Kto podpalił Ukrainę ?

Na Majdnie walczą dwie opcje:  pro rosyjska (obóz Janukowycza) i pro unijna (opozycja wobec władzy Janukowycza). Osią sporu i konfliktu są niedawne negocjacje o przystąpieniu Ukrainy do UE z których rząd Janukowycza nagle się wycofał, proponując Rosję jako dodatkowego partnera w tych negocjacjach - tak nam się to tłumaczy. Według mnie, jest troszkę inaczej. Spór i konflikt społeczno-polityczny o akces do UE jest tylko przykrywką wojny niemiecko - rosyjskiej o strefy wpływów. Konflikt jest ostry, giną ludzie po obu stronach, a Ukraińcy według mnie, są rozgrywani przez dwa europejskie mocarstwa. Inspiratorem i finansistą opozycyjnego Majdanu są "niemieckie pieniądze", natomiast gwarancją rosyjskich interesów jest Janukowycz, który ma także finansowe wsparcie ze strony rosyjskiej. Karty już zostały rozdane a wynik znany od dawna. Lada dzień do wschodniej Ukrainy mogą  wkroczyć wojska rosyjskie wezwane na pomoc przez jeszcze legalną władzę, w osobie Janukowycza - i rosyjska strefa wpływów stanie się faktem. Zachodnia część Ukrainy być może osiągnie sukces ogłaszając secesję, natychmiast prosząc o przyjęcie do UE,  w ten sposób zabezpieczy niemiecką strefę wpływów. W tej rozgrywce Ukraińcy nie będą wygranymi bez względu na wynik starcia na Majdanie.
Czy na Ukrainie jest możliwy jakikolwiek kompromis między stronami konfliktu ? Nie, to niemożliwe, żaden z rozgrywających nie zrezygnuje z walki o strefę wpływów. Ukraińcy są tylko "mięsem armatnim".

Tak się dzisiaj toczy wojny o panowanie nad światem. Nie wysyła się armii by bezpośrednio pokonać rywala, wojnę toczy się siłami danego narodu który się chce zniewolić. Czy lekcja gruzińska niczego nas nie nauczyła ?

Edycja 20 luty 2014r.

Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! - tymi słowami podczas wiecu w Tibilisi 12 sierpnia 2008 r. prezydent Lech Kaczyński zwrócił się do zebranych na placu Gruzinów.
Przypomina Niezależna.pl  http://niezalezna.pl/52100-nie...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marco.kon

19-02-2014 [16:30] - marco.kon | Link:

Jakie jest źródło niemieckiego kapitału ? Plan Marshalla. Jaka nacja opanowała światowe finanse ? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa.

Obrazek użytkownika misio

19-02-2014 [16:50] - misio | Link:

Opcja Janukowycza jest nie tyle prorosyjska co prooligarchiczna reprezentująca interesy pewnej grupy tamtejszych oligarchów. Tym oligarchom wcale się nie śpieszy do dostania się pod but Putina i podzielenia losu np. Chodorkowskiego. A to, że przez politykę UE/Niemiec Janukowycz został zmuszony do poszukania oparcia w Moskwie to zupełnie inna sprawa i świadczy o całkowitej głupocie europy. No albo z góry zostało tak zaplanowane, też możliwe.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-02-2014 [18:10] - Ula Ujejska | Link:

Nie sądzę aby ukraińscy oligarchowie bali się Putina i losu Chodorkowskiego - przynajmniej na razie. Myślę, że bardziej boją się akcesu do UE i co za tym idzie, transparentności czyli wglądu w ich "papiery", zwłaszcza w historię pochodzenia ich majątków i co było z nich finansowane. Tajemnicą poliszynela jest w ogromnej większości ich KGB-owski rodowód, jeszcze z czasów ZSRR tuż przed upadkiem. Janukowycz więc do niczego nie został zmuszony - to po prostu oligarcha z podobnym "rodowodem" jak Putin.

Obrazek użytkownika tagore

19-02-2014 [20:37] - tagore | Link:

Ukraińscy oligarchowie są "ukraińską gospodarką"
obawiają się przy stowarzyszeniu z UE otwarcia
rynku Ukrainy dla UE i opartej na kruczkach
formalnych blokady ukraińskiego eksportu.
Po dwóch trzech latach 50 % Ukraińskiego
przemysłu by padło.

tagore

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-02-2014 [01:24] - Józef Darski | Link:

to zapewne z tej obawy trzymają kasę na Zachodzie, a Achmetow wchodzi w interesy z businessem amerykańskim. Wszystko ze strachu przed Zachodem. Może Pan zamiast uprawiać propagandę ze strachu przed Niemcami, najpierw sprawdzi wskaźniki ekonomiczne, eksport, import i dane dotyczące inwestycji oligarchów, ich majątku, gdzie lokowany. A gdyby chciał Pan coś o gazie, to zanim Pan napisze, że bez rosyjskiego gazu Ukraina zginie, radzę poznać sprawę rewersu i umów łupkowych.

Dość bredni. Już latem istniała grupa oligarchów dążąca do umowy z Unią. Zna Pan nazwiska, nie sądzę. Panu wystarczy powtarzanie tych głupot

Obrazek użytkownika misio

19-02-2014 [21:52] - misio | Link:

a ja myślę, że patrząc na Polskę to, czego jak czego, ale żadnej "transparentności" nie muszą się obawiać w najmniejszym nawet stopniu

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-02-2014 [22:03] - Józef Darski | Link:

1 gdzie oligarchowie trzymają kasę?
2. gdzie mają wille i gdzie mieszkają
3. przestać bredzić o inwazji wojskowej. Putin nie jest idiotą. Nie robi się rzeczy niepotrzebnych i bezsensownych
4. analizować fakty i źródła ukraińskie a nie rosyjskie
5. nie powtarzać endenckich bredni o Niemczech. Sytuacja jest bardziej zniuansowana, a Merkal właśnie ustąpiła przed Putinem. Zna Pani tylko jedną skalę plus 100 i minus 100.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-02-2014 [10:51] - Ula Ujejska | Link:

Ad  personam pominę.
To nie ja dzisiaj piszę, że są dowody na interwencję rosyjską na Majdanie. To nie ja piszę, że władza w panice ucieka z Kijowa, a  zachodnia Ukraina jest przejmowana przez ludzi popierających Majdan. To nie ja piszę dzisiaj, że Putin realizuje plan "B", czyli dąży do fragmentaryzacji Ukrainy.

To piszą wszystkie agencje które są  na miejscu.

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-02-2014 [01:19] - Józef Darski | Link:

a ich specjaliści są nieukami i idiotami.

A skoro Pani taka uczona, to gdzie leży Czernichów, który padł b. szybko. Jaka to część Ukrainy. Rozumiem, że przeanalizowała Pani wyniki wyborów od 1994 do 2010 roku. No to kiedy Sumy zagłosowały za opcją antyrosyjską, w którym roku? I gdzie te Sumy są. Dla ułatwienia dodam, że nie pod Lwowem.

Nie czytać idiotów i ruskiej propagandy tylko analizować fakty, czytać źródła, albo nie zabierać głosu w sprawach o których nie ma Pani pojęcia. najpierw wiedza, potem wymądrzanie się.

Przeanalizować w których stolicach i kiedy zwyciężyła rewolucja, porównać z siłą oligarchów. Zbadać kto z oligarchów popierał Unię. itp., itd.

Moja rozmowa ze specjalistą, gdy byłem we Francji:
Wie Pan jestem na lotnisku. Za pół godziny wylatuję do Tallinna, znam tylko francuski. Czy może mi Pan coś powiedzieć o Estonii. Gdzie to jest

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-02-2014 [11:05] - Ula Ujejska | Link:

Wiem gdzie leżą Czernichów  i Sumy.  Pewna epoka na Ukrainie już się skończyła, a co się ostatecznie z tego majdanu wykluje, pożyjemy - zobaczymy.
W tym wątku opisałam swoje obawy i podejrzenia. Chcę się mylić i przegrać.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-02-2014 [21:31] - Ula Ujejska | Link:

Jak podaje Niezależna.pl Rosjanie wkroczyli na Krym: W Jałcie są już rosyjskie wojska. W Symferopolu na gmachu krymskiego parlamentu zawisła rosyjska flaga, a Flota Czarnomorska została postawiona w stan podwyższonej gotowości bojowej.
http://youtu.be/keGmnAV4_-g

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-02-2014 [01:11] - Józef Darski | Link:

Przejechała jedna ciężarówka wojskowa max z 20 żołnierzami o ile w ogóle tylu ich było. Trza było sobie zadać trud i zobaczyć dokąd. Do sanatorium wojskowego Federacji Rosyjskiej, które ma już od dawna status eksterytorialny jak w praktyce Sewastopol.

Nie moja wina, że niegramotni koledzy podbijają klikalność

Skoro Pani taka znawczyni Krymu, to rozumiem, że wie Pani w których powiatach mieszkają Tatarzy do 25 i 30 proc., a więc których Rosja nie może mieć. A skoro wie Pani, które to powiaty, to rozumiem, że wie Pani iż w grę wchodzi nie oderwanie Krymu - to propaganda i szantaż, tylko o sprawę floty i ewentualnej eksterytorialności cypla między Sewastopolem i Jałtą, o ile w ogóle.

PO CO TE HISTERIE?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-02-2014 [10:23] - Ula Ujejska | Link:

Bardzo bym chciała od początku się mylić i być histeryczką.  Chcę przegrać w tym wątku.

Obrazek użytkownika nurt

25-02-2014 [21:50] - nurt | Link:

1 gdzie oligarchowie trzymają kasę?
2. gdzie mają wille i gdzie mieszkają
3. przestać bredzić o inwazji wojskowej. Putin nie jest idiotą. Nie robi się rzeczy niepotrzebnych i bezsensownych
4. analizować fakty i źródła ukraińskie a nie rosyjskie
5. nie powtarzać endenckich bredni o Niemczech. Sytuacja jest bardziej zniuansowana, a Merkal właśnie ustąpiła przed Putinem. Zna Pani tylko jedną skalę plus 100 i minus 100.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-02-2014 [22:28] - Ula Ujejska | Link:

Ja lekcje już wcześniej odrobiłam, a Pan/i ?
:)
Ruskie najpierw rozdali paszporty, a teraz zajmują Krym. Chwile odczekają, popatrzą  czy świat za głośno nie krzyczy i parę regionów na wschodzie także zajmą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-03-2014 [11:11] - Ula Ujejska | Link:

Zanim się zdecydują i ustalą, może być już po ptokach i Putin de facto dokona fragmentaryzacji Ukrainy.

Czy wątkowi eksperci znów mnie będą uspokajać, że to tylko paru Ruskich przyjechało na wypoczynek do Jałty i że Putin nie jest szaleńcem ?
Otóż ruski bandyta jest wyrachowanym nieprzewidywalnym psychopatą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-03-2014 [13:08] - Ula Ujejska | Link:

Zapytam tutejszych ekspertów:

1. Jak się dziś czujecie po tym, jak mi zarzucaliście miesiąc temu bredzenie na temat cara i Rosji ?

2. Czy sądzicie dzisiaj także, że car nie posunie się dalej i nie zajmie kolejnego ukraińskiego terenu, kluczowego dla egzystencji Krymu ?

3. Czy sądzicie że tuzy wielkiej polityki są zainteresowane w rzuceniu Rosji na kolana ?