Żadnych dyskusji z Tuskiem !

Pamiętam jak w trakcie wymuszonej tragicznymi wydarzeniami przyspieszonej kampanii prezydenckiej w 2010 roku byłem jedynym na s24 – i nie tylko -  sympatykiem PIS, który uznał strategię przyjętą przez tę partię  za błędną. Chodziło mi o świadome wyciszenie akcentów związanych z katastrofą smoleńską  na czas kampanii. Jak się później okazało, był to strategiczny błąd PIS-u, a jego skutki możemy obserwować do dnia dzisiejszego. W owym czasie zlekceważono rodzącą się jedność społeczeństwa w obliczu tamtej tragedii.
 
Nie wykorzystano tej narodowej traumy do scementowania społeczeństwa. Mandat ku temu posiadał w sposób naturalny Jarosław Kaczyński. Trudno jednak obwiniać go osobiście. Winić trzeba ówczesne jego otoczenie oraz wszystkich tych, którzy nie zachowali wystarczającej czujności w obliczu rodzącej się – wyborczej – zdrady.
W sobotę PIS ogłosił program dla Polski. Lada moment ta partia ogłosi listy swoich kandydatów do Europarlamentu. Mam nadzieję, że na tych listach znajdą się ludzie, którzy w zbliżającej się kampanii będą mogli w sposób profesjonalny prezentować właśnie co przyjęty program. To będzie prawdziwy test dla Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia. Punkty w sondażach muszą  przełożyć się na konkretną  treść po to, by poparcie dla PIS-u stało się świadomym aktem obywatelskim, a nie tylko efektem społecznej frustracji spowodowanej rządami Platformy Obywatelskiej.
 
By jednak być skutecznym i zyskiwać w sondażach, nie wystarczy sama prezentacja programu i przekonywanie do niego ludzi. Potrzebne jest jeszcze uświadomienie  Polakom, że dotychczasowa polityka Platformy Obywatelskiej zostaje odrzucona w całości.  Zaprezentowany w sobotę  program dla Polski jest jedynym w tej chwili  kompleksowym  opracowaniem uwzględniającym  potrzeby Kraju. Na dodatek jest programem zrywającym z dotychczas funkcjonującym dogmatem „lewacko- liberalnym” -  jak to określił Jarosław Kaczyński.
 
Programu partii politycznej nie można utożsamiać z założeniami jakie prezentuje obecny rząd w oderwaniu od potrzeb społeczeństwa. Świadczyć  to może co najwyżej o dysonansie, który coraz bardziej dotyka rządzących. To trzeba społeczeństwu uświadomić.
 
No i sprawa najważniejsza. Czas dyskusji z Platformą Obywatelską  definitywnie się skończył. To sobie PIS powinien wbić  do głowy. Nie można dyskutować z kimś czy czymś co na naszych oczach skompromitowało się doszczętnie. Takie coś można tylko i wyłącznie rozliczyć na warunkach bezwzględnej kapitulacji  i tego PIS powinien się trzymać. Żadnych debat, żadnych umizgów.
 
Czas do majowych wyborów trzeba maksymalnie wykorzystać, co zresztą Jarosław Kaczyński zapowiedział. Mieć program to jeszcze za mało. Trzeba program zaprezentować jak największej liczbie obywateli. Tak powinna wyglądać pisowska strategia nie tylko w aspekcie majowych wyborów do Europarlamentu, ale i każdych kolejnych.
Jednym słowem – alleluja i do przodu !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zolmar

16-02-2014 [13:45] - Zolmar | Link:

Moim zdaniem PIS popełnił jeszcze jeden błąd już w trakcie swojego rządu, który odbija się PISowi czkawką do dziś.
Brak natychmiastowej reakcji na pomówienia, oszczerstwa i obelgi przez wytaczanie procesów sądowych. Nie wszyscy jeszcze sędziowie w tamtym czasie byli rozgrzani.
Chęć uniknięcia etykietki sądowego oszołoma nic PISowi nie dała, bo i tak mu przyklejono łatkę a brak reakcji ośmielił bardziej kutzów, niesiołowskich, palikotów do bezkarnych ataków. Brak reakcji PISu na potwarze, odebrali tak, jak prymitywne umysły takie sytuacje odbierają - jako słabość przeciwnika.

Z Tuskiem prowadzić dyskusję? O czym? O "Królu Lwie" lub "przypadkowym" układaniu klocków z dziećmi?
Szkoda czasu na dyskusję z kimś podobnym do nikogo!

Obrazek użytkownika xena2012

16-02-2014 [14:54] - xena2012 | Link:

dystans,pokorne milczenie i chrześcijańskie nadstawianie drugiego policzka może i wygląda szlachetnie.ale tu sie nie sprawdziło,gorzej pobudzało do jeszcze większych ataków.Każdy kto chciał mógł jeździć po rodzinie Kaczyńskich i PiS-ie jak po łysej kobyle całkowicie bezkarnie i ten stan trwa do teraz.W obliczu nadchodzących wyborów nagonka jeszcze się pogłębi czego zwiastunem juz są wypowiedzi ordynarne i prostackie Halickiego,czy Grupińskiego o tzw.,,celebrytach ''nie wspominając.

Obrazek użytkownika siermięga

16-02-2014 [13:47] - siermięga | Link:

wybory wtedy wygrała V kolumna w PIS,nikt inny.Co do reszty zgoda ,żadnej dyskusji ze zdrajcami i cudzymi pachołkami ,żadnej !

Obrazek użytkownika siermięga

16-02-2014 [14:30] - siermięga | Link:

mógł wrócić na szczyty przez zastrzyk ,nie mam pojęcia czy zaordynowane po katastrofie i w czasie kampanii prezydenckiej psychotropy miały uzasadnienie medyczne ,nie mam pojęcia ale mam wątpliwości!?

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-02-2014 [14:08] - jazgdyni | Link:

Oczywiście!!!

Żadnych dyskusji z Tuskiem!

Powinniśmy wymyślić jakąś chwytliwą odpowiedź dla JK na to wezwanie do debaty.
Żeby ich ośmieszyła i upokorzyła.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2014 [14:36] - NASZ_HENRY | Link:

jak cię osądzimy ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

16-02-2014 [15:00] - xena2012 | Link:

pewno jeszcze poprowadzi ją Lis starym zwyczajem sprzed lat.Będą złośliwości,gwizdy i tupanie wynajetej do studia publiczności na dyskretne znaki Lisa podczas wypowiedzi Kaczyńskiego.Przecież to już cyło.

Obrazek użytkownika wandaherbert

16-02-2014 [14:56] - wandaherbert | Link:

swoje zdanie w temacie i cieszę się,że jest zgodne z tak doświadczonymi komentatorami .Z ludzmi niewiarygodnymi,a szczegolnie z Tuskiem, nie mozna debatowac o poważnych sprawach .Trzeba go ośmieszyć i podac konkretny powod odmowy w dyskusji,bo ten ,jaki dziś w" Kawa na Ława"przedstawil Hofman ,żeby Tusk przeprosil Narod jest niepowazny.On nie musi przepraszać nrodu, bo częśc narodu go popiera-taka będzie jego odpowiedz.Trzeba go upokorzyc wymieniając jego kłamstwa oraz niespełnione obietnice Narod ma jego przepraszanie w d...e

Obrazek użytkownika zapor

16-02-2014 [17:26] - zapor | Link:

Stanowcze NIE dla debaty.

Obrazek użytkownika anu

16-02-2014 [19:25] - anu | Link:

No nie. Debaty mu się zachciało! W klocki leci czy co?

Obrazek użytkownika Zebe

16-02-2014 [19:35] - Zebe | Link:

Poseł Hofman wkurzał mnie na raty. W sobotę przegiął miarkę.

Obrazek użytkownika Celarent

17-02-2014 [02:02] - Celarent | Link:że jest gotów do rozmowy z Tuskiem - po wyborach parlamentarnych, kiedy zdecyduje się na jakiś krótki jednodniowy urlop wypoczynkowy, a do tego czasu jest to absolutnie niemożliwe, gdyż kalendarz jego jest zbyt napięty. Każdy dzień to praca i spotkania  ze zwykłymi Polakami, którzy są dużo ważniejsi od najważniejszego parlamentarzysty przecież. Tak więc Premier Kaczyński nie ma czasu na jakieś pogawędki i póki co nie może zadość uczynić widzimisię Premiera, jakkolwiek rozumie, że ten może się nudzić.