Tajemnicza wizyta B.Komorowskiego w Smoleńsku

Tajemnicza wizyta B.Komorowskiego w Smoleńsku

Bronisław Komorowski to postać wokół której krąży wiele tajemnic i niewyjaśnionych faktów. Do dziś nie wiadomo gdzie był w chwili tragedii smoleńskiej1. Nie wiadomo też czemu spotykał się juz po tragedii smoleńskiej z rosyjskimi generałami i "łącznikami z Putinem".2

Teraz wydaje się, że na światło dzienne wychodzą kolejne nowe fakty. Superagent PRL, Tomasz Turowski któremu "zdarzyło się być" jako superagent w przebraniu jezuity na Placu św. Piotra w chwili zamachu na Jana Pawła II i któremu także "zdarzyło się być" jako dyplomata zabezpieczający wizytę polskiej delegacji na lotnisku w Smoleńsku w chwili śmierci Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego i polskiej elity kilka dni temu udzielił bardzo ciekawego wywiadu.Tomasz Turowski przyznał, że kilka miesięcy przed tragedią Bronisław Komorowski lądował na lotnisku w Smoleńsku.

Pana zdaniem jak to lotnisko wyglądało? 
- Żałośnie. Jakieś baraczki, które udawały wieże, gdzie byli nawigatorzy pilotujący samolot na odległość. Jakieś urządzenia oświetleniowe - dość prymitywne - pasa startowego. Nie wyglądało to zachęcająco. Jednak przy takich niezbyt przychylnych warunkach parę miesięcy wcześniej lądował tam marszałek sejmu Bronisław Komorowski.(...)
  Nie przypominałem sobie żadnej oficjalnej wizyty Bronisława Komorowskiego w Smoleńsku kilka miesięcy przed tragedią smoleńska więc postanowiłem sprawdzić w archiwum sejmowym.
Z oficjalnych danych wynika, że był w Smoleńsku ale równo rok wczesniej, 10.04.20094. Rok a kilka miesięcy to chyba rożnica. Sam "superagent" Tomasz Turowski nie był nawet zatrudniony wtedy przez ministra R.Sikorskiego w MSZ.

Według dostępnych informacji 14 lutego 2010 roku minister Radosław Sikorski zatrudnił w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Tomasza Turowskiego, który 15 lutego 2010 roku został skierowany do Moskwy i wyznaczony przez ambasadora Jerzego Bahra do koordynowania przygotowań do wizyt polskiej delegacji w kwietniu 2010 roku. Jednak interesujące jest to, że w najnowszym wywiadzie T. Turowski informuje, że o skierowaniu do Moskwy dowiedzial sie w lipcu 2009 roku gdy rozpoczął wtedy szkolenia. Co ciekawe rowniez w lipcu 2009 roku prof. Lech Kaczyński jako Prezydent RP rozpoczął zainteresowanie planowanymi kontraktami gazowymi Tuska z Putinem, które narażały Polskę na wielomiliardowe straty.5
 

(...)Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych. Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem - nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost". Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska.(...)(Wprost, 19 Lipca 2009) 6
  W związku z ujawnionym dzięki determinacji Litwy i niektórych polityków UE faktem, że Polska płaci najwyższą cenę za gaz ze wszystkich krajów UE chociaż jest jednym z największych i najbliższych odbiorców w tym miejscu warto przypomnieć, że 12 kwietnia 2010 nawet Gazeta Wyborcza informuje, że najwięksi przeciwnicy umowy gazowej i zwolennicy bezpieczeństwa energetycznego Polski zginęli w Smoleńsku 7
  (...)JAK PO KATASTROFIE POD SMOLEŃSKIEM BĘDĄ WYGLĄDAĆ DEBATY O BEZPIECZEŃSTWIE ENERGETYCZNYM? ZE SCENY POLITYCZNEJ ODESZLI NAJGŁOŚNIEJSI ZWOLENNICY ZAPEWNIENIA POLSCE DOSTAW GAZU I ROPY Z RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ(...) Pytanie do dziennikarzy: Kiedy i w jakim celu przed tragedią smoleńską Bronisław Komorowski lądował w Smoleńsku?
  Przypisy
1 Nie wiadomo dokładnie, gdzie w chwili tragedii przebywał ówczesny Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski. Opinia publiczna poznała dwie wersje, które jednak budzą duże wątpliwości, takie same jak wyjątkowy pośpiech w przejmowaniu władzy przez Komorowskiego. Wersja nr 1 - Trójmiasto. Portale Gazety Wyborczej i TVN na podstawie oficjalnego komunikatu kancelarii marszałka Bronisława Komorowskiego. 10.25 (...)Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wraca z Trójmiasta do Warszawy - poinformowała kancelaria marszałka.(...) Wersja nr 2 – Mazury, Buda Ruska[1] 14 kwietnia 2010 roku ukazał się Wywiad Bronisława Komorowskiego dla francuskiego “Le Monde”, gdzie ten opowiada, że “(...)w chwili otrzymania wiadomości od Sikorskiego, przebywał…. wraz z synem na urlopie na Mazurach. Poprosił syna o wyprasowanie koszuli, ubrał ciemny garnitur i udał się samochodem do Warszawy(...)”. 24 kwietnia 2010 - Wywiad Bronisława Komorowskiego z J.Żakowskim, w którym dziennikarz pisze[2]:  “(...)Kiedy prezydencki samolot rozbił się pod Smoleńskiem, marszałek był w swoim letnim domu w Budach Ruskich na Pojezierzu Suwalskim. Dobre cztery godziny jazdy od Warszawy(...)”
2  http://niezalezna.pl/21495-tajemnicze-ladowania-komorowskiego-w-rosji
3 http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1027139&wid=16073713&ticaid=1117fb
4 http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/wmms?OpenAgent&6&W&PL
5 http://ndb2010.salon24.pl/232236,smolensk-motyw-polityka-cieplych-kranow
6 http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-chce-znac-szczegoly-w-sprawie-kontraktow-gazowych-1988078.html
7http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7769088,W_katastrofie_w_Smolensku_zgineli_rzecznicy_dywersyfikacji.html
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

11-04-2014 [00:46] - PS | Link:

Z faktami się nie polemizuje. A tu sk ojarzono ciekawe fakty, które ciekawy sugerują związek przyczynowo-skutkowy.
PS
Komentarz edytowałem :)
 - zbędne spacje powyżej nieprzypadkowo, a nawet celowo, bo wydawało mi się, że to 1 września 2009 w Sopocie... ktoś się wq... i...,
a tymczasem ta notka pozwala ustalić początek ciągu zdarzeń na wcześniejszy okres.

Obrazek użytkownika MFW

18-10-2013 [23:52] - MFW | Link:

W zachowaniu B.Komorowskiego jest bardzo wiele tajemnic.
Np. taka: co oznaczały słowa B.Komorowskiego podczas wizyty w Waszyngtonie wypowiedziane na konferencji prasowej z udziałem Obamy w Białym domu?:

Wizyta B.komorowskiego w Waszyngtonie w dniu 8.12.2010 roku.
Konferencja prasowa B.H. Obamy i B. Komorowskiego.
B.H. Obama komplementuje B.Komorowskiego za
zdecydowane przejęcie władzy w dniu 10.04.2010 roku.
http://www.youtube.com/watch?v...

a B.Komorowski oświadcza:
"Jeśli mamy razem iść na dalekie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne. Wtedy też lepiej się poluje."
Dodał do tego też, że Polska jest lojalnym sojusznikiem i wywiąże się z obowiązku wynikającego z art.5 TW.

a potem były inne działania w zgodzie z sytuacją międzynarodową w owym czasie.