Pytania do ministra Millera

Lista pytań na konferencje dotyczącą publikacji raportu ministra Jerzego Milera dotyczącego katastrofy polskiego rządowego samolotu Tu-154m nad Smoleńskiem.

1. Jakie dowody i informacje z listy braków zamieszczonych w polskich uwagach do raportu MAK zostały przez stronę rosyjską udostępnione polskim organom badającym przyczyny Katastrofy Smoleńskiej? (chodzi o brak wykoania 169 punktów z 222 możliwych)?

2. Czy Komisja miała dostęp do wyników badań grupy polskich archeologów z ich prac w Smoleńsku oraz czy umożliwiono Polakom badanie terenu przy pomocy urządzeń laserowych?

3. W polskich uwagach do raportu MAK, polscy specjaliści zaznaczają brak przekazania przez stronę rosyjską badań pirotechnicznych i badań na występowanie ładunków wybuchowych.

4. Czy coś się zmieniło od publikacji polskich uwag do raportu MAK i czy przeprowadzono lub otrzymano wyniki ekspertyz na wykluczenie użycia ładunków wybuchowych niekonwencjonalnych? Jeśli tak, to jakich?

5. Czy polskiej stronie zwrócono broń oraz wyposażenie polskich oficerów BOR, którzy byli na pokładzie i zginęli w katastrofie lub/i czy polska strona mogła przeprowadzić stosowne ekspertyzy związane z bronią i wyposażeniem oficerów BOR i innych wojskowych?

6. Czy to prawda, że w pierwszych dniach po katastrofie pomimo obowiązywania umowy o wspólnym śledztwie nie dopuszczono polskich śledczych do badania wraku?

7. Czy polska strona miała możliwość badania wraku samolotu i czy otrzymano ekspertyzy badania wraku samolotu, jego poszczególnych elementów oraz urządzeń samolotu?

8. Czy polska strona została dopuszczona do oblotu urzadzeń lotniska lub/i czy mogła zapoznać się z ekspertyzami dokumentującymi stan techniczny infrastuktury lotniska?

9. Czy polski raport wyjaśnia nam duże nieścisłości i braki w dokumentach sekcyjnych oraz z identyfikacji ciał ofiar?

10. Czy polska strona uzyskała dokumentację fotograficzną i filmową z miejsca zdarzenia w tym zdjęć wykonanych bezpośrednio po katastrofie dokumentujących rozkład szczątków samolotu oraz umiescowienie ofiar?

11. Czy to prawda, że Ekspertyza nr 37 z oględzin zwłok jest nie do zweryfikowania ze względu na brak udostępnienia stronie polskiej kluczowych ekspertyz i pomiarów? Czy to prawda, że ciało gen. A.Błasika znaleziono jeden dzień po katastrofie i czy to prawda, że według ekspertów medycznych w organizmie człowieka po śmierci wydziela się alkohol endogenny którego zawartość wynosi do 1 promila, a Rosjanie nie przeprowadzili żadnych dodatkowych badań, które uwiarygodniłyby ekspertyzę nr 37 przypisaną przez Rosjan do ciała gen.A.Błasika?

12. Czy raport komisji J.Milera uwzględnia dane ze zdjęć satelitarnych przekazanych przez sojuszników z USA i „zagubionych” w jednej z służb podległej rządowi Donalda Tuska?

13. Wojskowi prokuratorzy powiedzieli w wtorek (26/07/2011) na konferencji prasowej, że "czarne skrzynki" nie rejestrują, czy system automatycznego odejścia był sprawny.” W związku z tym, czy w polskim raporcie znajdziemy jakiekolwiek dowody na to, że podobno piloci nie odblokowali przycisku „uchod? Czy taka czynność lub jej brak mogą być odnotowane na jakimkolwiek urządzeniu rejestrującym? Jeśli nie, to czy są ekspertyzy z badania samego urządzenia? Jeśli oba warunki nie są spełnione, to czy równoważną do rozpatrzenia tezą nie może być fakt ich awarii lub uszkodzenia świadomego – np. podczas remontu TU154 M?

14. Jeśli nie można wykluczyć niesprawnosci systemów i urządzeń odpowiedzialnych za „odejście na drugi krąg”, to czy można wykluczyć awarię lub zamach przeprowadzony za pomocą zaplanowanej awarii urządzeń odpowiedzialnych za odejście na drugi krąg?

15. Jeśli nie można wykluczyć awarii lub sabotażu działania urządzeń odpowiedzialnych za odejście na drugi krąg to czy ktoś ma jakieś podstawy prawne umożliwiające mu próbę osądzania pilotów?

16. Czy polska strona miała możliwość przesłuchania płk.Krasnokutzkij, który według uwag specjalistów z Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) bezprawnie sprowadzał polskiego rządowego Tu-154m i wywierał naciski na kontrolerów lotniska przez co zmusił ich do zmiany decyzji o odesłaniu polskiego samolotu na lotnisko zapasowe wydając rozkaz: „Doprowadzamy do 100 metrów, do 100 metrów i koniec rozmowy”?

17. Czy ustalono, z jakim generałem i na jakiej podstawie kontaktował sie płk.Krasnokutzkij w celu zdawania relacji na temat okoliczności przyjmowania polskiego rzadowego Tu-154m na lotniska w Smoleńsku?

18. Czy polski raport wyjaśni nam różnice w długościach czasu zapisów na pozyskiwanych od Rosjan kopiach z czarnej skrzynki?

19. Jakiego rodzaju problemy przeszkadzają ekspertom z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych dokończyć badanie kopii nagrania CVR (Cocpit Voice Recorder), które trwa już 14 miesięcy aż od czerwca 2010 r.?

20. Czy brak końcowej ekspertyzy badania kopii CVR uniemożliwia wykonania końcowej ekspertyzy - synchronizacji zapisu QAR-ATM?

21. Jeśli tak, to czy oznacza to, że raport zaprezentowany przez ministra J.Milera nie zawiera końcowych ekspertyz kopii dwóch najważniejszych czarnych skrzynek?

22. Czy polska strona uzyskała zapis video zobrazowań radarowych na stanowisku kierownika systemu lądowania (podejścia samolotów JAK-40, IŁ-76 i Tu-154m) z dnia 10.04.2010?

23. Jakie zostały zrealizowane badania techniczne szczątków samolotu Tu-154m nr.101 i jakie sprawozdania z ww.badań posiada MAK i jakie zostały przekazane stronie polskiej?

24. Kto jest koordynatorem polskich służb specjalnych odpowiedzialnych za przygotowanie i zabezpieczanie wizyt najważniejszych osób w państwie poza granicami kraju i w kraju?

Pytania będą zadawane aż do skutku.

Oni zasługują na prawdę. Jesteśmy im to winni.

http://www.youtube.com/watch?v...

Podpisane: Były wyborca Donalda Tuska i PO.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Szym, .

30-07-2011 [07:20] - Szym, . (niezweryfikowany) | Link:

aż do zmiany władz w Polsce.
Na konferencji prasowej Tusk wyraźnie dał do zrozumienia, że od samego początku wydarzeń po katastrofie przyjął taktykę "nie drażnić niedźwiedzia".
To miała być optymalna tyktyka, by dotrzeć do choćby rąbka prawdy, bo wobec Rosji jesteśmy bezsilni (tak można było odczytać jego wypowiedź).
Czyli startował z pozycji klęczącej.
Typowe dla tej ekipy - haniebne dla Polski!

W zamian otrzymaliśmy : fatalną umowę gazową, embargo na dowody śledztwa, ośmieszający Polskę kłamliwy raport Anodiny, embargo na warzywa etc.
Czy zyskali na tym coś Tusk, Komorowski, Sikorski, ...? myślę że tylko smak g..na. (Brązowe Języczki).

Pozdrawiam
Sz

- tylko czasem ewentualnie pogłaskać

Obrazek użytkownika Gość

31-07-2011 [10:11] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ś.P.PREZYDENT PROF.LECH KACZYŃSKI powiedział,że ceni każdego sąsiada i pragnie współpracy ....ALE NA RÓWNOPRAWNYCH WARUNKACH nie na kolanach.TO BYŁ PRAWDZIWY PATRIOTA POLSKI.POpisowcy zakrzyczeli swoimi obłudnymi dyskusjami i pomówieniami,dlatego coraz bardziej jestem przekonana,że PO powstało z byłych członków SB I KGB BY DORWAĆ SIĘ DO WŁADZY I ZNISZCZYĆ DOROBEK SOLIDARNOŚCIOWY.

Obrazek użytkownika kot

30-07-2011 [07:58] - kot (niezweryfikowany) | Link:

popieram i czekam na odpowiedz

Obrazek użytkownika pocztax

30-07-2011 [08:51] - pocztax (niezweryfikowany) | Link:

Czy do trumien są dołączone GPSy?

Obrazek użytkownika Gość

30-07-2011 [10:02] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jego obrazanie i udawany gniew jest tylko na pokaz-i mnie g.... obchodzi.
Ja sie pytam
1-Jak moze byc na ruskim dokumencie data 1-07-2011 jesli tusk go dostal 28-06-2011
a na polskim dokumencie jest 25-07-2011??????????????????????????????
To co to ruskie wlacznie zprzylotem papierow tlumaczyli 3 dni a nasi miesiac????????????
2-Jesli minister MIller jako odpowiedzialny za raport powiedzial na konferencji ze byl to lot
WOJSKOWY-i na dowod tego minister obrony podal sie do dymisji-TO DLACZEGO TUSK UZGODNIL Z RUSKAMI PROCEDOWANIE WG 13 ZALOCZNIKA -JAKBY BYL TO LOT CYWILNY-USTNIE?-TO JEST ZDRADA STANU-BO NIE ISTNIEJE TERAZ MOZLIWOSC ODWOLANIA SIE OD RAPORU MAKU SZKALUJACEGO POLSKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Gość

30-07-2011 [11:15] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

wczoraj został aresztowany bloger i dziennikarz "Afer prawa" pan Bogdan Goczyński. Goczyński jest jednym z najodważniejszych i najkompetentniejszych dziennikaryz obywatelskich zajmujących sie patologią w wymiarze sprawiedliwości. Ostatni Jego artykuł to "TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY SZWINDLERÓW". Ten artykuł dopiekł wielu urzędnikom wymiaru sprawiedliwości. Przekaż te wiadomość dalej, tak dzis sie dzieje w Polsce jak na Białorusi i w Rasiji.

Obrazek użytkownika Krzysztof1

31-07-2011 [06:05] - Krzysztof1 (niezweryfikowany) | Link:

ponieważ Donald Tusk publicznie zapewniał, że ten dostęp był.Można zatem założyć z dużą dozą pewności, iż PO prostu publicznie kłamał.A dlatego kłamał, bo wiedział, że bez dostępu BEZPOŚREDNIEGO do wraku niemożna nic jednoznacznie stwierdzić.Inaczej pisząc chodzi o przekonanie za pomocą nawet kłamstwa jak największej liczby Polaków do raPOrtu, a nie o prawdę.

Obrazek użytkownika ndb2010

31-07-2011 [14:50] - ndb2010 | Link:

Doprecyzowano potem, że był moment, ze pozwolono im na WIZUALNE badanie, czyli popatrzenie na część samolotu z odległości 1 metra, może dotknięcie....