Uchwała programowa Prawa i Sprawiedliwości

1. Po wczorajszym posiedzeniu Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, przekaz medialny został skoncentrowany na wyborach personalnych (wybór wiceprezesa Antoniego Macierewicza) i Komitetu Politycznego (do którego weszło kilka nowych osób), a najważniejszy jej dorobek merytoryczny, został niestety pominięty milczeniem.
Otóż została przyjęta uchwała programowa, która wymienia 4 priorytety, o które zdaniem Rady, powinien być oparty program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, nad którym prace już jakiś czas trwają.
Te priorytety to: demografia, praca, wzrost poziomu wynagrodzeń i rozwój gospodarki.
2. Diagnoza sytuacji demograficznej w Polsce jest ogólnie znana. Młodzi Polacy niepewni o swoją pracę boją się zakładać rodziny i mieć dzieci. Część z nich wyjeżdża za granicę, jeżeli im się powiedzie to tam zakładają rodziny i w większości już do Polski nie wrócą.
Już na początku 2014 roku GUS poinformuje, że jest nas 37 milionów, a jeżeli obecne tendencje demograficzne miałyby się utrzymać, to na koniec tego stulecia będzie nas zaledwie 16 milionów.
Stąd priorytetem programu Prawa i Sprawiedliwości będzie polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia w której to państwo weźmie na siebie dużą część kosztów wychowywania dzieci (między innymi bon rodzinny na każde dziecko, progresywne ulgi podatkowe, dofinansowanie kosztów żłobka albo opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne rodzica opiekującego się małym dzieckiem, subwencja przedszkolna, bezpłatne podręczniki w szkołach podstawowych i bony podręcznikowe w pozostałych, „pensja macierzyńska” dla bezrobotnych kobiet lub tych które utraciły pracę po urodzeniu dziecka do ukończenia przez nie 3 roku życia wykorzenienie najbardziej wstydliwego problemu w Polsce -głodu wśród dzieci, wreszcie ambitny program mieszkaniowy skierowany do młodych rodzin).
3. Drugi priorytet to praca, a więc tworzenie nowych trwałych miejsc pracy oraz ochrona już istniejących. Mamy już „Narodowy Program Zatrudnienia” którego rezultatem ma być 1,2 miliona nowych stabilnych miejsc pracy w ciągu 10 lat w tzw. Polsce powiatowej.
W przygotowaniu jest program „Polska firma rodzinna” adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, który będzie zawierał rozwiązania podatkowe, preferencje inwestycyjne, a także dotyczące zatrudniania i szkolenia pracowników wraz z rozwiązaniami administracyjnymi wychodzącymi naprzeciw oczekiwań przedsiębiorców.
4. Trzeci priorytet to wyższy poziom wynagrodzeń w gospodarce inaczej Polska nie wyrwie się z „pułapki średniego rozwoju”.
Proponujemy „Pakt dla wzrostu wynagrodzeń”, którego stronami będą: strona społeczna, pracownicy i rząd jako gwarant jego funkcjonowania.
Pracodawcy, przyjmujący zasady paktu będą korzystali z premii inwestycyjnych, a dodatkowym wsparciem dla polskiej przedsiębiorczości będą przygotowywane w programie rozwiązania podatkowe o charakterze proinwestycyjnym i prozatrudnieniowym.
5. Wreszcie priorytet czwarty to gospodarka. Polska musi się rozwijać w tempie, które pozwoli w ciągu najdalej 20 lat, na zrównanie się z najbardziej rozwiniętymi gospodarkami krajów UE.
Do osiągnięcia tego celu niezbędne jest spełnienie dwóch warunków: sprawnie działające i wolne od korupcji państwo, gwarantujące bezpieczeństwo uczciwym obywatelom, solidarne z każdą rodziną, każdą grupą społeczną i regionem, a także w związku z tym że kapitał ma narodowość promowanie inwestowania w naszym kraju przez samych Polaków.
Priorytety w polityce gospodarczej to wsparcie dla strategicznych dla państwa firm oraz odbudowa polskiego przemysłu w oparciu o wykorzystanie polskiej myśli technologicznej czyli realizacja wielkiego planu inwestycyjnego obejmującego rozwój przemysłu, budownictwo mieszkaniowe, a także szeroko rozumianą infrastrukturę.
O te właśnie priorytety ma być oparty program Prawa i Sprawiedliwości, który zostanie przyjęty pod koniec lutego 2014 roku w czasie programowej tury IV Kongresu naszej partii.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-11-2013 [11:01] - Marek1taki | Link:

PiS postawił trafną diagnozę, prawidłowo określił cele i ... przyjął metody realizacji, które muszą pogłębić zdiagnozowane problemy. Jednym zdaniem: ręcznym sterowaniem i socjalem będą przybijać wieko trumny.

Obrazek użytkownika taganka

24-11-2013 [12:00] - taganka | Link:

Czy zestaw priorytetów: demografia, praca, wzrost poziomu wynagrodzeń i rozwój gospodarki - jest zestawem właściwym?
Moim zdaniem zestaw: rozwój gospodarki, praca, demografia, wzrost poziomu wynagrodzeń - byłby właściwszy.
A najwłaściwszy byłby zestaw: gospodarka - głupcze.
Trzeci zestaw byłby najwłaściwszy dlatego, że rozwój gospodarki rozwiązuje problemy zawarte w pozostałych priorytetach.
A gospodarkę trzeba w zasadzie odbudować od podstaw, bo stanowiący jej jądro - przemysł został właściwie zniszczony.
Tyle tylko, że z rozwojem gospodarki mogą być problemy najistotniejsze.
Już zgodnie z planami budowy Mitteleuropy, terytorium Polski miało stanowić kraj zaplecza, tzw. Hinterland.
Natomiast zgodnie z planami ZSRR sformułowanymi przez Szewardnadze w okresie jednoczenia Niemiec, Polska miała stanowić tzw. terytorium buforowe.
A z każdym z tych planów rozwój gospodarki w Polsce pozostaje w kolizji.

Obrazek użytkownika gorylisko

24-11-2013 [12:09] - gorylisko | Link:

ten program to być mnóstwo bardzo dobra...
ale jek państwo ma wziąć na siebie koszta wychowania dzieci... no tak, to pachnie późniejszymi kontrolami a propos dzieci, mozliwościami odebrania dzieci...
panie Kuźmiuk, a moze by tak, obniżyć podatki, nie odbierać kasy ludziom, uprościc prawodawstwo... to już by dało spore mozliwości młodym ludziom w tworzeniu warunków do rozwoju normalnej rodziny...rozpędzic urzędasów, zwłaszcz tych od polskich jugendmatów... oszczędności jak cholera...
to by było na tyle...
reszta później, w osobnym poście...

Obrazek użytkownika Daf

24-11-2013 [12:24] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

"Priorytety w polityce gospodarczej to wsparcie dla strategicznych dla panstwa firm, oraz odbudowa polskiego przemyslu........"
_________________
_________________

W Polsce potrzebna jest zmiana przepisow podatkowych i przepisow dot. zakladania i prowadzenia przedsiebiorstw. Wzory nalezy brac z krajow Europy Zach. - wtedy zadne, blizej nieokreslone "wsparcie" nie bedzie potrzebne.

Odbudowa polskiego przemyslu, bezmyslnie od ponad 24-ech lat likwidowanego za cichym przyzwoleniem spoleczenstwa, to zadanie dla kilku pokolen. Do realizacji tego celu potrzebna jest zmiana mentalnosci Polakow.

Budowa sprawiedliwego panstwa powinna zaczac sie od deubekizacji/dekomunizacji.

Obrazek użytkownika Polonus

24-11-2013 [18:58] - Polonus | Link:

Najbardziej mnie denerwuje to, ze kazdy jest madry i kazdy ma recepte na wszystko! Jesli uwazasz, jeden z drugim, ze Twoj pomysl na rzadzenie Polska jest najlepszy, to przystap do PiS-u i zaproponuj go, zawalcz o swoj cudowny plan uzdrowienia Polski! Pan Jaroslaw Kaczynski na pewno Cie wyslucha i jesli, faktycznie, Twoj "cudowny plan" jest taki dobry, to go uwzgledni w swoich planach... Ludzie, do cholery, dajcie sobie i innym spokoj!