan jednak, że na każdego Rysia wyczekują na półpięterku inni Rysiaczkowie. Dla nich Rysio już jest preziem: on ich szatkuje, doprawia i serwuje na salonach jak własnoręcznie przyrządzone sałatki. Co później odbija się polityczną czkawką w wyborczych porażkach, lokalnych skandalach i skandalikach czy w efekcie końcowym jakiś fryzjer kieruje mega pływalnią narodową. Jeśli ktoś ma parcie na szkło, pielęgnuje wręcz swoją kolejkę interesantów, klakierów i wdzięcznych-potrzebujących. Oni są, jako świadkowie chwalebnej przeszłości, jego przyszłością. Nie prezes. Nawet nie jego wycieraczka ;)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-01-2015 [01:11] - Zygmunt Korus | Link:

Pyszne!!!

Obrazek użytkownika Cara al Sol

09-01-2015 [05:07] - Cara al Sol | Link:

ale ten Ryś taki jakiś nierealny bez tego 'yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy' i 'aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmm' oraz 'yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy'... I to jeszcze 'yyy' ,'ammmmmmm' może zapodać w kilku językach. Poliglota.

Obrazek użytkownika Freiherr

09-01-2015 [09:52] - Freiherr | Link:

Wycieraczka...to nie jest jeszcze tak źle. Będzie ciekawiej, gdy Rysiu ułoży się pod łóżkiem Prezesa, tuż obok nocnika. Takich Rysiów wszędzie są tabuny przy różnych prezesach. Miałem w pracy kiedyś takiego.Pierwszy zdradził omal nie rozwalając firmy. Fajny tekst na dzień dobry.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-01-2015 [10:51] - NASZ_HENRY | Link:

Rysio się odezwie ;-)

Obrazek użytkownika RobertJerzy

09-01-2015 [12:04] - RobertJerzy | Link:

Maleńkie pytanko. Czy "żach" w Pańskim tekście pochodzi od 'żachnąć się', czy 'nażachać się'?
Nie znam osobiście Rysia ale czasami sprawia dziwne wrażenie...

Obrazek użytkownika Józef Darski

09-01-2015 [13:59] - Józef Darski | Link:



żach - okropieństwo, żachliwyj  - straszny, mołnia - błyskawica

Obrazek użytkownika RobertJerzy

09-01-2015 [14:53] - RobertJerzy | Link:

Dziękuję. Myślałem, że chodzi o zwyczaje narkomańskie (żachanie – wdychanie oparów narkotyków z grupy substancji lotnych, od żachać (się) 'wzdrygnąć się').

Obrazek użytkownika Francik

09-01-2015 [21:24] - Francik | Link:

Oj, widzę, że poziom intelektualny polemik na niezalezna.pl rośnie. Tak trzymać towarzysze!

Obrazek użytkownika nurni11

10-01-2015 [20:40] - nurni11 | Link:

Poziom tego wpisu jest jaki jest - ale wpis nie udaje od samego początku iż jest w konwencji poważnej.

Jak Pan szuka czegoś poważnego to senniki Ryszarda z Samoobrony są tu dosyć dostępne. To prawdziwa uczta intelektulana w wykonaniu faceta który jeszcze niedawno był w komitecie kandydata na prezydenta, pana Andrzeja Leppera.

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-01-2015 [23:19] - Janko Walski | Link:

Gratulacje dla Całej Czwórki robiącej "Kulisy manipulacji".  Praca nie do przecenienia. Wszystkie cieki tej kloaki jaką jest III RP zaczynają się i kończą na "zaprzyjaźnionych" mediach. Przy okazji apel do wszystkich, włączajmy się. Manipulacje są w każdym zdaniu, w kazdym przekazie. Cała armia przydałaby się, tyle tego dzień w dzień produkuje się.

Obrazek użytkownika Józef Darski

09-01-2015 [23:49] - Józef Darski | Link:



Dziękuję w imieniu Kolektywu.

Obrazek użytkownika nurni11

10-01-2015 [20:50] - nurni11 | Link:

Wszystko do czego pan Dyzma doszedł (a zaszedł naprawdę wysoko tak w Pis jak i w PE) to konsekwentna michnikowszczyzna w wydaniu bis: kochajmy się (jak Polak z Polakiem) gdyż zgoda buduje.

Póki co owa zgoda zbudowała panu Czarnieckiemu wyłącznie korzyści osobiste, ale nie ma dziwne: tak ten numer na "zgodę budującą" akurat działa.

Mam nadzieje że pan Targalski nie jest już na walizkach w strefie wolnego słowa. A obawa ta związana jest li tylko z tym że jeśli chodzi o sprawność to Ryszard z Samoobrony nie ma raczej konkurencji.

Obrazek użytkownika Józef Darski

10-01-2015 [21:12] - Józef Darski | Link:

Rysio gdyby był inteligentny, dałby już spokój. Jemu jednak nie pozwoli na to EGO, więc będzie ciąg dalszy. Tylko, że dla mnie to zabawa. Mam już pomysły na c.d. Zabawne, ale on się niczego nie nauczył i od czwartku wydzwania do różnych dziennikarek przypominając, że już "dawno" nie robiły z nim wywiadu i nie zapraszały go. Rzeczywistość jest znacznie zabawniejsza od fantazji, 

W Strefie jestem na emigracji wewnętrznej, więc i tak żadnej straty nie będzie.

Obrazek użytkownika nurni11

10-01-2015 [21:25] - nurni11 | Link:

Rad bym by Pan na tę emigracje zbytnio sobie nie pozwalał.

Nie traktuje tego jak zabawy, nawet jeśli wiceszef Parlamentu Europejskiego zatrwożył się jakąś spokojną polemiką.
Gdyż mniejsza o Dyzmę.

Z przyjemnością przeczytałby Pana najnowszy wpis. Traktujący o tym co się zmieniło od czasu tekstu "Fasada runęła".

To jest istotne, Rysio sobie poradzi...