Rybnik:sondaż- klęska partii politycznych

Zbliżają się wybory uzupełniające do senatu, które odbędą się w okręgu rybnicko-mikołowskim. Lokalna gazeta  Nowiny Rybnickie prowadzi sondaż z tym związany. Jak na razie wyniki są wprost sensacyjne. Warto zwrócić uwagę, że poprzedni sondaż, który odbył się przed ostatnimi wyborami trafnie „wytypował” kolejność zgłoszonych kandydatów. Zgodnie z nim tamte wybory wygrał nieżyjący już senator Motyczka (PO). Drugim był kandydat PIS-u Tadeusz Gruszka. Trzecim zaś Paweł  Polok (RAŚ).   Aktualne wyniki sondażu:   Paweł Polok (RAŚ) - 50.5 % Józef Makosz (były prezydent Rybnika) – 31.9 % Piotr Masłowski (niezależny) – 8.2 % Grażyna Kohut ( niezależna) – 4.9 % Janusz Korwin – Mikke (Nowa Prawica)  - 2.4 % Bolesław Piecha (PIS) – 1.3 % Mirosław Duży (PO) – 0.4 %   Pozostali kandydaci  liczeni są w promilach. Kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła. Wyniki sondy  należy  więc traktować z dużym dystansm. Tym niemniej można zaobserwować wyraźny trend. Ugrupowania polityczne zdecydowanie tracą na sympatii Rybniczan. Czyżby JOW-y miały wreszcie „zaskoczyć” ?
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

12-03-2013 [09:52] - dogard | Link:

w samorzadach partie juz od dawna traca poparcie; tyczy to szczegolnie parlamentarzystow.Pisalem o tym ,w krotkich wpisach, na niezaleznej.Nie ma co mylic tych danych z wyborami do sejmu--tu partie musza byc silne i miec konkretnych kandydatow , juz znanych ludziom.Do parlamentu zadne JOW nie sa wskazane.Wygraja bowiem bogate osoby,z zapleczem geszefciarskim w terenie.Tak to wyglada we wszystkich krajach postkomuszych, gdzie sa czesciowe wybory jednomandatowe.Wracajac do samorzadow to pamietajmy,ze wiekszosc prezydentow miast ucieka od definicji partyjnej aby utrzymac stanowisko dluzej.Wyjatki zdecydowanie partyjne sa w zaniku--jedynie adamowicz niezmiennie i jawnie chwali sie partyjniactwem.