Wkurzyłem się

Wkurzyłem się

Nie chciałem komentować wyników wyborów na Podkarpaciu, ale po ostatnich medialnych występach panów z Solidarnej Polski trochę się wkurzyłem i nie wytrzymałem. To co mówią i jak się zachowują w mediach liderzy SP zakrawa na skandal.

Na pewno duży wpływ na ich psychikę miały rzeczone ostatnie uzupełniające wybory na Podkarpaciu. Postawili na jedną kartę, włożyli w kampanię według ostrożnych szacunków około pół miliona złotych, ich wewnętrzny sondaż mówił o 23 procentowym poparciu dla pana Ziobry i już się z gąską witali, a tu katastrofa - niecałe 11 procent. Tyle pracy, wieszane w ostatni piątek (tuż przed ciszą wyborczą) wielkie plakaty: GŁOSUJ NA ZIOBRĘ! (oczywiście bez podania, na którego), zrywane z soboty na niedzielę plakaty kandydata PiS-u, a tu - klęska. Przecież miało być tak pięknie: ponad 20 procent i jechanie na tym wyniku do wyborów do Europarlamentu. Kurski już marzył co z takim wynikiem może zrobić, już obmyślał jak to będzie brylował przez rok w mediach i opowiadał, że SP ma naprawdę aż 23. procentowe poparcie, bo przecież nadal przepełniony jest pewnością, że „ciemny lud uwierzy".

Plan był gotowy. W Polsce jest 13 okręgów wyborczych do Parlamentu Europejskiego; istnieje duże prawdopodobieństwo, pewność niemal, że SP w każdym z tych okręgów wystawi kandydata o nazwisku Ziobro. Załóżmy, że siła nazwiska Ziobro (w mniemaniu SP) i niewiedza wyborców spowoduje to, iż w każdym z tych okręgów wygra ktoś kto nosi nazwisko Ziobro. Wtedy się okaże, że na 50 polskich europosłów w Parlamencie Europejskim, trzynastu będzie nosić nazwisko Ziobro. Pojawią się bilbordy, na których europoseł Zbigniew Ziobro będzie stał obok kogoś kto nosi to samo nazwisko… No, oczywiście przesadzam i sobie żartuję, ale nie za bardzo, paru Ziobrów na pewno by się pojawiło na pierwszych miejscach, przecież 3255 osób w Polsce nosi nazwisko Ziobro, jest z czego wybierać. Trzeba również pamiętać o ambicjach Kurskiego, Cymańskiego i pani Kempy. Trzeba to jakoś ogarnąć, im też należy dać szansę do godnego życia, w końcu nie po to robią codziennie z siebie ostatnie…..

Ten wynik na Podkarpaciu musiał odbić się na psychice panów z SP. I odbił się, panowie Kurski, Ziobro i Cymański ostatnio stracili kontrolę nad swoimi wypowiedziami w mediach. Nie mówię o tym, o czym mówili przez ostatnie półtora roku, nawet nie chce mi się tego przypominać, ale o ich ostatnich wypowiedziach.

Atakują „Gazetę Polską Codziennie”, próbując poprzez sąd zablokować informacje o swoim kandydacie, ba! - opowiadają przez cały tydzień, że to w wyniku artykułu w GPC mają taki słaby wynik wyborczy. No to już przesadzają. Nawet nie zdają sobie sprawy na jakie pole minowe weszli kłamiąc o swoim kandydacie, bo pierwsza mina panowie wybuchnie już w środowym wydaniu Gazety Polskiej, następne czekają, a każda jest większa: wielka, większa i największa (Broszkiewicz się kłania). Przegięliście i nie ma dla was ratunku, nikt wam ręki nie poda, bo zdrajców nikt nie szanuje i nikt nie chce zdrajców w swoich szeregach, waszymi kolegami zostaną tylko tacy sami jak wy, oczywiście dopóty, dopóki wy ich, albo oni was nie zdradzą.

Najgorsze z tego wszystkiego nie są kłamstwa którymi w każdej swojej wypowiedzi obrażacie swoich byłych kolegów, ale styl w jakim to robicie. Skąd się w was wzięło tyle nienawiści, tyle zacietrzewienia w waszych wypowiedziach na temat ludzi którzy z was zrobili to czym jesteście teraz - czyli posłami, europosłami. Skąd?

Przecież wiecie, dlaczego wam powiedziano, że już nigdy z listy PiS-u nie będziecie startować. Przecież wiecie, co zrobiliście. Nie mogliście tego z godnością przyjąć i odłożyć trochę kasy na później; nie mogliście? Nie - wam jest za mało, chcecie więcej, po trupach, ale musicie mieć więcej. Już tak będziecie mieli, szkoda mi was.

Doceńcie tylko to, że osoby które znają prawdę milczą, ale mogą w końcu się zdenerwować i powiedzą jak było naprawdę. I co wtedy zrobicie?

Na przykład pan, panie Cymański: niech pan tak nie gardłuje, bo w końcu ktoś się wkurzy i wyjawi prawdziwe powody pana zaangażowanie w twór, jakim jest SP, żeby panu dać do myślenia wspomnę tylko o jednej sprawie , o nie dotrzymaniu obietnicy po wyborach do Europarlamentu, wie pan o czym piszę, prawda? Dopóki pan śpiewał i tańczył i myślał pan że zabawia pasażerów w pociągu to wszyscy udawali, że się świetnie bawią, ale - panie Cymański - to co pan robisz ostatnio, to nie występ przed podpitymi pasażerami w nocnym pociągu. igra pan z Polakami; niech się pan opanuje i zastanowi się, co pan robi.

Nie będę pani Kempie przypominał spraw z województwa świętokrzyskiego, panu Derze pewnej uchwały, panu Ziobrze…, panu Kurskiemu…, itd., etc…

Ale w końcu ktoś się wkurzy i przypomni.

Ryszard Kapuściński

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

17-09-2013 [00:30] - eska | Link:

Pan przypomni. Bo takie gadanie "wiem, ale nie powiem" też jest nie w porządku.

Obrazek użytkownika Ryszard Kapuściński

17-09-2013 [08:00] - Ryszard Kapuściński | Link:

Pzdr

Obrazek użytkownika Temu Misiu

17-09-2013 [10:16] - Temu Misiu | Link:

Jak brzdące: daj nam te klocki, tu na kanapę! Sie porzucamy.

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [12:31] - dogard | Link:

to moze byc i kanapa...

Obrazek użytkownika Ryszard Kapuściński

17-09-2013 [01:51] - Ryszard Kapuściński | Link:

Jak Pan sobie wyobraża to, że wszystko jest do publicznego wglądu. No jak?

Obrazek użytkownika łucyna

17-09-2013 [08:48] - łucyna | Link:

"pieprzysz" człowieku ... tez publicznie ?!.

Obrazek użytkownika miecz damoklesa

17-09-2013 [13:51] - miecz damoklesa | Link:

Ale to przeciez dziecinada, "wiem ale nie powiem", i nie chodzi wcale o to, ze koniecznie chcemy poznac pana tajemnice, ale w ten sposob obniza pan range tego blogu i sam sie kompromituje. To taka proba wywyzszenia sie, " a ja mam cos co wy nie macie ale wam nie dam" prosto z piaskownicy.  To jest oczywiscie niepowazne traktowanie nie tylko tego portalu, ale tez innych blogerow, ktorzy nocami slecza przy komputerze starajac sie znalezc istotne informacje i dziela sie  nimi z innymi. A pan widocznie nie ma sie czym podzielic ale strasznie chce zaistniec. Przykre.

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [16:39] - dogard | Link:

to jeno zwiastun dobrych informacji o sprzedawczykach kurskoPOdobnych...spoko..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-09-2013 [09:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

Ryszardzie, jak widzę mamy tych samych krytykantów. Miecz Demoklesa napisał nawet na mnie na "Naszych Blogach" nienawistny paszkwil. Ale nie ma się, czym przejmować. Na każdym portalu jest pewien procent oszołomów.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-09-2013 [00:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

Napisałeś:
"Wkurzyłem się. To co mówią i jak się zachowują w mediach liderzy SP zakrawa na skandal..."
Odpowiadam:
Ja też się wkurzyłem. Wyjątkowo paskudne wypowiedzi.
Ale to mnie nie martwi, bo to ju polityczny margines.
Niepokoi mnie natomiast, że Gowin, Wipler, Poncyliusz, Kowal, Kukiz et consortes nie mówią nic złego o PIS ani Jarosławie Kaczyńskim.
Pomyślałeś o tym?

Pozdrawiam jak zawsze serdecznie,
Krzysiek Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Ryszard Kapuściński

17-09-2013 [01:00] - Ryszard Kapuściński | Link:

Krzysztofie, oni naprawdę nie mają wstępu do PiS-u. Wierz mi. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika licho

17-09-2013 [03:14] - licho | Link:

ze Pan dobrze wie, co mowi. Serdecznie pozdrawiam obu Panow.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-09-2013 [05:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Krzysztofie, oni naprawdę nie mają wstępu do PiS-u. Wierz mi. Pozdrawiam..."
-----------------------------------------
W takim razie tym bardziej bym się obawiał, że nie mówią nic złego o PIS-ie i Jarosławie Kaczyńskim.

Pozdrawiam jak zawsze serdecznie,
Krzysztof

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [12:03] - dogard | Link:

odrzucajac jeden margines, troszczysz sie o nastepny---gowinkowy-kukizowy'.Skad ta wrazliwosc', lecac Iredynskim-zapytuje.

Obrazek użytkownika miecz damoklesa

17-09-2013 [01:02] - miecz damoklesa | Link:

To Pan ma haki na innych? Myslalem,ze "hakowanie" to domena postkomunistow, zdrajcow, zlodziei. To wlasnie SP w taki sposob funkcjonuje, dlaczego pan sie zniza do ich poziomu? I co w tym takiego denerwujacego, zdrajcy to zdrajcy, wyrok i juz, wiadomo, ze beda kwikac. Dziwi mnie pana wpis, prosze wyjasnic, o co chodzi?

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [14:07] - dogard | Link:

trzeba dokladnie opracowac ,od kazdej strony, dostepne materialy, poszerzyc zrodla.To jeno zwiastun...

Obrazek użytkownika epopeja

17-09-2013 [08:24] - epopeja | Link:

bo inaczej wychodzą pomówienia.

Obrazek użytkownika łucyna

17-09-2013 [09:21] - łucyna | Link:

... uderz w stół ... a to ledwie "musniecie" ...
Teraz bedzie etap umacniania wiarygodnosci. Trzeba zaznaczyc swoją pozycje , zaangazowanie , patriotyzm to wszystko w jednym ... jak pewien szampon do włosów. tylko ... uwaga ... po uzyciu "włosy wypadają" !.
Taki , na kolanie , sklecony wpis ... "no wicie rozumicie" , ale z zaznaczeniem ze jak PiS to ja ...
Czy ten styl wam czegos nie przypomina ?. > Stilicidi casus lapidem cavat < ... a dla Drrr. mam ... > Sublimi feriam sidera vertice < !!!.
A dla obydwu panów > Turpe est aliud loqui , aliud sentire <.

Obrazek użytkownika wandaherbert

17-09-2013 [11:40] - wandaherbert | Link:

do ku..y nędzy, to na co czekacie,oni na was plują ,a wy "jak sie wkurzycie"-coś w stylu "wiem ale nie powiem"to jest irytujace!!!

Obrazek użytkownika antykrytyka

17-09-2013 [11:40] - antykrytyka | Link:

SP posłużyła się nazwiskiem Ziobry, gdyż to jest ich marka. Sadzę, że zaatakowanie Kazimierza Ziobry, oskarżanie go o kundlizm, było haniebne. Jestem w PiS, ale brzydzę się takimi zagrywkami. Sakiewicz i jego kolesie, jak są takimi gierojami, niech wytłumaczą nam własną postawę związaną z tekstem o familii Komorowskich. Dlaczego ten tekst ukazał się po wyborach prezydenckich? A dzisiaj rżną bohaterów flekując człowieka tylko dlatego, że ośmielił się wybrać partię Ziobry?

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [11:59] - dogard | Link:

PRZYPOMINAM ,IZ WSZYSTKIE NAJWIEKSZE AFERY PRL-BIS JAKO PIERWSZY UJAWNIAL WLASNIE RED. SAKIEWICZ.Byl za to flekowany nie mniej niz KACZYNSCY , przez te lata.Wiec daj se siana miglancu POdrzutkowy, gon sie do swoich korzeni -ubeckich, komuszych,POlszewickich itp.

Obrazek użytkownika wandaherbert

17-09-2013 [12:01] - wandaherbert | Link:

czuć wielbiciela "zioberkow",więc nie rżnij glupa z siebie, bo z zwolennikow PiS nie zrobisz!Jutro przeczytaj "Gazetę Polska"tam się dowiesz kto jest "kunndlem"

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [11:55] - dogard | Link:

dowiemy sie wszystkiego o kazdym lajdusie, POMALU I PO KOLEI.Dobra robota, szykuje sie niezly serial.Z przyjemnoscia dowiemy sie wiecej .

Obrazek użytkownika Freiherr

17-09-2013 [12:31] - Freiherr | Link:

Podzielam wkurzenie ale, moim zdaniem, jest to wypowiedź przedwczesna. Jeżeli są jakieś haki na wymienione w blogu osoby to jest jeszcze za wcześnie by ich użyć. Za wcześnie nawet by o nich mówić. Praemonitus, praemunitus - ostrzeżony, uzbrojony. Do jakichkolwiek wyborów jeszcze sporo czasu, niech sobie państwo renegaci harcują. Zawsze z czymś jeszcze wyskoczą. Czas rozliczenia przyjdzie nieuchronnie i wtedy będzie okoliczność sprzyjająca postawienia kawy na ławę. Cierpliwość osłodzi, jak napisał Horacy, czego się ludziom zmieniać nie godzi. W polityce wygrywają cierpliwi. I ten wers Horacego zalecam wszystkim, którzy niepotrzebnie chcą przyspieszać.

Obrazek użytkownika antykrytyka

17-09-2013 [16:08] - antykrytyka | Link:

Pan sądzi, że przeciwnikiem PiS jest SP?

Obrazek użytkownika dogard

17-09-2013 [16:36] - dogard | Link:

ze to przyjaciele od serca?!Zapewne ,jeno serce zdradzieckie....