Czarneckiemu w odpowiedzi.

"Trzymam kciuki, bo po pierwsze im więcej Polaków na stanowiskach w strukturach międzynarodowych, tym lepiej (przynajmniej w teorii...). A po drugie, im dalej Tusk od Rzeczypospolitej, tym dla Rzeczypospolitej lepiej" zaświergotał nasz europoseł na wieść o kandydaturze Tuska na szefa Rady UE.

Panie Pośle, czy ponad 2000 afer PO i zbrodnia smoleńska oraz zacieranie jej śladów obciążające Tuska, dodatkowo arogancja, małostkowość i wiodąca rola w przemyśle pogardy do wszystkiego co polskie, wiodąca rola w nieustającym kłamstwie, którego symbolem jest wyniesienie Kopacz na drugie po prezydencie najwyższe stanowisko w państwie, rozwalenie przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego, pozbawienie państwa armii, przywrócenie zależności od Rosji, wzmacnianie rosyjskiej agentury, pozbawienie Polski jakiegokolwiek znaczenia na forum międzynarodowym, uczynienie z naszej ojczyzny popychadła przyklepującego niemiecką (czytaj rosyjską) politykę, okradzenie narodu z emerytur, zwiększanie obciążeń fiskalnych, zmarnotrawienie środków unijnych, zepsucie szkolnictwa, służby zdrowia i systemu emerytalnego, wydłużenie czasu pracy, całkowite rozwalenie służb mających dbać o bezpieczeństwo państwa i chronić przed patologiami, wykorzystywanie ich do walki ze wszystkimi, którzy tej mafii stoją na drodze w szczególności do walki z jedyną partią opozycyjną (jak Memoriał w Rosji), zniszczenie wymiaru sprawiedliwości i wiele innych zbrodni tego s..na, czy to wszystko za mało by partia opozycyjna stanowczo sprzeciwiła się jego nominacji?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

30-08-2014 [19:52] - Jan Własnowolny | Link:

Ręka rękę myje
FAŁSZ LUKSUSEM ŻYJE
Prawda swoich łapie
Z MATKĄ BOSKĄ W KLAPIE

Władza i pieniądze
Tym często skutkują
Że luksusu żądze
Patologizują

Honor i słowo, to dziś przeżytek
Z rolki papieru lepszy użytek
Uczciwość godność, ważna mamona
Jak sami wiecie, nie śmierdzi ona.

***

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-08-2014 [20:29] - Janko Walski | Link:

Skądże. To skutek tego, że 70% naszego społeczeństwa pozostaje pod silnym wpływem manipulacji. Politycy polscy uznali, że nie mają szans w kopaniu się z koniem masowej dezorientacji i ścianą medialną.  Czy ta gra jest optymalna? Czy została przekroczona granica gry?

Nie wiem jak można było dopuścić do tego, że Cameron i inni zachodni politycy przyjęli Tuska. Być może Unii potrzebny był jakiś kozioł ofiarny po aneksji przez Rosję wschodniej Ukrainy w sytuacji, gdy już została spisana na straty. Wypowiedź Tuska w tej kwestii w swojej pierwszej wypowiedzi po wyborze jest dokładnie tym czego Putin mógł oczekiwać. Wybór komisarza spraw zagranicznych sprzyjającej Putinowi również na to wskazuje.

Konsekwencje tego będą fatalne dla Polski. Ucierpi autorytet całego państwa.

Przyznaję, że Prawo i Sprawiedliwość było w trudnej sytuacji. Nie potrafię ocenić czy było w stanie temu zapobiec. Mleko się rozlało.

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-08-2014 [20:48] - Józef Darski | Link:

To znaczy, że Wlk. Brytania wycofuje się, Unii nie ma, Niemcy muszą mieć jakiś parawan, który będzie firmował ich decyzje. Mogherini na szefa dyplomacji plus Tusk to oznacza scementowanie sojuszu niemiecko-rosyjskiego za tym parawanem. Teraz czekamy na odpowiedź USA. Oczywiście Obama może nie odpowiedzieć, a USA zostać zepchnięte czasowo na boczny tor. To tylko zapowiada większy wybuch konfliktu. Triumf Makreli jest jednocześnie jej pierwszym krokiem do upadku.

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-08-2014 [20:56] - Janko Walski | Link:

Pełna zgoda co do parawanu. Wielka Brytania i Cameron pozostaje zagadką. Czy politycy PiSu czegoś nie skopali?

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-08-2014 [21:53] - Józef Darski | Link:

Możemy przyjąć w ciemno, że na pewno skopali. Zawsze wszystko spieprzą. Ale najważniejsza jest nowa formacja - sojusz niemiecko-rosyjski i wasalizacja Europy kontynentalnej. To już fakt. Sukces Putina. I myślę, że jawne wkroczenie wojsk na Ukrainę było katalizatorem kapitulacji, stąd nagłe zapotrzebowanie na Kondonka. Radsik się jednak nie nadawał z powodu swej nieobliczalności i kretyństwa. Może teraz zainwestują w niego Amerykanie i Zdradek zostanie najbardziej nieprzejednanym wrogiem Putina z zemsty za brak stanowiska od Niemiec, a faktycznie od Makreli i Putina.

Zaryzykuję hipotezę, że Putin był przy nominacji Kondonka przez Makrelę konsultowany, może nie bezpośrednio ale przez wymianę balonów próbnych 

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-08-2014 [23:30] - Janko Walski | Link:

Gdzie my żyjemy?

Obrazek użytkownika wandaherbert

30-08-2014 [20:26] - wandaherbert | Link:

Sprzeciw partii opozycyjnej bylby tak skuteczny,jak sprzeciw przeciwko agresji Putina,a znaczna częśc spoleczeństwa byłaby przekonywana, że PiS działa przeciwko awansowi Polski w EU

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-08-2014 [20:31] - Janko Walski | Link:

Wszystko zgadza się, mam jednak wątpliwości.

Obrazek użytkownika gorzeny

30-08-2014 [22:41] - gorzeny | Link:

To nie jest EU tylko IV Rzesza.
Tzw.opozycja to licha namiastka prawdziwej partii opozycyjnej.
Ponad 130 ludzi i czym się mogą wykazać. Czarnecki kompromituje się na przesłuchaniu w radiu,
byle szmatława baba ustawia Go kącie, a ten cóś tam mamrocze.-osobiście to słyszałem
i szg mnie trafiał na bełkot.
Jeste maxm.wk....

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [00:31] - Janko Walski | Link:

Więcej wyrozumiałości. Prawo i Sprawiedliwość to tylko ludzie. Czarneckiemu zdarzają się dobre komentarze. Proszę pamiętać, że dość łatwo o kiepski występ gdy rzecz dzieje się na żywo. Wystarczy mieć gorszy dzień, albo dać się wyprowadzić z równowagi, co nie jest trudne gdy ma się przeciwko sobie prowadzącego i kilku "dyskutantów" gadających unisono. 

Jeśli taktyka jaką przyjął PiS w sprawie nominacji Tuska nie przyniesie spodziewanego efektu nie będę pomstował. 70% otumanionych (takie zaufanie ma Komorowski w ostatnim sondażu) bardzo zawęża pole działania. 

Obrazek użytkownika jasimalgosia

30-08-2014 [21:07] - jasimalgosia | Link:

a nie zostala mu ta posada na dlugo przed 10.04.2010 przyobiecana w zamian za zgrabne przyzwolenie/unieszkodliwienie przeciwnika? I w nosie mial wszystkie afery, bo wiedzial, ze lepsze pieniazki dostanie tak czy tak.

A swoja droga jak sie biedulek juz na starcie silil przybrac powazna mine, a nie swoj durnowaty usmieszek speszonego trampkarza.

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [00:21] - Janko Walski | Link:

Od 2007 roku mamy łańcuch zdarzeń, w którym jedno pociąga następne. W tym nie ma myśli tylko doraźne działania. Żyjemy w czasach w których pełniący obowiązki władzy poza doraźność nie wychodzą, dlatego brniemy w ślepą uliczkę. Putin jest wyjątkiem - realizuje długofalowe cele. Niestety są to cele psychopaty.

Obrazek użytkownika siermięga

30-08-2014 [21:26] - siermięga | Link:

Jedyna zaleta ,że mniej go będziemy oglądali,od dawna się przygotowywał skoro przeszedł z kopanej na tenisa bo tam takie numery jak z posiadaniem własnej drużyny złożonej z członków jego partii by nie przeszły i to jeszcze na koszt podatnika!
Sprawa druga ,Pan jeszcze bierze na poważnie myśli przelane na ekran Czarneckiego!?Protasiewicz narobił smrodu to i doczekamy się i od niego ,tam na cygarka będą patrzeć setki oczu,ze starych prywyczek nie tak łatwo zrezygnować szczególnie jak się było słoneczkiem peru.

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [00:12] - Janko Walski | Link:

Obawiam się, że będzie odwrotnie. Nie będzie schodził z ekranu, a zwłaszcza w czasie kampanii (pokazywanie szefa PE nie jest kampanią wyborczą przecież). Będziemy w nieskończoność oglądać w jak bardzo przyjacielskich relacjach pozostaję z największymi tego świata i jak potrafi bezkompromisowy być gdy potrzeba.

Co do słomy, zgadzam się, będzie wychodzić. Niestety będzie to szło na rachunek nas wszystkich. A propos, nikt nie zwrócił uwagi jak on chodzi. U mnie na podwórku, gdy byłem dzieckiem, tak kołysząc się jak kaczka chodziła żulia, spluwając co chwila i posługując się narzeczem takim jak na taśmach. Wiele lat później w latach 90-tych zwróciłem uwagę na jeszcze jedną osobę, która tak chodziła. Nazywał "Ciupek", bo więcej siedział w ciupie niż na wolności. No ale na wolności nikt mu nie podskoczył. Był wodzem skinheadów na 30-to tysięcznym blokowisku wrocławskim i szanował tylko jedną osobę,  nijakiego Tejkowskiego, do którego zwracał się per "szefie".

Obrazek użytkownika siermięga

31-08-2014 [07:02] - siermięga | Link:

Zobaczymy ,że to wszystko skończy się wielkim skandalem ,to nie nasz kraj gdzie usuwano i zamiatano pod dywan wszystkie jego brudy .Nie weżmie z sobą całego sztabu ludzi ,począwszy od wizażystów,od ubioru i całego sztabu pijarowców ,nie będzie mógł zniknąć na kilka dni aż przetrawi wszystko co ma powiedzieć,tam dziennikarze nie będą potulnie czekać aż wyda z siebie głos gdy sytuacja będzie wymagała natychmiastowej reakcji.Tutaj wszystko było nastawione na obsługę słupa a tam przyjdzie mu się zmierzyć z całym aparatem biurokratycznym a on ma swoje fochy i pozycję.Dziwi mnie jedno ,dlaczego reszta Europy tak gładko zgodziła się na obsadzenie przez człowieka Niemiec fasadowego ale jednak kolejnego stanowiska.Sorki ,ale taki mamy klimat w tej ojro juropie.Nic nam nie zostaje oszczędzone do następnych wyborów,niemłoda lekarka z rubieży na stanowisku premiera to będzie cuś!

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [10:43] - Janko Walski | Link:

Być może, ale pamiętajmy, że po pierwsze cwaniactwa Chyżemu nie brakuje, więc dostosuje się. Słomy nie zdoła ukryć bo się nie da, ale ci którzy go wynieśli będą dbać by nie była widoczna. Po drugie pamiętamy, ze Dyzma miał się tym lepiej im wyżej go wyniosło. Podobnie z Mr Ogrodnikiem z "Wystarczy być". Autorzy tych powieści należą do mniejszości tych którzy dostrzegli pułapki systemów opartych na masowych przekazach.

Kopacz nie ma przede wszystkim kwalifikacji moralnych. W momencie gdy cała Polska wstrzymała oddech z przerażenia tym co wyprawia się ze szczątkami ofiar i samolotu po katastrofie wyszła na mównicę sejmową i zapewniła, ze wszystko jest pod troskliwą opieką polskich służb, że sama uczestniczyła w sekcjach i że każda piędź ziemi została przekopywana jest metr w głąb. Było to świadome wprowadzenie w błąd organów państwa, przede wszystkim prokuratury prowadzącej śledztwo, za które powinna siedzieć w więzieniu jak za zdradę do końca swoich dni. Tymczasem została wyniesiona do najwyższej funkcji w państwie, a teraz zostanie premierem... No cóż skoro znacznie większy przestępca awansuje na posadę w UE...

Obrazek użytkownika Tozet71

30-08-2014 [21:53] - Tozet71 | Link:

Spokojnie - Pan Tusk kiedyś wróci do Polski, a wtedy zostanie rozliczony.... Teraz najważniejsze, aby PiS wygrał wybory i sformował samodzielny rząd.... Należy robić wszystko, żeby się udało. Prawdopodobnie dzałacze PO rzucą się sobie do gardeł, bo żadne z nich (Kopacz, Siemoniak, Schetyna) nie ma aż takiej przewagi w partii, jak Tusk. Do tego dochodzi jeszcze Prezydent Komorowski - ciekawe, jak się zachowa.....
Nie zapominajmy, jakie oczykiwania wobec nowego przewodniczącego (Polaka) bedą mieć Ukraińcy. Bardzo jestem ciekaw, co osiągnie człowiek, który w obliczu śmierci polskiej elity pod Smoleńskiem zadeklarował, że ma "zupełne zaufanie do Rosji".

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [00:01] - Janko Walski | Link:

Walter i Wejhert, Solorz, Dworak, Michnik, Urban i inne nie odejdą wraz z Tuskiem do Brukseli, a to oznacza, że nadal będą tumanić. Chyba, że dwie ubeckie odnogi wezmą się za łby w sposób nie mniej spektakularny niż afera taśmowa.

Obrazek użytkownika marsie

30-08-2014 [22:10] - marsie | Link:

To wszystko prawda, Panie i Panowie, ale ten wybór to dla Polski plus - teraz PiS nie może nie wygrać wszystkich kolejnych wyborów. A po wyborach Tusk będzie musiał popierać Kaczyńskiego. A może i Obama się obudzi? A co do Makreli to prawda, to początek jej końca. Będzie dobrze!

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [01:44] - Janko Walski | Link:

Ten wybór umocni Tuska i PO. Część ich zwolenników traciła już przekonanie co do słuszności swoich wcześniejszych wyborów. Teraz będą skłonni powrócić do swojego dawnego przekonania, że jednak nie mogą być prawdą dochodzące strzępy tego co wymieniłem i czego nie wymieniłem w pisanym na gorąco komentarzu. Przecież rozsądny Zachód nie mógłby powołać kogoś tak obciążonego - będą myśleli.

Obrazek użytkownika Jerzy Pietraszko

31-08-2014 [03:23] - Jerzy Pietraszko | Link:

Plus ??? Odstawmy marzenia, obecnie mogą nam bardzo przeszkodzić. Makrela kiedyś mianowała go premierem(po uzgodnieniu z Putinem nie przyznała mu prezydentury, którą miał niemal pewną), teraz przestawiła pionka na inne pole. Wygodne dla niej, przy działającym ostro nowym pakcie niemiecko-rosyjskim wszystko w razie czego na nas zepchnie. A tymczasem lemingi odbiorą to za ogromny sukces; gorzej - niezainteresowani też. Tymczasem przy urnach wyborczych mają oni takie same głosy jak my. A jest ich zdecydowanie więcej od nas! Jeśli będą przedterminowe wybory - znów wykażemy nieprzygotowanie. Do tego zbyt wiele osób z PiS patrzy bardzo niechętnie na próby poszerzenia prawej strony (choćby odcinanie się od powstałych w 2010 Społecznych Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, próbujących zwiększyć zasięg oddziaływań PiS), woli drobne stanowiska bez odpowiedzialności (jako opozycja). Przez rok może by się udało to poprawić, skrócenie czasu na kampanię to bardzo utrudni.

Obrazek użytkownika elig

30-08-2014 [22:14] - elig | Link:

  Moją dzisiejszą notkę   /TUTAJ/ zakończyłam słowami:

 "Duża część opozycji najchętniej widziałaby Tuska w więzieniu.  Będzie musiała na to poczekać, bo będzie on miał przez kilka lat immunitet.  Może jednak sprawdzi się powiedzenie: co sie odwlecze, to nie uciecze"?"

 Spokojnie, przyjdzie i na to pora.

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-08-2014 [23:54] - Janko Walski | Link:

Cała klasa polityczna Zachodu zagrywa się na śmierć pasąc potwora jak kiedyś Hitlera. Putin może strzelać miny jak trafnie zauważył portal interia. W jakiejż pogardzie musi mieć tych pokurczy. Z ich niską oceną akurat można się zgodzić.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-08-2014 [09:14] - NASZ_HENRY | Link:

Od kiedy urzędnik ma immunitet. Tusk nie został europosłem ;-)

Obrazek użytkownika gorzeny

30-08-2014 [22:20] - gorzeny | Link:

Nędza tzw.opozycji bije po oczach.
Kto wysyła Blaszaka do radia czy na mównice. .-tv wyrzuciłem wiele la temu-.
To jest dopiero rozległa dysfunkcja intelektualna.
Po 20-tu paru latach sympatii do tej formacji-nieudolnej, strachliwej, bez najmniejszej nadziei
na zmiane tego stanu rzeczy,rezygnuje z popierania tej formacjii.Na tzw.prowincji -Chrzanowskie-
to dopiero dno! .

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-08-2014 [23:31] - Janko Walski | Link:

Nie uogólniałbym tak. Raczej siła złego na jednego.

Obrazek użytkownika goral

31-08-2014 [00:47] - goral | Link:

MATOL dostal od Ruso-Germani "fuche" w Euro-kolchozie , a przede wszystkim imunitet za Zbrodnie Smolenska i wlasny w niej udzial..
NIKT juz nie powwinien miec watpliwosci co do faktu,ze zamowienie na "mokra robote" u Sowietow zlozyla GERMANIA..
Jedynie Prezydent Kaczynski stal jej na drodze w budowie 4 Rzeszy.Prosze zwrocic uwage jak potoczyly sie losy tej czesci EUROPY po jego morderstwie.
Cena Sowietow za sprawne wykonanie Mordu na zlecenie Germani byla Ukraina.
CENE Anglikow za imunitet dla MATOLA wkrotce poznamy..
ps.Po paru latch Matol gdzies rutynowo pojedzie i bedzie jak zwykle w takich sytuacjacj po nim..
Tak sie postepuje z niewygodnymi swiadkami posiadajacymi niebezpieczna wiedze..

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [02:08] - Janko Walski | Link:

Nie sądzę by Gemania musiała składać zamówienie na mokrą robotę. Trudno wskazać na świecie polityka, który byłby większą przeszkodą w dezinformacji, szantażach i podbojach Putina.

Obrazek użytkownika elig

31-08-2014 [00:59] - elig | Link:

  USA ma teraz tylko dwie możliwości - albo wycofać się z Europy Środkowo-Wschodniej albo postawić na Kaczyńskiego.  Poklepywanie Tuska nic nie dało, Merkel właśnie go kupiła. Sikorski się zdemaskował w rozmowie z Rostowskim, a nikt inny się nie liczy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [02:02] - Janko Walski | Link:

USA chcą mieć z Rosją spokój. Kawałek jakiejś Ukrainy? Obama parę lat wcześniej pewnie nie wiedział że coś takiego istnieje. Nie zrezygnują jednak z naszego regionu, będą nadal starali się umocnić tych którym udało się wyrwać z łap niedźwiedzia. W ich żywotnym interesie (tak jak całego świata) leży powstrzymanie Putina co pociąga umocnienie sąsiadów. Oczywiście to jest również w najlepiej pojętym interesie także tych co wyrwali się, ale  Janukowicz, Komorowski i Tusk skutecznie torpedowali tę politykę. Na Kaczyńskiego postawią jak wygra wybory.

Obrazek użytkownika goral

31-08-2014 [14:30] - goral | Link:

Re: JANKO WALSIE...
"Trudno wskazać na świecie polityka, który byłby większą przeszkodą w dezinformacji, szantażach i podbojach Putina."
Bardzo ciekawe...Bowiem ja znam wielu politykow ,ktorzy byli i sa przeszkoda dla Putina..Poczawszy od Prezydenta Kaczynskiego..
Umieszczanie przez ciebie Ryzego Matola w kategoriach "przeszkody dla Putina" jednoznacznie swiadczy o tobie cos za "ptaszek"..
Powtarzam wiec :
1) Germania zlecila "Mord Smolenski"
2) Sowiety za wiedza i wspolpraca Ryzego Matola wykonaly zlecenie..
3)Ryzy Matol za wstawiennictwem Germani ucieka do Bruxeli przed odpowiedzialnoscia za swoje przestepstwa..
Odnies sie do tych tez..a nie pieprz ogolnikowych farmazonow..

Obrazek użytkownika Janko Walski

31-08-2014 [19:02] - Janko Walski | Link:

Słowa "Trudno wskazać na świecie polityka, który byłby większą przeszkodą w dezinformacji, szantażach i podbojach Putina." odnosiły się do Lecha Kaczyńskiego, wydawało mi się to oczywiste w kontekście komentarza przypisującego mord tego Wybitnego Polaka Merkel.