Młodzi mówią, co myślą, a "niepokorni" im zazdroszczą

  Słynna na całą Polskę stała się Marysia Sokołowska, która powiedziała w oczy premierowi Tuskowi, że: "udaje patriotę, a jest zdrajcą"  /TUTAJ/.  Ostatnio najostrzej atakują ją za to właśnie dziennikarze "niepokorni", n.p. Łukasz Warzecha.

  Jakieś kilka godzin temu zwrócił na to uwagę bloger MatkaKurka w notce "Co to za moda? "Niezalezni" też rzucili sie na "Marysię"!"  /TUTAJ/.  Napisal on:

  "Cenię sobie Łukasza Warzechę za wiele celnych artykułów, które pisał długo wcześniej niż mi Bozia rozum przywróciła, ale i Warzecha razem ze swoimi kolegami potrafi pójść w ślepy zaułek, by tam dreptać w miejscu, udając, że idzie do przodu. Nie jestem w stanie pojąć w jakim celu „niepokorni” wzięli się obrabianie tyłka siedemnastolatce i robią z niej głupiutką gęś, która nie zasługuje na większe zainteresowanie. (...) Marysia mądrze, czy głupio, nieważne, powiedziała Tuskowi, co o nim myśli i tyle. Po jaką cholerę te wszystkie psychoanalizy motywowane durną poprawnością polityczną? (...) wymierzanie klapsów, publiczne ruganie i pohukiwanie „w domu porozmawiamy”, to naprawdę dziecinada i nie ze strony Panny Sokołowskiej.".

  Warto wspomnieć, że Marysia Sokołowska nie jest jedyna.  Oto w Dniu Dziecka, 1 czerwca, podczas tzw. parlamentu dziecięcego, będącego na ogół zwykłą propagandowa szopką, licealista Dominik Feliks powiedział:

  "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności. Państwo narzuca nam przymus ubezpieczania się, państwo narzuca nam program edukacyjny, państwo, a właściwie już niedługo Unia Europejska, zakaże nam tradycyjnego wędzenia. Państwo wtrąca się w większość aspektów naszego życia. Kilka tygodni temu Wojciech Cejrowski powiedział, że w Arizonie jako cudzoziemiec ma więcej swobód obywatelskich niż w Unii Europejskiej, jako obywatel."  /TUTAJ/.

  Trudno mu odmówić racji.  Wróćmy do "niepokornych" dziennikarzy.  Motywem ich postępowania jest, jak sądzę, zazdrość.  Porównując się z odważnymi licealistami dostrzegli nagle swe uwikłanie w system i wieloletnią autocenzurę.  Uświadomili sobie, że ich na podobne wystąpienia nie byłoby stać i pozazdrościli młodym odwagi.  Poczuli się nagle starymi, tchórzliwymi dziadami.  Stad nagła chęć poniżenia licealistki i odebrania jej wypowiedzi jakiegokolwiek znaczenia.

 Marysię Sokołowską porównywano często do dziecka z bajki Andersena, które powiedziało: "król jest nagi".  Jej wypowiedź uderzyła jednak nie tylko w króla -Tuska, ale i w publicystów od lat żyjacych z nieszkodliwego podszczypywania władzy i dawania jej delikatnych prztyczków w nos.

  Artykul Warzechy na temat Sokołowskiej jest /TUTAJ/, a jego omówienie pióra blogera Jinksa - /TUTAJ/.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-06-2014 [22:19] - xena2012 | Link:

starego wyjadacza Warzechę zatkało? To juz co najmniej dziwne,bo przeciez juz tyle lat słucha pod adresem Kaczyńskich ordynarnych wypowiedzi,bluzgów i inwektyw którymi jakoś nie czuł się oburzony czy zniesmaczony.A przecież był czas przyzwyczaić się. Marysia Sokołowska nie użyła prostackiego języka-zadała proste i krótkie pytanie na które ani premier ani nikt inny nie chce odpowiedzieć,pan Warzecha też nie chce.I ta niemożność jest przyczyną takiego potraktowania Marysi.Ta dziewczyna wyniesie tylko jedną naukę z zachowań i ataków na jej osobę -jak gorzka i trudna jest prawda w demokracji. Czy Warzecha wyniesie jakąś naukę wątpię,raczej dumnie wypnie pierś,krytykując rząd za jakiś drobiazg skrzętnie przemilczając sprawy większego kalibru.I zapewne przyłączając się do krytycznego testu na lojalność żywi nadzieję,że zostanie to przez władzę zauważone.

Obrazek użytkownika elig

08-06-2014 [22:56] - elig | Link:

  Jak napisałam wyżej - Warzecha nie jest jedyny.  Mazurek jest jeszcze gorszy.  Ludzie przyzwyczajeni do układzików wpadają w popłoch, gdy ktoś wyrąbie prawdę w oczy.

Obrazek użytkownika zawadiaka

10-06-2014 [05:43] - zawadiaka | Link:

Zastanawiam się nad zjawiskiem odchodzenia od meritum sprawy. Każdy pisze o MArysi. I tylko o Marysi. A przecież Ona Zadała PYTANIE! I ono brzmiało! Brzmiało jako zarzut, oskarżenie. Ale nikogo to nie interesuje. Dlaczego uczepiono się Marysi zapominając o tym że ktoś musi się rozliczyć publicznie choćby ze słów "polskość to nienormalność" i tak dalej. Nikt publicznie nie odważył się zapytać kieszonkowego premierka co on sam ma do powiedzenia w tej sprawie. Czy już wszyscy dziennikarze prawicowej prasy mają kredyty do spłacenia?

Obrazek użytkownika Deidara

08-06-2014 [22:28] - Deidara | Link:

I właśnie tu tkwi tajemnica sukcesu takich ludzi jak Korwin, Cejrowski czy Kolonko. Bo mówią co myślą, prosto z mostu, mając w nosie polityczną poprawność. A młodzi ludzie to doceniają.

Obrazek użytkownika elig

08-06-2014 [22:53] - elig | Link:

  To prawda.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

08-06-2014 [22:35] - Teresa Bochwic | Link:

Warzecha zdumiewa mnie nie od dzis. Przede wszystkim - co on tu własciwie robi?

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-06-2014 [22:46] - Józef Darski | Link:

zarabia na życie jako udający niepokornego, więc musiał zareagować, bo legitymację do kasy mu Marysia zabiera.

Obrazek użytkownika kat

08-06-2014 [23:13] - kat | Link:

Warzecha
hodowlany oPOyzcjonista..... jak zaprogramowany pierunochron

Obrazek użytkownika marco.kon

09-06-2014 [06:03] - marco.kon | Link:

Tak sobie obserwuję "niezależnych" i dochodzę do wniosku że niezależnym wcale nie chodzi do doprowadzenie do prawdziwych zmian.
Gdyby ci niezależni naprawdę chcieli coś zrobić dla Polski, to porzuciliby poprawność polityczną i zaczęli zdecydowanie artykułować to o czym myśli wielu Polaków. Ale wtedy w Polsce byłby majdan i skończyłoby się gonienie króliczka.

Obrazek użytkownika elig

08-06-2014 [22:51] - elig | Link:

  Warzecha nie jest jedyny .  Swój komentarz zaczął od słów:

 "Polemika wokół Marysi Sokołowskiej i jej miejsca w konserwatywnychmediach rozpaliła umysły wewnątrz naszej redakcji. Pisałem o jej przypadku ja, pisał Łukasz Adamski, napisał Robert Mazurek – wszyscy krytycznie.".

 Mazurek napisał, że:

 "Pasowanie 17-letniej Marysi na ikonę polskiej prawicy jest dowodem na tejże prawicy, excusez le mot, zidiocenie. I nie Marysia jest tu problemem, ale wołający o pomstę do nieba brak mózgów ." (...) Jego zdaniem prawicowe pisma i serwisy „w jakimś szaleńczym pędzie ku autokompromitacji” zrobiły z nastolatki bohaterkę,.  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika Deidara

08-06-2014 [23:13] - Deidara | Link:

Ale z drugiej strony, uważałbym z zachwytami nad tą dziewczyną, bo z niektórych jej wypowiedzi pobrzmiewa ton charakterystyczny dla innej, swego czasu popularnej wśród prawicowców małolaty - NJN. Naprawdę chcemy powtórki z rozrywki?

Obrazek użytkownika elig

09-06-2014 [01:56] - elig | Link:

  Kto to jest NJN?

Obrazek użytkownika Deidara

09-06-2014 [09:42] - Deidara | Link:

Parę ładnych lat temu niezwykle popularna w prawicowej blogosferze nastolatka N.J. Nowak. Przeskakiwała politycznie z kwiatka na kwiatek, przez prawicę, narodowy socjalizm, Bubla, pogaństwo i choroba wie, co tam jeszcze, zawsze radykalnie, bojowo i antysemicko oraz antyklerykalnie. Potem była z niej kupa śmiechu, ale gdy się pojawiła, wielu traktowało ją bardzo poważnie, jako radykalny głos młodego pokolenia.

Obrazek użytkownika marsie

08-06-2014 [23:15] - marsie | Link:

"To z kolei znaczy, że Sokołowska nie bardzo zdaje sobie sprawę z tego, co mówi. Sądzi zapewne, że „zdrajca” to po prostu zwykła obelga; mniej więcej to samo co „kłamca” albo „oszust”."
Marysia jest OK!
A Warzecha jest osioł.
By nazwać publicznie Tuska zdrajcą (a co prawda, to prawda!), teraz, w III RP, trzeba odwagi i żadne zaklęcia żadnych pismaków tego nie zmienią. A czy Marysia ma zastąpić Krasnodębskiego i innych? Na pewno nie, ale może i powinna być ich pięknym uzupełnieniem.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika elig

09-06-2014 [01:55] - elig | Link:

  Mazurek jest jeszcze gorszy - patrz - mój komentarz.

Obrazek użytkownika arieltiamson

09-06-2014 [05:23] - arieltiamson | Link:

Mlodzi mowi duzo i najczescie niezbyt madrze nie patrzac na konsekwencje, ktore z ich slow moga wyplynac w przyszlosci.

Oczywiscie mozemy zrezygnowac np. z przymusu ubezpieczen tylko, ze za kilkadziesiat lat ten sam mlody czlowiek bedzie mial zale, ze albo panstwo nie placi mu na przytulek albo, ze panstwo placi na przytulki dla innych z jego skladek i podatkow, bo przeciez w polowie XXI wieku ludzie na ulicach zdychali w centrum Europy nie beda.
Program edukacyjny dla tego mlodego czlowieka tez jest narzucony wiec moze zrobmy jak Putin w Rosji: wprowadzmy przedmioty platne, na ktore rodzicow tego mlodego czlowieka nie bedzie stac - zobaczymy jak wtedy bedzie spiewal cienkim glosem o braku rownosci i powszechnego dostepu do nauki.
Cejrowski chyba juz nie jest Polakiem, a kazdy mu podobny ma prawo wyjechac np. do Urugwaju. Skoro jest mu za granica tak dobrze to po co tu przyjezdza? Przy nastepnej okazji spytaj sie go o to mlody czlowieku.

Odnosnie Marysi to ma sie zdanie, ze powiedziala co wiedziala, bo swojej wypowiedzi nie poparla zadnymi faktami i w tym swietle jej wypowiedz byla jedynie obelga kierowana pod adresem innego czlowieka - w tym wypadku padlo na premiera. Stad prawdopodobnie bierze sie jej krytyka. Mloda, ladna chciala zaistniec i miala swoje 5 minut. Tak jak media ja szybko wchlonely tak szybko i ja wypluja.

Dajmy mlodym sie wykrzyczec, ale nie ulegajmy za bardzo ich wypowiedziom. Czas je zwryfikuje w nich samych.

Zaznaczam, ze nie popieram zadnego systemu - staram sie byc jedynie obiektywny, bo obiektywizmu na tej stronie bardzo brakuje.

Obrazek użytkownika Minimoa

09-06-2014 [10:41] - Minimoa | Link:

Dawno nie czytałem podobnych socjalistycznych bzdur. Tzw. "ubezpieczenie" nie jest żadnym ubezpieczeniem, tylko ordynarnym podatkiem, poczytaj sobie skąd i po co wzięło się państwowe szkolnictwo i nie dziw się, że dziewczyna nie poparła wypowiedzi żadnymi faktami, skoro pan premier zwiał po pierwszym pytaniu, panie "obiektywny".

Obrazek użytkownika krzych311

09-06-2014 [12:29] - krzych311 | Link:

To nie są socjalistyczne bzdury tylko wypociny pożytecznego idioty zaplątanego przypadkiem na tę stronę lub gorzej: agenta oddelegowanego z ?

Obrazek użytkownika emilian58

09-06-2014 [20:41] - emilian58 | Link:

Ciebie naprawdę bocian dostarczył i to w jakiś POgięty sposób!Na funkcjonowanie państwa to właśnie (u nas bandyckie)POdatki są!A na edukacje BON edukacyjny dla każdej latorośli!I niech ta latorośl z rodzicami decyduje czy ma się uczyć w NORMALNEJ szkole czy w w zwariowanej i lewackiej z takim dyrektorem jak TY!

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

11-06-2014 [08:41] - Teresa Bochwic | Link:

"w polowie XXI wieku ludzie na ulicach zdychali w centrum Europy nie beda." - tego stylu chyba nie mógl użyć dyrektor jakiejkolwiek szkoły? A może, pal sześć....

Obrazek użytkownika siermięga

09-06-2014 [06:35] - siermięga | Link:

Spokojnie mają już swoją anty-Marysię , wyczarowane przez pijarowców cudo to Joanna Jurek ,lat 17 ,uczennica II klasy liceum [łudząco podobna do Marysi] od dwóch lat interesuje się się nanotechniką aby przy pomocy tej technologii pomóc cierpiącym na rak.Był już wywiad w szambie 24,arłukowicz przyjął u siebie na audiencji .Ona nie zajmuje się wyzywaniem premiera ,ona działa dla a nie przeciw,maszyna propagandowa ruszyła ,zobaczymy co będzie dalej,spodziewam się spotkania u lisa.Zyczę Joannie sukcesów a nawet Nobla ale ciekawy jestem jak potraktują ją i warzecha i warzechopodobni!?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2014 [08:52] - NASZ_HENRY | Link:

Towarzystwo wzajemnej adoracji! Coryllus jakoś dosadniej ich nazywa ;-)

Obrazek użytkownika gal

09-06-2014 [11:54] - gal | Link:

Macijewski nazywa kogo wlezie, a resztę załatwia prawo wielkich liczb.

Obrazek użytkownika wiskla61

09-06-2014 [10:31] - wiskla61 | Link:

Żal mi "smarkuli", więc jej dołożę. Mazurek. ...A jednak zderzył się z Marysią, odsłonił swą przyłbicę taki choćby Mazurek, pokazał swój prawdziwy styl (masowość i nijakość) oraz poprawny ( czytaj: opłacalny) punkt widzenia...To był spontaniczny gest, który rozsypał wam układankę! Stąd ten harmider, przy układaniu STAREGO UKŁADU na nowo...Co widoczne, o dziwo, w układaniu biorą udział podskakiwacze z tzw. opozycji....
Co do Sejmu Dzieci i Młodzieży, to dotyczy sporej grupy uczniów-samorządowców, aktywnych obywateli...Dwoje z moich uczniów zgłosiło swój udział, opracowali wystąpienia przedstawiające problemy i postulaty; uczestniczyli w obradach. Ważne, że ci licealiści (dzieci rolników)podjęli sprawy dotyczące rodzinnej miejscowości, gminy, regionu, kraju, ale też ogólnoświatowe; niektóre odnoszą się do wszystkich poziomów, jak np. "głodne dzieci" czy "praca dzieci" albo "uczeń to też pracownik"...Wrócili z obrad ożywieni, spotkanie podobnych im "fantastów" umocniło Anię i Sławka, dając poczucie obywatelstwa, może uodporniło na porażki. Zyskali w szkole pewien autorytet. Jednak ten Sejm (uczniowie to przyznali) nie jest demokratyczny; ani wybory, ani obrady, ani efekty! O wszystkim decydują zakulisowi USTAWIACZE...Tragiczna ironia w tym, że z "dorosłym sejmem i Parlamentem Europejskim jest tak samo.

Obrazek użytkownika angela

09-06-2014 [19:48] - angela | Link:

Po prostu Marysia jednym zdaniem pobila calą ich dotychczasowa,patriotyczna pisanine.
Młodzieńcza odwaga,i tupet chwili załatwił wszystko.Bez omijania i kamuflazu.
A to moze wkurzac.