Za podsłuchami stoi Urban?

 

Ten super-manipulator, skończony cynik i hipokryta, mający w głębokiej pogardzie Polskę i Polaków, jest jednocześnie kumplem wszystkich ważnych graczy.
Michnik i Kwaśniewski – wiadomo, to bliscy kolesie. Ale kto jeszcze? Komorowski, Nałęcz?
Marian Zacharski, nasz "super-szpieg" w swojej książce "Rosyjska ruletka" wielokrotnie opisuje, że Jerzy Urban brał udział we wielu poufnych rozmowach, w towarzystwie Kwaśniewskiego, Czemplińskiego i innych oficerów służb specjalnych. Znaczy to, że Kłapouch jest w bardzo dobrej komitywie ze służbami.
 
Pamiętacie Państwo 1-wszego kwietnia , czyli Prima Aprilis, ubiegłego roku?
Sensację i zamieszanie zrobiły właśnie podsłuchy, które jakoby zrobili ludzie Urbana, podczas meczu na stadionie narodowym. A potem, na koniec, jak już Tusk z wściekłości nie był w stanie zapalić cygara, Urban zawołał: - Ha, ha... to był żart!
Czyżby?! Tak sobie Urban zrobił jajca? A może on już przeprowadzał próby ze scenariuszem, który właśnie wprowadzano do realizacji?
 
 
Robię to z niewypowiedzianym wstrętem, jednakże celem dotarcia do prawdy, zmuszony jestem odesłać Państwo, do tamtego artykułu w paskudnym szmatławcu "NIE"
http://www.nie.com.pl/14-2013/tusk-na-podsluchu
 
Na wstępie fachowcy Kłapoucha piszą tam:
"Postanowiliśmy dobrać się władzy do dupy. Ale jak to zrobić, skoro dupę tę chroni gruba moczochłonna pielucha?
Otóż, drodzy Państwo, istnieje na świecie wynalazek, za który należy się Nagroda Nobla we wszystkich kategoriach – kardioidalny mikrofon kierunkowy Yukon DSAS. Co za cholera siedzi w środku tego 40-centymetrowego urządzenia, diabli raczą wiedzieć, niemniej dzięki działaniu w zakresie częstotliwości 500-10000 Hz, czułości na częstotliwości 1000 Hz wynoszącym 20+5 mV/Pa i wzmocnieniu dźwięku do 66dB da się usłyszeć przez ten mikrofon pierdnięcie myszy z odległości 50 m. Firma Yukon, znana niegdyś z produkowania przyrządów optycznych i nasłuchowych na potrzeby wojska, po upadku Związku Radzieckiego przekształciła się w spółkę międzynarodową i udostępniła swe technologie na rynku cywilnym. Korzystają z niej służby specjalne wielu krajów, muzycy operowi, ornitolodzy chcący odróżnić trele lecącego pochwodzioba żółtodziobego od czarnodziobego… I my."

Sprawdziłem dla siebie i dla Państwa. Dranie nie zmyślają. Firma Yukon Advanced Optics na prawdę istnieje i produkuje sprzęt najwyższej klasy. Także do podsłuchów ( http://main.yukonopticsglobal.com/ ). Czyli panowie wiedzą, o czym piszą.
 
A piszą m.in. takie głupoty:
 
"Od czasów upadku kariery Zbigniewa Chlebowskiego i jego słynnych pokątnych hazardowych rozmów na cmentarzach, trudno być pewnym, komu i gdzie przyjdzie ochota na podsłuchiwanie władzy. Ostatnim miejscem, na którym poważny polityk spodziewałby się chyba obecności wścibskiego mikrofonu jest dokładnie przeczesana przez BOR, odgrodzona od plebsu barierkami i rzędami krzeseł trybuna VIP na liczącym 55 tys. gardeł Stadionie Narodowym. [...]"
 
To tak na wstępie, by pokazać, że Urban na poważnie traktuje temat i bardzo dobrze wie, że z dobrym sprzętem podsłuchiwanie, czy to w knajpie, czy parku, a nawet na cmentarzach, to żaden problem. Urban wie, jak to zrobić i zrobi, jak go przyjaciele o to poproszą.
 
Tutaj, najprawdopodobniej, jako otwartą ofertę, zaprezentował parę wielce prawdopodobnych próbek, które absolutnie niczym nie odbiegają od stylu i jakości tych, zaprezentowanych przez Latkowskiego i jego tygodnik "Wprost":
 
"Po ok. 35 minutach pierwszej połowy LECH WAŁĘSA znika na zapleczu loży. GRZEGORZ SCHETYNA rozmawia z DONALDEM TUSKIEM:
S: - Ale czapkę przyodział. I wciąż z tym tabletem. W szpitalu nago zdjęcia, klata w Miami, jakieś małpie cyrki…
T: - Technologia nie dla każdego. Jak ta z Poznania od teatru, y… no, chuja papieża…
S: - No, wrąbała się po uszy. Posuną ją, nie ma siły.
T: - Tym bardziej, że on nie aż taki chuj. Na moje kapował, ale teraz czyszczą.
S: - Czyszczą. A Lecha z gejami za murem powinni posadzić na trybunie.
T: - To by przeskoczył (śmiech).
S: - A potem zakaz stadionowy…
T: - I co on, bidul, będzie robił? Żonkę męczyć, bo już dosyć Ameryki.

Operator telewizyjny pokazuje DONALDA TUSKA na stadionowym telebimie. Kibice zaczynają gwizdać. Ponownie GRZEGORZ SCHETYNA zwraca się do Tuska.
S: - Gwizdajcie, debile, gwizdajcie…
T: - Cicho, mogą nas jeszcze pokazywać. Tamto (stadionowy telebim – przyp. red.) niekoniecznie gra, co w telewizji
…[...]"
 
Albo takie coś:
 
"ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI do DONALDA TUSKA i GRZEGORZA SCHETYNY tuż przed końcowym gwizdkiem.
K: - Dziękujemy, gra marna, cięgi zbieramy, ale miło było.
S: – Od Ukraińców dostać, straszny wstyd.
T: – Przy takim kopaniu to o San Marino się boję.
S: – Chociaż ty to Ukrainę miło wspominasz.
K: – Głódź był moim actimelkiem (śmiech).
T: – Widzimy się jak umówione.
K: – Jak zwykle. Dzięki!
(Chwilę po odejściu Kwaśniewskiego).
T: – Patrz go, jaki chujek opalony.
S: – Ale Jola zmarzła. Cienki kożuszek taki. [...]"

 
Czy to może nie takie wprawki w trakcie montowania afery podsłuchowej "Wprost". Jerzy Urban jest też przecież biznesmenem.
 
Bardzo istotne jest tez zakończenie tego prima aprilisowego artykułu. Widać, że Urban i redakcja dokonali prawnych konsultacji, co do ewentualnych zarzutów o przestępstwo:
 
"Zabezpieczając się przed ewentualnymi zarzutami natury prawnej, informujemy, iż wszystkie rozmowy zostały przez nas zarejestrowane i będą zrozumiałe nawet dla głuchoniemych biegłych. Co zaś się tyczy zarzutów natury etycznej – powyższe rozmowy, choć miały charakter prywatny, padły w miejscu publicznym. A że je usłyszeliśmy dzięki wyjątkowo czułym uszom, cóż… Nieetyczne to było wypuszczanie Kwaśniewskiej na mecz w cienkim kożuszku!"
 
Obracamy się oczywiście ciągle w sferze hipotez i przypuszczeń.
Jednakże ten Urban strasznie mi pasuje do tego, co się właśnie rozgrywa. To afera, jak najbardziej w jego stylu. No i możliwości do tego ma, jak nikt.
I jeżeli jeden, z dobrych kolesi zapytał, czy takich podsłuchów na rząd Tuska nie można by zmontować, to jestem pewien, że Urban podchwyciłby pomysł z całym zapałem.
Warto jeszcze dodać, że inny jego koleś, Michnik, był pierwszym, który rozpoczął zabawę w podsłuchy, nagrywając Rywina.
 
Na koniec, to, kto podsłuchiwał, nie jest takie ważne. Ważne jest natomiast, jaki był cel zmontowania takiej operacji.
Jestem przekonany, że tym celem jest zniszczenie Tuska i jego rządu. Lecz tu jest następne pytanie – dlaczego teraz? I oczywiście – po co?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

23-06-2014 [10:30] - CzarnaLimuzyna | Link:

Gdyby Polacy byli mądrzejsi to wystarczyłby im podsłuch własnego rozumu i sumienia, a tak jest jak jest.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [10:34] - jazgdyni | Link:

Tu masz rację...
Rozum i sumienie niezmiernie rzadko jest na podsłuchu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-06-2014 [10:31] - NASZ_HENRY | Link:

Prawda jest POrażająca!
Gang kelnerów załatwił bandę matołów ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [10:54] - jazgdyni | Link:

Kelnerzy to zawód zaufania publicznego. Przecież zawsze mogą napluć do zupy.
A matoły nie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2014 [10:45] - Ula Ujejska | Link:

Ja obstawiam w tej aferce Schetynę jako głównego beneficjenta afery - przy pomocy Putina. On zyskuje najwięcej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [10:58] - jazgdyni | Link:

Witam

Szanowna Pani robi mały błąd. Tutaj raczej nie chodzi o korzyść jednego człowieka.
Tutaj chodzi o zagarnięcie wpływów przez pewną grupę, czy sitwę.
Toteż ja stawiam na Komorowskiego, Schetynę i byłe WSI

Pozdrawiam

Ps. Urban może być zwykłym zleceniobiorcą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2014 [11:13] - Ula Ujejska | Link:

Zgadzam się z Panem, pisząc "Schetyna" użyłam skrótu. Komorowski dzierży urząd, ale jest za głupi na taką akcję, to zwykły figurant, dlatego beneficjenta widzę w Schetynie jako przyszłej władzy wykonawczej, a WSI to podwykonawca, za plecami będzie wracać na dawne pozycje (poparcie Putina). Rola Urbana ... oczywiście, ta świnia gotowa jest zawsze na wszystko.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [11:23] - jazgdyni | Link:

Właśnie tak!

Wszystko wtedy jakoś ładnie pasuje.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

23-06-2014 [11:25] - xena2012 | Link:

ja też sądzę,że to nie jest jakiś pojedynczy władca taśm który ma dość niekompetentnych,aroganckich i skorumpowanych rządów.Nie jest to też jak dzisiaj podaje Wprost jakiś samotny biznesmen- raczej grupa biznesmenów usiłująca wymusić określone działania czy ustawy dla swoich korzyści.Oczywiście powiązania z WSI są są tu pewnością ,przecież panowie z WSI doili Polskę latami.A teraz im przyszło dzielić się z nowymi łupieżcami obdarowanymi przez Polaków władzą,no na to WSI nie może sobie pozwolić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [18:41] - jazgdyni | Link:

Witam

Ja tylko w tym cyklu staram się przedstawić różnorodność prawdopodobnych hipotez, znacznie bardziej prawdopodobnych niż te, które posuwają usłużne media.
Tak jest, to jest silna grupa wewnątrz sitwy władzy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika emilian58

23-06-2014 [12:16] - emilian58 | Link:

Nie ważne kto "uszy ma" i czyje one są i tak w kółko przy każdej nowej teorii (hipotezie) a jest ich już bez liku.Układ POsuwa się z kolei w stronę Kaczyńskiego aby leminga nie tracić a temu to nie wiele trzeba wciskać żeby PO staremu (prawie) zostało.Teraz jest gorący czas aby wykorzystać TO jak najbardziej na NASZĄ korzyść.Oni "wyciągają" rewelacje w czas pewnie odległy aż to wszystkim spowszednieje jak każda podwyżka paliwa na przykład!Zresztą doskonale widać w jakim poważaniu TUBYLCY mają to co straciliśmy ponad 200 lat temu.I z wyjątkiem tych pięknych dwudziestu lat między wojnami wciąż NIE MA.Bo sąsiedzi tak NAM tę ideę skutecznie z czerepów wytłukli że My tak naprawdę za cholerę nie wiemy jak się na nowo zdefiniować.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [18:43] - jazgdyni | Link:

Oni mają swoją narrację. Oczywiście taką, aby im się krzywda nie stała i która nie ma w najmniejszym stopniu doprowadzić do prawdy.
Dokładnie, jak w Smoleńsku,

Obrazek użytkownika Magdalena

23-06-2014 [13:17] - Magdalena | Link:

Ano. Takiej imprezy nie było od Anastazji P. A tamta była urbanowa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [18:44] - jazgdyni | Link:

Urban to rozkoszniak , którego nie można spuszczać z oczu.

Ma pomysły.

Obrazek użytkownika minimax

23-06-2014 [13:49] - minimax | Link:

Witam :)

CZY "Za podsłuchami stoi Urban?"

Biorac pod uwage goraczke w jaka wpadla tak prokuratura jak i kABW wydaje mi sie prawdopodobne, ze to sa nagrania z aparatury kABW wlasnie, ktore albo zostaly przechwycone w trakcie transmisji, albo - co gorsza - wyciekly z archiwum kABW za sprawa uczynnego kreta.

I to prawdopodobnie jest ten CYMES, ktory prowokatorzy zostawili NA KONIEC:
Skompromitowawszy zarowno "politykow" jak i BORowikow, szykuja sie do kompromitacji NADZORCY wszystkich innych SS [sluzb specjalnych] - kABW.

Dlatego tak szaleli za nosnikami - by porownac cyfrowe sygnatury wlasnych nagran z "wyciekami". Nie tylko sumy kontrolne, ale i identyfikatory ZASZYTE w pliku [vide steganografia]. I przygotowac "wersje dla prasy".

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [18:47] - jazgdyni | Link:

Wielce prawdopodobne, ze to było nagrywane państwową aparaturą, aparaturą służb.
Taka Wielobranżowa Spółdzielnia Usług Porządkowych.

Obrazek użytkownika Zyndramek

23-06-2014 [15:48] - Zyndramek | Link:

Ktokolwiek się zabawił, to aferka dopiero się rozkręca :)
Bezpieka nie zgarnęła kopii, a co ważniejsze oryginałów nagrań. I to dlatego nasz mistrz dyplomacji chobielińskiej grzmiał wczoraj z zagranicy : Powiesić Cygana ! Murzyna ! Choćby i Żyda, ale wskazać i zgładzić winnego i koniecznie musi to być OBCY!!! - tak rozpaczliwie chcą ratować swój wizerunek.
Ja teraz nabrałem pewności, że to jest wojna lokalnych gangów, czy też mafii, o kasę, o wpływy - czyli o to kto w przyszłości będzie miał zaszczyt "robić laskę ruskiemu" (proszę wybaczyć język kół rządowych i dyplomatycznych).
DeT jest zdesperowany i w amoku. To już jest PO, ale jeszcze dostarczą nam rozrywki [trochę wulgarnej z uwagi na słownictwo].
Tak naprawdę, to ja nie przepadam za takim obscenicznym kabaretem, ale to nasz real, nasze "elity" i trzeba to znieść, aż się zmiotą z polityki... i zapamiętać. ZAPAMIĘTAĆ !!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [18:50] - jazgdyni | Link:

Faktycznie zgłupieli chłopaki trochę. Tak, tak, Donek w amoku - kto mi taki numer wykręcił? Schetyna - ty ch.., ja cię zabiję!!!
Tak mu po głowie biega. No i to - co jeszcze???

Obrazek użytkownika taganka

23-06-2014 [16:15] - taganka | Link:

Ranking hipotez.
W chwili obecnej hipotez dotyczących sprawców podsłuchów jest dość sporo.
Najwięcej wskazań skierowanych jest na grupę kelnerów.
Inni obstawiają służby rosyjskie.
Inni jeszcze wskazują na Urbana.
Śledztwo jeszcze nie jest zakończone i nie jest wykluczone, że mogła to być też grupa pomywaczy, albo też i grupa inteligentnych inaczej.
Z całościowego oglądu sytuacji na dziś, można wszakże dojść do wniosku, że taki rząd i takich jego poszczególnych tytanów intelektu mogła podsłuchać każda z tych grup.
Ja ze względu na szacunek dla Polski chciałbym aby tymi podsłuchującymi były służby rosyjskie.
No bo jak to brzmi: podsłuchującymi rząd polski była grupa pomywaczy.
A jeżeli stwierdzić, że podsłuchującymi rząd polski były służby rosyjskie, a to co innego, to już brzmi lepiej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2014 [18:52] - jazgdyni | Link:

Musimy dbać, byponownie nie dać sobie kitu wcisnąć. Więc my, na ich wrzutkę odpowiadamy własną hipotezą. A co? My gorsi?
A czyje lepsze, to może się okaże. A może nigdy nie?