Dosyć tego!

Dosyć tego!
Ostatnie lata nieudolnych rządów koalicji PO i prezydenta Jacka Majchrowskiego w Krakowie, nie liczenie się z głosem mieszkańców Krakowa, unikanie rozwiązywania problemów z którymi na co dzień muszą borykać się krakowianie, lekceważenie podstawowych potrzeb, niegospodarność i partykularyzm na każdym szczeblu władzy , to wystarczający powód, żeby jak najszybciej odsunąć tę sitwę od władzy. Pilnowanie własnych interesów bez względu na koszty społeczne to znak rozpoznawczy koalicji PO i prezydenta Jacka Majchrowskiego. Najlepszym tego przykładem była próba przeforsowania organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Bez konsultacji społecznych, bez realnego policzenia kosztów, PO i prezydent Majchrowski roztrwonili kilkanaście milionów z budżetu miasta. Skorzystała na tym wąska grupa ludzi związanych czy to z PO, czy z Prezydentem, świetnie zarabiając, podróżując po świecie, zarabiając dziesiątki tysięcy złotych na wątpliwej wartości opracowaniach. Doszło nawet do tak kuriozalnych sytuacji, że kupowano sobie ubrania - trwoniąc bez żenady pieniądze krakowian. Dopiero krakowskie referendum powstrzymało ten „chocholi taniec”, jednak miliony złotych przepadły bezpowrotnie.
O horrendum jakie miało miejsce podczas organizacji Sylwestra na Rynku Głównym, aż strach krakowianom przypominać, wydane miliony złotych na wątpliwej jakości widowisko, zdewastowana płyta Rynku, ogrodzenie czarną folią i wyłączenie na długie tygodnie części Rynku, podczas Świąt Bożego Narodzenia z możliwości np. zwiedzania Rynku przez turystów, to kolejny efekt działań sitwy, która za nic ma Kraków i jego mieszkańców, za nic ma Krakowski Park Kulturowy, który miał skutecznie bronić przestrzeń publiczną Krakowa przed barbarzyńcami.
W ostatnich tygodniach podjęto próbę przekazania prywatnej firmie za 9 gr. (słownie: dziewięć groszy) za metr kwadratowy, 32 hektary nieużytków w centrum miasta, tuż obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, podobno na pole golfowe. Ta władza, sądząc pewnie po sobie, doszła do wniosku, że najważniejszym problemem krakowian jest brak pola golfowego.
To tylko parę przykładów skandalicznych przedsięwzięć tej koalicji w roku.
Przez ostatnie cztery lata bez jakiejkolwiek refleksji likwidowano szkoły, szkolne stołówki, nie budowano parkingów, nie uporano się transportem miejskim, z korkami, z brakiem mieszkań komunalnych, z kolejkami do lekarzy, nie starano się ściągnąć inwestorów gwarantujących miejsca pracy dla tysięcy młodych ludzi uczących się w Krakowie, nie radzono sobie z setkami spraw, etc... Oni, czyli rządząca koalicja PO-Prezydent zamykała oczy na te problemy, myśleli, że jak się zamknie oczy, to problem zniknie. Jednak nie zniknął. Codziennie każdy krakowianin z tymi zaniedbaniami, z tymi problemami musi się zmierzyć i wtedy zostaje sam, bo obecnej władzy to nie interesuje, bo… im się wydaje, że wystarczy tuż przed wyborami przeciąć parę wstęg zamykających jakieś inwestycje które i tak ciągły się latami i to wystarczy. Nie, nie wystarczy, należy dla Krakowa efektywnie pracować codziennie, bez wytchnienia, bo Kraków tego wymaga i jest wart tego wysiłku.
Ale miarka się przebrała. Najwyższy czas, żeby tym ludziom powiedzieć:
Dosyć tego!
W zbliżających się wyborach krakowianie muszą podjąć decyzję, czy głosować za tymi, którzy Kraków sprowadzają do prowincjonalnego miasta gdzieś w Europie. Czy głosować za tymi, którym marzy się Kraków piękny, dostojny, dostatni, bezpieczny, z uśmiechniętymi mieszkańcami, mającymi dobrze płatną pracę, swoje mieszkanie, bez problemów posyłających swoje dzieci do przedszkola, czy szkoły, którzy nie martwią się terminem badania u lekarza.
Tak może być.
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach do Rady Miasta Krakowa i do Sejmiku Wojewódzkiego w swoich programach zawarli szereg pomysłów których zrealizowanie zatrzyma marazm jaki dotknął Kraków, ale co najważniejsze, stworzy nową jakość w relacji obywatel – władza i pchnie Kraków na nowy etap rozwoju, na który to miasto, jak żadne inne zasługuje.
Przede wszystkim, w sprawach ważnych dla Krakowa obowiązkiem przyszłych radnych Prawa i Sprawiedliwości będzie wysłuchanie opinii mieszkańców, czy to poprzez konsultacje społeczne, czy organizując referendum. Zawsze w sytuacji kiedy opinia publiczna będzie podzielona, poprzez dyskusję będzie można dojść do określonych kompromisów, dla dobra wszystkich mieszkańców miasta.
Najważniejszymi problemami jakie chcą rozwiązać przyszli radni Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych latach są:
- Bardziej aktywna polityka miasta w pozyskiwaniu kapitału, którego inwestycje przynieść mogą nowe miejsca pracy, oraz polityka eliminowania barier administracyjnych dla istnienia i rozwoju już funkcjonujących firm na terenie Krakowa,
- Stworzenie systemu finansowych ulg osłonowych dla gorzej sytuowanych mieszkańców Krakowa (m.in. bilety MPK, bilety na wydarzenia kulturalne i sportowe), takie działanie przeciwdziała wykluczeniu społecznemu. Powinno się znacząco zwiększyć środki na budownictwo czynszowe i socjalne. Należy zwiększyć ilość miejsc w dziennych i środowiskowych domach pomocy społecznej.
Jak najszybciej należy zlikwidować zakorkowane ulice poprzez wybudowanie na obrzeżach miasta parkingów typu „Park & Ride” i sieć parkingów podziemnych w centrum miasta. Stworzenie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, nowych ścieżek rowerowych i obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej spowoduje znaczące obniżenie zanieczyszczenia miasta, które jest utrapieniem dla mieszkańców.
Jak najszybciej należy zrewitalizować, według istniejących planów, największą z dzielnic miasta - Nową Hutę, która obecnie jest jedną z najbardziej zaniedbanych dzielnic Krakowa.
Powinno się wybudować nowe parki, skwery i miejsca wypoczynku, idąc przykładem najbardziej zadbanych miast europejskich, zabytki, ulice, parki należy oświetlić w celu uwydatnienia ich walorów estetycznych i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
W ostatnich latach najważniejszym problemem w Krakowie stało się bezpieczeństwo jego mieszkańców. W trybie nagłym należy uzupełnić wakaty wszystkich dzielnicowych - ewentualnie na koszt miasta na okres trzech lat. Służby patrolowe powinny działać w stałych rejonach miasta co ułatwi im rozeznanie lokalnego środowiska. Należy znacznie ograniczyć ilość punktów sprzedaży alkoholu.
Należy zagospodarować Bulwary Wisły poprzez budowę oświetlenia, utworzenie odpowiedniej infrastruktury dla korzystających z Wisły jako szlaku wodnego (m.in. dla kajaków, jachtów i innych statków wodnych). Tutaj trzeba brać przykłady z takich miast jak np. Paryż, czy Amsterdam.
Miasto powinno mieć stabilną politykę wobec funkcjonowania ogrodów działkowych, zwłaszcza Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
Ryszard Kapuściński

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-11-2014 [22:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Polecam lekturę tych trzech pouczających pozycji:
 
http://salonowcy.salon24.pl/55...
 
http://salonowcy.salon24.pl/58...
 
http://salonowcy.salon24.pl/59...
 
Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Ryszard Kapuściński

07-11-2014 [23:23] - Ryszard Kapuściński | Link:

Krzysztofie, dużo by należało mówić. Serdecznie pozdrawiam:)
http://naszeblogi.pl/43199-hor...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-11-2014 [10:54] - NASZ_HENRY | Link:

Smog
https://www.facebook.com/video...
czy smok pustszy Kraków ;-)