Bierny, mierny, ale wierny - czyżby koniec TV Republika?

  Tureckie przysłowie głosi: "Tylko idiota da się ugryźć dwa razy przez tę samą żmiję".  Wydaje się, że takimi durniami są politycy PiS.  Ponad siedem lat temu doprowadzili oni do zastąpienia Bronisława Wildsteina przez Andrzeja Urbańskiego na stanowisku szefa TVP.

  Dziś uważa się tę decyzję za jeden z największych błędów popełnionych w czasie premierostwa Jarosława Kaczyńskiego.  Urbański zupelnie nie nadawał sie do pełnienia tej funkcji /wcześniej doprowadzil do upadku "Express Wieczorny/, ale politykom wydawało się, że będzie on im posłuszny i jadł im z rączki.  Moze tak i było, ale dziś pamietamy głównie to, że wprowadził do TVP Tomasza LIsa i jemu podobnych oraz połozył kres próbie budowy niezaleznej telewizji publicznej.

  I oto wczoraj /18.09.2014/ dowiedzieliśmy się, że Bronisław Wildstein zostanie zastąpiony na stanowisku redaktora naczelnego TV Republika przez Tomasza Terlikowskiego  /TUTAJ/.  Jest to pomniejszona kopia sytuacji sprzed prawie siedmiu lat.  Wildstein znów okazał się zbyt niezależny, tym razem dla inwestora strategicznego Lucjana Siwczyka.  Czytamy /TUTAJ/:

  "Drugim inwestorem została osoba prywatna: Lucjan Siwczyk, który w ubiegłym roku kupił za 300 tys. zł akcje spółki. Kto to taki? Mówi jeden z posłów PiS: - Dobrodziej Sakiewicza. Człowiek, który ma nasze poglądy i duży majątek. Zainwestował nie tylko w „GPC”, ale też w Telewizję Republika. Jest właścicielem firmy Transcolor zajmującej się oświetlaniem koncertów i wielkich telewizyjnych show.Żeby było zabawniej większość produkowanych przez niego programów emituje TVN. Innymi słowy, to nasz człowiek po tamtej stronie.".

  Kto dopuścił do tego by inwestorem TV Republika został ktoś związany z TVN?  Czyżby politycy PiS pożałowali 300 tys. złotych jedynej przychylnej sobie telewizji?  Na bubków z aparatu partyjnego forsa zawsze się znajdzie.  Tomasz Terlikowski mówi  /TUTAJ/, że "nie będzie rewolucji w  TV Republika".  Jednak jest on osobą znacznie mniejszego formatu niż Wildstein.

   Podobnie jak Urbański, Terlikowski stracił niedawno stanowisko redaktora naczelnego "Frondy".  Jest żarliwym katolikiem, ale nigdy nie miał do czynienia z telewizją.  Obawiam się, że pod jego rządami TV Republikę czeka klapa.  Druga TV Trwam nie jest potrzebna, a Terlikowski nie ma nawet jednej setnej energii i charyzmy ojca Rydzyka.  Jako publicysta jest przeciętny, wszystkich potrafi zanudzić swym "szlachetnym katolickim ględzeniem".  Co wiecej jest łasy na uznanie mainstreamu.

  To on występował w programie Kuby Wojewódzkiego i siedzial w korytarzach TVN czekając aż ktoś łaskawie zaprosi go do programu.  Jak ulał pasują do niego następujące słowa z notki Coryllusa  /TUTAJ/:

  "Hipoteza, niegdyś śmiała, którą postawiliśmy tu na blogu, że cała „naszość” wraz z przyległościami, skonstruowana została po to, by aspirować do GW i mainstreamu nie jest już żadną hipotezą, jest oczywistością. Wszystko co robią „nasi” obliczone jest na zdobycie uznania tam, w miejscach gdzie są prawdziwi ludzie, prawdziwe życie, prawdziwi artyści, prawdziwy świat po prostu z jego sznytem i bezpretensjonalną wesołością. Oni zaś tylko na chwilę zostali powołani do organizowania życia ponurym Morlokom, za których nas uważają, a teraz czym prędzej chcą wracać". 

  Nie wiem, czy TV Republika uważa nas za Morloków, czy za kogoś innego, ale niewątpliwie wystawiła do wiatru kilka czy kilkanaście tysięcy ludzi, którzy kupowali jej karty i akcje pragnąc popierać wolne słowo.  Nie zostali oni nigdy poinformowani n.p. o przyczynach odejścia Piotra Barełkowskiego /patrz - /TUTAJ//, czy też o owym inwestorze zwiazanym z TVN.  Obiecywano im Wildsteina, a dostali Terlikowskiego.  Przynajmniej niektórzy z nich mają prawo czuć się oszukani.

  A przecież TV Republika zależy całkowicie od "obozu patriotycznego".  Nie przekroczyła ona dotąd jego granic.  Według danych o oglądalności, w lipcu 2014  /TUTAJ/ najbardziej popularne jej programy obejrzało czterdzieści parę tysięcy ludzi.  Jeśli Terlikowski ich odstraszy - stacja upadnie.  Może o to właśnie chodzi?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

19-09-2014 [10:08] - eska | Link:

No i niestety, masz absolutną rację - chciałam napisać dosłownie to samo.
Może jeszcze trzeba dodać, że grupa „prawdziwych Polaków” górą, ten okropny „Żyd popierający banderowców”  został wycięty i zastąpiony dyżurnym kompletnym zerem, ale polsko – katolickim. Głupota - ja na to więcej nie dam ani grosza, niech im inwestor dalej załatwia reklamy i stawia warunki wg jego znajomości biznesu rodem z TVN

Obrazek użytkownika elig

19-09-2014 [14:51] - elig | Link:

  No cóż - zgadzamy się w tej kwestii.

Obrazek użytkownika arabas

20-09-2014 [00:18] - arabas | Link:

Przesłana przeze mnie odpowiedż dot..p,Terlikowskiego dot.oczywiście wypowiedzi Eski.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-09-2014 [10:27] - NASZ_HENRY | Link:

Terlikowski w ramach rewanżu zaprosi Wojewódzkiego ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-09-2014 [10:27] - Józef Darski | Link:Terlikowski doprowadził do upadku Frondę (wynikiem była secesja Rebelyi), a teraz wykona następne zadanie.

Ale: prawda jest zupełnie inna, wszystko jest inaczej

1. PiS nie ma z tym wszystkim nic wspólnego tylko ambicje
2. Lucjan Siwczyk nie jest "związany t TVN" - absolutnie mylny trop. Akurat znam go osobiście i współpracowałem, co sią skończyło ale z żadnym "TVN" nie miało nic wspólnego. Ambicja. Politycznie Siwczyk należy do twardych i rozsądnych. Ale chce finansować coś co ma znaczenie tu - oglądalność, więc łatwo takim argumentem   nim zamanipulować.
3. System polega na tym, że kasa jest tylko po drugiej stronie. Obóz patriotyczny potrafił tylko wrzeszczeć: załóżcie TV już płacimy, kupujemy, a jak doszło do działania, to się okazało, że chętnych do płacenie jest tylu co kot napłakał. Kasy nie było, nie ma i nie będzie. Sprzedaż akcji była klęską - moim zdaniem. Siwczyk to uratował na krótko. Pretensje do Bronka o oglądalność są źle ukierunkowane, bo od niego nie zależy, że Republika została zepchnięta przez UPC, Polsat i Vectrą do pakietów nie kupowanych i nie oglądanych. Wprowadzenie badziewia i walki ze skrobanka 24 godziny na dobę nic nie pomoże tylko wykończy TV.
4. Druga strona nic nie musi robić, wystarczy pić piwo i czekać, Terlik zrobi wszystko sam z własnej inicjatywy. Możliwe, że teraz jest tylko figurantem, ale to oznacza kompletny chaos.
5. Bronek nie mógł się zgodzić na to, że inwestor będzie mu się wtrącał do programu.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

19-09-2014 [12:57] - Cara al Sol | Link:

A propos płacenia , Marek Chodakiewicz kiedyś celnie to ujął ,że prawica ma w Polsce bardzo długi jęzor do gadania i cholernie krótkie łapki ,który niestety nie sięgają do kieszeni ,w której jest portfel a w nim kasa. Każdy chętnie by pogadał, "weźmiemy się i zrobicie" ,ale jak przychodzi do wysypywania się z siana to chętnych nie ma. Z tych kart to ile oni mogli wyciągnąć na starcie? O kwotach jakiego rzędu mówimy? To mnie zawsze nurtowało. Bez konkretów ale rząd wielkości.

Obrazek użytkownika elig

19-09-2014 [14:40] - elig | Link:

   AD 1.  PiS bierze grube miliony z budżetu i wydaje je niewiadomo na co.
   AD 2.  Pan Lucjan Siwczyk może być prywatnie w porządku, ale jego firma żyje z zamówień TVN i oni mogą go szantażować.
   AD 3.  Ludzie są uprzedzeni do wszelkiego rodzaju zbiórek, bo zbyt wiele razy ich nabrano.  Nie obwiniałam Wildsteina o nic.
   AD  4 i 5 - Zgadzam się.
  
 

Obrazek użytkownika Cara al Sol

19-09-2014 [15:16] - Cara al Sol | Link:

AD1. Pani chyba raczy kpić. To co PiS ma wydać publiczne pieniądze z dotacji na prywatną telewizję,tak? Już słyszę ten jazgot jakby PO dawała pół swojej dotacji np. TVN-owi. Nie w tym rzecz. Pan Targalski słusznie zwraca uwagę, że kasa leży gdzie indziej. Dla reżimu wysrać milion złotych to tak jak dla Pani mrugnąć powiekami. A dla tzw. naszego obozu taka kwota to kosmos. Zobaczcie jak reżim bierze się za SKOK-i. Jeszcze chwila i ich nie będzie. A telewizja to nie jest tygodnik czy dziennik. Prowadzenie telewizji wymaga sporych zasobów,a przecież nikt nie będzie żył powietrzem i żył za "Bóg zapłać". Mnie to denerwuje. Podejście do kasy na prawicy doskonale obrazuje sytuacja z Ronina jak jeden Karnowski zwrócił bardzo mocno uwagę słuchaczy na kapitał i jego pochodzenie ,na stabilność finansową. Zaraz wstała jakaś babcia stojąca nad grobem i zaczęła go strofować "że naród ,naród na krawędzi ,naród potrzebuje idei". Noooo sorry. Bez kasy to nawet najlepsza idea zdechnie skowycząc w czerech ścianach.

Obrazek użytkownika Rapax

19-09-2014 [10:49] - Rapax | Link:

Niestety ale Pan Tomasz Terlikowski raczej ludzi odstrasza niż przyciąga. Osobiście uważam go za marnego dziennikarza, co więcej człowieka obsesyjnie doszukującego się diabła we wszystkim co zobaczy. Mnie bardziej niż religijne dysputy w telewizji interesuje solidne przedstawianie faktów, bieżących wydarzeń, ciekawe rozmowy na aktualne tematy. Wydaje mi się, że to początek końca.

Obrazek użytkownika Dorota M

19-09-2014 [11:03] - Dorota M | Link:

Nie znając dokładnie przyczyny trudno pomstować. Jednak bardzo mi szkoda pana Wildstejna, bo z nim głównie wiązałam sobie moje identyfikowanie się z TV Republika. Jednak zbyt obcesowe skreślanie pana Terlikowskiego budzi mój sprzeciw pomijam powody. Chcę natomiast trochę skrytykować sposób prowadzenia publicystyki, kiedy zaproszonych jest kilku gości. Prowadząca pozwala na jednoczesne mówienie dwóch osób, reaguje śmiechem, mówiąc jednocześnie niezbyt wyraźnie. Często jakiś temat jest prowadzony jak u cioci na imieninach. Mówi się o jakimś zdarzeniu, bez wyłuszczenia meritum sprawy, czego niekoniecznie widzowie mogą się domyślić. Cenię merytoryczne i jasne w przekazie wypowiedzi Cezarego Gmyza, a już mniej jego kuchnię. Mam pewne zastrzeżenia co do wyboru zapraszanych osób na komentatorów, ale nie wszystko musi mi się podobać, żeby uznać tę telewizją za godną oglądania. Myślę jednak, że takie forum dla widzów odnośnie zarówno krytyki, jak i uznania konkretnych osiągnięć tej telewizji byłoby pożyteczne także dla jej sponsorów, jak i grona decyzyjnego. Wykorzystałam okazję do takiego odniesienia się na ten temat, jak sądzę dosyć łagodnie i małe zapytanie: czy pan Wildstejn będzie może pracował nad jakąś formą kontaktu z widzami, poza felietonami? To pytanie rzucam na razie w powietrze, chyba że ktoś coś na ten temat wie.

Obrazek użytkownika Joanna K.

19-09-2014 [11:09] - Joanna K. | Link:

Elig, masz kogoś lepszego na te czasy jak PiS ? Narodowcy jeszcze nie urośli. Trzeba dać Im szansę, ale trzeba i czasu. Innych brak.
Także poniosło mnie jak przeczytałam o odejściu Wildsteina / mówią o mnie antysemitka - a jednak kocham tego Żyda i daj nam Boże więcej takich Żydów/.
Coryllus, mimo że doceniam Jego zdolności słowotwórcze, nie może być autorytetem bo tak naprawde - czy wiesz DOKĄD facet zmierza? Ja Go nie rozumiem, widać za wysoki poziom abstrakcji.
Słowem nie upadajmy na duchu, ale postawmy sprawę jasno: żądamy powrotu Wildsteina.

Obrazek użytkownika elig

19-09-2014 [14:46] - elig | Link:

  Coryllus nie jest dla mnie autorytetem, ale akurat ta jego wypowiedź bardzo do Terlikowskiego pasuje.

Obrazek użytkownika elig

19-09-2014 [14:48] - elig | Link:

  Czy mamy urządzić manifestację przed siedzibą TV Republika?

Obrazek użytkownika Obywatel

19-09-2014 [11:49] - Obywatel | Link:

TV Republika nadal dociera do niewielkiej części sympatyków prawicy (przyznam się, że sam oglądałem program tylko w Internecie: głównie "Dzisiaj", "Literaturę na trzeźwo", rozmowy Piotra Goćka). Wielu nawet nie wie o istnieniu tej telewizji. Siłą rzeczy więc liczba subskrybentów czy akcjonariuszy nie była imponująca. Niczyja w tym wina, początki zawsze są trudne. Dodajmy, że znaczna część polskiej prawicy to ludzie młodzi (w obecnych realiach: studenci lub zatrudnieni na tzw. umowach śmieciowych, a jeśli z umową o pracę, to z wynagrodzeniem mniej więcej na poziomie płacy minimalnej) oraz starsi (emeryci, którzy też do krezusów nie należą) - zatem nie każdy ochoczo pobiegnie by zainwestować w wolne słowo. Oceny dr. Targalskiego wydają mi się czasem niesprawiedliwe.
Co do samych zmian personalnych - oczywiście odejście red. Wildsteina jest bardzo niepokojącym sygnałem. Jeśli chodzi o profil stacji, potrzeba nam telewizji uznającej i krzewiącej wartości chrześcijańskie, ale nie "konfesyjnej", a już na pewno nie w stylu jaki prezentuje obecnie portal fronda.pl. Trzeba jednak oddać, że red. Terlikowski na pewno nie jest nowym Janem Pińskim.
Z tego co pisze dr Targalski, jest jeszcze jakaś nadzieja - może nie mamy do czynienia z "wrogim przejęciem", chciałbym w to wierzyć.
Łączę pozdrowienia
Łukasz

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-09-2014 [12:11] - Józef Darski | Link:

Jest gorzej niż wrogie przejęcie, bo to rozkład wewnętrzny przez ambicje. Brak możliwości budowy czegoś w imię dobra ogółu, co wymaga podporządkowania i ukierunkowania ambicji indywidualnych. A to one rządzą wszystkim i decydują. Apres nous le deluge. Była ja.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

19-09-2014 [12:44] - Cara al Sol | Link:

Szanowny Panie, pisze Pan ,że rozkład wewnętrzny jest wynikiem ambicji,że to nawet gorzej niż dywersja inspirowana z zewnątrz. Pytanie jest takie. Biorąc pod uwagę fakt ,że finansowanie tego "projektu medialnego" ,pewnie w mierze nie bez znaczenia, było efektem pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli wykupujących karty-cegiełki, może należałoby wyświetlić kto jest tak nadmiernie ambitny? Kogo tam tak pali ego? Kto nie potrafi grać w drużynie? Dla wielu ludzi wieść o tym ,że Wildstein został zmuszony do odejścia była jak z grom jasnego nieba. Kiedy usłyszeli ,że ma go zastąpić Terlikowski - grom uderzył drugi raz (i to po jego pajacowaniu u Wojewódzkiego) !!! Wszyscy są strasznie zaskoczeni i zdegustowani tą aurą tajemniczości i niedomówień. Dlatego zaraz rodzi się scenariusz spiskowy ,że TV Republika to już WSI. Oczywiście (jeszcze) pewnie tak nie jest, ale nie ma tej transparentności. Już ludzie się odgrażają ,że kart nie kupią. Jest cała masa plotek o ryjącej pod Wildsteinem Gójskiej-Hejke w tandemie z Gargas. O co tutaj chodzi? My widzowie chcemy znać prawdę. Czy mamy już krzyżyk na tym przedsięwzięciu postawić czy jeszcze nie? Dla mnie ciekawe jest stanowisko Michała Karnowskiego ,który na pytanie dlaczego "karnoskie" nie przyłączyły się do organizowania TV Republika (Wildstein nawet mówił swego czasu,że bracia dostaną swój program autorski) w przeciwieństwie do "lisickich", odpowiedział coś w stylu ,że kibicuje im ale szanse powodzenia są nikłe i że jest mocno sceptyczny i rój byłby za duży. To było chyba na jakimś spotkaniu w Krakowie. Jednak chyba miał rację. Co więcej teraz w TV Republika nagle pojawia się multum "normalnych" reklam jak u "reżimowych", aż mnie ciarki przeszły jak to zobaczyłem. Coś jest nie tak pomyślałem. Te reklamy to jest wynik czego?

Obrazek użytkownika Joanna K.

19-09-2014 [13:33] - Joanna K. | Link:

Ależ się teraz muszą cieszyć platfusiska!
Panie doktorze, czy te L.XIV dobrze zdają sobie sprawę z tego, co zrobiły? Wszyscy mądrzy, wszyscy na "najwyższym światowym poziomie" - tylko "gucio" z tego może wyjść. A pana Bronka drugiego na razie nie widać.
Wczoraj oglądałam film Wiernikowskiej z 2006 r. "Zwariowałam" i myślałam sobie, gdyby tak Ją doproszono do TVR ?
Rozumiem, że istnienie dobrze płatnych reklam jest obowiązkowe w telewizji, inaczej nie będą mieli kasy, niech może zrobią blog powiedzmy: 2 godz.puszczamy reklamy - ja wyłączam kompa w tym czasie, gotuję obiad albo obmyślam nowe łajdactwo i wszyscy są zadowoleni.
Jest pan mądrym człowiekiem, czy dałoby się skonstruować maszynę, która razem z ego wystrzelonym, wynosiłaby w kosmos jego posiadacza? Taki dron "egionalny".

Obrazek użytkownika epitwo

20-09-2014 [13:12] - epitwo | Link:

Ma Pan rację, nie potrzeba wrogich przejęć. Sami sobie zniszczymy coś, co mogłoby dobrze działać. Kolejny przykład: zlikwidowano czytelnię dokumentów IPN na Marszałkowskiej, w wygodnym miejscu, w środku miasta. Część badaczy i dziennikarzy przeniosła się więc do maleńkiej czytelni na Placu Krasińskich, ale ona właśnie poszła do remontu. Więc co? Musimy jeździć na Kłobucką - z każdego miejsca w Warszawie ze trzy przesiadki, potem jeszcze kawał na piechotę. Podobno Rada IPN nie chciała likwidacji czytelni na Marszałkowskiej ale - tez podobno - dyrekcja się uparła. A efekt? Dobrze wyposażona czytelnia na Kłobuckiej zieje pustkami, bo mało komu chce się jeździć na "koniec świata".
Na facebooku próba przywrócenia Marszałkowskiej ale czy to coś da?
https://www.facebook.com/pages...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-09-2014 [12:12] - NASZ_HENRY | Link:

TV Republika ma przyblokowane kanały dystrybucji.
Jedynym rozwiązaniem to TV Republika na multipleksy cyfrowe jak TV Trwam ;-)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

19-09-2014 [12:18] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

ale czemu się Pani dziwi ? Przecież już Kopernik napisał, że pieniądz lepszy jest  wypierany przez gorszy. I tak się stało z Wildsteinem.

Moim zdaniem aspekt polityki sieci kablowych podniesiony przez Pana Darskiego jest istotny, ale co najmniej tak samo istotny jest "wsad". Gdyby był atrakcyjny w sensie linii programowej dla szerokiego spektrum "niepodległościowców", "prawicy" i jak tam zwał, pewnie zainteresowanie byłoby większe niż jest. A "pod Terlikowskim" będzie jeszcze mniejsze.

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

19-09-2014 [13:58] - Strabon - Herodot | Link:

Prawdopodobnie chodzi o udupienie kolejnej inicjatywy. Swoją drgogą zastanawiam się, dlaczego "prawica" nie UMIE, nie CHCE zarobić kasy, aby mieć na inicjatywy medialne... Czy to tylko nieudacznicy, czy może lenie?

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-09-2014 [14:24] - Janko Walski | Link:

Po pierwsze wstawienie Urbańskiego w miejsce Wildsteina było ustępstwem wobec przystawek. Wydawało się, że bardziej dla nich strawny Urbański utrzyma wysokie standardy swojego poprzednika. W praniu okazał się łatwy do kupienia. Zadziwiająco łatwy i to za czczą, albo nawet niewypowiedzianą obietnicę, że zostanie na stanowisku po przedterminowych wyborach jak wygra PO.

Po drugie Prawo i Sprawiedliwość nie ma nic wspólnego z Republiką, o czym doskonale Pani wie. Na jakiej podstawie przypisuje więc Pani zdjęcie Bronisława Wildsteina liderom PiSu?

Obrazek użytkownika elig

19-09-2014 [14:42] - elig | Link:

  W pierwszym cytowanym przeze mnie tekście wyraźnie była mowa o pośle PiS.

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-09-2014 [12:52] - Janko Walski | Link:

Nie znalazłem wypowiedzi polityka PiS, która w jakikolwiek sposób mogłaby przyczynić się do dymisji BW, ale nawet gdyby była to uogólnienie, typu "wydaje się, że takimi durniami są politycy PiS" w warunkach gdy ściana medialna non stop bezpodstawnie wtłacza to milionom Polaków do głów już od 10 lat,   jest niedopuszczalne!

Wciąż zdumiewa mnie ta komsomolska czujność po prawej stronie na najmniejsze błędy, całkowity brak tolerancji, wymaganie by PiS był bardziej papieski niż Papież oraz łatwość przywalenia na odlew PiSowi, jeśli tylko pojawi się najmniejszy pretekst, mimo, że mechanizmy takiego zachowania są znane.

Pani Elig, niedopuszczalne dla ludzi prawych i przyzwoitych (i tu można, a nawet trzeba zachować komsomolską czujność) jest czerpanie informacji ze źródel, o których WIEMY, że wypływają od ubekistanu, ludzi zawodowo manipulujących z środowisk identyfikujących się z Palikotem, Komorowskim, Kopacz, Tuskiem, Michnikiem, Wejchertem, Solarzem, Kwiatkowskim, Czarzastym i podobnymi. Sięganie do kloaki takiej portal PIS-DA jako wiarygodnego źródła dyskwalifikuje ten tekst. Szkoda, bo temat bardzo ważny.

Obrazek użytkownika elig

20-09-2014 [15:10] - elig | Link:

  Ja dzielę informacje na prawdziwe i fałszywe, a nie na ubeckie i prawicowe.  Nawet najgorsza dziennikarska szmata może czasem napisać prawdę i wydaje mi się, iż tak było w tym przypadku. 

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-09-2014 [18:55] - Janko Walski | Link:

"Ja dzielę informacje na prawdziwe i fałszywe, a nie na ubeckie i prawicowe."
Droga Pani, skąd u licha pewność, że portal PIS-DA podaje prawdziwe informacje? 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-09-2014 [18:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

Przed rokiem w notce pt. "Brawo! Proszę księdza! Wielkie brawo na stojąco!!!" pisałem między innymi:

"Tymczasem życie pokazuje, iż obecnie tak zwane „media prawicowe” zogniskowane wokół Gazety Polskiej zostały opanowane przez uczuloną na choćby śladową krytykę grupę od lat tych samych dziennikarzy i publicystów, którzy utworzyli hermetycznie zamknięty klan niedopuszczający do głosu praktycznie nikogo z zewnątrz, choćby był nie wiem jak zdolnym żurnalistą.  Przyjęto zasadę pisania i mówienia wyłącznie po tak zwanej linii partii, a jak się niedawno pan Rafał Ziemkiewicz odrobinę wychylił ze swą publicystyczną niezależnością został przez „swoich” zlinczowany i jak się to brzydko mówi błyskawicznie ustawiony do pionu.

Powiem więcej. Jeśli jest tak, jak napisał ks. Isakowicz-Zaleski, czyli niektóre media prawicowe rzeczywiście nie płacą honorariów i stronią od niezależnych publicystów to można wnioskować, że na naszych oczach powstaje coś w rodzaju zalążka nowej medialnej nomenklatury, tym razem prawicowej, która grając cynicznie na polskich uczuciach zaczyna żerować na „użytecznych idiotach” pracujących na nią za darmo, lub prawie..."

Gorąco wszystkich zachęcam do przeczytania całego felietonu i mojej polemiki z Ziemkiewiczem w komentarzach:
http://salonowcy.salon24.pl/56...

Gratuluję świetnej notki i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika milady

19-09-2014 [23:02] - milady | Link:

Odejście Bronisława Wildsteina to bardzo zła wiadomość. Miałam nadzieję, że TV REPUBLIKA będzie telewizją dla inteligentów. Nie wszystkie osoby tam zatrudnione prezentują moje poglądy, ale do tej pory miałam gwarancję, że będą tam poglądy różne. Nie zgadzając się z opinią P. Wildsteina w sprawie filmu "Czterej pancerni i pies" podzielam inne jego poglądy i szanuję jego zdanie. Mam przy tym pewność, że gdybyśmy się spotkali P. Wildstein nie zgodziłby się z niektórymi moimi poglądami, ale uszanowałby je. Wiele jego tekstów świadczy o wybitnych zdolnościach analitycznych. Co do oceny zdolności i możliwości Pana Terlikowskiego trudno się z Elig nie zgodzić. Obawiam się, że nie ma możliwości, abym nadal wspierała TV REPUBLIKA.
Jeżeli potwierdzi się informacja o ingerencji osób powiązanych z PiS w kwestie kadrowe TV REPUBLIKA to zastanawiam się, dlaczego partia, która potrzebuje szerokiego elektoratu, robi wszystko, żeby ludzi do siebie zniechęcić. Dlaczego wszystkie działania w sferze medialnej, PR nie wychodzą poza eliminację nie dość wiernych "naszym poglądom". PiS stale powołuje się na Lecha Kaczyńskiego, ale działania tej partii zmierzają w kierunku odwrotnym - nie szeroka platforma, ale oblężona twierdza. To bardzo źle wróży w nadchodzących wyborach. Te 4% przewagi w sondażach to prawie błąd statystyczny, a nie powód do hurra optymizmu i nieprzemyślanych działań.

Obrazek użytkownika arabas

20-09-2014 [00:11] - arabas | Link:

Można p.Terlikowskiego nie lubić, nie poważać,ale określanie Go przez Panią kompletnym zerem jest szokujące.Coś czuję,że ubywa mi następny bloger którego wypowiedzi chętnie czytałem,z reguły utożsamiając się z nimi.

Obrazek użytkownika arabas

20-09-2014 [00:50] - arabas | Link:

Ten tekst to oczywiście odpowiedż na wypowiedż Eski.