Kwestia techniczna w przęgladarkach i google

Otrzymałem niedawno emaila od znajomego z psioczeniem na ogłoszenia na niniejszym blogu. Chodzi o reklamy. musiałem wyjaśnić, że admin niewiele ma wspólnego z tymi reklamami. Po prostu w dobie google, wielki brat patrzy i zwyczajnie śledzi, gdzie się szwendamy po necie i stosownie do odwiedzin, wyników wyszukiwań, odwiedzanych stron usiłuje...hmmmm zrobić nam dobrze, wrzucając nam reklamy dziwnie pasujace do tego co w necie robiliśmy albo aktualnie robimy.
Należy zaznaczyc, że admin strony ma na to nikły wpływ, ogranicza się do wyznaczenia miejsca na pojawiające się reklamy i tyle.
Reklamy czasem są przydatne a w znakomitej większości, ich wartość jest... hmmmm,... jeśli chodzi o mnie to o kant wiadomo czego potłuc...
ponieważ nachalność i często wprowadzanie w błąd, gdzie reklama mówi to warte tyle a tyle, kiedy trochę poszukać, można znaleźć ofertę o wiele korzystniejszą i tańszą, zaczęła mnie wkurzać, poszukałem możliwości ograniczenia tego procederu. Okazuje się, że reklamy nie tylko mnie wkurzały ale innych ludzi także. W efekcie powstał projekt oparty na open source, gdzie grupa programerów za darowizny, oparacowuje oprogramowanie ułatwiające życie. W tym przypadku chodzi o blokadę reklam z googla i i innych oraz tym samy blokadę zbierania danych na temat surfującego w necie. Używam od końca listopada i bardzo sobie chwalę. Spokój z reklamami. Strona widoczna bez problemów. Kiedy jeszcze blogowałem, na nowym ekranie czasem przez reklamę miałem problem z zalogowaniem się na konto gdyż zbyt duży banner reklamowy przykrywał formularz logowania. musiałem nieźle kombinować, żeby wejść ;-) Potem naumiałem się kilku sztuczek i pewne sprawy są prostsze. 
Gwoli wyjaśnienia, jeżeli dwie osoby ogladają w  danej chwili ten sam zasób dajmy na to na naszych blogach, to oznacza, że każda z nich w oddzielnych okienkach reklamowych będzie widziała różne reklamy. Sama przeglądana strona, nie. Te dodatkowe okienka reklamowe potrafią być czasem bardzo irytujące.
Dlatego zachęcam do odwiedzin strony http://adblockplus.org 
Param się informatyka dla chleba z masłem i kiełbaską... gdyby ktoś miał jakieś pytania czy szukał pomocy zapraszam na priva...
a swoja drogą, ciekaw jestem, czy admin mi wybaczy... dlatego przypominam, że warto pogadać o sprawach technicznych coby wkurzeni internauci nie wieszali psów na adminach
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gracz ogame

19-02-2014 [06:50] - gracz ogame | Link:

AdBlock też nie blokuje wszystkiego. To znaczy, że producent zezwala na pewne reklamy. Oczywiście lepsze to niż nic. Sztuka polega na tym by znaleźć taki program, który zablokuje wszystkie niepotrzebne elementy, ale jednocześnie nie zniekształci nam wyglądu strony. I ja nazwę takiego programu kiedyś też tutaj podałem. Szczególną ostrożność należy zachować przykładowo na stronach torrentowych, gdzie potrafi wyskoczyć podstrona, by po chwili komputer został zablokowany. Widzimy wówczas jedynie numer konta do wpłaty. Najdziwniejsze jest to, że płatne rozwiązania antywirusowe wykładają się na czymś takim. Dlatego tak ważny jest bloker plus program monitorujący rejestr. Tutaj b.dobry jest RegWatcher, który można ustawić w trybie odrzucania zmian, strażnika rejestru ma też F-Secure. Poniżej podam jeszcze dwa linki:

http://www.fakt.pl/Usuwanie-wi...

https://www.virustotal.com/pl/...

Obrazek użytkownika siermięga

19-02-2014 [08:40] - siermięga | Link:

na niektóre strony nie wejdzie się bez wyrażenia zgody na pliki cookies,kiedyś zabawiłem się i powpisywałem wszystkie znane mi choroby:trąd ,świerzb,psychiczne ,AIDS itp,niezła zabawa co wyskakuje w okienkach i co umieszczono przy IP jako informacje o mnie!Mam Awast i on załatwia wszystko ,łącznie z ukryciem adresu gdy chcę,płatny ale po obniżkach ,skromnie.PS.informacji o kopalni udzieliłem.Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-02-2014 [10:32] - gorylisko | Link:

i to niefajne, bo w pewnym momencie blokował wszystko, dopiero wywalenie go w całości rozwiązywało problemy

Obrazek użytkownika antoniusz

19-02-2014 [08:42] - antoniusz | Link:

Jest wiele odmian Adblocka na różne przeglądarki, jest też polska lista blokowanych reklam. Używam go od kilku lat. Inaczej nie da się funkcjonować w internecie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Magdalena

19-02-2014 [09:31] - Magdalena | Link:

mi dokładnie to co przed chwilą kupiłam ... :)

Obrazek użytkownika gorylisko

19-02-2014 [10:30] - gorylisko | Link:

ile razy rezerwowałem lot gdzieś  tam to chwilę potem nie mogłem się opędzić od propozycji rezerwacji, korzystnych jak cholera, na inne loty czy nawet te same... kompy to jednak głupie maszyny, osobiście stawiam wyżej maszynę do szycia od komputera...

Obrazek użytkownika wiechu29

21-02-2014 [16:05] - wiechu29 | Link:

Wyłącz Pan komputer i szyj Pan cholewki do butow.Tego potrzebuje narod.Tanio albo za darmo.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-02-2014 [10:51] - Ula Ujejska | Link:

Lubię reklamy, jednak przy zakupach kieruję się wyłącznie własnym zdaniem  :)

Obrazek użytkownika siermięga

19-02-2014 [11:51] - siermięga | Link:

nie otwieraj okienek ,nie otwieraj listów [od nieznanych],chociaż co jest dziwne programy listy przychodzące z USA a zawierające cokolwiek innego niż tekst oznaczają jako spam.Czy admin jest tak neutralny,bardzo wątpię bo ma do wyboru albo płacić albo godzić się na reklamy i brać z tego coś niecoś no bo niby tak zależy na ilości wejść,żyć trzeba.Za darmo to mogę obdzielić dobrym słowem autora bo mam tego pełną szafę.

Obrazek użytkownika cryo

19-02-2014 [12:08] - cryo | Link:

Chyba nie ma takiego ustrojstwa, które zablokuje wszystkie reklamy. Zawsze ktoś gdzieś znajdzie jakieś obejście. To wieczny wyścig.

Można spróbować zainstalować wtyczkę Ghostery (wujek google podpowie). Chodzi na FF, IE, Chrome itd.
Ustawić blokowanie na maks wszystkiego.

Częściej czyścić cache (pamięć podręczną, historia przeglądania) przeglądarki. Tylko oczywiście nie w trakcie gdy jesteśmy gdzieś zalogowani (NB, poczta, itd), tylko po lub przed sesją. Polecam szczególnie tym, którzy logują się do swoich kont pocztowych, bankowych, itd na 'obcych' komputerach. Można uniknąć wielu 'zdziwień'. :)

Obrazek użytkownika siermięga

19-02-2014 [16:34] - siermięga | Link:

czy to był sprawdzian na moją wiarygodność czy już brak zainteresowania autora tematem ,ja się wywiązałem !?

Obrazek użytkownika gorylisko

19-02-2014 [17:32] - gorylisko | Link:

to już piszę, zero surfowania w necie na każdej przeglądarce, tylko email... no i prawidlowe odpowiedzi na ping... ale żadnej strony nie można było otworzyć...
dopiero usunięcie awasta przywróciło działania mojej zabawki do normy...

Obrazek użytkownika siermięga

19-02-2014 [17:50] - siermięga | Link:

o kopalnię odkrywkową ,odpowiedz jest tam gdzie pytanie.