Obama i Poroszenko w Warszawie

  Sprawa pogrzebu Jaruzelskiego na Powązkach i związane z nią protesty całkowicie zdominowały blogosferę.  W efekcie uwadze blogerów uszła zapowiedź znacznie ważniejszego wydarzenia.  3 i 4 czerwca Warszawę odwiedzi Obama i spotka się z Poroszenką, prezydentem-elektem Ukrainy.

  Dopiero dziś /31.05/ o 17:11 w Salonie24  pojawiła się pierwsza  notka na ten temat napisana przez lewackiego blogera Józefa Monetę  /TUTAJ/.  A przecież już 29.05 portal Pl.delfi.lt poinformował  /TUTAJ/, że:

  "26 maja Poroszenko poinformował o zamiarze złożenia pierwszej zagranicznej wizyty na stanowisku prezydenta Ukrainy w Polsce.".

  Wspomniano też o spotkaniu z Obamą 3 czerwca w Warszawie.  Dzień później, 30.05, więcej szczegółów podał portal Gazeta.pl  /TUTAJ/:

  "Biały Dom w trakcie rozmowy konferencyjnej z reporterami zdradził szczegóły wizyty prezydenta Obamy w Polsce. W planach jest m.in. spotkanie z polskimi i amerykańskimi lotnikami, przemówienie 4 czerwca, a także rozmowa z prezydentem elektem Ukrainy. Co ważne, Obamie w trakcie podróży będzie towarzyszyć John Kerry, sekretarz stanu USA. (...)

  Kolejne punkty programu to: rozmowa "w cztery oczy" z prezydentem Komorowskim w Belwederze, spotkanie z premierem Tuskiem w KPRM, a następnie szersze spotkanie z przedstawicielami państw regionu: m.in. Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Węgier. Ostatnim punktem programu we wtorek jest uczestnictwo w oficjalnej kolacji z okazji wręczenia Nagrody Solidarności [przywódcy Tatarów Krymskich Mustafie Dżemilewowi].

  We środę rano Obama spotka się z prezydentem-elektem Ukrainy, Petrem Poroszenko.".

  Również w środę Obama ma wygłosić ważne przemówienie na Placu Zamkowym.  Dziś natomiast Niezalezna.pl podała  /TUTAJ/, że: "Zaprzysiężenie Petra Poroszenki na nowego prezydenta Ukrainy odbędzie się 7 czerwca.".

  Są to niezwykle istotne informacje o znaczeniu ogólnoświatowym, zwłaszcza wobec postawy Rosji.  Przypomnę, że gdy Poroszenko mowił o chęci odwiedzenia Moskwy, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Ławrow odburknął: "Nie przewiduje się wizyty prezydenta Ukrainy w Rosji".

  Fakt, że pierwsza wizyta Poroszenki odbędzie się w Warszawie, a nie w Berlinie i że spotka się on u nas z prezydentem USA ma swoją wymowę.  Ciekawe, co wyniknie ze spotkania z innymi państwami regionu.  Być może będzie to wstęp do stworzenia jakiejś szerszej koalicji?.  Zobaczymy też, co Obama powie na Placu Zamkowym.

  W każdym razie uważam, że to dobre wiadomości.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

31-05-2014 [19:40] - gorylisko | Link:

rozmowa murzyna z bredzisławem w cztery oczy...toż to rasizm stosowany... ciekawe czy bredzisław wsadzi sobie kość w nos, wypastuje skóre czarna pastą do butów i ubierze wyjsciowy piropusz ?
a tak serio...nie zdziwię się jeśli po tym spotkaniu bredzisław zacznie piać z klucza amerykańskiego a nie rosyjskieg, pewnikiem murzyn będzie musiał go zdrowo postraszyć jakimiś kwitami...

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-05-2014 [21:57] - Józef Darski | Link:

Następnego dnia dostanie telefon z ambasady ruskiej i wszystko wróci do normy. Rosja w Polsce może wszystko, USA prawie nic. Ale rozmowa Obamy z Komoruskim to będzie nie lada kabaret. Szkoda, że się nie dowiemy co ten analfabeta wyduka.
Stawianie na baczność to będzie w wypadku Kondonka z Radsika, ale oni później będą przepraszająco pełzać w Moskwie i Berlinie. Obama będzie sprawdzał możliwość przewerbowania. Będzie zabawnie.

Obrazek użytkownika elig

31-05-2014 [23:51] - elig | Link:

  Ja jednak sądzę, że oni już są przewerbowani.  Lawirują tylko, próbując uniknąć gniewu Moskwy i Berlina.

Obrazek użytkownika elig

31-05-2014 [23:48] - elig | Link:

  Sądzę, że Murzyn to właśnie zrobi  :)))

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

01-06-2014 [07:16] - Stary Wiarus | Link:

Obama będzie z wlasnymn tłumaczem jezyka polskiego,z powodu delikatności sytuacji Komrowski nie będzie miał swojego tłumacza.
Cztery zdjęcia satelitarne, które już kiedyś opisywalem w konwencji beletrystycznej, są w stanie zamienić strażnika żyrandola w bezkręgowca.
http://wtemaciemaci.salon24.pl...

Obrazek użytkownika elig

01-06-2014 [15:12] - elig | Link:

  Ja też sądzę, że USA dysponują czymś w tym rodzaju.  Watpię jednak, czy pokażą to publicznie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-06-2014 [09:11] - NASZ_HENRY | Link:

U wujka Bronka na urodzinach,
POgadają sobie też o Chinach ;-)