Tajny układ Putin-Merkel?

  Dziś /31.07.2014/ po południu w portalu Onet.pl przeczytałam informację: "The Independent": tajny układ Merkel-Putin zadecyduje o dalszych losach Ukrainy?"  / TUTAJ /.  Zajrzałam do "The Independent" i odnalazłam oryginał tego artykułu  /TUTAJ/, upewniając się, iż Onet.pl wiernie cytuje jego fragmenty.  Oto niektóre z nich:

  "Propozycja, jaką omawiają przywódcy Niemiec i Rosji ma zakończyć trwający od miesięcy na wschodzie Ukrainy konflikt. Ma też zapewnić naszemu sąsiadowi ekonomiczne wsparcie, bez którego nie będzie w stanie znów stanąć na nogach i rozwijać swojej gospodarki. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie kluczowych dla dalszego rozwoju dostaw surowców naturalnych. A do tej pory trafiały na Ukrainę głównie z Rosji.  Ale żeby plan ten mógł zostać zaakceptowany przez Rosję, to musi zostać spełniony jeden warunek Władimira Putina - społeczność międzynarodowa formalnie uzna aneksję Krymu przez Moskwę.(...)

  Za cenę uznania przejęcia przez Rosję części terytorium Ukrainy, Putin ma wycofać wsparcie dla prorosyjskich separatystów walczących na wschodzie kraju rządzonego przez Petro Poroszenkę. Kijów będzie musiał też się pogodzić z tym, że ta część państwa będzie miała zapewnioną o wiele szerszą autonomię niż dotychczas.

To jednak nie koniec. Władze Ukrainy mają również zadeklarować, że nie będą dążyły do wstąpienia w szeregi NATO. W zamian Putin miał jednak obiecać, że nie będzie blokował zbliżenia Kijowa i Unii Europejskiej. Co więcej, częścią umowy ma być także nowy kontrakt gazowy.".

  Tak wyglada plan autorstwa Angeli Merkel.  Negocjacje przerwało jednak zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego przez Rosjan.  Niemniej źródło cytowane przez brytyjski dziennik stwierdza optymistycznie:

  "Każdy ma interes w tym, żeby osiągnąć porozumienie w sprawie Ukrainy. Mam nadzieję, że po zakończeniu śledztwa dotyczącego przyczyn katastrofy lotu MH17 uda się zawrzeć ten układ".

  Bardziej istotny od treści powyższego układu jest sam fakt ujawnienia jego szczegółów przez brytyjski dziennik.  Świadczy on o tym, że Wielka Brytania /z USA w tle/ chce te negocjacje storpedować.  W dodatku warto tu przypomnieć Memorandum Budapeszteńskie gwarantujące terytorialną integralność Ukrainy.  Podpisały je Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, lecz nie Niemcy.  Pani Angela Merkel niewiele ma tu do gadania i nie może obiecywać Krymu Putinowi.  Bez zgody USA nic z tego nie wyjdzie.

  Pani Merkel rozmawia z Putinem za plecami Ukrainy, co nie może się podobac w Kijowie.  Niewykluczone więc, iż publikacja dziennika "The Independent" właśnie uśmierciła cały plan..

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-07-2014 [20:56] - Marek1taki | Link:

Słowianie rosyjscy i pruscy się zjednoczyli.

Obrazek użytkownika gorylisko

31-07-2014 [21:38] - gorylisko | Link:

zupełnie jak w 1939 słowianin pruski ribbentrop podpisał pakt ze słowianinem  mołotowem...i potem imprezka gdzie ktoś napisał, że podczas niej czuł sie jak w gronie sprawdzonych towarzyszy...

Obrazek użytkownika elig

31-07-2014 [22:34] - elig | Link:

  Bez przesady z tymi Słowianami.  Stalin był Gruzinem, a Ribbentrop Niemcem.

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-07-2014 [21:44] - Józef Darski | Link:

Memorandum Budapeszteńskie niczego nie gwarantowało. to był listek figowy.

kurs na starcie Obama - Merkel jest cudowny, oby tak dalej. 

Obrazek użytkownika elig

31-07-2014 [22:33] - elig | Link:

  Listek, listkiem, ale słowo się rzekło i kobyłka u płotu  :)))

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-07-2014 [23:55] - Józef Darski | Link:To proszę sprawdzić "co się rzekło" - żadnych gwarancji nikomu nie dawano tylko obiecano zastanawiać się,

Obrazek użytkownika elig

01-08-2014 [10:25] - elig | Link:

  Ważne jest to, iż było ono powszechnie odbierane jako gwarancja mocarstw atomowych dla Ukrainy wyzbywającej sie broni nuklearnej.  Podobne sztuczki interpretacyjne można robić i z traktatem o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.  Jeśli zabór Krymu zostanie oficjalnie uznany, to traktat ten upadnie /w ciagu kilkunastu lat/ i wszyscy zdolni do tego zaczną sobie taką broń majstrować.  To oczywiście leży w interesie Niemiec, bo i one wtedy uzyskałyby bombę atomową.

Obrazek użytkownika mada

31-07-2014 [23:18] - mada | Link:

Niemcy się przyzwyczaili, że nie muszą się z nikim liczyć.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-08-2014 [08:16] - NASZ_HENRY | Link:

Merkel sprzedaje Niderlandy ;-)