Nie o take Polskę

Nie, to nie dzieje się naprawdę. Trzynasty grudnia, godzina trzynasta, siedzę przed telewizorem i mam wrażenie, że nie jestem w Polsce AD 2014, tylko w jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości, nijak nieprzystającej do realiów.  A już na pewno za oknem nie grudzień, szaro i brzydko, ale raczej słoneczne lato, bardziej czwarty czerwca. Na ekranie Pałac Prezydencki i jego właściciel, chwilę po sypnięciu orderami, który zabiera głos. Na przebitce przygotowania do pisowskiego marszu, jak informuje prezenterka TVP Info. Nie wierzę własnym uszom i oczom. Albo to ja nie wiem, gdzie jestem, albo może prezydent Komorowski cofnął się do tego czwartego czerwca,  może pomylił daty, kartki w kalendarzu, może doradca podsunął mu nie to, co potrzeba przemówienie, bo atmosfera radosnej fety. Można rzec – fajnopolskie klimaty. Rąsia, buźka, klapa goździk. Celebra jak z poprzedniej epoki.

Nie tak dawno prezydent Komorowski na mszy w intencji  Jaruzelskiego mówił: „żegnam zasłużonego żołnierza frontowego, który na polu walki z hitlerowskim najeźdźcą dał dowody żołnierskiego męstwa i poświęcenia dla ojczyzny”. Dzisiaj, w 33-rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez sowieckich generałów w polskich mundurach, którzy  dokonali mordu na narodzie, na wolności i prawdzie,  ni słowa o zbrodniarzach i zdrajcach, ni słowa o ich rozliczeniu,  ani  chwili zadumy nad tymi, którzy zginęli z rąk ich  wojska, Milicji Obywatelskiej i ZOMO, które nie na darmo nazywano – bijącym sercem PZPR. Za to kilka słów o odwadze, walce o wolność, trochę dowcipów i śmiechu z plastikowych pistoletów milicji obywatelskiej i ZOMO, reszta radość i satysfakcja z odzyskania demokracji, wolnego rynku, integracji europejskiej, zbliżenia z sąsiadami. Czyli duma i sukces z naszej polskiej wolności.

Nie wiem, czy to tylko moje odczucie, że misyjna telewizja państwowa, zaprosiła mnie nie na tę imprezę? Że zabrakło godności, skupienia, rangi, tego wszystkiego, co starożytni nazywali decorum – dostosowaniem formy do treści. Oczekując od głowy polskiego państwa powagi należnej wydarzeniu, stałam się mimowolnym świadkiem wesołego festynu wolności u wujka Bronka, któremu brak taktu i przede wszystkim ludzkiej empatii. Nie mówiąc już o sprawiedliwości, na którą czeka nie tylko żona zabitego w grudniowej masakrze w kopalni „Wujek” mając ciągle  nadzieję, że Czesław Kiszczak kiedyś odpowie za tę zbrodnię. A przecież cała ta szopka z wiezieniem Kiszczaka  pod eskortą  policji na badania, to zabieg czysto PR-owy dla gawiedzi, która śmie krytykować III RP i jej konstytucyjne organy. Przecież mamy wolną, demokratyczną Polskę, niezawisłe sądy, wybory nie zostały sfałszowane, a drobne nieprawidłowości i rozbieżności zdarzają się wszędzie, ale nie mają wpływu na wynik. Zarzut, że  ślimaczymy się z liczeniem głosów – odpiera  sekretarz PKW tłumacząc, że za dużo jest komitetów wyborczych,  które w dodatku nie znają prawa.  Bo pan Kazimierz Czaplicki, który zasiadał w Radzie Państwa  pod  przewodnictwem Wojciecha Jaruzelskiego, pamięta tylko jeden Komitet.  KC  PZPR. Wtedy i liczenie głosów było łatwiejsze.

A więc nie ma przypadków, są tylko fakty, które dziwnie spinają przenośną klamrą  nasze ostatnie dzieje. Bo czy nie przeznaczeniem i chichotem historii jest fakt, że dwa symbole,  PRL-u i III RP, Czesław Kiszczak i Lech Wałęsa, który  „pokonał komunizm”, by później nawoływać do pałowania związkowców, znaleźli się jednocześnie w tym samym czasie w tym samym szpitalu? A może prawdziwe były słowa Rakowskiego, przy wyprowadzaniu sztandaru na ostatnim zjeździe PZPR w 1990 roku, że pożegnanie z partią nie znaczy złożenie jej do trumny?  Przecież kontynuacja peerelowskich metod walki z wrogiem (dziś nie klasowym, ale partyjnym) jest głównym celem  rządów PO, a nagonka na Prawo i Sprawiedliwość, które walczy o demokratyczne standardy w życiu i w polityce, jest głównym narzędziem ich ”przyjaznego państwa”. „To nie jest tak, że my tylko mamy rząd. Mamy samorządy i może to będzie zbyt odważne, mamy przyjazny Trybunał Konstytucyjny” – zdradza oczywistą prawdę w wywiadzie dla rp.pl senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. „Media też mamy przyjazne. W każdym razie takich jest wiele” – dodaje.  Kilka lat temu premier Tusk miał powiedzieć "Zła jest władza, która finansuje sobie gazety", dzisiaj rząd sypie po milionie dla Michnika i Hajdarowicza za trzymanie antypisowskiego kursu, czyli samonakręcającego się seansu nienawiści. Więc czy potrzebne są dzisiaj skoty, ZOMO i cenzura, skoro jak opancerzone transportery jadą dobrze opłacane media, ich pismaki i gadające, medialne głowy, profesorowie marcowi i inne akademickie elity,  politolodzy na usługach, eksperci i całe zastępy renegatów - organizatorów polowań z nagonką mających nadzieję na łupy. „Koalicja zawiązana – Platformy i Urbana” - hasło, które wyłowił europoseł PO Paweł Zalewski z sobotniego marszu, wcale nie jest bezpodstawne. To przecież jego premier,  Ewa Kopacz posługuje się tygodnikiem "Nie" i szafą Lesiaka  rzucając  aluzję o marszu 13 grudnia: "Kaczyński nie będzie musiał niczego podpisywać". Podłe, niskie i bezpodstawne oskarżenie, które budzi niesmak nawet wśród lewicy.

Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów nie był żadną uroczystością partyjną, która zwykle jest zamknięta, nie był też marszem wyborców PiS-u, lecz otwartym, obywatelskim protestem wszystkich zawiedzionych władzą, która podważyła fundament ustrojowy i zasady demokracji, a wobec dziennikarzy stosuje wypróbowane, esbeckie metody. Nagonka więc na Prawo i Sprawiedliwość, krytyka  marszu, oskarżenia o podpalenie Polski, o zawłaszczanie rocznicy stanu wojennego, gdy prezydent Komorowski nagradza swój elektorat, a zbrodniarze pozostają  bezkarni, jest właśnie takim „odmętem szaleństwa”, nienawiści i partyjniactwa, które odsuwa na bok dobro ojczyzny i stawia krytyków po stronie popierających oszustwa wyborcze i cenzurę. Zawiedli ci, którzy szafując wzniosłymi hasłami, nie rozumieją ich znaczenia, którzy zamiast czcić pomordowanych przez juntę Jaruzelskiego, wybrali, w dodatku w adwencie, radosny  bal ku czci piwa, krytykując marsz i porównując go do pikniku.  Tak, nie było czerwonych rac, dymu, naparzanek policji z kibolami, nie leciały płyty chodnikowe i kamienie, bo protestować można inaczej.  Oskarżenia, że PiS handlował chorągiewkami, patriotycznymi plakietkami czy białymi i czerwonymi różami, wobec sprzedaży przez Ruch Narodowy patriotycznych koszulek z kapturem  po 160 zł jest  kompletną  nieodpowiedzialnością, obłędem i paranoją.

Zawiedli też duchowni, purpuraci, którzy nie unieśli ciężaru własnej, wcześniejszej  decyzji, stanęli przeciwko narodowi, zaprzeczyli kościołowi, który w PRL-u i później w okresie stanu wojennego, był ostoją polskości i patriotyzmu, opowiadał się za prawdą i zawsze szedł z narodem ramię w ramię. Jako obywatele Polski, którzy też chodzą do urn, zlekceważyli troskę o dobro wspólne, która jest obowiązkiem wszystkich Polaków. Słabi i podatni na wpływy okazali się już wcześniej, usuwając krzyż spod Pałacu Prezydenckiego; teraz ks.biskup Wiesław Mering oświadcza wprost, że został do tego zmuszony, grzebiąc pamięć o ofiarach stanu wojennego i o niezłomnych patriotach Kościoła, którzy oddali swoje życie za sprawiedliwość i życie w wolnym kraju. Czy o taką Polskę walczyli?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

19-12-2014 [23:57] - marsie | Link:

"Trzynasty grudnia, godzina trzynasta, siedzę przed telewizorem".
"Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów nie był żadną uroczystością partyjną, która zwykle jest zamknięta, nie był też marszem wyborców PiS-u".
Byłem tam - to był Marsz wyborców PiS-u.
Może lepiej to wszystko byłoby widać tak bardziej na żywo, z bliska?

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

20-12-2014 [00:33] - Magdalena Figurska | Link:

Widział Pan jak sprawdzali, kto na kogo głosował i czy w ogóle głosował?

Obrazek użytkownika marsie

20-12-2014 [01:27] - marsie | Link:

Nikt tego na Marszu sprawdzać nie musiał, wystarczyło posłuchać, co mówią uczestnicy - tylko PiS może coś z tym burdelem zrobić! A poza tym - sama obecność tam, po apelu Prezesa w końcu, sama za siebie o tym świadczy, to nie byli przypadkowi uczestnicy Marszu - Pikniku, jak chcieliby niektórzy tzw. prawicowcy!

Obrazek użytkownika mada

20-12-2014 [07:58] - mada | Link:

Nie czepiajcie się nawzajem za słówka.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-12-2014 [03:24] - cassiodorus | Link:

''Byłem tam - to był Marsz wyborców PiS-u.''
Nie ma w tym nic dziwnego, bo któż jeszcze mógłby dołączyć? Jedynie słuszni rawicowcy od Korwina? Przecież Korwin na stan wojenny czekał z nadzieją, i w ogóle ma inne teraz zmartwienia ''Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie jakiegoś Pinocheta'' A jak go nie znajdą, to-''wybuchnie rewolucja. Powiesi się 50 tys. skorumpowanych łajdaków z PO, PiS, SLD, PSL, a jeszcze pewno dobierze się – jak mawiał Franc Fiszer – ze 150 tys. z uczciwych''
Co roku ten łże-li..rał wiesza wszsystkich i POwiesić nie może..
Ciekawe, że li...ałów od Palikota nie umieścił na stańczykowsko-konserwatywnej liście zwyrodnialców

Obrazek użytkownika antyrusofil

20-12-2014 [01:47] - antyrusofil | Link:

Jeżeli PiS jest jedynym sensownym i prawidłowym wyborem, to trudno, żeby nie był to marsz w większości zwolenników PiS. Z logicznego punktu widzenia trudno orzec, że osoby biorące udział w marszu głosowały na postkomunistów... Czy to miało być jakimś zarzutem?

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2014 [08:48] - Jabe | Link:

„Oskarżenia, że PiS handlował chorągiewkami, patriotycznymi plakietkami czy białymi i czerwonymi różami, wobec sprzedaży przez Ruch Narodowy patriotycznych koszulek z kapturem po 160 zł jest kompletną nieodpowiedzialnością, obłędem i paranoją.”

Dziwię się, że ktoś poważny z takimi oskarżeniami dyskutuje. Jakby narodowcy nic nie sprzedawali, miałoby one sens? Być może, gdy RN będzie porównywalny z PiS-em, też będą mu wytykać i będzie to równie absurdalne. Wtedy Pani odetchnie.

Dodam jeszcze, że chyba należy Pani do tych, którym przykro jest że tych „pomordowanych przez juntę Jaruzelskiego” jest tak mało, byłaby okazja lamentów bez naciągania. Czy aby na pewno generał przede wszystkim za stan wojenny powinien był być sądzony?

Obrazek użytkownika felek

20-12-2014 [11:59] - felek | Link:

"Dodam jeszcze, że chyba należy Pani do tych, którym przykro jest, że ...".
.................................................................................................................

A ja dodam, że lektura tego komentarza, jak i zresztą innych Pana komentarzy na NB dowodzi, iż należy Pan do tych, z którymi poważna rozmowa byłaby stratą czasu.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-12-2014 [13:43] - cassiodorus | Link:

Oczywiście, że to strata czasu, bo rasowy, konserwatywny korwinista uważa naród polski za zbieraninę skończonych idiotów, cytując przy tym nie ''konserwatywne''wersety Biblii, a wiekopomne, spiżowe słowa konserwatysty margrabiego Wielopolskiego, o tym, że dla Polaków można czasem coś zrobić, z Polakami- nigdy..
I ta ich korwinowska nadmądrość nie jest jakimś nowym wynalazkiem, bo już Dmowski[sic!] pisał w ''Upadku myśli konserwatywnej'',że tzw ugodowcy ze szkoły stańczykowskiej potwierdzenie wyższosći swego nadrozumu politycznego nad głupim motłochem z Polski znależli w takim wywodzie logicznym-''..społeczeństwo polskie jest głupie, a wiec MY, KTÓRYCH ONO NIE UZNAJE JESTEŚMY MĄDRZY''
Przyzna kolega Felek, że to jest nowoczesna mądrość nad mądrościami
Dyskutować z korwinistą nie ma żadnego sensu, ale pietnować ich antypolskie i antykatolickie herezje jest naszym obowiązkiem

Obrazek użytkownika felek

20-12-2014 [17:44] - felek | Link:

Osobnicy uznający JKM za ekonomistę, a jego "złote myśli" za ekonomiczną doktrynę budzić mogą wyłacznie współczucie. Dokładnie tak samo jak ludzie, którzy szukajac lekarstwa na raka kupują na jarmarku maść na odciski. Wydaje się, że nie ma sensu wchodzić z nimi w poważne rozmowy. Napisałem kiedyś do Jabe: "Poważna rozmowa o poglądach JKM byłaby rzeczą zbyt niepoważną, by mogli się nią zajmować ludzie poważni".
Wszelkie antypolskie poglądy należy piętnować, nie ma co do tego wątpliwości. Masz na tym polu, Cassiodorusie, spore, jak widzę na Niezaleznej, zasługi. Pozdrawiam świątecznie.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-12-2014 [23:52] - cassiodorus | Link:

Faktem jest, iż korwinizm to sfera całkowitej niepowagi.. Gdyby przecież poważnie potraktowac człowieka, który o Katarzynie Wielkiej mówi-wybawicielka, a o Konfederatach Barskich-terroryści o mentalności pismenów, to w prawdziwie wolnej Polsce nalezałoby Czerwonego Janusza powiesić, a nie 200 tys uczciwych i nieuczciwych ''pismeńskich jakobinów''
Pozdrawiam również

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-12-2014 [13:12] - cassiodorus | Link:

''Czy aby na pewno generał przede wszystkim za stan wojenny powinien był być sądzony?''

To kolejna jedynie słuszna korwinowsko-prawicowa koncepcja.. Wg jedynie słusznych prawicowców od Korwina, Pan Generał za wprowadzenie stanu wojennego nie powinien być w ogóle sądzony, można mieć jedynie jakiś nieutulony żal za brak lib....ych reform..Za wprowadzenie stanu wojennego należy odnosić się do Pana Generała z należytą sympatią i dozgonną wdzięcznością..To są mądrości nad mądrościami jedynych, prawdziwych polskich prawicowców

''Liczyłem, że WRON-a wzorem p. gen. Augusta Pinocheta przeprowadzi zasadnicze reformy – choćby na wzór chiński.''
''To już ćwierć wieku z hakiem. Dziś patrzę na stan wojenny jak na zaprzepaszczoną szansę.''
[Jego Ekscelencja JKM]

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-12-2014 [11:35] - NASZ_HENRY | Link:

Wystarczy jedna ostra zima
I Platforma nie wytrzyma ;-)

Obrazek użytkownika Ewakropkapl

20-12-2014 [22:26] - Ewakropkapl | Link:

Pani Magdaleno. Podobne zadziwienia (szok), przeżywamy na każdym kroku w tej naszej-nie naszej III RP. Nigdy nie zapomnę, jak ponad 3 lata temu, w I rocznicę tragedii smoleńskiej, byłam w stolicy indywidualnie,(przemierzając 600km w jedna stronę) na wielkim marszu 10.04.2011r., który według różnych źródeł był jednym z największych do tamtej pory i liczył ok. 30.000 uczestników. Z racji odległości od stolicy, musiałam wynająć nocleg. Rano, w hotelowym pokoju, otworzyłam tv(w domu nie oglądam) i na którejś ze stacji wreszcie znalazłam wzmiankę o wczorajszym marszu. Przeżyłam szok, bo dowiedziałam się po co byłam w Warszawie! Okazało się, że nie, jak sądziłam dla uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i w proteście przeciw manipulacjom przy jej śledztwie, ale robiłam "kampanię wyborczą Kaczyńskiego" i uwaga(!) uczestniczyłam w "obleganiu" Pałacu Prezydenckiego. Poza tym usłyszałam,że marsz był nieliczny...
Żyjemy jakby w dwóch innych światach, które są tak różne, jak harmonia i zgliszcza albo jak dobro i zło.
Pozdrawiam Panią