Smoleńsk, Ukraina, Krym i Tusk

  Podczas sobotniej /8.03/ manifestacji NSZZ "Solidarność" przed Ambasadą Rosji /opis - /TUTAJ// związkowcy z Dolnego Śląska wywiesili na ogrodzeniu naprzeciw niej ogromny transparent "Smoleńsk to nie zamach - to egzekucja".  Dopisali na nim: "Katyń - Smoleńsk - Krym - reszta Europy".

  Dostrzegli oni związek pomiedzy obecną agresją Rosji na Krymie, a Smoleńskiem.  Ja natomiast wciąż zastanawiam sie nad przyczynami nagłej przemiany Donalda Tuska.  W dniu 18 lutego twierdził on jeszcze, że odpowiedzialnośc za masakre ponosza obie strony, a nastepnego dnia w polskim Sejmie oklaskiwał swego wroga, Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten popierał Majdan i wolna Ukrainę.  Co mogło stać się przez noc?

  Co wiecej od tej chwili Tusk stał sie niestrudzonym szermierzem sprawy ukraińskiej w świecie.  Do tego stopnia, że Ryszard Makowski wyraził wręcz zaniepokojenie tym faktem pisząc  /TUTAJ/:

  "Premier Donald Tusk stanął na ochotnika na czele Europy, by prowadzić krucjatę przeciwko prezydentowi Putinowi.Kanclerz Angela Merkel spokojna, premier David Cameron działa z angielską flegmą, prezydent Francji François Hollande zdystansowany, tylko nasz premier dostał nadspodziewanego wigoru. (...)  Gdy zaczęło się źle dziać na Majdanie, to przez chwilę twierdził, że obie strony są winne. Potem nagle coś w niego wstąpiło, złapał szabelkę i hajda na moskala.".

  Janko Walski podejrzewał /TUTAJ/, iż nakazał mu to sam Putin, chcąc uwiarygodnić swoich ludzi w Warszawie.  Tej wersji przeczy jednak obecne rozmieszczanie w Polsce 60 amerykańskich samolotów F-16.  Putin nie mógł pragnąć czegoś takiego.  Ja osobiście uważam, że Tusk został w jakiś sposób przewerbowany przez Stany Zjednoczone i wyrwany spod czułej opieki Angeli Merkel.  Ale jak?

  Niewykluczone, iż Amerykanie pokazali polskiemu premierowi swoje materiały dotyczące Smoleńska i uświadomili mu, że w przeciwieństwie do Rosji będą oni uważani za wiarygodne źródło informacji.  Szantaż rosyjski przestał być skuteczny.  Było to już widać przy okazji ujawnienia zdjęć z "żółwikami", a także puszczonej kilka dni temu w Internecie pogłoski o tym, jakoby Interfax oglosił, że Rosja będzie się domagać odszkodowania za katastrofę TU-154 M.   Tak więc sądzę, że Tusk robi teraz to, co mu USA każe.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-03-2014 [12:06] - NASZ_HENRY | Link:

tylko 12 amerykańskich F16 przyleciało do Polski (pozostałe 48 to nasze jastrzębie) Po drugie Tusk odbiera telefony tylko od Merkel ;-)

Obrazek użytkownika elig

10-03-2014 [23:23] - elig | Link:

  Tylko do czwartku /13.03/ ma być ich 12.  Czytałam gdzieś w sieci, że potem będzie więcej.  Pisali nawet o 60-ciu.  Zobaczymy.

Obrazek użytkownika gorylisko

10-03-2014 [14:04] - gorylisko | Link:

że merkel na niego ma już wpływ niewielki... a i bredzisław wielu imion komoruski też jakby przycichł... tez widział to samo czy donek mu powiedział co widział i kazał siedziec cicho ?... to by tłumaczyło poparcie Kaczyńskiego dla po, przypuszczalnie on został poinformowany przez USA o dowodach, pewnie został też namaszczony na premiera...

Obrazek użytkownika elig

10-03-2014 [23:12] - elig | Link:

  Bardzo prawdopodobne.

Obrazek użytkownika taganka

10-03-2014 [17:08] - taganka | Link:

Co mogło być przyczyną politycznej przemiany postawy premiera i innych polityków?
Oczywiście przyczyn może i mogło być dużo.
Ja myślę wszakże, iż najistotniejsza przyczyna wynika z działania zasady głoszącej iż "natura nie znosi próżni".
Po 2009r. kiedy to prezydent Obama zadeklarował wycofanie się USA z Europy, w tym i Polski - powstałą częściową pustkę zaczęli wypełniać inni.
Wpływy USA zanikły, wpływy Rosji i Niemiec się wzmocniły.
Zjawisko znane z historii.
Problemy ukraińskie spowodowały wszakże chwilowe włączenie się USA w sprawy europejskie.
I to jest przyczyna przemiany.
Lecz myślę, iż za jakiś czas, niedługi, USA obróci oczy ponownie na Chiny i basen oceanu Spokojnego i wszystko wróci do normy.

Obrazek użytkownika elig

10-03-2014 [23:10] - elig | Link:

  Nie sądzę.  Stany już się nauczyły, że nie ma co zostawiać Europy samej sobie.

Obrazek użytkownika alchymista

11-03-2014 [06:07] - alchymista | Link:

Chyba że mi się dziesięciorzy w oczach... ;-)

Obrazek użytkownika elig

11-03-2014 [11:31] - elig | Link:

  Do pojutrze ma być 12, a potem zobaczymy.