Wspaniałe pomysły i goła dupa

Wysłuchałem uważnie wykładu prof.Zybertowicza w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt. (Aktualnie w niepoprawnym radiu a także na stronie z audycją http://a-535.4shared.com) I musiałem coś napisać, bo mnie bierze. Zanim przeczytacie posłuchajcie.
Tezy zasadnicze to: nie potrafimy się konsolidować, nie ma przywództwa, ale są już samoistotne elity i potrzebny jest kongres rozproszonego dziś Archipelagu Polskości.
W dużej części poglądy profesora podzielam. Nie będę tu pisał o nich tylko o Was. O was szanowni czytelnicy, blogerzy, administratorzy portali, członkowie i zarządy stowarzyszeń, fundacji, grupki robiące coś na własną chwałę i osobisty sukces. Jesteście samolubnymi patriotami. Zapatrzeni w siebie ogarniacie problem ale nie rozumiecie, że musimy go wspólnie rozwiązać!.
Co z tego że macie portal. Co z tego, że macie własne radio. Co wynika z waszych postów, tweetów czy facebookowych wpisów. Czy czujecie się lepiej jak naplujecie tuskowym do gara wklejając jakis gif na wykop?
Wasz portal przeczyta kilkanaście tysięcy z czterdziestu milionów, waszej audycji w internetowym radiu posłucha kilka tysięcy ludzi, a wasz post kilkaset. Docieracie do opinii? Jesteście zadowoleni z tych wyświetleń? To wyczerpuje waszą potrzebę buntu i protestu? Obnażyliście po raz tysiąc pięćset czterdziesty i czwarty peerel bis? Jeśli tak to gratuluję. Jeśli zrobicie to po raz kolejny to upijcie sie jak jeden czatowicz czyni to regularnie na naszym radiowym czacie pisząc przy okazji (opuszczając litery na skutek uszczerbków klawiatury) : Plska dupa gola, lub nie ma pysloscibo kwy zadza albo Polska miera bo wszystko snsyny. Z tym samym efektem wasza notka się spotka w społeczeństwie, jak jego na czacie. Zbanowana zostanie za wulgaryzmy!
Ja tę potrzebę rozumiem i szanuję. Walka to nie jebajka. Trza w mordę dać aż zaboli. Tylko czy na pewno zaboli? Czy ta Twoja, pisarzu blogerski, notka kogoś zaboli?
Czy ten Twój, Wasz portal do kogoś dotrze ze swoją rewolucyjną treścią? Czy Wasze kolejne radio nada rytm przekazu niezależnej treści do wszystkich Polaków na całym Świecie? A nawet czy ta Twoja corrykta historii zmieni sytuację Polaków i ich głęboki patriotyzm odrodzi?
Odpowiedz sobie, a ja tę odpowiedź w dwóch słowach z tytułu określiłem, bo tyle po tej waszej rewolucyjnej działalności zostanie.
I do tego miejsca pisałem w tonie pesymistycznym, a nie znoszę tego bez wniosku konstruktywnego "jak i co". Skoro więc profesor (a to jest grupa najbardziej szanowana społecznie) mówi że mamy się konsolidować, to spróbujmy (Słuchaliście już - mam nadzieję - wykładu z audycji).
Znam cztery radia (pseudo radia) internetowe, nadające niezależne, własne audycje. Czy mozna zrobić jedno, cztery razy większe co do ilości słuchaczy i ilości poruszanych tematów?
Znam min.osiem dobrych portali blogerskich. (jeden wykluczam bo złodziej domeny) Czy jest szansa by stworzyć początkowo rss-owy portal o ośmiokrotnej mocy?
Jest miejsce w sieci na zbiór najnowszych informacji mediów niezależnych. Czy komuś zechce się w końcu pracować by ta strona stała się jakimś "onetem" prawicy?
Czy strona dotycząca walki z komuną ( http://ndzw.pl ) znajdzie swoje miejsce na waszych blogach.
Czy każdy z portali musi mieć własne - informacje z mediów? Nie można zrobić jednego źródła, który wsparty byłby (taką samą lub kilkukrotnie mniejszą) pracą poszczególnych adminów z portali? ( kmn.info.pl - w końcu wszyscy tam są dzięki inicjatywie Kongres Mediów niezależnych)
Czy admini stron blogerskich zdecydują się współuczestniczyć w tworzeniu kalendarium wydarzeń patriotycznych kalendarium365.pl
Chciałbym się mylić ale znam odpowiedź.
Dupa blada.
Kto winien ? Nie wiem. Może?
ty
Pomyśl.
List do profesora Zybertowicza mógłbym zacząć: Szanowny Panie profesorze. Nie istnieje archipelag. To są wyspy oddalone od siebie tysiącami mil morskich, a nawet (nie jestem pewien) może znajdują się te wyspy na innych planetach.
Pozdrawiam
MarkD

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

10-06-2014 [22:22] - Janko Walski | Link:

No to ma być archipelag czy twierdza?

Obrazek użytkownika NiepoprawneRadio.PL

11-06-2014 [06:49] - NiepoprawneRadio.PL | Link:

Archipelag ma mówić jednym językiem, mieć własne przedstawicielstwo, rzecznika prasowego, system łączności.
Każde środowisko może wspominać o innym, wspierać nawzajem. Co jest dziś? Konkurencja wysepek. Dochodzi nawet do wojenek na parterze.
Próba jest. Kongres Mediów Niezaleznych, ale nie ma chęci by robić.

Obrazek użytkownika Janko Walski

11-06-2014 [23:24] - Janko Walski | Link:

To może zamiast łączenia dodatkowe portale- media integrujące? Albo przyjąć zasadę, że każdy niezależny nadawca przygotowuje skrót swoich przekazów automatycznie uaktualniany do umieszczenia w zaprzyjaźnionych mediach.

Zgadzam się jednak, że w niektórych przypadkach scalenie byłoby bardzo korzystne.

Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika smieciu

10-06-2014 [22:47] - smieciu | Link:

Jeden portal, blog, radio dobre dla wszystkich? To niemożliwe :)
To tak jak jedynie słuszna partia :)
Ale na tym też to polega. Realnie ludzie są zdecentralizowani i to lubią. Siła Systemu polega na centralizacji i spójności działań, wobec bezładnego tłumu...
Itd. Wiadomo.

Ale centralizacja to także łatwy cel dla agentów. Zresztą i tak wszyscy po prawej stronie mają wszystkich za agentów.

Centralna siła jest fajna gdy na szczycie zbierze się mała grupka bardzo rozsądnych ludzi, którym ufa się co jest najważniejsze. Ale czy realne? My jakoś tam sobie tu ufamy ale to przecież banalne dla Systemu ośmieszyć, wywlec haki itp.

Dlatego ja uważam inaczej. Może nie mam racji ale nie widzę innej drogi. Według mnie każdy z nas powinien wykonywać swoją małą, samodzielną, anarchistyczną :) robotę. Nie powinien się udzielać tylko tu czy w podobnym snobistycznym miejscu, gdzie blogerom nawet nie chce się czytać i komentować innych blogów...
Trzeba uderzać w skupiska lemingów. Oczywiście nie ma jednego sposobu, kazdy z nas żyje w jakimś swoim środowisku i to tam powinien się wykazywać. Spokojnie i metodycznie. Nie chodzi o porywanie się motyką na słońce ale jeśli się przekona te 5 neutralnych osób, które potem też zaczną robić swoje to może coś drgnie.
Trzeba robić te drobne małe rzeczy w naszym codziennym życiu nie dbając o ogólne zbawienie świata i Polski. Trzeba jakoś dojść do tej masy krytycznej, ale przede wszystkim świadomej :)
Wtedy, być może zmiany przyjdą same.

Obrazek użytkownika zawadiaka

10-06-2014 [22:58] - zawadiaka | Link:

MarkD. Jesteś typowym niecirpliwym. Takie procesy potrzebują czasu. JA wiem, czasu nie ma. ALe z drugiej strony nic na siłę sięnie da zrobić. Chyba że pojawił by siez niesłychaną charyzmą jak Piłsudski na przykład. Niestety jestem realistą i wiem z własnego doświadczenia że zaczyna sieod kilku osób dopiero potem jeśli powstaną sprzyjające okoliczności to sie rozrasta. ALe w sposób naturalny. Ludzie potrzbuja czasu choćby po to aby móc siewzajemnie poznać i zaufać. To nie jest łątwe, na zaufanie trzeba zapracować. JA pracuję w środowisku. MAm pewne osiągnięcia które opisujesz jako samolubny patriotyzm. Jednak nie da sięprzeskoczyć bariery braku zaufania, obcości, podejzliwości, wrogości wręcz. O ile cztery lata temu było całkiem tragiocznie to dziś jest to spora grupa ludzi związanych na razie dość luźno, ale mamy do siebie zaufanie. Przejęliśmy całkowicie okręgową komisję wyborczą. U nas wyborów nie zdołano sfałszować. Ktoś powie - mało. Pokażcie mi gdzie jest lepiej i jakim kosztem? Robimy i inne rzeczy, o których nie chcę tu pisać. ALe robimy. Cztery lata temu mijaliśmy sięna ulicach bez słowa, zamknięci w sobie, przygnębieni. Jest postęp. Wynika z tego tyle ze nie ma wśród nas konfidentów. To wiemy na pewno. I powoli przyjmujemy do grona nowych ludzi. To druga korzyść. Od czegoś trzeba zacząć. A przecież nie jesteśmy w większości lokalnymi krezusami, ustawionymi do końca zycia cwaniakami. Wręcz przeciwnie.

Obrazek użytkownika minimax

11-06-2014 [00:19] - minimax | Link:

Wladza wyrasta z przemocy. Przemoc rodzi wladze. Wladza daje pieniadz. Pieniadzom sluza oszusci, qrwy i zlodzieje, i to oni rzadza pospolstwem jako parawan i maska prawdziwej wladzy, tej wyrastajacej z przemocy.

Kto chce wladzy, musi rzucic wyzwanie tym oberlotrom. Stad pytanie podstawowe:
CZYM MAMY WALCZYC?

Obrazek użytkownika emilian58

11-06-2014 [01:22] - emilian58 | Link:

Pobrać korepetycje bo jest od kogo.Na skromny początek.Niektórzy podpierają się li tylko wiarą bo cuda czyni.To widocznie niezłomną wiarę POkurcze mieli bo taaakie cuda z NAMI wyprawiają że aż wierzyć się nie chce!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-06-2014 [08:09] - NASZ_HENRY | Link:

Nasze mury
Wasze dziury ;-)

Obrazek użytkownika MarkD

11-06-2014 [08:42] - MarkD | Link:

Nie chodzi o jeden portal, blog, radio.

Chyba nie jasno się wyraziłem. Powyżej link do notki uzupełniającej

Pozdrawiam
MarkD